Reálne skúsenosti po bondingu

domca444
9. aug 2017

Ahojte maminky, zaujima ma, ako je to so starostlivostou o babo po bondingu. Citala som, ake je to dolezite, studie, odporucania a pod. Zaujima ma, ake je to v PRAXI, ci je naozaj mama s babom viac prepojene, ci ju nerozculuje a neznervoznuje plac babatka -(citala som o studii, kde zistili, ze mamam, ktore zazili bonding, sa aktivuju centra mozgu ine-spolupatricnosti a pod, ako u mamiciek, ktore nezazili-tym sa aktivuju centra na zvladanie stresu.)
Ja som ho zial nezazila a niekedy ma to velmi zarmucuje, zial, nedovolili mi-rodila som prirodzene v Nr, bez problemov vsetko, prosila som, ziadala , dali mi obe (s 3rocnym odstupom🙂) len na chvilku a potom vzali. Viem, ze by som to mala prijat a nechat tak, uz to nezmenim, ale zaujima ma to. Tak ako mamicky, ktore ste ho zazili? 🙂 dakujem 🙂

pribinak
9. aug 2017

Bonding som zazila, pekne mi syna dali na hrud a vsetko ok, ale od isteho veku cca 2,5 roka mam aj tak dojem, ze sa u mna aktivuje len centrum na zvladanie stresu, pretoze toho placu bolo viac nez dost

Prosim ta, normalne si uzivaj deti a neries minulost.

domca444
autor
9. aug 2017

@pribinak 🙂 dakujem, mas pravdu

libawet
9. aug 2017

@domca444 nič také som nezažila, a vzťah k synovi som mala od prvého okamihu, ako mi ho dali až do náručia cca po 4 hodinách po pôrode, ohromný. Bol len on a nič okolo, ani som nevnímala bolesť po šití.

majloo
9. aug 2017

Ja som to nezazila. Akutna sekcia v narkoze, maleho mi doniesli cca po 24 hodinach. Nas vztah si myslim, ze neutrpel a ani som to nejako neprezivala, ze som to nezazila. Mozno to zazijem teraz🙂 a ked nie, tak nie.

yoxinka
9. aug 2017

@domca444
Pri prvom som bonding nemala, pri druhom áno. Pri druhom dieťati sa mi oveľa ľahšie spúšťalo kojenie, ale myslím, že to neboli len bondingom, ale všetkými okolnosťami a mojím nastavením a celkovo druhý porod bol iný. Ale pokiaľ ide o to, že by som bola trpezlivejšia vďaka tomu alebo čo, tak to nie. Malá keď revala, vytáčalo ma to rovnako ako keď plakal malý nebondingový. Nerieš to. Užívaj si detičky. Mne veľmi lezie na nervy ten trend, že nekojené dieťa bez bondingu je automatický predurčené na psychické poruchy. Dojčila som syna a dojčím aj dcéru, keby niekto chcel toto riešiť.

meluela
9. aug 2017

@domca444 tazko povedat na zaklade individualnej skusenosti, ale prve babo mi chytili do takeho pekaca a vzali merat, vazit a az o 5 min doniesli uz zabaleneho v perinke, no ale boli sme spolu aspon na sale potom a prisaval sa kolko chcel. mala som potom nieco smerom k poporodnej depresii. druhu som si porodila sama a hned som si ju stiskala a pusinkovala, az potom mi ju vzali prec a doniesli, rozbalila som si ju a lezali sme dlho koza na kozu a porodne obdobie bolo lepsie i ked objektivne bolo ovela viac stresov a aj babo uvrestane neskutocne

ave17
9. aug 2017

Bože niektoré riešite také kraviny. Ja som si vyžiadala nech malé najprv umyju,žiadny bonding som neriešila. A keď bola umyta a oblečena,bola oveľa krajšia🙂