Prvé tetovanie u dieťatka. Kedy je to možné?

maryjanna
7. sep 2009

caute baby, co myslite, kedy je mozne zacat s prvym tetovanim u dietatka? nejde o nic velke, je to skor taka rodinna tradicia. dakujem za nazory a skusenosti!

loafeer
29. jan 2013

tak ale nemůžeš srovnávat píchání náušnic, které je sice hnus, s kérováním. Leda v tom smyslu, že si o tom může každý rozhodnout v dospělosti sám, to ano....ale samotný výkon a jeho rizika....to jsme úplně někde jinde....

veronicka1901
29. jan 2013

@bambusko Nedala 🙂, my mame rok a dva mesiace a sme bez nausniciek. Vobec nam nechybaju 🙂

mataharyy
29. jan 2013

@jenny.kay Příklad je to smutný, ale myslím že stejně porovnatelný, je to zákrok naprosto zbytečný (při racionální úvaze), nese sebou značná rizika... A mezi námi, já mám taky kořeny, kde se vyžaduje aby holčička měla náušnice a když jsme čekali první dítko, doktor tvrdil že to bude holčička, kořeny sem a tam, vznikl boj! Každý mi vysvětloval jak koupí náušnice a budu MUSET nechat píchnout uši, tak jsem říkala že nebudu muset nic, leda náušnice odložit do okamžiku než si sama řekne že si chce nechat píchnout uši, byl to několikaměsíční boj, až se nakonec narodil kluk 😀 . Čímž chci říct, že pokud se mi něco nelíbí, nezdá, ba mi to přijde zbytečné, či dokonce nebezpečné, tak od toho jsem rodič, abych dítě uchránila, ne každá tradice je správná a chvála bohu střední Evropa "vzpouru" v tomto směru neřeší např. ukamenováním, nebo tak 😉 Takže máme možnost volby, ať máme jakékoliv kořeny 🙂

loafeer
29. jan 2013

jj, já bych třeba naušnice chtěla píchnout holčičce hned, aby si to jako nepamatovala....ale to už je každého věc...nicméně kérka...doufám, že to byl nějaký vtip a jen sem se nechala nachytat:o))))

mataharyy
29. jan 2013

@loafeer No nevím, mě to přijde obojí u dětí jako zbytečný hnus, s porovnatelnými riziky, pryč je doba že uši se píchají jen holčičkám (stačí juknout jen tu na MK, najdeš spoustu diskusí kde se ptají rodiče na píchání uší klukům), také pryč je ta doba kdy se uši píchali v nemocnici, nebo na středisku, většinou se chodí do salónů, nebo kadeřnictví, kde to nastřelí a hotovo, což nese naprosto stejná rizika jako tetování, minimálně v tom ohledu že dítě může chytit nějakou nemoc. Navíc opravdu má osobní zkušenost, mě náušnice stáli skoro sluch a uši... Do sedmi let mi hnisali tak strašně, že to bylo brutální, každý den bolest při čištění dírek, nepomohlo ani vyndat náušnice, nepomohl ani fakt že jsem nosila jen zlaté (což bylo jediné po čem mi ty uši hnisali méně)... Takže je to stejné jako se vším 100 lidí nemusí mít problém (jak u tetování, tak náušnic), ale jeden může mít fatální následky... Mě nestojí za to, zkoušet zda mé děti náhodou nebudou ten 101 😉

Jináč to malé dítě si taky nebude za pár dní,týdnů, či měsíců pamatovat že ho to tetování bolelo... 😉

bastilly
29. jan 2013

kto uz toto urobi? dat tolko hnusu do tela dietatu ? tetovanie by som mu nedovolila anoi v dospelosti ...dokalicit telo na cely zivot

syslica
29. jan 2013

@mataharyy Úplne súhlasím! Ja mám náušničky (pôvodne určené pre mňa) nenosené a odložené. Uši som si dala prepichnúť po zrelej úvahe ako 15-ročná, to sa už tie bábätkovské nehodili 😀 . Tetovanie nemám dodnes, ani mi nechýba.
A ak by som náhodou ešte mala dcérku, tiež ponechám voľbu náušnice či nie na ňu. Tradície sú síce pekná vec, ale zdravý rozum to istí.
P.S: Dúfam, že sa všetci máte dobre 😉 :

mataharyy
29. jan 2013

@syslica Já mám náušnice (...), tetování taky, ale to až po úvaze zda mi to za to stojí, stálo v tu dobu, teď mi přijde taky zbytečné, ale už v tu dobu jsem uvažovala že na věky mi ta euforie nevydrží, tak se dá snadno schovat 😀 Ale přesně, až se samo dítě rozhodne jeho úsudek bude zralý a pořádně zvážený, tak prosím, do té doby ani bagr 😀
P.S: Jo, u nás je fajn 😉 řeším dilema, ale jináč prima a co ty, tedy vy, dobrý? 😉

seva
29. jan 2013

tak ja myslim, ze vietor fuka odtialto: http://www.topky.sk/cl/11/1338592/Desive-vykrik...
neverim, ze toto by niekto mohol mysliet vazne.

anjelicek26
29. jan 2013

@seva - tiez si myslim, ze tema vznikla kvoli tomuto... ono je to vec tradicii, obriezka, tetovanie, nausnice, vsetko poznaci telo dietata dozivotne, zavisi od kultury, v ktorej zije, ci sa to bude alebo nebude akceptovat. Ono za mna - lepsie je robit tieto veci, ked sa ho uz vieme spytat aky ma na to nazor. My sme davali Saske nausnicky tiez az ako väcsej.

Zakladatelka ale vidi, aku reakciu na kerku jej dietata by bol od mamin v skolke, skole, u pediatricky, tak si to hadam rozmysli, nie ze tomu bude denne celit ona a aj dieta a radsej pocka. Dietatko este rastie, koza tiez, z maleho motivu by bolo nieco strasne cudneho o par rokov 😖

mataharyy
29. jan 2013

@seva
@anjelicek26 No nemyslím si že by to byl podnět k této diskusi, s ohledem na to že byla založena před více jak třemi lety 😉 😅

vianne
29. jan 2013

myslim si ze absolutne to nie je vhodne, a to z viacerych dovodov:

1.riziko infekcie, ktora by dieta mohla dozivotne poskodit (HIV, HCV a pod.)
2. bolest- uplne zbytocna a traumatizujuca pre dieta
3. esteticky a psychicky nasledok - tetovanie je dozivotne, a nikto z vas nemysli, ci to dieta raz bude chciet mat a nosit. moze s tym mat spojene rozne komplexy a traumy. ako koza rastie, moze sa tetovanie zdeformovat a byt este horsie...a mozno bude musiet podstupit financne nakladnu a boelstivu torturu aby sa ho zbavilo..
a bolo by toho viac...
nechapem vase sebectvo - proste VASA tradicia...ale to dieta nie je VASE v zmysle, ze musi podstupit vsetko co si vy dospeli zmyslite...ak to ma uz babicka, uz je to asi hodne stara tradicia, ale aky ma zmysel? co ma to tetovanie dietatu dat? ochrani ho s nad pred niecim? alebo to ma byt len rodinna "vyzdoba" a ty dcera moja, ho proste budes mat a nemozes o tom rozhodnut...

mam dost, nedokazala by som vlastnemu dietatu takto ublizovat.

btw...ked sa tu spominalo to prepichovanie usi - mne ani sestre rodicia nedali prepichnut usi, ja som si dala zaroven ajj piercing do nosa a to az v 21 rokoch, sestra v 16tich...a sme obe spokojne, lebo sme takyto zasah do nasho tela chceli my a nie nasi rodicia. ak budem mat raz dceru, usi jej prepichneme vtedy, ked si o to sama poziada.

anjelicek26
29. jan 2013

@mataharyy - aha 😅 😅 Tak to niekto podnetne vytiahol 😀

loafeer
29. jan 2013

@mataharyy třeba ti napichli nejaky spatny bod...ja mam jedno ucho propíchlé 4x ( jednou porodnice a pak 3x já sama )....a po tom jednom píchnutí mě bolela furt hlava a bylo mi zle, taky mi to hnisalo, tak jsem to dala prč a je svatý pokoj:o)...ale tchýně si kdysi dávno taky nechala píchnout a přestala normálně cítit...jako nosem

maryjanna
autor
29. jan 2013

@seva
neboj, ani sme nemysleli.. sibnute zenske :D

66misulka
29. jan 2013

@seva
@anjelicek26
---baby ale vsimnite si ze otazka bola polozena v roku 2009 takze asi to nebude na podnet to videa

mataharyy
29. jan 2013

@loafeer Jenže to je to, mě nepomohlo ani vyndat, takže jsem si odtrpěla sedm let, než se to tak nějak upravilo 😖 A je to přesně o tom, kdybych si to rozhodla sama, můžu si tlouct hlavu o futra, takto bylo rozhodnuto za mě a jak jsem dopadla, proklínala jsem všechny co se na tom podíleli... A jde přesně o to, možná mi to špatně píchli (píchala mi to doktorka), tak na co bych měla riskovat že mé dítě dopadne stejně? Přijde mi to zbytečné, k životu náušnice nepotřebuje (naopak v určitém případě jsou ještě na škodu, když se děti někde zachytí, nebo ve školce dělají blbosti...), stejně jako tetování, tak proč ho tím zatěžovat v dětském/miminkovském věku, protože to bolí méně? To přeci není pravda, bolí to stejně, že zapomene, pokud si holka v patnácti nechá uši píchnout, tak na tu bolest časem zapomene... 😉 Je to věc názoru, stejně jako jakékoliv jiné záležitosti (včetně toho tetování) a já mám v tomto názor velmi vyhraněný, ale jak jsem psala je to můj subjektivní názor a pokud chceš dceři dát náušnice, vždy najdeš nějakou obhajobu proč, stejně jako já vždy budu mít nějaký důvod proč ne. Jsem prostě lidé s pohledem individuálním a proto těžko soudit, či odsoudit někoho kdo uvažuje o tetování u dítěte, můžeš mu říct proč ty by jsi to neudělala a doufat že si to rozmyslí, ale to je tak vše 😉 A hádat se tu do krve, či někoho urážet je kontraproduktivní 😅

loafeer
29. jan 2013

@mataharyy jj, vždyť já se s Tebou v žádném případě nehádám...A určitě máš pravdu...na základě tvých zkušeností bych taky nepíchala, prostě to je věc názoru. Doma mám kluka, tak naušnice neřeším a doufám, že s klukem ani řešit nebudu:o)

mataharyy
29. jan 2013

@loafeer To jsem nemyslela konkrétně na tebe, ty hádky, ale tak všeobecně že to tu tímto způsobem dost funguje. Někdo se na něco zeptá a hodně lidí ho začne div ne "mlátit" co je to za rodiče, přitom když se nad tím zamyslí... 😉 Jo já mám taky kluka, tedy teď čekáme třetího, tak mám o hádky méně 😀

hojda
29. jan 2013

TAk já jsem taky zastánce tetování, ale max toho nalepovacího!!!! Jak můžu někoho nechat tetovat, když nevím jestli to chce, náušnice si může nechat zarůst (i když o tom dost pochybuju, že to nějaká holka udělá, ale tetování pryč nejde.....

loafeer
29. jan 2013

@mataharyy no ale pozor, např. můj švagr měl ještě před dvěma rokama propíchlé obě dírky a nosil v nich takové ty raperské ,,diamanty,,....no za mě děs, tak doufám, že takové blbiny Vašík po strejdovi nezdědí 😀 😀 ...takže ani s klukem neni 100% 😀

66misulka
29. jan 2013

@loafeer a to mozno tie ,,diamanty,, budu len zaciatok potom este pridu hrube retiazky a rifle zo sedom az na kolenach🙂...a samozrejme trenky vonku z nohavic🙂

sisi33
29. jan 2013

Baby, to nemyslíte vážne, ked porovnávate prepichnutie naušnic (ktoré trvá niekoľko sekúnd, ok tak nech minútu), a tetovanie, pri ktorom niekto dieta drží niekoľko desiatok minút... Mám pocit, že nám ľuďom už pekne šibe, ked sa dokážeme pozerať na to ako naše dieťa trpí a ešte k tomu to iniciovať... Aký môže mať niekto dôvod na tetovanie maleho dieťatka? Žeby vlastné komplexy???

mataharyy
29. jan 2013

@loafeer No jo, ale to pak bude už na něm a ty z toho budeš venku 😀 To jsou věci co jdou s módou, můj manžel má díru v uchu, nosí stříbrný kroužek, oba bráchové svého času měli taky děravé ucho, teď náušnici nemá ani jeden, manžel jí taky nenosí, protože když byl syn malej málem mu jí urval i s uchem 😀 Já také nenosím... Ale když mi v nějakém rozumném věku (otázka je co to je za věk 😀 ) kluci přijdou s tím, že chtějí probodnout ucho, tak raději s nimi vyberu salon na úrovni, ale platit si to budou ze svého 😝 😎 Tomu se asi nevyhneme, je to prostě móda a myslím že ještě budeme rády, když to budou jen uši 😅 😎

jeudi
29. jan 2013

Chudak dite!!!

loafeer
29. jan 2013

@66misulka...tak to už má za sebou, pak zničeho nic přišly ty naušnice- a to mu bylo 25:o)....nastesti uz ho to preslo, mně to přišlo prostě vtipné...propíchlé obě uši a náušnice nosil větší jak holka 😀

66misulka
29. jan 2013

@loafeer no a to hovoria o nas zenach ze si na seba zavesime vsetko mozne ale oni tiez zjavne nevedia co od dobroty🙂

loafeer
29. jan 2013

@66misulka to jo, ale on je takový metrouš, takže si potrpí na oblečení, chodí na kosmetiku...ale zas mu to fakt sekne no a hokám se to líbí:o))))boha doufám, že nchodí na MK, bo kdyby viděl, jak ho tady propírám, tak mě asi zabije:o)

66misulka
29. jan 2013

xixi🙂...no ved nech sa o seba stara ale zase mne sa taky chlapi nie velmi pacia lebo si vies predstavit spolocnu kupelnu?🙂...ved by sme si ani nemali kde dat svoju kozmetiku ked by on vytiahol svoju🙂..a dalsia vec taky chlapi maju prudko vysoke EGO🙂...takze dakujem pekne...ale aspon sa na ich ucet dobre pobavime:p

irriss
29. jan 2013

Mozna se mylim, ale ten, kdo DNESNI Temu po LETECH obnovil je uz davno smazany. 😉 .z duvodu :"Neurazej..neprovokuj"..podle mne slo jen o Provokaci...
😎

p.s. jinak ...srovnavat nausnice s tetovanim☹??????????? je podle mne uuplne nesmyslne..