Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Púšťate 12 - 18 mesačným deťom pesničky cez mobil?

Starostlivosť o batoľaVoľný čas
18. máj 2020

Zaujima ma vas nazor ci pustate takym malym detom pesnicky z mobilu alebo tv?Ja mam doma 13mesacneho a obcas mu pustam z mobilu pesnicky Mira Jarosa.Zatial jedine pri prebalovani.On je neposedny a mala som problem ho prebalit.No ked sleduje pesnicky ,to ho zabavi na tu chvilu co ho prebalim.Okrem toho nepustam mu nic,ani tv nepozera.Ale je to tema co ma zaujima do buducna.Ako ste na tom vy?

0silvia0
18. máj 2020

13 mesačnému máš spievať ty, recitovať mu básničky a komunikovať s ním. Miesto toho mu strčíš pod nos jaroša, aby si ty mala pokoj na prebalenie. Robíš dobre sebe či dieťaťu?
https://najmama.aktuality.sk/clanok/285276/uzna...

renatka1985
18. máj 2020

keby neexistovalo Duck TV tak uz som v blazninci. A pesnicky pustame a spievame si casto - ale bez obrazu.

smejko25
18. máj 2020

@0silvia0 a ja svojej davam hracku pri prebalovani a mam sa teraz zabit ??? Sa spamätaj pokial je to v takejto miere ze ho zabavi pri prebalovani nevidim problem 🙂

A autorka pokiaal mu nepustas pri jedle alebo inych cinnostich v zmysle chcem sa ho zbavit nevidim problem vtom ved prebalovanie aktivneho dietata je dost makacka 😁 ja som nazoru ze ked sa papa tak sa papa a ked sa hraje s hrackami tak sa hraje 🙂 daj si pozor aby si nedopadla ako moja znama ze jej dieta sa uz ani vykakat nemohlo bez tabletu..toto je chore
Neries take ako tu pani z prveho komentara 🙂

zuzka1117
18. máj 2020

Ja nepustam, dokonca ani môj 3,5 rocny ešte nepozerá rozprávky. Púšťame si iba audiorozpravky alebo si čítame, hudbu iba počúvame, nepozeráme videá. Veľmi dobrá knižka je Krotitelia displejov ak ťa táto téma zaujíma.

0silvia0
18. máj 2020

@smejko25 o čom prosím ťa píšeš? Kde som napísala, že hračka je nevhodná??? Hračka je vhodná, nie mobil! A zabíjať sa nemusíš, treba sa postarať o svoje dieťa, prečo by si sa zabíjala? 🤒

autor
18. máj 2020

@smejko25 Nepustam mu inokedy ,len ako som písala pri prebaľovanie.Skusala som aj spievať mu,aj zvuky zvierat alebo hračkami zabaviť ho.Nepomohlo nič.Pri jedení a ostatných činnostiach samozrejme Nepustam mu nič.Tiez poznám známu čo pri jedení aj pri hraní dieťaťu púšťa tv aby mala pokoj od dieťaťa.Bo to už je podľa mňa moc.

taga
18. máj 2020

Z mobilu nepustam, ale spievankovo u nas fici dost casto, ked potrebujem varit. krpec si tancuje, spievame si spolu, a ja ma volne ruky na co potrebujem. No a to prebalovanie chapem, starsi si lahol a cakal kym ho prebalim a obleciem, mladsi to je 5min boj a brani sa ako lev 😂 ale to nepochopi mamicka, ktorej dieta stichne na povel

autor
18. máj 2020

@0silvia0 Skúšala som spievať,napodobňovať zvuky zvierat ,hračky,no nič ho nezuajalo.Tak som vyskúšala pesničku z mobilu a na tú chvíľu mi to pomôže.A nemyslím si že by som bola preto zlá matka.Ako som písala okrem toho nepustame mu nič také .Ale do budúcna samozrejme ma zaujíma táto téma.

smejko25
18. máj 2020

@0silvia0 lenze niekedy ani ta moja sa nechce hrat s hrackou a ked sa mi zacne prekrucat na pultiku aj ja jej pustim tv 🙂

No tak sa nad tym netrap je to vpohode uplne 🙂 ta pani asi nema dieta ked takto mudruje a necie co je to prebalit divoke diega

zuzka1117
18. máj 2020

@taga tak napríklad aj môj malý sa nerád prebaľoval bol to doslova boj ale nedala som mu mobil do ruky, časom sa naučil.

