Púšťate 12 - 18 mesačným deťom pesničky cez mobil?

Starostlivosť o batoľaVoľný čas
18. máj 2020

Zaujima ma vas nazor ci pustate takym malym detom pesnicky z mobilu alebo tv?Ja mam doma 13mesacneho a obcas mu pustam z mobilu pesnicky Mira Jarosa.Zatial jedine pri prebalovani.On je neposedny a mala som problem ho prebalit.No ked sleduje pesnicky ,to ho zabavi na tu chvilu co ho prebalim.Okrem toho nepustam mu nic,ani tv nepozera.Ale je to tema co ma zaujima do buducna.Ako ste na tom vy?

zdenka11081983
18. máj 2020

@0silvia0 ale no... Ty úroveň nemas ziadnu. Len si myslis, ze ju mas. Si precitaj svoje reakcie, neprijemne, direktivne.. Keby som bola chlapom tak taku, zenu ako ty by som doma nechcela. Uz si idem teda hladat seberovnu.

bluka2
18. máj 2020

@zdenka11081983 nič v zlom, ale v tvojich slovách cítiť nadavky😉

0silvia0
18. máj 2020

@zdenka11081983 moja, tvoj prejav je tvoja vizitka, hlavne si dávaj pozor pred deťmi, aby to od teba neodpozerali😒

zdenka11081983
18. máj 2020

@bluka2 pouzila som len jednu.. Aj to som sa neovladla, ked som si precitala vetu, strcis pod nos aby si ty mala pokoj... Ale škoda reči, vzdy budu taketo matky...

zdenka11081983
18. máj 2020

@zdenka11081983
@0silvia0 s tym prejavom to platí aj u Teba... Moje deti maju stastne a pokojne detstvo. Verim, ze tie svoje od takycho strasnych veci odizolujes minimalne do tej 18tky...

0silvia0
18. máj 2020

@zdenka11081983 pozri, mne je jedno čo bude robiť matka niekde v košiciach alebo v žiline so svojim dieťaťom, ja vychádzam z odporúčaní psychológov a odborníkov, ktorí tvrdia, že do istého veku tablety a mobily malým deťom do rúk nepatria. Nakoľko majú dlhoročné skúsenosti s poruchami detí, závislosťami od elektroniky, ktorá je zbytočne dávaná do rúk malým deťom. O moje deti sa neboj, môj syn už 18 rokov má, dcéra o 2 roky menej, takže to, že matka nedokáže prebaliť a zabaviť 2 minúty dieťa je pre mňa úplaná malichernosť z hľadiska všetkých tých problémov počas života dieťaťa...
Ak neveríš mne, skús si prečítať článok, ktorý som priložila, tam je to vysvetlené...

zdenka11081983
18. máj 2020

@0silvia0 moje deti maju 13,7 a rok.
A ver, ze niekedy som teda podla Teba ta neschopná a zapnem mu ten notebook s tým Jarosom aby som detom trebárs nachystala obed, alebo sa aj ja najedla... Ani sa mi nechce vypisovat situácie kedy aspon 5 min potrebujem ho zabavit inak... A to najma teraz ked je home office, online vyucovanie...a nazory psycholov nemam cas citat.

zdenka11081983
18. máj 2020

@0silvia0 každá milujuca matka vie, co je pre jej dieta dobre, aj ked su chvile kedy zavaha, ci robi dobre, ci je to to spravne... Niekedy deti psychologov, ucitelov maju v buducnosti problemy. Preto nevidim dovod pre toto utocit. Ale rob ako myslis.

stanislavicenka
18. máj 2020

Ja som oboch pokakanych umyvala ako babatka v umyvadle, a ked vedeli uz chodit, tak vo Vani.

smejko25
18. máj 2020

@zdenka11081983 naco tu takym “ospravedlnujes” svoje konanie ?? Budes vzdy len ty ta zla lebo si si dovolila pustit dietatu tv alebo...ja sa tiez priznam moja ma polroka je to zive dieta ale aspon rano sa chcem kludne naranajkovat..a ked lezi na koberci pod hrazdickou a je zapnuta tv tak pozera 🙂🙂 ale pri jedeni ci inej aktivite vypinam tv a venujem sa jej naplno 🙂

zdenka11081983
18. máj 2020

@smejko25 ale joj, ja neospravedlnujem, ja tu daako ani nekomentujem, len maly zaspal, dievky isli na bicykel, tak som si na terasu vzala kavu, ze si v klude vypijem a precitam troska a bac, strcis po nos aby si mala pokoj...viem, ze som sa zbytocne hecla. Ze tie dokonale matky su tu a je ich vela. Ja teda dokonalá nie som, svoje deti lubim ako kone, ale pocaj tejto koronakrizy počúvam Jarosa casto.

