Rada ohľadom hypertonického dieťaťa.

benoitka
3. mar 2020

Ahojte, mamičky,
rada by som poprosila o skusenosti tych z vas, ktore mate hypertonicke babatko. Moj syn ma 4 mesiace, cvici vojtovku. Ked je na chrbte, ma ustavicne rozpazene ruky a myka nimi. A najnovsie sa snazi otocit na brusko, ale nie cez pritiahnute nozky k brusku, ale nespravne - so zaklonom hlavy k pleciam, teda do luku. Robili toto aj vase deti? Dokedy to trvalo? :(

lianka123
3. mar 2020

@benoitka maly mal diagnostikovany hyperyonus v cca 4mesiacoch. Ma 3,5 je uplne normalny, robi gymnastiku a plavanie, je zrucnejsi ako ostatne deti

deedol
3. mar 2020

robil to aj moj (vselijake luky a zaklony), treba cvicit a on sa to nauci spravne, ta vojtovka ho "donuti".

simona255
3. mar 2020

@benoitka ahoj... moja mala je hypotonicka ( je to skoro to iste... My mame oslabené svalstvo a vy zas napete myslím... Teda ak sa nemýlim) ... Cvičíme tiež vojtovku... Ma 10 mesiacov a neplazi, nestvornozkuje a ani nesedí... Je to náročné s takým dieťaťom ( hlavne preto ze ona už nechce ležať a nič iné nevie... Zatiaľ)... Poloha na bruchu hrozí tak max 10 sekúnd... Ale všetci ma upokojuju že vojtova isto pomôže... Len treba cvičiť ( aj ked ten plač nieje moc príjemný)... Držím palce 🤗🤗

tulipanicek
3. mar 2020

Presne tak. Treba poctivo cvičiť. A keď ma roztiahnuté rúčky tak by som ho dala pod hrazdicku. Nech ho motivuje dávať ich inak. A naša sa neotacala vobec ale bola dosť menšia ako vaše bábo. A zrazu pri tých cvičeniach Vojtovky sa mi sama otočila a už to šlo míľovými krokmi. Naša bola mix hyper a hypotonus