Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Rano sa neviem rozhybat

9. feb 2020

Dobry den. Chcela by som radu. Od detstva som bola typ cloveka, ktory je rano nepouzitelny. Bohuzial s tym bojujem doteraz. Mam dieta a ja rano nevladzem. Kava, energeticky, 5 ci 10 hodin spanku, na tom nezalezi. Taham za sebou nohy cca do obeda. Naopak, pride vecer a ja ozivam, zacinam naplno pracovat. Je nejaky figel na to, aby sa to otocilo? Aj ked vecer nerobim a idem si lahnut, rano je opat o tom istom, aj ked sa motivujem, prehovaram, som pomala ako slimak, doslova sa mi zatvaraju oci. V praci to bolo rovnake, rana som len prezivala. Zavidim zenam, ktore vstavaju este pred detmi, su produktivne. Zmenil toto niekto na sebe? Zeleza mam dost. Dakujem

mon29
9. feb 2020

Ja mam to iste do 10:00 nepouzitelna, moja dcera detto.. my sme vecerne typy.. jednoduchi k veceru ozivame.. zas moj manzel je opak rano od 5 produktivny, k veceru nepouzitelny😆. Poradit ti neporadim..ale nie si s tym.sama..

heidy222
9. feb 2020

Ja spavam ked som na materskej bezne aj do 10, podla toho kolko spi babo, tiez nie som Supermama, nezehlim, nerobim muzovi ranajky atd. Lebo kto by ocenil keby som vstala skorej a umyla podlahu? Odpoved je nikto.

autor
9. feb 2020

@heidy222
Ja to prave urobim vecer pred spanim. Ale pracujem aj neskoro do noci, co mi vobec nevadi, vstavame bezne o tej 8- pol 9, lenze manzel uz zacina byt z toho na nervy, lebo aj dnes sa zobudil o 4 rano, ze je vyspaty (mimochodom, ja som bola hore, lebo som isla vtedy spat :D ). Vraj by som si mala natacat budik max na 7. Velmi by som to chcela zmenit, ale cez den nemam absolutne tolko energie ako vecer (ak si aj dam tyzden pravidelneho spanku bez ponocovania, nic sa jednoducho nemeni)

autor
9. feb 2020

@mon29
Moja mama to iste a manzel tiez ako pises 😃 netesi ma, ze on vecer odkvecne do postele od unavy a mna zas rano nemoze vytiahnut spod periny...

marca12
9. feb 2020

Presne tuto temu som chcela dnes zalozit. Ja neskutocne trpim doobeda. Ozivam poobede a na vecer. Lenze ponocovat nemozem,rano treba ist do prace. V robote fungujem,tam mam tolko roboty,ze sa viem nakopnut. Ale doma aj keby sme mali vlecku hnoja vykydnutu v strede kuchyne,ja sa toho doobeda nechytim. Castokrat som zo seba taka nahnevana az ma to rozhodi a duplom neviem fungovat. Ja proste nedokazem nic doobeda,mam pocit,ze sa zosypem aj ked nieco robim doma. A moj chlap je opak. Takze ja by som vecer aj jadro vyrubala a on si uz spokojne odfukuje. Skusala ist aj skor spat,ze naucim telo vstavat skoro rano a casom zacnem fungovat,no neda sa.

koniarova
9. feb 2020

Baby, asi nemáte deti.😅😅😅Keby ste mali, tak by ste sa rozhýbať museli hneď ráno o 5:00.😀

heidy222
9. feb 2020

Sorry, ja jednoducho nevidim Problem. Kazdy Ma iny biorytmus a krasna vec na materskej he ze nemusis vstavat do Roboty.

autor
9. feb 2020

@koniarova
Praveze mam. Spala od narodenia bezproblemovo 12-13 hodin, momentalne chodi spat o 20:00 a vstava 8-9:00. Ja sa z postele postavim, ale kolkokrat nedokazem ani oci drzat rozlepene, neviem ani ako chystam ranajky 😃

eliska13
9. feb 2020

@marca12 som taká istá to je taký biorytmus to nezmenis.Ked vstávam o 06 som malatna, unavená ťažké mám veľmi nízky tlak možno aj tým som taká spomalená káva, čaj voda a voda....oči mám až ťažké a zobudím sa poriadne až po naobedovani a najlepšie mi je podvecer a večer o 20 by som ešte varila a bola hore do polnoci čo už, ale nemôžem, lebo idem nasilu spať, aby som o 06 vedela vstať. .Vsetci v rodine sme to tak mali sme sovy😀, ale šťastie, že aj muž je rovnaký aj syn.Cez víkend vstávame o 9-10.Zo skovranka nikdy sova nebude moja kamarátka vstáva o 5,6 a vtedy je najaktívnejšia, ale večer o 20 už spi