0silvia0
18. máj 2020

ja nepíšem, že si zlá matka. Je fajn, že sa informuješ a pýtaš. Ono matky si myslia, že toto je strašný problém - zabaviť dieťa počas prebalovania. Lenže ak dieťaťu urobíš návyk na obrazovku, na tie mihotavé obrázky, z ktorých idú zvuky, deti to fascinuje a dožadujú sa toho viac a viac. Lenže ak mamy príliš skoro povoľujú takéto nevhodné veci malým deťom, ich prirodzený vývoj je smerovaný inak ako by mal byť. Potom sú deti s poruchami pozornosti atď. Prebaliť dieťa je ten najmenší z problémov, ktoré ťa s dieťaťom čakajú, kým spolu prejdete celých 18 rokov do dospelosti, to mi ver. A odporúčam prečítať si článok, ktorý som priložila

0silvia0
18. máj 2020

@smejko25 ktorá pani asi nemá dieťa? Akože ja?

luba41
18. máj 2020

v takom veku dieťa nemá "poznať" ani mobil, ani TV..u nás najmladšiu dceru TV ani mobil do 4 rokov absolutne nezaujímal..a prežila som "bez ujmy" aj ja, aj ona to obdobie..

dominka63
18. máj 2020

My máme síce 3 roky ale frcime na spiecankove učíme sa Pesničky a tancujeme

stanislavicenka
18. máj 2020

Ahoj, myslim si, ze podcenujes rozumove schoonosti svojho dietata. 13 mesacne dietatko uz chapel, ze mu ides vymenit plienku, mozno je problem, ze musi lezat, vyskusaj to postojacky. Niektore deti uz potom nerady lezia na chrbte. A k teme , mam2 deti, 4,5 rocnu a 2 rocneho, a nepozeraju pesnicky, Ani rozpravky z mobilu, ci tabletu, ten Ani nemame, a ani z pocitaca. U Nas ide televizia iba na vecernicek. A to som sa desila toho, ked sa maly narodil, ze ako to bude. Ale nikdy som detom nepustila nic. Vela si citame, spievame, "bubnujeme"😁. Ked sa moj maly nechcel prebalovat, kadeco som spievala, alebo sa mu hrala s nohami, ci bozkavala ho. A presla som na prebalovanie postojacky.
A uplne na okraj, ja fakt neznasam Jarosa, starsia ho pozna, lebo v skolke, nechapem preco, im ho ucitelky pustali

veronika4495
18. máj 2020

nevšímaj si niektoré super bio matky...môžem mu spievať koľko chcem jasné že on chce len tie z tv lebo je to farebné aj na mobile mu ich púšťam pretože inak neobsedí a autom by sme sa nedostali nikde...pre mňa za mňa kto chce nech si nepúšťa môj má 14 mesiacov a pozerá to už dávnejšie aj sa z toho niektoré veci naučil...rád na to tancuje 🙂 jasné nikto ti tu napíše ako to zvládli bez toho možno taká, ktorá mala kľudnejšie dieťa môj je strašne živý celé dni len po vonku by behal neobsedí pri hračkách ani pri ničom a tiež som len človek občas mi aj tých pár minút čo vydrží pri tv dobre padne ja nemám pri ňom šancu skoro ani uvariť akonáhle pri ňom nie som tak jedy a revy jasné občas ho nechám nemôže mať všetko po vôli ale každopádne nech si robí kto chce čo chce v dnešnej dobe žial je v popredí technika aj na školách dieťaťu neublíži keď sa to naučí lebo to bude potrebovať akurát by sa mu smiali v škole že to ani nepozná...všetko v rámci normy samozrejme nevravím sedieť tam celý deň nejaké pravidlá musia byť 🙂

heidy222
18. máj 2020

My sme pustali Len pri umyvani zubov, vtedy pekne otvorila pusu a bolo to bez kriku. Do 3 rokov nema vobec pozerat ale toto bolo pre vyssie dobro: ciste zuby Tak sme nad tymi 2 minutami privreli oko. Druha vynimka Bola Po 2 rokov veku ked sme leteli lietadlom, proste aby neotravila vsetkym cestujucim let. Inak od 3 rokov moze pozerat 30 min denne vhodne rozpravky

zuzka1117
18. máj 2020

@veronika4495 jasné tá ktorá nepcha dieťaťu mobil do ruky je už bio matka. Čo ma spoločne to že je v popredí technika a dávanie to 14 mesačnému? Skús si o tom niečo naštudovať alebo prečítať ako sa vyvíja detský mozog, toto nie je tá najlepšia cesta

zuzka1117
18. máj 2020

@veronika4495 a zamyslela si sa nad tým prečo namiesto piesne od teba chce radšej tu z mobilu?

alby2014
18. máj 2020

Maju 4 a 3 netusia na co je tablet a mobil, okrem telfonovania...v telke rozpravky 4 druhy dookola, ziadne blbe videa...ty si rodic ty rozhodujes.

0silvia0
18. máj 2020

@veronika4495 rozumieš pojmu bio matka? Ak nie, tak doštuduj...

katulienkax
18. máj 2020

ale prosim ta neospravedlnuj sa tym zenam, vacsina ludi pusta TV pri jedeni, a aj tie cu nepustali a maju nejedakov tak zacali pustat, a nepocuvaj tie ich reci
Akurad treba poznat mieru kolko denne
Ale uprimne akonahle idu decka do ZS tak sa pokazia aj tie co im matky nedali ziaden cukrik a to ti vravim ze to decko to bude jest na tajnasa tie sladkosti.

autor
18. máj 2020

@stanislavicenka Áno nechce ležať na chrbte,skúšala som aj postojačky prebalovat.Ale keď je riadne pokrájaný tak nechcem aby všetko zaspinil jak uteká po celom dome.Mne je jednoduchšie mu pustiť pesničku a za minútu je prebaleny.

alby2014
18. máj 2020

@katulienkax nie nepusta vacsina pri jedeni, tu som priklad, ze fakt som detom pri jeeni nepustila nikdy nic, chces nechces, dovi dopo...a vysledkom je, ze s malymi detmi sa dokazeme normalne najest v restauracii, lebo vedia normalne stolovat.

autor
18. máj 2020

S jedením nemám problém,väčšinou jeme spolu a keď vidí že jem ja tak aj on si otvára ústa.Hranie tiež.Zahra si sám cca päť minút alebo si listine knižky sám,to ho baví .Ináč hrám sa s ním s autíčkami,alebo mu čítam,recitujem,rozprávam,všetko ukazujem.Pri varení mu dávam misku a varešky,na chvíľu sa s tým zabavi.Nemam problém sa mu venovať cez deň,ja si to uzivam toto obdobie.Len na to jedno prebaľovanie nemám nervy ho naháňať po celom dome.Na tu chvíľu mu pustím Jaroša a rýchlo ho prebalim.A ideme ďalej

zdenka11081983
18. máj 2020

@0silvia0 tak nie Bio matka, ale dokonala matka... Mas taky denny ritual tu vyskakovat, poučovať... V tych Tvojich slovach citit tu nadradenost a dokonalost. Sa neposer, ze im teda pusti pesnicku.. Ja pustim tiez. No boze. Doma by som Ta nechcela ani za nic.

zdenka11081983
18. máj 2020

Neospravedlnuj sa. Kludne pust. Mam tri deti, kazde jedno pocuvalo, spievalo, tancovalo o dusu. Dve starsie lyzuju zavodne, plávajú zavodne, bicykluju, chodia na kruzky a nic im to teda neublizilo.

0silvia0
18. máj 2020

@zdenka11081983 so ženskými, ktoré komunikujú na tvojej úrovni sa nemám o čom baviť, toto je pod moju úroveň, nájdi si seberovnú... prečo by si ty mňa mala chcieť doma? 🙈

bluka2
18. máj 2020

Ja môjho 16m prebalujem po stojacky do tých pants... Netreba mi k tomu mobil, nepoužívam

bluka2
18. máj 2020

Ale tak môj sa pýta na kakanie, takže hnusne zadočky už našťastie neriešim. Aj tak bez mobilu by som tu minútu zvládla

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre