Prvé tetovanie u dieťatka. Kedy je to možné?

maryjanna
7. sep 2009

caute baby, co myslite, kedy je mozne zacat s prvym tetovanim u dietatka? nejde o nic velke, je to skor taka rodinna tradicia. dakujem za nazory a skusenosti!

titkovamiriam
7. sep 2009

ffuuujjj otetovat si dieta ako kravu 😝 😝 😝 😝

dlho by som prezivala keby sa dali tetovat strasi ,nie dat tetovat maleho brrr,no to je asi tym ze mne osobne sa potetovany hnusia ci uz chlapi alebo zeny.Nieje nad cistu nepopisanu kozu 😀 😀

jonatanka
7. sep 2009

ja som sa dala potetovat v 18 tich, ale o tom som rozhodla sama, nie ze ma mama pomaly v perinke doniesla do studia, pani tu ju mate pokerujte ju, vsak to je podla mna chore, tradicia, netradicia, ublizis len svojmu dietatu, co ak sa mu to miesto zapali, a kopec dalsich veci, ved to tetovanie aj boli, chces aby tvoje dieta nieco bolelo, len preto ze u vas je to tradicia? aj by som otvorene napisala co si myslim, ale nechcem aby to tu admin musel kvoli vulgarnosti vymazat 😠 😠 😠

berunka
7. sep 2009

jezisi to nevidite ze je to jen nejaka provokace?zakladatelka mela jen 2 prispevky,zadne album ani fotka a tady se ukazala jednou.ze se tim vubec rozcilujete.a kdyz bych mela rict neco k temamu,tetovat miminko to jsi asi spadla z visne ne?pridavam se k tem,ktere by na tebe chtely poslat socialku.vzpomen si jen jak miminko place kdyz mu berou krev a ty by jsi mu zpusobovala umyslne bolest.fakt je mi z toho napadu spatne 😝 😝 😝 😝

kacatko03
7. sep 2009

chbatik jsou záda???

no mě by teda spíš zajímalo kdo by ji jako to malé tetoval?!!!! pochybuju že za babinky byly tetovací salony a vše sterilizované....!!!!!!!!!!!!!

a tetování srovnávat s naučničkama???!!!! to je taky trochu mimo mísu!!!!!!!!

kacatko03
7. sep 2009

barcheee tetovaná mám taky a nebolelo mě to...ale to už si asi byla velká holka ne??? a práh bolesti máš jinej než kojenec blbko!

monkula
7. sep 2009

že blbko.... 😅 😅 😅 😀 😀
kacatko ,aj ja so msa teda ale zamyslela nad tým, kto ju mohol v tej dobe tetovať..... v tej dobe sa ozaj tetovali len kriminálnici medzi sebou a námorníci.....

soanpe
7. sep 2009

co je to za zvrácenost.
tradice???? no to je fakt šílenost. já trnu jen při pomyšlení, co všechno se může stát (pominu li bolest) alergie na barvu, infekce...smrt.
a co potom v pozdějším věku? co když se to dítěti nebude líbit? co asi bude, když vyroste, tetování se zdeformuje a chudák v pubertě z toho bude mít pěknej mindrák.jako by nestačily beďary, hormonální bouře atd. 😅

já naší holčičce nedala ani náušnice a dám jí je, až tak ve 4letech, když si o ně třeba řekne a rozhodne se sama. 😎

sisi33
7. sep 2009

hm, skus sa opýtať ošetrujúcej lekárky tvojho dieťatka... 😖 Určite ti to schváli?!

jeudi
7. sep 2009

😅 ja nejdriv myslela ze spatne ctu nebo ze to snad znamena neco jineho na slovensku..ale cumim..s prominutim si zvire s rohama jestli tohle dopustis...a nebo jen zkousis co ti na to ostatni napisou a jaka se rozpouta zhava diskuze??????

soanpe
7. sep 2009

jeudi
gazela??? 😕😅 😀 😀 😀

berenika39
7. sep 2009

hele, možná je to gabrianka 😀 😀 😀 😀 😀 . to by sedělo.

Jinak je to samozřejmě provokace, pokud ne, chybí mamince kus mozku.

monkula
7. sep 2009

a kto je gabrianka? 😀 😅

berenika39
7. sep 2009

😀 😀 😀 , taková místní provokatérka, která tu úmyslně rozrývala všechny možné diskuse, až jí kvůli vulgární IP a urážkám zablokovali nick. prostě mě napadlo, že se "převtělila". 😀 😀 😀

maryjanna
autor
7. sep 2009

mamky, dakujem vam, celkom sa to rozbehlo.

v prvom rade, co sa tyka mojej registracie a prispevkov ad berunka jasminet a spol. kto z vas po regitrsacii mal datum registracie starsi ako aktualny den? kto z vas po registracii mal zrazu 100 prispevkov? je to asi normalne, ze ked objavite forum a zaregistrujete sa, tak mate na zaciatku nula prispevkov a aktualny datum registracie, alebo rozmyslam tiez nejako zvratene? fotoalbum na inernete nikdy nezverejnim. komu, preco, naco?

dalej, pytala som sa v mojom prvom prispevku na vase nazory a skusenosti, na nic ine. odozva bola dost rychla. 99.9% nazorov je proti, ziadne skusenosti neboli, beriem. na druhej strane rozputala sa tu diakusia siahajuca cez usi az po obriezku. zeny, to naozaj nemate co robit iba tlachat? nebola som pri pocitaci 40 minut a uz sa ozyvate, ze som stichla. prosim vas, nemate co robit? hovorte k veci, maatkka a spol halo. radsej navarte obed alebo nezneuzivajte pripojenie svojho zamestnavatela.

dalej, obrazok nasej "tradicnej" kerky nezverejnim, aby sa toto vlakno nerozrastlo na 50 stran a neskoncili ste niekde pri picassovi alebo prijimacich skusok na vysoku skolu designu, vsak?

a nakoniec, upokojte sa, s manzelom sme sa rozhodli aj vdaka vasim prispevkom tradiciu touto generaciou ukoncit a nesposobovat nezmyselnu bolest dietatku.

dakujem vam, hlavne bambusko angelik pointka barchee.

uz mam 3 prispevky! a kolko reakcii 🙂

monkula
7. sep 2009

maryjanna, vieš moja, nečuduj sa... ja proti tetovaniu nič nemám, sama mám jednu a dosť veľkú a asi nie je posledná.... 😅 Ale práve preto, že viem, ako to bolí, nedala by som ju urobiť dieťaťu... tak isto, ako by som svoje dieťa nehádzala do ľadovej vody, ako to robia Rusi, alebo yb som dieťa nezhadzovala zo strechy, ako to robia v niektorých moslimských krajinách... nie preto, lebo je to iné, ako ej v našich zemepisných šírkach zvykom, ale preto, lebo nechcem, aby moje deti trpeli....
A ja by som teda bola zvedavá na vašu tradičnú kerku.... 😅
náš kamoš má vytetovaný znak Supermana, len namiesto S má Š, lebo jeho priezvisko začína na Š, a má ju aj jeho sestra, a bude mať aj tá tretia, keď dovŕši správny vek.... príde mi to milé,pekné, také súdržné a rodinné.... ale nech sa tvoje dieťa rozhodne samé, či sa mu to páči... a či bude pokračovať v už rozbehnutej tradícii...

A vidíš po mne po troch príspevkoch ani pes neštekol... 😀 😀 😀 😀

soanpe
7. sep 2009

maryjanna
promiň, ale nechat potetovat dítě je (ted budu citovat mojí babičku) nápad ako chorá sviňa

já mám co dělat- dítě má horečky, takže mám o "zábavu" postaráno
připojení mám legální své soukromé
oběd nevařím, protože to si nechám až na zítra
zkušenosti s kérkou pro miminko fakt nemám a ani se nechystám k něčemu takovému. nemíním týrat své jediné dítě
a co se týká tlachání, tak věř tomu, že jsou zde vzdělané ženy, které než něco vypustí z úst, tak si to rozmyslí, takže netlachají
jinak co se týká obřízky žen atd. je taky tradice, jako vaše tradice tetování. podle mě je to zohyzďování (dětí)
v dospělém věku je to o něčem jiném, protože když se nechám tetovat, tak mám pro to větší důvod, než je tradice.
takže milá zlatá, nediv se, že se tu pisatelky pohoršují

megi93
7. sep 2009

monkula prepáč, nemyslela som to tak, že tetovaní ludia sú kriminálnici a nechcela som sa ťa dotknúť. Pokial je tetovanie ekné a vkusné, je to ok...a teda hlavne dobrovolné.

monkula
7. sep 2009

megi, v poho..... ja som si zvykla... hneď po vete ako budeš vyzerať, keď budeš stará? 😝
a moje je pekné... páči sa aj anti tatoo ľuďom... 🙂

miluska.h
7. sep 2009

podla mna si robi zakladatelka tejto temy srandu

mousunek
8. sep 2009

miluska.h - taky si myslim hlavne si myslim ze nejaka kdyz to reknu slusne slepice si zridila druhy nick a proste se tim bavi... proc by jinak nenapsala ani radku. je to proste provokace

