Reakcie okolia na ,,iné dieťa"

13. júl 2020

Zeny ako zvladate pohlady ludi? tie co mate ine dieta, ako uz som si za tie 2roky v nasom zapadakove celkom zvykla ale dnes sme stali v obchode pri pokladni a jedna pani dosla k mojemu synovi na par cm aby sa uistila ze nema usi akozeeee... ked na neho takto cumia alebo drgaju do seba ze kukaj kukaj nema usi mi to dviha tlak ale snazim sa ovladat... zeny ako to ignorovat? zo zaciatku mi bolo stale do revu a teraz sa ovladam aby som nieco skarede nepovedala... som fakt flegma a tiez si vsimnem ak je niekto,, iny" ale aby som to hned komentovala a cumela jak tela tak to nie 🤦‍♀️

sunny8
13. júl 2020

Ľudia budú vždy čumieť na niečo čo nie je bežné. To treba úplne ignorovať a vypustiť z hlavy. Alebo mať pripravený nejaký fakt trefný koment ktorý ich uzemní. Hlavne si to nebrať k srdiečku. Tvoje dieťatko je úžasné a jedinečné ♥️ a žiadne blbé pohľady a názory a tom nič nezmenia

zuzka251
13. júl 2020

je to tazke..lebo ak niekto nema rozum, nie je hned vidiet na prvy pohlad tak, ako ked niekto nema usi 😉 drz sa. sprosti ludia sa najdu vzdy, rodicia mu musia vstepit, ze je dokonale take, ake je ❤

majcika
13. júl 2020

Väčšinou mi pomohlo byť úprimne ustipacna. Nech sa radsrj ventiluju na mne, že aká som hnusná atď a dieťa neriesia.

lauren8m
13. júl 2020

@majcika presne! Povedat nieco v style to aby nepoculo tie vase blbe komentare!
Mrzi ma, cim si prechadzate, ludia vedia byt niekedy fakt necitlivi :(

maximilie
13. júl 2020

Možno by som povedala ,, poďte bližšie, poriadne sa pozritee?!!!! Nemá uši...chcete si chytiť? Nech sa páči, odfoťte si...
To by som chcela vidieť reakciu!!! Skús takto, podľa mňa ich odstavis a už nikdy viac toto neurobila

gazpalm
13. júl 2020

Obdivujem ta🙂 neviem ako by som reagovala, asi by to vo mne pekne vrelo...asi by som sa niektorych opytala , ci netreba megafon, ze ti vzadu to nepoculi...kazdy normalny by sa citil zarazene...ale snad ti vadia dospeli jedinci s tymto chovanim, lebo napr. Moja 7 rocna dcera inakost komentuje nahlas a vypytuje sa ma 🙄, napr.ked je dieta na voziku,, alebo cernoch, alebo mam v zivej pamati ako cca pred dvoma rokmi na dovolenke v mori doslova hladela s otvorenymi ustami na chlapca s obrnou a ani na tretie upozornenie s tym neprestala a nevedela pochopit , ze sa s nou nechcel hrat 🤷‍♀️...ona chce vsetko hned vediet, ale niekedy tak nestastne nahlas sa vypytuje , az mi je trapne...samozrejme , vzdy jej to pekne vysvetlim, ze sa nepatri tak nahlas, ze sa ma moze na take veci spytat v aute a porozpravame sa ,preco je niekto na voziku, alebo ma dawnov syndrom , aleboje napr .cernoch.Starsi syn si inakost inych ludi/ deti zasa nikdy nevsimal...

laguna28
13. júl 2020

Veľmi ťa obdivujem. Ja by som na takých priblblych ľudí vrčala a určite by dom tie ksychty komentovala a to dosť nahlas. Nech všetci v Tom zapadakove vedia že sa do nás nemajú takýmto spôsobom starať

bluka2
13. júl 2020

@gazpalm vsak ju zober na výlet do Afriky niekde, kde bude ona jediná biela a už nikdy nebudeš musieť nič vysvetľovať. Fakt neviem, čo sa dá na tom toľko riešiť, moja 5 ročná v pohode chape, že sú ľudia rôzni. Skôr sa kedysi spýtala, ci sa niekto bez rúk tak narodil alebo sa mu niečo stalo. Nevidím nič zle na tom, ked sa dieta nieco spyta nahlas. Robíš akoby z toho niečo nenormálne, o čom treba šepkať 😨 nie, všetci sú rovnako normálni, bieli, cierni, with disability, with ability, taký je svet, už len to slovo inakosť je somarina

denkabemommy
13. júl 2020

V skratke za každým odpovedz s úsmevom "niekto nemá uši, niekto slušnosť, každý sme nejaký že" a choď ďalej 🙈, vôbec nepochopím takých ľudí och

bluka2
13. júl 2020

Zvážila by som život niekde, kde sú ľudia viac rozhľadení... Lebo všade človek narazí na zadubencov, ale kebyže mám mať takéto zážitky 5 krát za deň a uvažovať, či radšej neostanem doma, to nie je radostný život. Existuje niečo lepšie

gazpalm
13. júl 2020

@bluka2 ved ok, vobec to tak nemyslim...a nikto z toho nerobi vedu, ale ked mala v hypermarkete otazku , ked bola mensia , ze ako ludia na voziku kakaju na plne usta a vozickar pred nami, som jej akoze mala povedat, ze sak sa opytaj tuto uja.. ti pride normal? To su take trapne otazky...a jemine cernoch bol raz vysvetleny , ked mala tri nemyslela, som to tak , ze vzdy ked vidi cernocha tak robi to iste...no stale stretnes cloveka, ktoreho si ona vsimne a pred tym nevidela a nasleduje rad otazok a kedze viem co dokaze niekedy sformulovat tak ju hned upozornim ze sa porozpravame doma. Naposledy videla gayov ako si dali pusu a keby si videla ten nadych a mamii😂😂😂dobreze neukazovala prstom🤦‍♀️ ona je ako vo vytrzeni...

miriam11
13. júl 2020

Ved takí cumilovia sú primitívny.... Nevšímaj si to, len hlupáci s nízkym IQ sa tak správajú. Musí to byť ťažké ignorovať to. S hlupakmi nespravíš nič.

anniera
13. júl 2020

Niekto nemá uši, niekto nemá rozum.... Nerieš to, ľudia si vždy niečo nájdu. Ži tak, aby si bola spokojná hlavne Ty a Tvoje dieťa. Nemusíš nikomu nič vysvetľovať ani zdôvodňovať. Môžeš sa na všetkých zvysoka vykašľať. Ži svoj život, nemrhaj energiu na blbosti 😉

smejko25
13. júl 2020

Ja by som napriklad komentare malych deti neriesila lebo deti vpodstate su strasne zvedave a “trapne” otazky nepoznaju 🙂 tam uz su na rade ich rodicia aby to vysvetlili 🙂

Ale dospelemu by som pekne vratila poznamku 🙂 proste aby sa spamätal

kiwi3
13. júl 2020

aka to je diagnoza, ze nema usi? lebo to som asi este asi ani ja nevidela. ovsem, takto by som nereagovala ani nahodou. lenze blbi ludia maju potrebu komentovat aj ine telesne nedostatky alebo prebytky... cim upozornuju na tie svoje dusevne

tncka
13. júl 2020

No ja by som ich velmi razne poslala do p...☝️🤣to by este len cumeli

autor
13. júl 2020

@kiwi3 artezia zvukovodou(zatvorene zvukovody) a mikrocia (ma take mini uska) plus nepocuje

autor
13. júl 2020

@gazpalm deti mi nevadia a vlastne ani dospelaci ked sa opytaju ze co sa stalo a ci pocuje to je normalne podla mna ale take debilne pohlady a pripomienky.. párkrát som sa neudrzala a povedala aha ah nema rozum ale nechcem takto maleho vychovavat ze sa mu budú smiať a on sa bude tiez nic sa tym nevyriesi si myslim

autor
13. júl 2020

@bluka2 no ja zo Slovenska odist nechcem 🙂

pseudomonas87
13. júl 2020

Treba byť drsná, ja by som povedala pani a vás neučili ako sa slušne chovať, že sa nehanbite, hned by sklapli, debili

ckocka
13. júl 2020

Neber to hneď ako neomalenosť, asi aj ja by som sa dlhšie zahladela než by som pochopila o čo sa jedná, keďže je to naozaj zriedkavé. Než si človek uvedomí že blbo čumí tak to chvílku trvá.

lenka_932
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bluka2
13. júl 2020

@gazpalm na tu otázku o kakani by som nepovedala, že spýtaj sa uja, ale niečo ako, že majú špeciálne WCka alebo že ani ujo sa nepýta, ako kakas ty. Nejaké zahriaknutie a sepkanie môže vzbudzuje dojem tabu témy a nemusí to byť dobre pochopené, že problematicka téma je kakanie (človek si môže pomyslieť, že problematicka téma je on sam a jeho postihnutie)

cammille
13. júl 2020

Ja by som milo, s usmevom odpovedala, ano, nema usi, ale je krasny aj bez nich😍

lenja123
14. júl 2020

Niektoré tu radíte použiť nejakú trefnú poznámku. Ja sa však obávam, že tie by zahanbili len normálneho človeka, nie niekoho kto si obzerá cudzie iné dieťa z pár cm ako píše autorka.

moonlight1210
14. júl 2020

Tak sa na takeho cloveka pozri tiez a s milym usmevom sa spytaj: potrebujete s niecim pomoct?
Uvidis, ze zacnu bud koktat, alebo sa rychlo snazit vehementne pozerat niekde inde, lebo im bude trapne, ze si ich prichytila pri ocumovani a sepkani si.
A kto ma naozaj zaujem sa naozaj spyta, co sa synovi stalo.
Alebo sa ozvu ti, co neznasaju, ked ich niekto prichytil a citia sa preto hlupo a na sposob pubertalneho ziaka hodia ustipacnu otazku do plena. A toho potom mozes pekne uzemnit. Lebo sa prejavi.

elizuella
14. júl 2020

Dost ubohe od tej zeny... Vymysli si par viet na odpinkanie a totalne tych ludi zacni verbalne rusit. Nie je to normalne... Na zaciatku ti to odpinkavanie mozno nepojde, ale treningom to bude lepsie, aj trefne veci ti ponapadaju hned na mieste.

mogaa
14. júl 2020

No pani by som sa spýtala či si myslí že je v Zoo....niekedy stačí keď sa dotyčnej osoby opýtate Kuk? každý normálny prestane s očumovaním....ono pohľady detí budú stále ale ak je tam už také to pozri, pozri, vtedy by som sa ozvala, či sú nevychovaní keďže na nikoho sa neukazuje prstom a ani neupouzorňuje lebo je iný....dospelému stačí tá otázka Kuk? prípadne by som nahlas dodala či si myslia že je to niekomu príjemné keď na neho čumia.....dospelý by sa mal už vedieť kontrolovať a nečumieť ako tela na nové vráta a deti by som upozornila že je to neslušné(ano aj pred rodičmi) teda keď na dieťa začnú ukazovať alebo si o ňom šuškať......nám sa to stáva pomerne často(teda hlavne od detí)lebo mama je na vozíku a s jedným okom škúli......naozaj ak je to veľa povedz nahlas len Kuk? a normálny človek prestane väčšinou aj deti.....

vilma7
14. júl 2020

Ťažko povedať ako reagovať, tvoje pocity chápem. Ľudí vždy zaujme niečo iné, neznáme, nevidené, nepoznané. Sama pracujem s osobami s rôznymi postihnutiami už 13 rokov, ale tiež som dieťa s podobnou dg.este nevidela.
A u nás na Slovensku sa takéto iné deti pred spoločnosťou voľakedy skrývali, tu nejako nie je bežné stretnúť osobu s postihnutím v meste. Aspoň mne sa to teda nestáva.
Pri LC bolo dokonca zariadenie mimo mesta, pomaly na osade.
Keby sa to stalo mne, že by k nemu išla na pár cm, spontánna reakcia by bola asi nasledovná: nechcete mu náhodou milá pani vliezť aj do kočíka?

basska_b
14. júl 2020

Tak ono keď vidím človeka s postihnutim, samozrejme sa snažím nepozerať, ale inakost pritiahne vždy pohľad a reakcia býva často len ľútosť či zdesenie zo smútku a ľútosti... reakcia tej pani v obchode bola maximálne neslušna... veru, pripraviť si jednu vetu a s ňou každého drzého človeka zrušiť napríklad "Viete mu nejako pomôcť tým, že na neho civíte? Viete, ako ma to boli ako jeho mamu?"