Púšťate 12 - 18 mesačným deťom pesničky cez mobil?

Starostlivosť o batoľaVoľný čas
18. máj 2020

Zaujima ma vas nazor ci pustate takym malym detom pesnicky z mobilu alebo tv?Ja mam doma 13mesacneho a obcas mu pustam z mobilu pesnicky Mira Jarosa.Zatial jedine pri prebalovani.On je neposedny a mala som problem ho prebalit.No ked sleduje pesnicky ,to ho zabavi na tu chvilu co ho prebalim.Okrem toho nepustam mu nic,ani tv nepozera.Ale je to tema co ma zaujima do buducna.Ako ste na tom vy?

smejko25
23. máj 2020

@evittam aky mas problem ?

evittam
23. máj 2020

@smejko25 Žiadny. Našťastie.
Btw.to som ti dala za pravdu.😀😀😀 Treba citat s porozumením. Ale nevadí. Pekny zvysok večera.😉

pieksamaki
23. máj 2020

Ono hlavne doba sa zmenila...a clovek ubudkom sil pri starostlivosti o deti meni aj navyky ako vychovava...kazdy nech sa zariadi ako uzna

bluka2
23. máj 2020

@nana8989 toto je otrasné pre jej mozog. Existujú o Tom štúdie a dávajú to do spojitosti s inteligenciou potom. Samozrejme, v negatívnym vzťahu. Nechcem sa vadiť, ani lyncovat, len odporučiť, aby si si o tom precitala nieco

smejko25
23. máj 2020

@evittam prepac to nie tebe som chcela odpisat 🙈🙈 akurat pozeram ze koho mi oznacilo v odpovedi

yanni
23. máj 2020

@bluka2 Nasa uz chodi do British international school. Ale Anglinu ma aj mimo skoly. zato slovenčinu a němčinu len doma a nezabuda. Skor ako vravim, rapidne sa zlepsila v slovencine. Lebo je teraz stale so mnou. Ked bola v skole, tak sme sa cely den nevideli, potom doma nejaku hodinu a zase sme isli do vecera von a tam samozrejme uz bola slovencina uplne ze mimo.

yanni
23. máj 2020

@nana8989 jasne, ze ta nebudem ani lincovat, ani kamenovat ani ta nějak prehovarat. Ale to co robis, je cele zle. A to ze ten chlapec, ktorého spominas, je teraz zavislak, to nemá nic s tym, ze 2 roky tv & co neviděl. Nase děti dokonca do vyse troch rokov ziadna tv. Druha najmladsia bude mat o 2 mesiace 5 rokov a mobil do ruky nedostane. Tv velmi malo, 20-30 min a aj to nie denne. Pred coronou na Tv ani cas nebol. Tablet bol do minuleho tyzdna v sufliku. Vytiahli sme ho az teraz, kedze ucitelka fonetiky im poslala app na citanie, kde sa ucitelke vsetko zobrazuje a moze takto aj cez terajsie 2 tyzdne prazdnin deti korigovat spravami. PC do marca vobec nebolo, teraz ramci homeschooling maju doobeda live sessions, takze tam uz zial pc musel "natupit". Ale pomimo ziadna ina technika. Citame knihy, robime bez PC ulohy, co maju zo skoly, vela sme vonku, popripade varime, pecieme, upratujeme atd. Nema byt v 4roch rokoch z coho zavisla.

nana8989
23. máj 2020

@bluka2 ďakujem, americké štúdie k šťastiu nepotrebujem 😂 nemám pocit, že moje 18-mesacne dieťa je retardovane. Mame kopec knih co čítame, vie napodobniť zvuky min. 20 zvierat, pomenovať všetkých členov rodiny, niektorých aj po mene, pozná základné časti tela, vypýta si papať, rozumie veciam co jej poviem, uprace si hračky, takže nemám pocit, že by mala problém s inteligenciou. Keby do tej telky cumela celý deň tak nepoviem pol slova, ale to, že je pustena a mala ju pomaly ani nevníma nepovažujem za problém. To ze ty si myslíš opak je síce pekne, ale tak si vychovávaj svoje deti a ja si budem to svoje 😉 napísala som svoj názor autorke príspevku a nie tebe, maj pekný večer 😉

nana8989
23. máj 2020

@yanni my sme tiež celé poobedie vonku na dvore, dnes sme prišli dnu o 20. Malu som okupala a išla spat. Doobeda spolu varíme a pečieme. Ale telka je proste u nás pustena celý deň. Nenapísala som nikde, že do nej celý deň čumí 👍

janulik2008
23. máj 2020

@nana8989 aj u nas je ako kulisa ... v poslednom case fici na DE DO LES DEDOLES ... DE DO LES ... DEDOLES 😀 reklame 😂

yanni
23. máj 2020

@nana8989 Pises ze ti ma dieta 18 mesiacov. Moja najmladsia bude mat 17 mesiacov a toto vsetko vie aj bez tv, dokonca v troch jazykoch. U nas tv nezapiname a uz vobec nie ako "pozadie". Nasledky medialneho "konzumu", aj ked len pasivneho, sa mozu (nemusia) prejavit neskor. Moze mat napr. problem v skolke/skole, ze bez "sumu/hluku" sa nebude vediet na nic sustredit. To, ze 1,5 rocne dieta ti na ten TV necumi v jednom kuse, je prirodzene. po prve, deti v tom veku sa nedokazu dlho koncentrovat na jednu vec, po druhe, nebezi tam stale len to, co ju zaujima. Len casom a vekom bude zial cumiet cim dalej tym viac.

