Ranné zobúdzanie

rebelka3333
31. máj 2013

Ahojte baby potrebujem poradit 😉 maly ma 2 roky zvykne byt dost nervozny bola som snim u neurologicky lebo uz to bolo strasne ona mi povedala ze maly potrebuje rezim ako v skolke ale to znamena aj skore vstavanie maly mi spaval aj do 9 do pol 10 samozrejme aj ja snim potom zas poobede nechcel spavat co samozrejme chapem ..baby myslite ze mam nam nastavovat budik?? Na kolku hodinu ako to vyzera u vas ?

hradnapani
31. máj 2013

@rebelka3333 tiez mam dvojrocneho a rano sa budime na budik kazdy den. O osmej, ale planujem to posunut este o pol hodinu skor. Inak to neslo.

henriett19
31. máj 2013

moja bude mat v septembri dva roky a tiez sa snazim vstavat okolo tej osmej niekedy sa podari ze si schrupneme ale ked aj ja sa zobudim o osmej a vidim ze ona by este spala tak ju budim, potom mi ide pekne spat o tej 12tej pol jednej a vecer spavala o osmej ale som jej to posunula na deviatu kedze uz bude leto a dlho bude svetlo a slnko vonku

dejnas
31. máj 2013

@rebelka3333 a večer chodí kedy spávať?
z čoho je tá nervozita? z nedostatku spánku? moja malá tiež takto fungovala... teraz chodí do škôlky, zvykla si v pohode na nový režim, ale obedňajší spánok stále veľmi nemusí... keď je doma, tak proste nespí vôbec... večer ide spať o 20tej
ak to odporučila dr. tak by som to skúsila... sama uvidíš, či to pomohlo

billam
31. máj 2013

@rebelka3333 ked zacne chodiť do skolky, budete vstavat cca 6:30-7:00

zuzana1207
31. máj 2013

mám dvoch chlapcov a u nás bol režim takýto. ráno pekne o siedmej vstávať, najneskôr o pol ôsmej a o tej 12tej pol 1 pekne do postele, aj ked sa im niekedy nechcelo. Nemusia spať ale aspoň ležať. Skús ho dubiť pravidelne a potom uvidíš aký bude. Napríklad keď na obed nejdú poležať tak poobede sú tiež nervózny a zlý lebo sú unavený.
Radím ti skús!

monika15
1. jún 2013

urcite to musis zmenit :(((
ja som od narodenia zaviedla rezim... vela ludi sa vyjadrilo ze som sisi ale si to nemyslim !!!
chodime spat okolo pol 8 a vstavame o 7.
Dieta potrebuje rezim...
Urcite nastav budik pomaly zacni budit....
Drzim palce

maruska123
1. jún 2013

dievčatá závidím Vám, moje deti od narodenia vstávajú bez budíka o 5.30 - 6.00 max. o 6.30:))) takže mne pospať si nikdy nehrozí🙂)

1ingrida1
1. jún 2013

ahojte, ja mam 4rocneho syna. odmalicka strasny spachtos, poobedny spanok zvykol natahovat aj na 4 az 5 hod a potom sa posuval vecerny spanok. tak som poobedny spanok zrusila a vecer uz krasne o 20tej hajal, rano okolo 6tej bol hore. teraz chodi do skolky, je prvak. a tam zase poobede spi, pekne sa vyhaja a vecer zaspava az okolo 22:30 a to ho davam do postele uz od 20:30 ale jednoducho to nema zmysel, vrti sa v tej posteli az do tej 22:30.rano ho budim od 7mej a do pol osmej nevyleze z postele co po mne krici ze chce hajat. tiez neviem co s tym, v skolke uz si zvykli ze meskame a vraj mam vydrzat kym sa to samo upravi.nemozem im zakazat aby ho v skolke nedali spat.neviem co s tym.

azbestica
1. jún 2013

ja mam 12 mes dcerku a tiez spi tak dlho ale o 11 ide spat zas a este aj okolo tej tretej stvrtej a na noc sa ukladame o pol deviatej takze spachtos jak vysity len cez den by mohla spat dlhsie ako 45 min

magali
1. jún 2013

my rano nemame problem so vstavanim, vacsinou je to okolo pol siedmej, na obed zaspi o tej dvanastej, niekedy aj skor.. lenze potom je schopny spat aj tri hodiny, niekedy ho musime uz po tych troch hodinach budit, potom nemoze vecer zaspat, o polnoci sa budi a chce ist za nami do postele, o pol tretej pyta mlieko a niekedy neche uz ist spat ale vacsinou zaspi.. a to ma uz 2,5 roka.. u nas je problem v noci.. uz dlhsie sa chystam na obed ho budit tak po 1,5 hodine aby sme upravili vecerne zaspavanie a snad aj ta noc bude lepsia.. lenze on byva strasne zly ked ho zobudim nasilu, tak to stale odkladam 😢 😢 a najhorsie to byva ked nahodou ide spat neskor ako o dvanastej vsetko sa poposuva, vstane poobede po tretej a vecer to potom aj tak vyzera ach jaj

hradnapani
1. jún 2013

@magali aj ja budim syna poobede (nielen rano), ja mu davam dve hodinky. Odporucam skracovat ten spanok postupne, tak po 15 minutach, aj tyzden... postupne sa dopracujete ku skratenemu spanku, len urcite mu nemozes zrazu zobrat polovicu spanku.
Niekto tvrdi, ze cim spi dieta lepsie a dlhsie cez den, tak o to lepsie spi v noci... ten ale asi nezazil nase deti 😉 O co dlhsie spi poobede, o to neskor ide spat, o to neskor vstava alebo kratsie spi a ... cele zle...

tehulka2011
1. jún 2013

co ja viem, ja by som syna nikdy dobrovolne nebudila 🙂

rebelka3333
autor
3. jún 2013

@dejnas mozno aj s toho je nervozny ja neviem vies on je taky maly certik kazdeho byje.. vecer chodi spavat o 21 hod... no mame uz budik takze uvidime co sa zmeni