Používame cookies. Viac informácií tu. OK
evittam
1. sep 2019

@jedencloviecik Na každého sa vykasli. Btw.na co tym ludom vesias na nosy ako kŕmis svoje dieta?

83lenka83
1. sep 2019

@jedencloviecik kup si dojcensku vahu a tak budes presne vediet koˇko babo spapa z prsnika a ci by mu to malo byt dost, ja som nedokrmovala, nedavala cumel ani flasu a kojila som 2 roky aj ked prvy mesiac bol o drzku.

zooeynka
1. sep 2019

@jedencloviecik byvate s mamou a "okolim"v jednej izbe ked vedia detaily? Odstrihni kazdeho od informacii, rob si po svojom a neries inych.

lenka2710
1. sep 2019

@jedencloviecik nech sa každý o seba stara, ja som nekojila skoro vôbec,v noci to malej stacilo,cez deň nie! Začala som dávať fľašu
Takto som presne vedela koľko vypila a pribliznu dobu kedy bude zasa chcieť papat, ale pri prsniku nevies! Nevieš ci mas mlieko husté alebo nie,či ho to zasyti,koľko vôbec vypije! Ja som si do toho hovoriť nedala! Teraz ma 5 rokov,je zdravá a rovnako prosperuje ako deti kojene aj do troch rokov

jedencloviecik
autor
1. sep 2019

@evittam to nie ja! Ja sa nikoho nic zial nepytam, ale moja mama tym asi zije. Ona mi zavola a potom to preriesi kade tade v dobrej viere, ze mi poradi.

jedencloviecik
autor
1. sep 2019

@zooeynka nebyvame, boli sme tam na vikend len a potom ked zavola. Tak uz to asi tak spravim, ze poviem ze vsetko ok. Lebo to je ako lavina....

jedencloviecik
autor
1. sep 2019

@83lenka83 tak to ma tesi ze pises ze prvy mesiac. Ja mam za sebou len tyzden. Tak snad sa to zlepsi. Vahu som dostala (najskor som si vravela naco) a teraz mozem vazit 🙂

83lenka83
1. sep 2019

@jedencloviecik drzim palce, urcite vsetko zvladnes na 1 aj sama 🙂

jedencloviecik
autor
1. sep 2019

@lenka2710 Presne na to som myslela, ake takze to musia mat zeny co napriklad vobec nekoja. Tiez si myslim, ze nerobim nic zle, postupujem v najlepsiej moznej viere co si myslim ze bude dobre pre neho. Nepotrebujem to schvalovat, len som chcela vediet ci ste sa stretli s tym tlakom rodiny a vsevediacich matiek. Ja nemam problem ked niekto povie: ja som robil toto a fungovalo to. Ale neznasam spojenie: mala by si/ nemala by si a podobne.

jedencloviecik
autor
1. sep 2019

@83lenka83 dakujem 😘

ingelika78
1. sep 2019

@jedencloviecik suhlasim, prvy mesiac bol horor! Kdeze tyzden...moj syncek ma 8 mesiacov a stale je kojeny. A to ked mal 5 tyzdnov prekonala som absces a musela do nemocnice na operaciu a trvalo skoro dva tyzdne kym sa mi mlieko vratilo a rozbehlo. Za tu dobu bol prikrmovany inak to neslo a predsa sa kojenie podarilo udrzat - toho by som sa nebala! A tiez by som sa s tym ani mame nezverovala, ved naco. Vyhnes sa zbytocnym otravnym otazkam. Prve tyzdne su mega tazke ono sa to zlepsi!

janikovaanicka7
1. sep 2019

Ahoj, uplne ta chápem. Nemam mamu a mne toto zacala robit najstarsia sestra uz ked som bola v pôrodnici. Boli sme dohodnuté, ze ked ma pustia domov, pricestuje mi trochu pomôcť. Ked som vycitila jej prístup - ja nic neviem a ona vie vsetko najlepšie, tak som jej stanovila jasné podmienky za akych moze pokojne prísť.
Ty si teraz matkou, najlepšie vieš, co tvoje dieťatko potrebuje. Spočiatku chvilu trvá, kym sa tvorba mlieka ustali a prisposobi potrebam dietatka. Tiez som obcas dokrmila umelym mliekom, aj v porodnici, aj doma. Neboj sa, maly si na fľašu nezvykol, nezačal odmietať prsník, ani mi neodislo mlieko. Má 15 mesiacov a stale ho kojim. Samozrejme, uz aj pekne papa, ale moje mlieko si ziada stále.
Na Tvojom mieste obmedzim prisun informácií dotycnym a vec vybavená.
A pamataj, tvoje dieťatko ma tu najlepšiu mamu na svete!

jedencloviecik
autor
1. sep 2019

@ingelika78
@janikovaanicka7 dakujem dievcata, je to pre mna povzbudenim nevzdavat to a udrzat sa v psychickej pohode. Mna inak stale volaju nasi aj k sebe, ale cim dlhsie nad tym premyslam, lepsie mi bude veru doma.

saskia_98
1. sep 2019

@jedencloviecik ja som absolutne vobec nekojila lebo mlieko nebolo a potom som uz nemala snahu. Lepsie mi bolo dat flasku a do dnes počuvam aka som zla matka, kolko love som mohla mat usetrene, jak moje dieta bude mat zlu imunitu a doslovne pi*oviny. Jedneho dňa ma to dožralo a začala som každeho rad radom posielat do puče .. Jednoducho mi pukli nervy z tychto kidov a ked som do kelu poslala aj svoju mamku, pochopil každy že stačilo. Dnes ma drobec 9 mesiacov a prosperuje mimoriadne dobre, rastie, je šikovny, zdravy. Absolutne to nerieš. Postupne budeš voči tomu odolna a ked sa dakto bude pytat, povedz ze vsetko je ok a viac neodpovedaj. Lebo to je o nicom.

1gabriela13
1. sep 2019

@jedencloviecik ahoj. Všetko ale všetko robíš úplne super. To, že bábätko chce byť stále na prsníku, neznamená ze je stále hladné!!! Potrebuje ta cítiť. 9 mesiacov si ho nosila.pod srdcom, narodilo sa nevyvinutou nervovú sústavou a jedine co ma si ty. Žiadne váhy nekupuj, zbytočne stresy. Dieťa nie je rovnako vždy a stále, tak ako my dospelí. Tiež nemerias koľko g jedla zješ. Prvé 3 mesiace budú takéto, dieťa bude chcieť byť nonstop na prsníku. Po 3 mesiacoch už začínajú lepšie vnímať svet, budú sa skracovať intervaly kojenia a aj počet kojení. To, čo ti povie okolie a mama ti môže byť jedno. Mne mama hovorila napr ze ajtak nebudem vedieť kojiť len 3 mesiace lebo ona toľko vedela. No z tých 3 mesiacov je na dnes už 19 m.vels šťastia 🙂

777januska777
1. sep 2019

No ja som v porodnici tiež mala dosť nervy z mojej maminy, lebo ja som chcela kojit, lenže ako prvorodicke sa mi ešte nespustilo mlieko (iba kolostrum) a keďže bol drobec maličký (mala porodna hmotnosť), tak mi ho sestričky dokrmovali a vždy keď mi zavolala mama, že čo ako sa nám darí, tak mi stále vravela: "Prikladaj, prikladaj a nedávaj fľašu, lebo budeš mať problém s prisatim." Poviem ti vtedy som z toho mála fakt nervy a pripadala som si ako blbec (teda dávali mu sestričky fľašu, ale ja som stále prikladala), ale po čase sa ukázalo, že mala moja mama v tomto pravdu. Chápem, že si z toho vystresovaná, ale skús mamu počúvať, veď tvoja mama vás tiež kojila, takže myslím, že vie o čom hovorí. A tiež súhlasím s 1gabriela13, nie vždy dieťatko potrebuje piť, niekedy sa chce len upokojiť.

evittam
1. sep 2019

@jedencloviecik Tak ale odkiaľ vie ako dojcis,dokrmujes,....Od suseda? Proste neries s nikým nic co nechceš aby riešil dalej a dával nechcene rady.😉 A budes mat klud. Drzim prsty

jaja23
1. sep 2019

@jedencloviecik ja sa pamätám ako som bola po pôrode u našich, lebo sa ponúkli, že mi pomôžu. Moja mama mi zas celý čas vravela, že načo kojím, že nech mu dám umelé, bude mu lepšie a mne tiež. A ja som veľmi chcela kojiť, hoci som ho od pôrodnice príkrmov ala. A tiež sa vedel ukludnit len na prse. Ako keby to bolo dnes vidím, ako malý plače, mamina ho snaží kolisat na rukách a ja viem, že sa ukludni, keď ho priložím. To bolo hrozne, počuť svoje dieťa plakať, vedela som, ako ho utíšiť a ona ho nasilu na rukách hojdala, že sa ukludni. Aj tak som si ho nakoniec priložila a bol spokojnucky. Mi vyčítala, že dokedy ho chcem takto prikladať, aby sa ukludni, či do puberty. Brrrr... To bolo hrozne... Od pôrodu som voči nej ochladla a to sme mali v pohode vzťah, bola aj pri pôrode. Zrejme mala poporodnu depku somnou..

jedencloviecik
autor
1. sep 2019

@saskia_98 presne o nicom. Nikdy by som za to neodsudila zenu, hoci kojim a chcem kojit. Je to hrozne, chcem sa aj pri stretnutiach s inymi matkami vyhybat tomuto "mentorstvu".

eliska13
1. sep 2019

@jedencloviecik všetko robíš super, ale ja by som nemiesala tvoje a umelé mlieko.Z fľaše mu bude tiecť lepšie, znížis si tvorbu...niekedy čím menej povieš, tym lepšie😉je to len začiatok ešte toho budetee
Ak mu v noci nestacilo prvé prso, druhé daj mu znova z prvého.Aj tak mimino pije prvé minúty a potom sa hrá, alebo zaspí môžeš mu dať prst do pusy, alebo sa odtiahnuť a znova začne pit
Keď ho budeš mať dlho na prse môžu Ti vzniknúť trhlinky, hodina je veľa
Časom sa Ti bude tvoriť viac a viac mlieka veď si len na začiatku.

jaja23
1. sep 2019

@jedencloviecik inak nesúhlasím veľmi s tým, že váhu nie. Ja som z tých stresov, zrejme aj vo som mala doma s našimi, potom musela stále príkrmov at. Ja som ho 6 mesiacov na kojila, odvážila a cievkou dala zvyšok mliečka umelého. Cievkou, aby si ne zvykol na fľašu. Ale kojenie sa mi vôbec nerozbehlo. Keď začal papať príkrmy, tak úplne zmyzlo zo dňa na deň skoro. Takže mne váha pomohla.

eliska13
1. sep 2019

@jedencloviecik a s váhou opatrne budeš z toho vystresovaná, ak neplače od hladu hodiny, cika... určite si vezme koľko potrebuje😉

ktochytavzite
1. sep 2019

@jedencloviecik ale zas ved ti nejako zle neradia,skor chce pomoct a ty riesis banality.

jedencloviecik
autor
1. sep 2019

@1gabriela13 gratulujem, super! 😊 ja som ho mala na prsniku dlho len vzdy sa prebudil po odobrati. Hoci netahal. Nie je to potom zle mat ho na sebe v noci aj ked nepije? V nemocnici nam stale vraveli, ze na prsniku nenechat spat.

ktochytavzite
1. sep 2019

@jedencloviecik ano!Je to zle ho uvit na prsnik ,teda ked neoapa len spi.On nevie insk zaspat a to sibteda odtrpis novi,hlnked zuby pojdu.

elena_c
1. sep 2019

Juuj moja, ani nevieš ako ti rozumiem... Ja mám 3 deti, teraz mám 7 mesačné dvojčatá... Väčšina ľudí chápe že kojiť dve je ťažšie a že nie každá to zvládne.... Ale koľkokrát som si od svokry vypočula, ako je kojenie to najlepšie, najjednoduchšie, najúžasnejšie a ako jej deti nikdy fľašu v ústach nemali... Ešte aj so švagrovou frajerkou ktorú fakt neznášam, riešila moje (ne) kojenie a mužovi nahucala že som len lenivá... No jasné, lebo umývať fľaše vôbec netrvá dlhšie ako vytiahnuť prso 🤦‍♀️
Ale kašlem už na nich, nikto nevie ako mi bolo, aké som mala po pôrode problémy, aké bolesti atď...

jedencloviecik
autor
1. sep 2019

@ktochytavzite ked ja si nemyslim, ze nieco co mi sposobuje stres je banalita. Proste vnimam to negativne prilis vela rad od prilis vela ludi a vzdy another story behind...

jedencloviecik
autor
1. sep 2019

@elena_c presne tak. Nie je to lahke a uz vobec si neviem predstavit level dvojicky, ten rozbeh musi byt dlhyyyyy. A nemyslim si tiez, ze je to pohodlnejsie, praveze vobec.

evittam
1. sep 2019

@jedencloviecik Urcite nerobit zo seba dudel. Nech sa naje a vziat prsnik. Ja som napr.syna plne dojcila bez problémov. Pri dcerke som mala menej mlieka tak bola čiastočne dokrmovana od narodenia-cca 1davka za den. Žiadna katastrofa. Spokojna matka=spokojne dieta. Nevidim zmysel ak dieťa nadojcim a reve od hladu prikladat ho k prázdnemu prsniku len aby dudlalo a zaspalo od únavy ked sa potrebuje najesť. 😉

jedencloviecik
autor
1. sep 2019

@jaja23 uplne chapem. Toto hojdanie som presne zazila. A stacilo, ze som vosla do miestnosti a vzala si maleho do ruk. Matky vedia najlepsie.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli