14 mesačná ešte nemá zúbky. Ako dlho čakať?

saska232
22. nov 2012

Mame 14 mesacnu dcerku a este nema ani jeden zubok..lekarka vravi, ze jej dlhsie vydrzia..🙂) starsej vysiel prvy na 11 mesiacov a ta druha este stale nic..dokedy sa caka.?a co sa potom robi.?dufam, ze nic, lebo by som nechcela, aby trpela..veeeeelmi pekne dakujem za rady..

leam
22. nov 2012

Ahoj, mojej prvej vyšiel ked mala 9 mes. a druhej ako 14 mesačnej. Neboj, zachvilku bude zubata 🙂

davido
22. nov 2012

Ahoj ,môjmu prvému synovi vyšiel prvý zub okolo 6 mesiacov a zachvíľu bol komlet zubatý ,ale potom aj skôr prišiel o mliečne zúbky ,takže čím skôr vyjdú tým rýchlejšie vypadnú ,pri mladšom sme to mali tak isto ,takže čím neskôr tým lepšie 😀 😀 😀 😀

ematko29
22. nov 2012

mojej 7ročnej dcerke vyšiel prvý zubok ked mala 1rok a4mesiace 😀 avýsledok ešte jej ani jeden nevypadol.Už je z toho nešťastná,lebo chce aby jej zúbková víla niečo doniesla.Inač aj ja som sa bála ked jej nešli zuby,neboj oni každú chvílu vyjdu 🙂

bambibam
22. nov 2012

neboj protéza nebude 😀 😀 😀 a ked začnú tak sa priprav - pôjdu rýchlo a jeden za druhým ani nebudeš stíhať rátať,môžeš jej pomôcť tým ,že si bude masírovať ďasienka tou kefkou gumennou napr:v DMke majú 3 kefky pokope.

nonika
22. nov 2012

ahoj, mojej prvy zubok vysiel na 11 mesiacov 😉 a boli sme uz aj u zubara a ten nam povedal, ze zatial kazdemu zuby vyrastli 😉 😉 😉 ....teraz mame 19 mesiacov a mame ich 10....len treba vydrzat 😉 😉 😉

hugoleon
23. nov 2012

Ja mam informacie od Dr., ze do 20. mesiaca je to v poriadku.

sisag1
9. dec 2012

ahoj, urcite vyrastu. Mozno by som skusila jej dat nejaku zubnu kefku pre deti, vraj to pomaha. Staci ked si iba pobrhli dasienka, su to take kefky bez stetinky, vyzera to ako hrizatko. Mojej vyrastli 4 zubky ked mala 10 mesiacov.

nicka44
3. jan 2013

to je individualne...mojej vysli naraz dve zuby na styri mesiace si predstavte..teraz ma sedem mesiacov a sedem zubov_D
:DD

lubina
3. jan 2013

NIc sa nedeja, nasej starsej vyliezok prvy ked mala 8 mes a maldsej asi v tom istom case, ale neterke vyliezol prvy zubok az po 13 mesiacoch, zubar povedal, ze to je individualne a zubky vzdy vyrastu 😉

anetkalv
16. jan 2013

dakujem za túto tému. Ja mám 8 a pol mes. dcérku a ani zuba. Synovi vyšli už v 4. mes, tak som bola trochu mimo. Som rada, že nie sme sami . 🙂

petrailavska
23. jan 2013

mojej dcérke vyšiel prvy zubok ked mala 12mesiacou a 3 dni a po dvoch tyzdnoch druhy 🙂

deniska181176
23. jan 2013

mojej dcerke vysiel prvy zubok ked mala 15 mesiacov

ladyka8
23. jan 2013

moja malá mala nedávno rok a prvé dva zúbky jej vyšli len nedávno. teraz má štyri a tlačí sa jej ďalších šesť. nemaj strach 🙂 všetko má svoj čas navyše to má svoje pozitíva lebo tým že sa tvojej dcérke prerežú neskôr, možno nebude nič cítiť, nebude ju to bolieť, nebudú horúčky a pod. a bude mať zdravšie zúbky nebudú sa jej tak kaziť

arieska
23. jan 2013

ahoj, staršiemu vyšiel prvý zub v 6,5 mesiaci a do roka mal komplet všetky. mladší má 9,5 mesiaca a nemá ani jeden. ale hádam sa dožijeme 🙂