eppik.m
8. sep 2009

maryjanna: ahoj, nečítala som reakcie, len rýchlo prebehla ale asi uhádnem ich obsah ... no ja ti žiadnu radu nedám len ti poviem jednu vec že, do 18 rokov za svoje dieta zodpovedajú rodičia, takže ono samo s tým stejne nič nenarobí keď už sa rozhodněš akokolvek ... nemám z tetovaním žiadne skúsenosti opačného charakteru, z okolia poznám skor mladých ludí ktorí sa nechali tetovat a nie aby to chceli urobit ich rodičia hned po ich narodení ... dnešná doba je plná prekvapení a demokracie takže sa dá povedať že je možné úplne všetko a čím bláznivejší nápad tak vedieš ... ako že si cool, že?! 😀 😀 😀 Ja osobne som proti a keby mi s tým návrhom prišiel syn tak by som sa snažila o tom s ním pohovorit čo ho k tomu vedie ale pokial by mal 18 rokov tak si myslím že by to rozhodol sám ... pre mňa je priorita zdravie a bezpečnost syna a šťastná rodina ... ale ak tetovanie patrí medzi doležitú súčast vašej rodiny a tradíciu ... ešte aj v dnešnej dobe žijú v pralesoch kmene ktoré sa práve tetovaním od seba odlišujú a značia svoje príbuzné ... bez urážky 😉

roasha
8. sep 2009

maryjanna,nuz chcela by som vidiet toho "tattera",ktory by kerku robil dietatu 😎 😀 😀
dalsia vec,keby v nasej rodine bola niekolko generacna tradicia ako pises,urcite by mi nezalezalo na nazore z nejakeho fora,aby som sa nasledne rozhodla,ze tuto tradiciu ukoncim. 😝 😀 😀

mozno si chcela uputat"nezmyselnou" temou,ale v kazdom pripade ti prajem pekny den. 😉 🙂

luci81
8. sep 2009

s tetováním malého dítěte rozhodně nesouhlasím!Taky myslím,že nemohla čekat jiné reakce,než jaké tu jsou.Souhlasím s roasha.Taky by mě zajímalo,co na to manžel???Taky mají v rodině tuto tradici?

luci81
8. sep 2009

Nicméně je to myslím hoooodně rozumné,rozhodnout se tradici ukončit.

aleachim
8. sep 2009

roasha, a co když se jí ta tradice až tak nezamlouvá a chtěla nějakou podporu, proč s tím skončit? Založit si nick a napsat otázku není snad trestné. To jak jste se do ní pustily, je přesně o tom, o čem jsem tu už psala. Nová členka se musí bát na něco se zeptat, abyste ji nepodezdřívaly, že má 2.nick a že akorád provokuje. Být to tak může, ale když to automaticky předpokládáte, nedivím se, že každá diskuze je plná urážek a napadání se.

S kérkou pro mimino nesouhlasím, ale nemusím hned vyhrožovat sociálkou a pod. Maryjanna, je dobře, že s tím už nechcete dál pokračovat. Ať se prcek rozhodne sám, zda chce mít rodinnou "značku". 😉

pikusa
8. sep 2009

Maryjanna...jedině dobře,že jste se rozodli do toho nejít.....
vžyt sama bys asi ani nesnesla pohled na to,jak to tvé malé miminečko bolí a pláče...
jen kvuli tradici....
asi jsem nečetla vše.....žijete v cizině???nebo tady???
Tradice se holt někde striktně dodržují a je dobře,že jsou lidé jako ty,co se poptají na názor i když se na tebe sesypalo plno holek a ty jsi tuto reakci asi čekala...a že ses poté rozhodla ustoupit od toho....

mayerka
8. sep 2009

Potetovat miminko - jasně, jen mu dej před tím zakouřit jointa, ať ho to tak nebolí

evaviki
8. sep 2009

Dobra tema 😀 Len by ma zaujimalo par praktickych detailov.. Kto je ochotny (a schopny) tetovat mimco?? Mimo salon by som to neriskovala, no a v salone by ta poslali prec.. A druha vec? Kedze tetovanie boli, tak ako udrzis dieta bez pohybu??? Jedine ho uspat..
Kazdopadne som sa pobavila a v pripade, ze to bolo myslene vazne, tak chvalim rozhodnutie prestat s takou tradiciou.. (aspon kym mimco nebude mat 15, potom nech sa necha potetovat same)

prasiatko30
9. sep 2009

to je dobre trafena tradicia - s prepacenim - len tak pre zaujimavost kebyze mate v rodine tradiciu zenskej obriezky tak s nou budes pokracovat aj u tvojich dcer??

jasminet
9. sep 2009

maryjanna - na margo tvojho posledneho prispevku o pocte tvojich prispevkov a podobne - neviem kde si zobrala, ze ja som niekedy a niekde skumala kedy si sa zaregistrovala, kolko mas prispevkov alebo ci mas album niekde na nete...