Prvé tetovanie u dieťatka. Kedy je to možné?

maryjanna
7. sep 2009

caute baby, co myslite, kedy je mozne zacat s prvym tetovanim u dietatka? nejde o nic velke, je to skor taka rodinna tradicia. dakujem za nazory a skusenosti!

marosko08
12. sep 2009

ahoj Maryjana.ja sama mam dve kerky.teraz viem,ze tu na ramene by som najradsej nechcela,lebo ked niekam mam ist do spolocnosti a vidiet to zo siat,nemusi to vzdy pekne vyzerat.ta na lytku mi nevadi.nedavaj dieta tetovat.velmi to boli nas ,,velkych,, nie este krpcov.bude Ti luto,ked bude pri tom plakat a to bude a vela.potom to caste umyvanie a mastenie,nieje to nic prijemne.myslim,ze ked bude vacsia,tak sa sama moze rozhonut,ci chce byt tetovana,alebo nie.ved taka tradicia sa kludne moze porusit-vynimka potvrdzuje predsa pravilo,nie? 😉 pouvazuj a velmi,kym cosi take urobis.papa.rozhodni sa spravne,verim,ze sa rohodnes dobre.Kata

bihan
13. sep 2009

Schwarzovka, sú maminy, ktoré sú naozaj presvedčené, že svojmu dievčatku dať uši pichnúť nechu a basta. A sú maminky, ktoré si myslia, že by nikdy nedali a potom starí rodičia kúpia náušničky, presviedčajú maminu, že bez nich dievčatko vyzerá ako chlapec, že to predsa vôbec nebolí a pod tlakom tradícií niektoré maminy podľahnú. 😉

No a ešte jedna poznámka a končím s touto nezmyselnou témou: to si fakt myslíte, že ak je to rodinná tradícia a v rodine sú tetované už staré mamy, že boli potetované v profesionálnom salóne? Predpokladám, že je to nejaký jednoduchý obrazec s najväčšou pravdepodobnosťou vyrábaný doma nejakým tradičným spôsobom.

jabber
13. sep 2009

Henna tak úplně bezpečná není, můj brácha měl po ní šílenou, ale šílenou alergickou reakci, ze které se dostával skoro měsíc - a to je to dospělej chlap 😅 Chce to nejdřív vyzkoušet na malém kousku kůže 😅

Jinak k tématu - nechala bych prcka, ať si to jednou rozhodne sám 😉

trogir
13. sep 2009

Tak moja dcerka nema prepichnute uska, nechavam to na nu. Stacia ockovania, ktore musi povinne absolvovat, tam si vytrpi chudiatko bolesti dost. Ale to splna ucel, a vytvori si protilatky.
No zbytocne trapit dieta koli nejakemu efektu je sebecke a nenormalne. To malicke sa nemoze branit , je absolutne odkazane na matku, ta by ho mala chranit pred kazdou zbytocnou bolestou a nie mu ju cielavedome sposobovat.

Absolutne to odsudzujem, nech by sme mali akekolvek tradicie v rodine, keby ma niekto nutil sahat na dieta takymto sposobom, tak ho poslem do r...i.
Mimochodom, jeden znamy sa pri tetovani nakazil hepatitidou , ked uz taketo rizika nie su mementom pre tu mamicku tak potom neviem.

anitka1982
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka196
29. jan 2013

nanestastie taketo pri....ne matky existuju a naozaj sa to deje :( http://najmama.aktuality.sk/clanok/232225/video...

camelinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monikajaco
29. jan 2013

@maryjanna aj nasa rodina miluje tetovania 🙂 mame ich kopec .... co ja viem ak tam pojde aj rodic tak je to na teterovy ci potetuje ci nie .... viem ze ten nas teter tetuje az nad 15 rokov a to len v sprievode rodica .... male dieta by som nedala nikdy potetovat je to poriadna bolest predsa ...

janka196
29. jan 2013

@camelinka je to hrozne. sama tetovania mam a viem ako to zatracene boli. dietatu by som to v zivote neurobila. ani by ma taka stupidita nenapadla preboha ☹

anitka1982
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bea1971
29. jan 2013

akurat teraz som videla to video,preboha ziveho,az mi prislo zle,chudatenko malinke ako strasne plakalo a vzpieralo sa,no nemozem to rozdychat,normalne mi je zle.... 😠 😠 😠 😠 😢 😢 😢

janka196
29. jan 2013

@bea1971 normalna reakcia normalne zmyslajuceho cloveka 😔 u mna to bolo podobne

rora
29. jan 2013

co sa tyka vsetkych estetickych zakrokov tykajucich sa mojho dietata, o nich bude rozhodat same! to plati aj o nausniciach aj o tetovaniach. tetovaniu sa nebranim, ja sama jedno male mam a som si to teda odtrpela... ak bude jednoho dna dcera chciet (a bude uz plnoleta) tak nech si da.

janka196
29. jan 2013

@rora ja som mojej nausnice dala a olutovala som to veru ked som ju pocula plakat. ☹ sice to trvalo iba chvilku, ale keby som mala zas dievcatko uz veru nausnice nedam. 😅

carodejnica
29. jan 2013

Tu píšu, že bolo trojročné, je to otras ... http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/zaujimavosti/l...

tilly
29. jan 2013

no, zle mi doslo ☹ 😝 a tej matke decko nezobrali??? 😠

rora
29. jan 2013

@janka196 ja som dcere nedavala hlavne zo zdravotneho hladiska, viem ako s tym mala moja sestra problem, dlho jej uska hnisali a boleli a fakt som nechcela riskovat take nieco u maleho babatka. by som si to velmi vycitala. no doteraz sa stretavam s nechapavymi otazkami ze preco som jej nedala nausnice,proste je to dlhorocna tradicia a prave preto v tom nevidim ja nejaky vyznam,to ze sa nieco patri u mna nie je argument preco ich dat. dokonca sme jedny zlate aj od starych rodicov dostali, no necham ich len na pamiatku. a neustale moju dceru nazyvaju cudzi ludia chlapcom aj napriek obliekaniu do cisto dievcenskych siat a farieb.

camelinka
29. jan 2013

ja to video ani nevidela, zvedl se mi zaludek jen z toho cteni, to bych nedala 😝 😝 😝 . takovyhle svine maji deti jak na bezicim pase a kdo by si to poradne zaslouzil, tomu to leckdy nejde 😠 😠 😠 😠 😠 😠
@janka196 ja mam dve, u jednoho sem sebou i sekla,takze nechapu jak to nekdo muze dopustit na diteti a tim myslim i ostatni zverstva, ktery sou nektery svine a svinaci schopni udelat, moje mamka vzdycky rikala "zabit a pochcat", pardon za vulgaritu 😅 😔

janka196
29. jan 2013

@rora no moja bola tiez ako chlapcek. vlasky nam dlho nerastli a tiez oblecena za dievcatko, aj nausnicky mala a stale ju oslovovali ako chlapceka 😀

janka196
29. jan 2013

@camelinka ved to ja nerozumiem ako ju to vobec mohlo napadnut. proste to nechapem. ved to je stupidita najhrubsieho zrna 😠

camelinka
29. jan 2013

@janka196 lidi sou ruzni, nekteri maj v hlave opravdu na*rano 😠 😠 😠 😠

mataharyy
29. jan 2013

No dle mého názoru dotaz na tetování se dá přirovnat k dotazu na náušnice, obojí mi přijde u dítěte zbytečné a bezpředmětné, pokud jednou bude chtít tak ať si nechá uši propíchat od zdola nahoru a potetovat se jak tapeta, ale až v době kdy bude z toho mít rozum a bude moci zvážit fakt že je to na pořád a že to není zrovna nejpříjemnější zážitek 🙂
Já mám náušnice od mimina a paradoxně jsem s tím měla takové potíže a takové bolesti, že tedy když jsem se nechávala tetovat, byl to opravdu slabý odvar 😎 Jen to tetování bylo mé rozhodnutí, ty náušnice byli rozhodnutí, které udělali za mě a do dnes jim za to "pěkně děkuji" 😝

kobrtko
29. jan 2013

a čo tak rovno piercing na bradavky???!!! 😠

stanislavao
29. jan 2013

tak toto snad nemyslite vazne. nechat tetovat dieta ? ? ? ? sibnute napady sibnutych rodicov, co uz nevedia co so sebou od dobroty. ak by teter tetoval dieta, mala by mu byt odobrata licencia a rodicom by mala socialka odobrat dieta. ved to je chore. a matke by mali na celo vytetovat "neni som normalna, tyram vlastne dieta"

jenny.kay
29. jan 2013

Jen jsem si vzpomněla na svého kamaráda Maročana, kterému hned po narození na rameno vytetovali takovou tečku. Je asi ze 12 nebo 16 dětí a maminka si tak "značkovala" všechny, aby si je poznala mezi ostatními. Prostě místní tradice, která se táhne rodinou už generace. Otázka, zda je zakladatelka z podobné kultury.

mataharyy
29. jan 2013

@jenny.kay Jsou kultury co provádějí běžně obřízku (ať už ženskou, nebo mužskou), jen je otázka zda je to správně (ale je fakt, že jsou zhruba stejně odsuzováni od těch jenž se považují za "nadřazené" a "všeznalé")... 😅 Ale to těžko řešit, každá kultura má své... 🙂 A mě nepřísluší soudit, můj názor na to je jasný, ale subjektivní 🙂

loafeer
29. jan 2013

@schwarzovka no následky případné žloutenky či nějakého zánětu kůže si matka moc neponese...zkažené játra bude mít mimino....je to podle mě sobecké :o(

loafeer
29. jan 2013

@mataharyy ...ale obrízka u žen se považuje za barbarství, to že to nějaký kmen stále provádí a mrzačí ženy, neznamená, že je to správné, i když v jejich kmenu je tento nesmysl trdicí...a ženy si nesou následky po celý život, když to teda přežijí....Slvensko mi nepřijde jako jiná kultura, která by schvalovala kérky dětí :o)....

mataharyy
29. jan 2013

@loafeer No podle mého je barbarství i toto, i náušnice a vlastně vše co není k životu nutné a nenechají o tom člověka (dítě) rozhodnout samostatně 😉 Kultury už jsou tak promíchané, že je asi jedno kde to je 😉
Pro mě je útrpné i to když mám jít s dětmi na očkování, ne to ještě dobrovolně podstupovat cokoliv takto zbytečného... 😅

jenny.kay
29. jan 2013

@mataharyy No já bych taky dítě tetovat nenechala 🙂 Jen mě napadlo, zda třeba nemá nějaké "cizokrajné" kořeny, kde by se to dodržovalo. Ono je to strašně těžké, posuzovat různé kultury. Ženská obřízka je šílený příklad, smutné je, že tam ji kolikrát vyžadují dívky samy (jako u nás, že chtějí píchnout ouška, protože sousedovic Pepina to má taky), jelikož bez obřízky jsou neprovdatelné a rodičům na obtíž. Je to velice smutné...