nana8989
23. máj 2020

@yanni napísala som niekde že to vie z TV? Venujem sa jej cele dni, vie to od nás, svojich rodičov, lebo jej venujeme všetok čas. Ja som napísala, že TV ide u nás ako kulisa a to ze ty máš na to iný názor na tom nič nezmení. Takže sa poprosím venuj sa svojim deťom a nie mne, lebo aj tak nečítas poriadne to čo píšem, lebo by si pochopila, že mi dieťa nečumi cele dni do telky 😉 a keď tvoje 17-mesacne dieťa vie toho toľko co moja mala tak ta moja asi na tom nie je tak zle, keď sa rovná deťom co TV nemajú ani zapnutu 😉 prajem pekný večer 👍

zuzka1117
23. máj 2020

@nana8989 skús si o tom niečo preštudovať, vôbec toto dieťaťu neprospieva, skôr naopak. A na čo vlastne potrebuješ telku ako kulisu? Vidíš asi sama na sebe že ju potrebuješ zapnúť aby si sa cítila v pohode.

janulik2008
23. máj 2020

@nana8989 zbytocne budes pisat ... furt si budu mliet svoje ... ja som ako dieta zaspavala pri tv a trz musi byt ticho aby som zaspala napr 😀

yanni
23. máj 2020

@nana8989 A co sa tak paprcis. o moje deti nema strach, tie su inteligentne aj bez tv kulisy. Napis sem o par rokov, popripade, ked budes mat dalsie dieta, kolko sa budes potopm venovat tomu prvemu. Ked budes mat tu tv zapnutu nadalej cele dni, budes mat narocne mimino, malo casu na tvoje prve, tak ti bude automa.ticky na tu TV cumiet a neustrazzis to.

zuzka1117
23. máj 2020

@nana8989 vôbec si nepochopila podstatu toho čo ti
@yanni napísala.
A nie je to o porovnavani čo ktoré 17 mesačne dieťa vie.

yanni
23. máj 2020

@janulik2008 tak isto, amo vy si meliete svoje. Názor a protinazor.

nana8989
23. máj 2020

@zuzka1117
@yanni ja sa nemám prečo paprcit, to vy mi tu z dieťaťa robíte dementa za to, že máme doma pusteny televízor 😂 už raz som napísala, starajte sa o svoje deti, ja sa starám o to svoje 😉 namiesto vašich odpovedí ku mne si radšej prečítajte ďalšiu štúdiu 😊 a áno, v poslednom komente si to napísala, názor a protinázor, takže zbytočne to tu budeme riešiť, každá z nás ho ma iný.

janulik2008
23. máj 2020

@nana8989 asi tak 🙂 nech robi kazdy ako chce 🙂

zuzka1117
23. máj 2020

@nana8989 len ten náš názor je podložený faktom. Je škoda že hneď utocis namiesto toho aby si si niečo o tom prečítala. Každá z nás robí chyby, mne keď niekto poradí, vždy si o tom niečo nacitam a potom vyhodnotim.
V podstate si ani neodpovedala prečo vlastne potrebuješ telku ako kulisu.

nana8989
23. máj 2020

@zuzka1117 ja utocim? Ved vy dve ste s tým hneď začali aj keď som sa vás na názor vôbec nepýtala 😉 predstav si, že čítam o veľa veciach, aj o telke, ale to, že niekto niečo napíše neznamená, že sa toho hneď budem držať, každá mame na vec iný názor. Mne by sa možno tiež nepáčila nejaká vec ktorú ty robíš, ale nemám potrebu ťa súdiť 👍 a myslím si, že to prečo máme doma telku ako kulisu ti vysvetľovať nemusím, proste nám to vyhovuje a rozhodne to nie je preto, aby som sa zbavila starostlivosti o dieťa, strčila jej hlavu pred rozprávky a nestarala sa. Doma čítame, hráme sa, kreslíme, varíme, chodíme sa bicyklovat, o 100m ďalej od domu mame oázu kde sú kone, kravy, a iné zvieratká, sme tam často a naozaj sa nebudem cítiť ako zla mama len preto, že si to myslí niekto, kto nás absolútne nepozná. Viac k tomu nemám čo dodať.

zuzka1117
24. máj 2020

@nana8989 v poriadku, ale je rozdiel mať názor a je rozdiel keď je niečo fakt. To že zapnutá telka v pozadí malým deťom škodí je fakt a to že ho nechceš prijať je len tvoj problém

nana8989
24. máj 2020

@zuzka1117 a to co si ty o tom myslíš je tvoj problém a nie môj 😉

zuzka1117
24. máj 2020

@nana8989 mne to v podstate môže byť jedno, jedna sa o tvoje dieťa. Moje deti nie sú vystavené digitálnemu smogu.

nana8989
24. máj 2020

@zuzka1117 tak sa staraj o ne a nie o to moje. Sama si teraz napísala, že ti to môže byť jedno, tak ta poprosím aby aj bolo 👍

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre