Prvé tetovanie u dieťatka. Kedy je to možné?

maryjanna
7. sep 2009

caute baby, co myslite, kedy je mozne zacat s prvym tetovanim u dietatka? nejde o nic velke, je to skor taka rodinna tradicia. dakujem za nazory a skusenosti!

loafeer
29. jan 2013

@66misulka tak s tím Egem....to má na rozdávání:o)

anitka1982
29. jan 2013

no a admin ma vymazal....

hanuliq
29. jan 2013

@maryjanna to je sranda toto alebo co? lebo vtipne to neni. tebe treba dat rozum dotetovat sak toto normalny clovek nemoze napisat. ty si fakt nacisto vymleta, alebo tu blaznis hlavy 😕

enya00
29. jan 2013
https://www.youtube.com/watch?v=6QusP3iAOVE

ako tak tuto by som vyplieskala chuderu ☹

maryjanna
autor
31. jan 2013

diky dievcata, dobre som sa pobavila. najlepsie je, ze vy sa pustite este aj do seba navzajom 🙂
a nebojte sa dcerka je krasna a zdrava pomaly 4 rocna slecna. pacia sa jej motyle, tak som jej dovolila dat si taku tu tetovacku - nalepku. pa

buburka
31. jan 2013

Jeeej toto uz aka tema? Nuz ale odpoviem, ked sa uz mamicka pyta. U dietata je mozne dat urobit tetovanie hned ako zmaturuje. Nic zle na tom nie je, najma ak je to rodinna tradicia 😀

monanan
3. feb 2013

Nebezpečné, nevhodné, rozum sa mi zastavuje nad Vašim zdravým úsudkom, "tradícia" - tetovanie u kojenca alebo batoľaťa?Čo keď nastanú komplikácie? Čo ak následne vznikne kožná choroba, ekzém, nedajBože rakovina kože? Následky zdravotné do konca života koli totálnej blbosti?
Ako sa na seba potom dokážetě pozrieť do zrkadla? Podľa všetkého máte zdravé dieťa, a buďťe rada tisíce rodičov by si priali byť na Vašom mieste. Z odborného hľadiska si myslím, že Vaše rozhodnutie nie je správne.

irriss
3. feb 2013

@monanan
Ja se strasne tesim, az tato generace mooodne potetovanych bude babickama..v lete jejich netopyri ruce budou vlat jako pomalovana a nebo spatne vyprana plachta... 😎
Kotniky budou spinave od barevneho blata..obrazek za uchem bude jedna velka barevna ves...a lytka budou jednou velkou modrinou..zapomnela jsem na pupicek..ten nebude k rozeznani od vytahane bradavky..
PLUS hul..zrejme barevne vyrezavana, aby ladila....s telem
p.s. Ja jsem generace, kdy tetovani znamenalo oznaceni ... opusteni dlouholeteho vezeni.. ☹

seraa
3. feb 2013

@ tipicky slovenske ... Nieco ine...rychlo hon na carodejnicu... Ja tiez nesuhlasim ale sa to da povedat aj inak,
@ maryjana odkial pochadza tato tradicia?

monanan
3. feb 2013

@irriss Ja som mala 70 ročnú pacientu potetovanú všade možne po tele, hambila sa ako pes a jediné čo mi povedala - bola som mladá a hlúpa🙂)xixixi Ja mám malé tetovanie na nohe ale nechala som si ho urobit v 25 rokoch v zahraničí ako spomienku na nádherné obdobie života v Keltskej oblasti, tetovanie neodcudzujem ale predsa nie u detí to je šialené.☹

irriss
3. feb 2013

@monanan
Tady v Italii je velmi modni ODSTRANOVANI tetovani..ktere je mimochodem nejen rozsirene, ale i mnohem nakladnejsi financne nez tetovani samotne..

adelka21
3. feb 2013

Nikdy bych nenechala své dítě tetovat a celá rodina by mě mohla políbit prdel i s její rodinou tradicí 😖 😖 😠 😠

ileas
3. feb 2013

nikdy by som nedala svoje dieťa tetovať,je to chorééééé

samik2008
3. feb 2013

Nevím kdy je to možné,ale nikdy bych to neudělala

corin11
3. feb 2013

Ty si nie uplne kompletna...ako mozes dat svoje dietatko tetovat,to ti tam u vas doma nema kto poriadne dohovorit a vynadat? nemozem tomu uverit,ze vlastna matka hazarduje so zdravym svojho dietata...to ty nie si stastna,ze mas zdrave dieta? vies vobec, ake mozne komplikacie mozu nastat po tetovani dospeleho a nie to este dietata.
Tu na forach citas rozne temy o zdravi deticiek,ako ine mamicky sa snazia pomoct svojim detom a ty a tvoja rodinka vystavuje svoje dieta len tak z tradicie,alebo FRAJERINY takemuto riziku.
Je mi vas luto.. to skor toho dietatka!

gepe
3. feb 2013

Od 18 ti let - tj. plnoletosti, drive pouze se souhlasem rodicu na papire - dobrej tattoo salon bez souhlasu by nemel udelat. Jinak pokud rodic chce nechat potetovat sve dite, tak je to na rodici, lepe az po batolecim veku a ockovani. Ale soudny a dobry tater ani tohle neudela a posle takovyho rodicedo riti 🙂
Ja i manzel mame tetova i xxx let, jeste kdyz to nebylo hystericky moderni, kamarady co jsou tateri, i piercery. Vsichni vyzaduji souhlas rodicu, nikdo neudelal kerku malymu diteti. Jednou napr. Matka chtela nechat udelat svemu 4-letemu/synovi na rameno Mickey Mouse, byla vyhozena 🙂. Najdou se vsak bohuzel taci, kteri to udelaji pro penize, ale to uz je jina vec a casto i jina kvalita

corin11
3. feb 2013

@maryjanna ty si aj tak vadna 🤐

haniplanetka
3. feb 2013

Když opomenu to, že se mi to zdá jemně řečeno naprosto nesmyslné takto dítě trápit a hyzdit dokonalou pokožku děˇtátka, tak praktický pohled: ani dospělý se nemá nechat tetovat tam, kde se kůže může roztahovat (břicho, zadek apod.), jak člověk hubne a tloustne, tak se kérka deformuje a může to skončit hnusným rozplizlým cosi. Kůže dítěte se naprosto samozřejmě bude měnit - dítě přece ROSTE, PROBOHA!!! Jak tu už některá napsala, tak zpětné odstranění tetování je nákladná záležitost. A tetovat dítě? To je jako v muslimské kultuře obřízka jen proto, že to patří k náboženské tradici = zbytečné trápení dítěte. Dál tetování s sebou nese i zdravotní rizika. Jak zjišˇtuju, jsou tu "matky", které riskují nebo přímo mrví svému dítěti zdraví, to mi hlava nebere. Kdo se chce tetovat, aˇt tetuje sebe v dospělém věku. Tradice je fajn věc, ale řešila bych to buˇd až bude dítě dospělé nebo jinou formou, která dítě tak nepoznamená a netraumatizuje.

seraa
3. feb 2013

@ baby asi sedite uz dlho doma a neviete co so sebou... Tato tema uz nie je aktualna, ta mamicka to pisala pred niekolk rokmi.... A nedala to tetovanie !
Chodte nahanat carodejnicu niekde inde 😀
P.s ak je to u nich tradicia je Jasne ze je to pre nu normalne, to ze to nie je normalne sa da vysvetlit aj slusne a bez urazok

gepe
3. feb 2013

@seraa je jedno jak je dotaz stary, v dnesni "hystericky moderni" dobe je tema stale aktualni 🙂 ) ja napsala jak to napr. vnimam ja i z te druhe strany a nektere rekce spis ukazuji dle projevu a vykriku uroven maminek - tak s ted budu ukamenovana 🙂 kor kdyz vse jde i slusne, ale lidem se asi nechce 🙂

pavlala
3. feb 2013

necitala som vsetko, ale v Egypte sa krestanska koptska komunita oznacuje tetovanim na vnutornej strane zapastia: uz malemu dietatku okolo 3 mesiacov najneskor do roka daju vytetovat krizik, skuste si dat do gugla "coptic cross tattoo"
ked vyrastu a chcu , aby bolo viditelne, tak si daju to iste vytetovat na viditelnu stranu dlane, alebo oblubuju aj ine krestatnske motivy. To uz si vacsinou davaju tetovat medzi 12 az 18 rokom, muzi, ale aj zeny.
Takze je to len a len o kulture, ta nasa na nieco taketo nie je zvyknuta, tam je to uplne normalne, podla toho sa poznaju na ulici a su na to hrdi

lussy23
4. feb 2013

to je otras☹

stardust
5. feb 2013

@enya00 ufff, to video sa neda ani dopozerat do konca.

zuza01
5. feb 2013

Tohle je blbá sranda, že? To je jako ptát se, kdy je normální dát dítěti jointa...

nuonuon
5. feb 2013

Já myslím, že hned v porodnici ,aby se tam nepopletli🙂 A hned po tetování bych je šoupla do chodítka. Určitě se v břiše netěšili na nic jiného než na kérku a chodítko.

camelinka
5. feb 2013

@nuonuon 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ikdyz je tema k placi, tak vas prispevek me rozsekl 😉

trish31
5. feb 2013

Ja neviem aku debilnu osobu toto vobec moze napadnut...sorry

trish31
5. feb 2013

@pavlala ano,Egyptania su hrdi aj na to,ze mlatia zeny,ziju v spine a smrade a podobne...

freyjanr
5. feb 2013

http://najmama.aktuality.sk/clanok/232225/video...
len tolko k tejto teme,krik toho dietatka mi trha srdce