stanislavicenka
18. máj 2020

@katulienkax to urcite. Mam obe deti nejedakov, a nikdy som to nerobila. A takato vychovavat nie je o zakazoch, ale vysvetlovani preco nepozerame, preco nieco nepapame, a pod.

lenuliatko84
18. máj 2020

Ja som malemu normalne pustala pesnicky a tancovali sme na ne. Mna by zaujimalo co za matky nepusta

selest
18. máj 2020

Pustam jasne tiez by som ho neprebalila bez toho😂kto nema take decko moze mudrvat ale radsej mu pustim mobil ako mat okakany byt.

alby2014
18. máj 2020

Ja nechapem, aj ja som mala akcnejsie dieta, aj moje sa okolo 13 mesiaca vrteli a nechceli prebalit, ale tak raz som ich schytila, jasne vysvetlila, ze sa lezi a prebalila...a skusili to parkrat a bolo...to jasne vysvetlila bolo v zmysle zabrnila v pohybe a prebalila, ono je to len take obdobie a fakt prebalit dieta sa da na 100% bez toho, aby som pustala mobil...ako fakt nechapem a to som mala obdobie, ze som mala 1,5 rocneho a 6 mesacneho naraz full na plienkach, to keby som mala pustat mobil vzdy, ked som isla prebalovat, tak stale pustam mobil na striedacku cely den...je to len prebalenie, no tak si poreve...a co. Su to veci, co sa proste spravit musia..a netreba okolo toho vymyslat..

smejko25
18. máj 2020

@zdenka11081983 ved zato som dala do uvodzoviek 😁mna by zaujimalo ci tie ktore ss tak pohorsuju nepustaju mobil detom pri jedeni s zamienkou ale ved aspo nnieco zje 😁

zdenka11081983
18. máj 2020

@smejko25 moj ma dnes teploty a hnacky, 4 zuby prve mu vysli za tyzden. Veru som aj ja pustila aby mi aspon vodu a caj vypil..

alby2014
18. máj 2020

@smejko25 no ja...napr. nikdy ani doma, ani v restike, ani na dovolenke...som mobil, pc a podobne veci pri jedle nepustala...kolko zjedli tolko zjedli...samozrejme rozpravky pozeraju na tv, ale vravim su to 4 typy dookola..co dovolime, kedze mam v rodien priklad kam to moze ist, ked das detom priskoro tablet a mobil do ruky...

katrinka8
18. máj 2020

@katulienkax - áno, dôležitá je miera - napríklad deti do 2 rokov by nemali byť pred obrazovkou vôbec:
https://eduworld.sk/cd/zuzana-granska/858/preco...

janulik2008
18. máj 2020

U nas fici telka odkedy je mala tu. Niekedy jedna rozpravka aj 10x za den ide dokola 😀😀😀 prebalovali sme rychlo .... niekedy stala pozerala tv a tak sme prebalili ju 😂😂😂

0silvia0
18. máj 2020

@alby2014 presne ako pises, vychova ma byt laskava, ale razna. Deti maju mat hranice, hlavne v utlom veku ich velmi potrebuju, aby sa citili komfortne.

veronika65
18. máj 2020

Naša má 15 mesiacov a púšťam jej mobil/tv. Od mala nechce byť v postieľke, z nočníka uteká, neobsedí pri jedle, sama sa nezahraje a cestovanie je tiež boj 😀 takto ju aspoň na tú chvíľku udržím na mieste. Nemám pocit žeby bola na tom závislá. Keď vidí, že upratujem alebo niečo robím chce pomáhať. Na dvore si ani nespomenie, že nejaký mobil existuje. Z môjho pohľadu trošku nezaškodí, samozrejme všetko s mierou.

siska53
18. máj 2020

No..sice v tom.veku este velmi nie, ale neskor, tak v 16m. Uz ano, chvíľku, bola som.v 1.trimestri a on nechcel spavat,mne byvali aj zle a strasna unava.. tak na mozno 15-20minut som mu dala.pocuvat z mobilu a ja som.si trochu oddychla. Inak len CD sme.pocuvali a ja som.mu veela spievala a citala - miloval Malovanu abecedu, to bola topka, to aj niekoľkokrat denne a plus aj dalsie knizky.