autor
9. feb 2020

@heidy222
Prave. To tvrdim aj ja. Najhorsie su tie vikendy, ked zacne chodit naschval, aby sme vstavali, stucha do mna 😃 vraj uz musim byt vyspata....ano, mala by som byt, ale ja normalne nevladzem

eliska13
9. feb 2020

Aj my sme to tak mali, keď som bola na RD pokým sme vstali, raňajky a všetko išli sme von vtedy, keď išli ostatní obedovať😀

eliska13
9. feb 2020

Tak mu nedovol večer ísť skoro spať uvidí aké to je, keď sa Ti nechce ráno vstávať😅ale zase ísť spať o 04 je extrém nie?veď to malo hodín spiš.

gelifil
9. feb 2020

@koniarova co siiiiiiiiiii!!!jasne, ze mame a su rovnake ako ja😉

koniarova
9. feb 2020

@gelifil ešteže tak,keby boli ranostaji, amen tma.😀😀

gelifil
9. feb 2020

@eliska13 ja zacinam varit aj o 9.ej

gelifil
9. feb 2020

@koniarova to ano, vdaka Bohu!

patka06
9. feb 2020

Som presne taká istá - fungujem až poobede až večer, pracujem tiež radšej večer a v noci
Pravidelne chodím spať o pol jednej vstávam 6.10 kvôli dcére do školy, cez víkend vstávame okolo pol desiatej, niekedy aj neskôr
Dá sa to trošku prispôsobiť okoliu, ale ja všetko plánujem radšej na poobedie a podvečer
Pre mm o piatej večer už deň končí - vstáva z východom slnka
Dcéra je po mne - najlepšie je to myslí večer, úlohy píše po siedmej a potom sa učí

autor
9. feb 2020

@eliska13
Ja si varim predchadzajuci den poobede/k veceru na dalsi den. Cize obed doobeda neriesim vobec, jedine tak polievku ak treba tak postavim.
Ano, toto bol extrem, ale bezne chodim spat okolo 2-3, ked mi ide mala spat tak ja zehlim, periem (velakrat prave kopec veci rucne a hadzem do pracky, nastavim casovac, aby vyplo, ked rano vstanem), umyvam riady, upratujem a dost casu mi este zhltne vana alebo sprcha, ked uz mam konecne na to cas, tak sa valam aj hodinu bez ohladu na to, ze su 2 rano 😃 cez den nemam sancu dostat sa do sprchy, manzel je stale prec a cela domacnost je na mne.

autor
9. feb 2020

@patka06
Aj ja som takto studovala po veceroch.
Pred RD som pracovala v inom meste a vstavala rano na 6, o 6:45 som uz cestovala, potom som kilometer isla peso a ked sme zacali na 8:00, este doobeda som bola unavena. Ani mraz, ani cerstvy vzduch....nic nepomohlo

lindusss2016
9. feb 2020

No to je jednoduche, zarad do denneho ritualu rannu rozcvicku. 10 min powerjogy a budes ako rybicka

h2
9. feb 2020

Neviem, či to pomôže, lebo teda ja som skôr typ, že ráno som ako rybička (aj večer, mňa chytá útlm poobede), ale skús si dať striedavú sprchu: horúcu-studenú, párkrát prestriedať, skončiť studenou. Rozprúdi Ti to krv a mohlo by to pomôcť, myslím, že to stojí za pokus.

kaktus87
9. feb 2020

Ja som taka ista, ked mam volny den, casto vstanem az pred obedom, aj ked mam naplanovane veci na doobedie. Dieta mam velke. Ale kedze pracujem a vozim ho rano do skoly, tak cez tyzden vstavam skoro a v take dni ma vypne vecer okolo pol siedmej a v tom case som uz nervozna, nikto odo mna nemoze nic chciet a musim si ist pomaly lahnut. Trapi ma to ale neviem sa premoct.

ivanizna
9. feb 2020

Ahoj 🙂 no ja ti môžem povedať z druhého pohľadu. Mne je najlepšie, keď už pred desiatou chrapkám a ráno o šiestej 'vstávať a cvičiť', ale sama na sebe viem, že také vnútorné nastavenie je ťažko zmeniť. Manžel chodí už pár rokov do roboty večer o pol jedenástej, koľkokrát idem spať o polnoci, a aj neskôr. Je jedno, či potom vstávam o šiestej alebo desiatej, furt vstanem ako strhaná handra, žiadna žiarivá pleť a oddýchnutá gazdyňka sa nekoná 😉 Za celý ten čas som si na to nezvykla, a neviem, či by mi niečo pomohlo, večer studená sprcha na prebratie, čokoška, power pilates, polnočný beh, aby som sa ráno cítila v top kondícii, asi nieee 😃 Takže ťa úplne chápem, ale ťažko je počúvať iba svoje telo v plnom dome s milión povinnosťami 😉

kosicanka1
10. feb 2020

Zdraviiiim o 02:40 - moj bezny cas ked idem spat. Urobila som toho strasne vela, vypratane, navarene, uctovnictvo papiere vsetky hotove 👍
Prestala som s tym bojovat, po dlhych rokoch boja som si proste zivot zariadila inac - podla seba.
Teraz idem spat, o 7:00 vstanem, vyprevadim deti a manzela do skoly skolky... a tramtaraaaa - idem zasa spat. Vstanem na obed a fungujeeeeem zas do 03:00.
Trvalo mi dlho, kym som pochopila, ze bohuzial nemozu byt vsetci ludia na planete rovnaki, mne totok vyhovuje uplne a som velmi spokojna.
Neda sa to proste zmenit, skusala som vsetko od duchovnych cviceni, meditacii, psychohygieny, medikamentov - NIC nepomohlo.

autor
10. feb 2020

@kosicanka1
Ja som prave vysla z vane, mam vsetko dokoncene, idem zalahnut, obsirnejsie odpisem, ked vstanem 🤣😂 tak dibru noc

janka54321
10. feb 2020

Ja trpim podobnym, jednoducho mam tak nastavene biologicke hodiny, pred MD som.chodila do prace na 9 hod.a kolkokrat som.mala problem to vobec stihnut...v jednom zamestnani som chodila na 6 do prace a bola som.natom naozaj zle, ...ja som do 10 hod. bola uplne nepouzitelna...troska sa to MD zmenilo, nastastie mam pohyblivu pracovnu dobu, ale aj tak mam rano, co robit...teraz som kvoli chorobe dlhsie PN a troska sa to zacina menit, ale asi to je len prechodne a to niesom ziadny lenivy clovek, ale jednoducho neviem inak fungovat aj ked teraz si nemam, kde vybit energiu, niekedy neviem, co zo sebou...ta zmena momentalne spociva v tom, ze som.od stvrtej hore a uz len cakam, co zacnem robit, len mala.este spi, tak nech ju nezobudim

diewcatqoo
10. feb 2020

Ja som bola taka, kym som nemala dieta. Dieta mi do dvoch rokov nespalo nikdy dlhsie ako 2 hodiny, fakt nikdy, ani v noci, ani cez den. A naucilo ma to, ze spanok je tak cenna komodita, ze dnes dokazem zaspat kedykolvek a kdekolvek. A ze teda, doobeda som doma tiez nepouzitelna a len sa motkam (v praci nie, tam fungujem po dvoch kavach), ale vecer tiez ziadna produktivita - casto zaspim skor nez dieta 🙂

jaskolka
10. feb 2020

To je tvoj biorytmus, a to nezmeníš, je to vrodené. Ja zas fungujem ráno, cez deň, ale večer už o 20.30 som hotová, o 21.00 uz spim. Preto ani na smeny nedokážem robiť, v noci mozog vypne. Bývalý bol sova, vstaval o 10tej a nevedel pochopiť, že ja s nim nedokážem sedieť v podniku do polnoci, lebo chcem spat. Tiež chcel, nech o zmenim, že nie som decko. No to nejde, proste tak je mozog nastavený manžel chvalabohu je tiež ranné vtáča, o 21.00 už spí aj on. Čiže áno, akae s mužom iné biorytmy, môže byt veľmi problém, ale ani jeden sa proste neprehodite. Len to akceptovat

lucyluv
10. feb 2020

Ja som jednu dobu potrebovala az 12h spanku, iba tak som sa citila ok. Teraz uz ficim aj na menej hodinach, kakedy staci aj 6h. Inak vzdy je mi lepsie ked zaspim pred 22:00, hoci tiez by som ficala, ved konecne cas bez deti :D

acrobaleno
10. feb 2020

Ja to mám tiež nejaké divné. Ja chodím spávať o 22:00 a vstávam o 5:30. No cez deň si zvyknem pospať max. 2 hoďky a to chodím aj do práce. 😂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli