Púšťali by ste bábätko do roka ku svokre s mužom?

katulik120785
12. jan 2019
Ahojte zienky ktore mate male babätka tak do roka davate ich svojmu muzovi alebo partnerovi aby chodil s nimi sam ku babke? neviem preco ale mne to strasne vadi ked mam svoju malu dceru pustit odo mna prec ku svokre ...

stale od narodenia je so mnou tak mi to uplne chyba lebo neviem co je s nou ked ju nemam na ociach ...
ellca123
12. jan 2019
bud sa k nim pridaj a chodte spolu alebo mu doveruj a pusti ho
aadenka
12. jan 2019
Juuuuj, to prekonas a uzi si volno 😉👏 Spi, jedz, vyloz nohy, chod si nieco kupit... moznosti je tolkooooooo 😄🤷‍♀️
Nejedna mamicka ti tuto moznost bude zavidiet 😜
zuzipolo
12. jan 2019
@katulik120785 nechodí s ňou nikde sám okrem prechádzky tu po sídlisku..ale moja svokra je prípad a moja malá sa boji všetkých okrem mňa,muža a mojej mamy,ktorá je u nás 2-3x do týždňa..však chodí s nimi aj ty 🙂 tvoj muž by nedovolil aby sa vášmu babu niečo stalo a keď tak im ešte nedovol ísť,ak sa na to necítiš,hlavne aby to tvoj muž pochopil 🙂
asia83
12. jan 2019
@katulik120785 Chápem. Bola som na tom presne tak isto. Čím bude staršia, tým to bude pre vás ľahšie. Skúste tam chodiť spolu.
katulik120785autor
12. jan 2019
ide o to ze byva hned pri nas a preto vzdy ked nieco len ju oblecem ze ide spat vzdy musi ist najprv ku svokre ... on len mamka mamka a uz mi to letie na nervy ... bo ona sa len stara do vychovy
mogaa
12. jan 2019
@katulik120785 si ma pobavila s tým že sa ti pri bábätku svokra stará do výchovy😀 babka chce bábo tiež vidieť a pomôcť🙂 jej rady si s mužom len vypočujte a na tom čo a kedy budete s malou robiť sa dohodnite len vy dvaja spolu.....určite aj tvoja mama ti dáva podobné rady🙂 také sú jednoducho mamy🙂 Máloktorého muža baví sa prechádzať po meste s kočiarom a kočíkovať, račej ide s kočíkom niekam pozrieť, no a tvoj miesto obchodu ide pozrieť mamu...Hold zmier sa s tým že si si zobrala mamičkinho chlapčeka🙂
katulik120785autor
12. jan 2019
@mogaa on ju ani nechodi kocikovat ... keby to bolo v ramci toho ok ... ale on ide vzdy len ku mame ... ked sa ma s nou pohrat uz vola mame prides??? vecny problem mama
aadenka
12. jan 2019
@katulik120785 tak o tom si musite pohovorit vy dvaja a najst riesenie... mozno sa len boji, ze nebude vediet, co s babom sam robit....aj ked ti chce pomoct a dat ti cas na oddych 😉
tosomja
12. jan 2019
Pokial nekojis, tak mu ver. Raz mu budes za to vďačná. Co ja by som dala za to, aby ju v tom veku, kedy som najviac potrebovala vypnut, zobral hocikto len na hodinku prec.
zuzipolo
12. jan 2019
@katulik120785 nuž, už tu bolo spomenuté,že si si zobrala mamičkinho chlapčeka,tak sa s tým musíš zmieriť a to nemyslím v zlom 🙂 a čo sa týka tých nevyžiadaných rád,tak to poznám,vypočuť a urobiť podľa seba..moja svokra mi vždy,keď je tu hovorí,že prečo nedávam malej piškóty?prečo?veď ich môže,doktor (nejaký jej známy pediater) povedal,že môže..toto počúvam každú návštevu už cca 2 mesiace..a to je len príklad 😉
lubik87
12. jan 2019
@katulik120785 no podľa toho čo píšeš že volá mamu aj keď sa má s ňou pohrať nieje to náhodou o tom aby sa staral.niekto iný ? Čo on robí keď tam s malou ide ...podľa mňa na 100%ked tam niesi sedí pri tv alebo mobile ...
katulik120785autor
12. jan 2019
@lubik87 no istoon sa jej nevenuje tu ide o toze stale chce byt snou babka ako keby to bolo jej dieta preto tam chce ist a preto ju vzdy ku nam vola kazdy den
whatever1
12. jan 2019
@katulik120785 Aj mne by to vadilo. Rob tak ako ty citis.
katulik120785autor
12. jan 2019
@whatever1 keby to ten moj chapel kedze on drzi s mamou
mogaa
12. jan 2019
@katulik120785 sú chlapi ktorí sa ti o malé bábo jednoducho nevedia/nechcú starať....jednoducho sú bezradní lebo nevedia čo s ním....zmier sa s tým že tvoj muž je na svoju mamu naviazaný a s tým neurobíš nič.....buď sa s tý zmieriš alebo po čase ak ti to už pôjde veľmi na nervy mu môžeš dať na výber - ty a vaše dieťa alebo mama(ale ak nebudete mať ideálny vzťah je možné že si vyberie mamu) alebo si určíš pravidlá (napr.o tom kedy si dieťa zoberie svokra alebo s ním pôjde on k svokre sa DOHODNETE že to nebude každý deň....Len mysli na to že to nie je len tvoje dieťa, ale vaše a pomoc babky tiež neskôr oceníš(napr.pomoc pri vyzdvihovaní zo škôlky ked budeš v práci, prázdniny, časté očr...)
lubik87
12. jan 2019
@katulik120785 podľa.nna je to preňho veľmi vyhovujúce starká sa postará on si môže robiť čo chce ..pozri ja keby som.mala.moznost malú dať niekam na dve tri hodinky ...upracem navarim povegetim...skús to brať aj ty ako výhodu ...že máš malú v dobrých rukách....nachystaj presne čo má mala zjesť na Tom sa dohodnite že iné nebude ..urob z toho samozrejmosť že mala aj keď bude väčšia bude si bravat papať vedľa ....starká / babka nech z nej má radosť .aj ty keď budeš mať vnúča budeš ho chcieť vidieť 🙂 ono sa ľahko radi a ťažko spĺňa a treba mať vysokú dávku dobrej nálady v zásobe ....a.ocka zapajaj doma keď bude skoro ráno alebo svokra nebude.doma nech vie ako s malou...
beky1813
12. jan 2019
Ehm, vies, ze to dieta je aj jeho? Nielen tvoje?
lucyluv
12. jan 2019
Hneď by som dala, keby moja dcerka vtedy vydržala bezo mňa 😃
29simona29
12. jan 2019
@katulik120785 môj maly chodí často k mojej mame na pár hodin, nikdy nie cely den, svokra zatial neprejavila snahu si ho brat a manzel sa s ňou tiež nestretáva , takze toto neriešime, skôr ona príde z vašu na čas k nám. Ak by ale chcel niekedy náhodou maleho k nej zobrať, bola by som mu vdacna, že si trochu oddýchnem🙏Nič tragické na tom nevidím a som veľmi rada, aj keď si ho obcas vezme moja mama a ja na chvilu vypnem- keď bol úplne malicky, tam som bola na to háklivá, teraz ma 10mesiacov a beriem to v pohode..
pininka
12. jan 2019
Presne ako tu niekto napísal. Mňa až udivuje že žena ma dávať nejaké povolenie partnerovi či a kde pôjde s dieťaťom. Je to tak isto jeho dieťa a ty asi nemáš doma veľmi čo robiť. Lebo keď môj muž zobral deti preč konečne som si poriadne popratala a urobila veci ktoré s babom išli dosť ťažko. U nás ani jedna babka nefunguje na stráženie ani na nič podobné, takže ja by som bola len vďačná keby občas prišli a ja som mohla ísť robiť niečo iné, hoc si len oddýchnuť.
bobula46
12. jan 2019
@katulik120785 môj muž s malým nechodí nikde takto sám, keď bol maličký ani sa nedalo ked každé dve hodiny som dojčila a druhá vec asi by som ani v tomto svokre nedôverovala. Chodíme tam spolu aspoň raz do týždňa, ale svokra sama povedala že už nie je na to, čo jej nevyčítam. Z jej bavenia je väčšia časť toho ako vysvetľuje čo môže malý papať, čo už by mal vedieť a milión ďalších vecí.No ale jedným uchom dnu, druhým von. Raz do týždňa sa dokážem štyri hodiny usmievať. Svokra spokojná, ja tiež. Šťastná svokra= šťastná nevesta.
A to že ide za mamičkou by som.asi zakázala alebo aspoň obmedzila. Ja mám to šťastie muž nie je mamin cecek, skôr drží so mnou, ale tiež zo začiatku utekal domov. Pekne sme si to vysvetlili (bez hádok) a všetko v poriadku. Ja chodím k mojim rodičom často, pretože mi mamina hlavne pomáha s malým, ale nikdy nie toľko aby to mužovi prekážalo. Idem skôr vtedy keď potrebuje dospať nočnú alebo nie je doma pretože je na druhej. Keď je ale doma väčšinou trávime čas ako rodina, všetci spolu.
whatever1
12. jan 2019
@katulik120785 tak tam chod vzdy s dcerou🙂 Zakazat ist ti nemoze. Zober sebou knihu, mobil, hocico aby si sa nenudila a cit sa tam ako doma a ich si nevsimaj.
danula.ch
12. jan 2019
@katulik120785 vadilo by ti to aj vtedy, keď by sa svokra nemontovala do výchovy? V podstate by si sa mala trochu uvoľniť a tešiť sa z času pre seba. Pripadne nedorozumenia ohľadom výchovy si môžete riešiť nezavisle od toho. Ja som na začiatku mala tiež kadejaky názor na svokru, ale vždy som jej ochotne dala malého do kocika a dúfala som, že aspoň hodinku budem mať na to, aby som si uvarila a najedla sa. Takze hlavu hore, ber to ako veľké pozitívum, všetci môžete byť spokojní, len to netreba nafukovat. Ja som vlastne nikdy nechápala rodičov, ktori sa od dietata nechceli pohnúť a po pár rokoch to už aj dosť lutovali. Neberiem to ako odkladanie dieťaťa, každý potrebuje psychohygienu a keď je s tým dieťa aj babka ok, tak prečo nie?
dudos
13. jan 2019
Keď bol náš syn malý a muž mal pre nás voľný čas tak sme sa dohodli že sa o malého postará celý deň on. Keď bol syn bábätko tak mu ráno pobalil tašku, šupol do auta a ufujazdil ku svokruše. Prišli večer do čistého bytu, upečený koláč, navarené, ožehlené, manžel spokojný, ja spokojná, syn ani nehovorím. Ešte som si vždy stihla pozrieť popri tom film, môj obľúbený Medisonské mosty. No krásne spomienky, jáj 😊. Ženy nebuďte trubky. Babky vám za pár hodín strávených s vašimi deťmi výchovu nepokazia. A to nehovorím, že od kedy sa malý narodil som chodila na predĺžené babské víkendy do kúpeľov. Oddýchnuť a zrelaxovať. Viac menej som na výchovu sama, manžel mi doprial. On si chodil oddýchnuť ku svokruši 😁. Teraz nastupujem do práce a až mi je smutno, ako by mi končili prázdniny. Už to bude len jeden kolotoč. Pomoooc.
enusko
13. mar 2019
Ahojte viem že to sem nepatrí ale chcem sa spýtať nemá niekto na podarovanie detské veci pre novorodenca budem moc vďačná som na id a veľa koruniek mi neostáva

Tu začni písať odpoveď...

Odošli