basska_b
18. máj 2020

Ja to nepúšťam. Keď vidím, ako na to niektoré deti civia ako v hypnoze, je mi ich hrozne ľúto. Je to pre nich úplne nevhodné. Vždy som sa snažila pri jedle, prebalovani, ceste mestskou dopravou či autom zabaviť akokoľvek inak, len nie takto... keď tak si poplačú, aspoň sa naučia, že nie všetko v živote musí človeka baviť a musí byť hneď.

veronika4495
18. máj 2020

@0silvia0
@zuzka1117
Pardon že som sa vás dotkla mne je úplne jedno čo si ako robíte vy možno som sa nevyjadrila úplne správne ale svoj názor som napísala v rámci slušnosti kľudne sa do mňa obujte za to že som taká hrozna matka čo pustí dieťaťu tv 😁

0silvia0
18. máj 2020

@veronika4495 mna si sa vobec nedotkla, ja tvoj nazor ani neregistrujem, ja uz ani neviem, co si pisala, neviem, preco si si to zobrala na seba. Autorka sa pyta na nazory, tak ich piseme... ja tu nejdem s nikym bojovat ani sa dotahovat, autorka diskusie nech si urobi ako uzna za vhodne, to je vsetko...

autor
18. máj 2020

Ďakujem za vaše názory,prečítala som si.Pri prebalovani budem naďalej púšťať pesničku,pár minút denne ho určite nezabije.Okrem toho nemá na dosah mobil ani tv.Venujeme sa mu stopercentne.

zuzka1117
18. máj 2020

@veronika4495 nikto nehovorí že si hrozna matka, ja nevidím dôvod dávať deťom pod nos obrazovky,ale zasa netvrdím že som dokonalá. Koľkokrát si večer poviem že som mohla urobiť niektoré veci inak. Jednoducho som si o tomto probléme dosť veľa nacitala a jedine čo z toho vzíde ako pozitívne je že si rodič uľahčí prácu,ale dieťa to nič nové nenaučí. Staci ísť na dovolenku do hotela a veľká väčšina detí jedáva pred tabletom úplne zhypnotizovana, podľa mňa je to hrozný pohľad. Čo sa tým dieťa naučí ? Vytvorí si zdravé stravovacie návyky? Asi ťažko. A to mám mladšieho syna veľkého nejedaka, ale nepôjdem na to kratšou cestou
Starší syn si v 2,5 roku zlomil nohu, mal sadru 8 týždňov, ani vtedy ma ani raz nenapadlo mu zapnúť telku a to som mala popri ňom 6 mesačného.jednoducho je to o zvyku. Potom sa o pár rokov rodičia čudujú že dieta má problémy s učením,že potrebujú integráciu, z čoho to asi tak je? Som učiteľka a vidim tie deti sa trápiť , možno keby si každá mamička ešte predtým ako strčí dieťaťu mobil do ruky niečo o tom preštudovala, vyzeralo by to inak.

kate_cs
18. máj 2020

Pre môjho 1,5 ročného je mobil tabu, pouzivam ho pred nim len na telefonovanie. Nechcem ho učiť, že z neho “ide zábava” pre neho. Od malička mu púšťam piesne od Lúčnice Dinom Danom a Kukulienku cez rádio v ktorom mám usb a cez notebook vážnu hudbu pre deti, alebo Beatles. Žiadne Spievankovo a podobne. Ja si chcem zachovať psychické zdravie na materskej a hentake veci odmietam počúvať. Nepozerá zatiaľ ani rozprávky. Som názoru, že ak raz príde na to, že existuje takáto “instantná” zábava, kde sa len pred niečo posadí a mihajú sa pred nim obrázky, tak ho nebudú zaujímať klasické hry. Ma na to ešte čas, keď bude starší.
Medzi matkami bývam často za divnú, ale mne je to jedno. My doma telku ani nemáme a vôbec mi nechýba.

0silvia0
18. máj 2020

@zuzka1117 mamicky nemaju cas studovat a nerozmyslaju v sirsich suvislostiach s pohladom do buducnosti, co je velka skoda...
Mna keby v minulosti bol niekto poucil, na co si mam davat pozor v suvislostiach buduceho vyvoja, tak by som mu bola vdacna.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre