• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Rektálna rúrka. Aké sú vaše skúsenosti s ňou?

14. januára 2017 
@bambusko urcite to nie je nebezpecne :D to mas odkial
16. nov 2016 o 12:56  •  čaká bábätko, termín má v máji 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Podľa dátumu je toto už staršia téma, ale rozhodla som sa zapojiť do diskusie so svojou skúsenosťou s rektálnou rúrkou. Pri prvom dieťati (dievča) sme ju nepoužili ani raz, dokonca som ani netušila, že niečo také existuje. I keď bolesti bruška u nej boli, trvali krátko, avšak poskakovaním na lopte a prikladaním teplého obkladu na bruško pomerne rýchlo prestali.
Pri druhom dieťati (chlapec) nepomáhali žiadne predchádzajúce skúsenosti, teda nezaberala fitlopta, teplé obklady, hojdanie, spievanie, kočíkovanie, kvapky ani jedny (skôr som mala pocit, že je to opačný efekt), moja prísna diéta, masáže bruška, pravidelné cvičenie... Nič z týchto vecí u nás pri chlapcovi nefungovalo. Od 2 mesiaca sme začali používať rúrku a skončilo to cca v 7.mesiaci. Používali sme každý deň, každý druhý deň, raz za týždeň, stále inak, ale podľa môjho názoru dosť často. Na začiatku nám pomohla uvoľniť nahromadený vzduch v malých črevách, neskôr pomohla aj k "vytlačeniu" stolice z nášho dieťaťa. Keď sa 2 dni nevykakal, bol plačlivý celý deň, museli sme to z neho dostávať, aby sa dalo vôbec fugovať. Samozrejme, bála som sa, aby jeho trávenie rozbehlo do normálneho stavu, teda aby sa vedel vykakať a "vyprdieť" sám. Aktuálne má 10 mesiacov a všetko zvláda sám, úplne úplne bez problémov. Dá sa povedať, že zlom nastal zo dňa na deň, kedy zrazu začal sám "prdieť a kakať". Jednoducho, jeho tráviaci trakt musel dozrieť. Z mojej skúsenosti mi vychádza, že ak skúsite všetky možnosti a ostane vám naozaj iba rúrka, tak pomôžte dieťatu, keď sa trápi.
14. jan o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok