Rektálna rúrka. Aké sú vaše skúsenosti s ňou?

nikeske
16. máj 2007

ahojte maminy! Ake mate skusenosti s touto delikatnou pomockou? Myslim kedy davat, dokedy davat a tak....Ja davam uz len sem-tam, ked je to uz akutne, ale susedka ma uz 7 mesacneho synceka a dava skoro kazdy druhy den...

mvl8
5. sep 2007

Ahojte maminy prečítala som si všetky príspevky,ale nenašla som prípad kedy sa bábo samo nevykaká vobec.ja som ju masírovala kamilkového čeju mi vypije celú fľašu a nič čakala som 7 dní a nič a potom som sa už bála tak som jej ju zaviedla.a ami s nou to néjde ľahko.kakáme tak pol hodku.Zaujímavé je ,že malú vobec nebolieva bruško a prtká stále.začala som prikrmovať2 den tak uvidím.Posím Vás možem už dať mrkvovú šťravu alebo este nie ?od kolkých mesiacov?

kikaz
7. sep 2007

Maminky aj ja musím občas dať rúrku malá mi máva bolesti bruška dava kvapky Sab simplex ale niekedy sú to aj tak strašné vresky ja kojím na stravu si dávam pozor aj keď jem veľa sladkostí ona kaká normálne ale keď má krče tak dám rektálku. Napíšte mi prosím akú stolicu maju vaše malé lebo mňa zaráža, že malá asi tretí ďen má stolicu v konzistencii ako gél a normálne je taká ťahavá je to normálne? 😒

mvl8
7. sep 2007

podľa mna je taká 😝 ťaha vá normálna aj moja takú občas mala 😉 😉 😉

lex
7. sep 2007

nechcem vás strašiť, ale moja dr. rúrku absolútne neodporúča!!!! nakoľko sa oslabuje zvierač, a dieťatko môže mať v neskoršom v ☹ eku problémy s únikom stolice

mvl8
7. sep 2007

lex ani moja nie,ale čo sa dá robiť keď ani po 2 flaškách kamilkového čaju,ani po odvare z vličiek a následnom masírovaní bruška vždy pri prebaľovaní to samo nejde?A návik by sa nemal stať ke´d to je tak po 5 dnoch

kikaz
7. sep 2007

Ja dávam rektálku keď už neviem čo a malá je ako luk.

mvl8
7. sep 2007

Vieš malú málo bolieva bruško a čakala som,že sa sama vykaká7 dni a nič tak som musela niečo nie?

kikaz
7. sep 2007

mvl8 to je jasné ja by som tiež nečakala. Moja keď nekaká 2 dni tak mi je to divné. To by mi nevadilo ale nech nemá kŕče tak je to potom ťažko.Máme rovnaké mená ako malú voláš?

bubaczik
7. sep 2007

aj ja som pouzivala rurku,ked nekakal aj 5-6dni a videla som,ze sa nevie ani vyprdiet..chudatko ☹ ale nejako som omylom rurku vyhodila spolu s plienkou 😅 a odvtedy kaka sam,pekne..asi sme boli začarovany 😀 😀

kikaz
7. sep 2007

chi to je sranda presne dnes sa mi to stalo ale ešte bola v koši tak som ju vyvarila ešte ju budem potrebovať. 🙂

mvl8
10. sep 2007

kikaz volám ju vikynka,alebo viki.Bola som dnes u doktorky a povedala,že jej davam nevhodné príkrmy ktoré ju ešte viac zapekajú a to mrkvu so zemiačikom a vecer ryžovú kašu.Mám jej dávať to čo nezapeká? poradtemi ktorá zeleninka nezapeká a ovocie? može byť jabko slivka? a čo kaša? ja neviem,čo jej mám vlastne dať Dakujem

lienka79
12. sep 2007

My sme davali pravidelne do 2.mes...aj ekd sa vraj nema...kto sa ma divat na trpiace babo?M PO 2.mes. sa zacal pohybovat a bol pokoj..terzz nalozi aj niekolkokrat za den 😎

vladimira
13. sep 2007

Dievcata,
a ako sa vlastne ta rektalna rurka ma pouzivat? som sa to nikde nedocitala a lekarky som sa zabudla opytat...ja som ju pouzila len 2x, pomaly som ju zasunula do zadocka, ale len trosku, lebo mam strach, aby som mu nenatrhla crievko alebo inak neublizila.. kolko centimetrov ma vlastne ta rurka vojst do ritusky? a ako dlho ju tam mate? ja som pri mojich dvoch pokusoch nemala pocit, ze by vyrazne pomohla, maly si nepoprdel a vysla z neho vysla stolica len v malinkom mnozstve....

maminka07
4. okt 2007

ahojte mamicky, mame velmi velky problem s kakanim, papame sunar iba 1 mesiac, a strasne to malu zapeka, nevie vobec kakat a ked kaka, strasne pri tom krici, lebo ma strasne velke a tvrde hovienka... ale strasne! co nato??? co poradite?

ajuskamimi
4. okt 2007

MAMINKA ja teda s takym niecim este skusenost nemam, ale co som citala a pocuvala od inych mamiciek, mozno by pomohlo zamenit sunar trebars za nutrilon alebo nejake ine mliecko, co malej sadne. Napr. kamoske prave maleho zapekalo s Nutrilonu a tak nasadila sunar a teraz je to v pohode, kazdemu babatku sadne nieco ine.

maminka07
4. okt 2007

S nutrilonom kamarati niesme, vobec jej to nechuti... 🤐

ajuskamimi
4. okt 2007

aha a potom este je take francuzske mlieko, neviem presne nazov, ale to si dost pochvaluju. Alebo BEBU, alebo sa skus opytat svojej detskej lekarni, nech ti poradi, ktore mliecko by si mohla vyskusat namiesto sunara.

nikeske
autor
4. okt 2007

to vladimira:
asi neskoro, ale odpovedam 🙂
no my sme velmi namastili koniec olejickom, a potom to tam vklzne hned a v pohode, ja som strcila maximalne 2cm, a trosku povytahovala tam a spet, vecsinou sa do 2 min uvolnili plyny a potom vyrazila stolica...
a bol klud a mimco v pohode.
drzim palce!

medvedik21
4. okt 2007

nutrilon je momentalne najkvalitnejsie mlieko na trhu
mnoho zien robi chybu ze zvoli najskor lacnejsi sunar a potom maju problem prejst na menej sladky nutrilon
ano nie je take chutne ale opytajme sa sami seba je naozaj nutne ucit dieta na sladke tak skoro?
my sme na nutrilone odzaciatku a je to dobre lebo sme museli prejst na spec mlieko pre nezn bielk.krav. mlieka a to ma ozaj niaku chut a nemali sme teda problem kedze sme neboli zvyknuty na cukrikove mlieka 😎

maminka07
4. okt 2007

Medvedik: My sme zacinali NUTRILONOM, vobec ho nechcela, tak som skusila sunar a ten zabral, ale zial, zapeka ju to

emjee
5. okt 2007

cistko 1d 4. okt 2007 o 13:32
Ako casto ju pouzivat, akym sposobom, ako zistim ze zabrala?

ajuskamimi 1d 4. okt 2007 o 14:43
ja ju pouzivam iba vtedy, ked ma maly asi 3 zaspinene plienky a je taky podrazdeny. Vtedy ju

medvedik21
5. okt 2007

mne ten nutrilon ties velmi nechcel ale musel si zvyknut inac by bol hladny..rozhodla som sa pren a trvala som na svojom a maly sa musel naucit..inak sme presli cez premium,HA,comfort,omneo a sme nakoniec na pepti..bola to dlha cesta..ja som chcela nutrilon preto lebo kakavame 3 mesice len s rurkou...ritku ma uz "dosparanu"..a nutrilon mal naj. referencie ze nezapeka..uz asi 5x kakal sam..rurku este pouzivame ale dufam ze sa to rozbehne 😉

kattom
5. okt 2007

re: vladimira a cistko

ked som pouzivala, tak rurku som namazala kremom na zadocek. a pomalicky zasuvala, az kym sa dalo alebo kym maly nezacal kakat, pripadne si neprdkol. tak mi bolo povedane v lekarni aj od doktorky). som sa bala na zaciatku zasunut viac ako 2 cm, ale potom to islo a ked maly neplakal tak mu to dufam neublizovalo.
cistko - ci zaberie zistis tak, ze ked vytahujes rurku - bud ti s nou vyjde aj hovienko alebo sa babu podari za chvilu sa vykakat.
po pouziti som rurku umyla vrelou vodou a mydlom, sterilizovat mi v lekarni nevedeli povedat, ci sa moze. mala som iba tu najmensiu velkost rurky.
rektalku som pouzivala iba v najnevyhnutnejsom pripade - ak uz maly plakal viac ako 4 hodiny a masaze ani cajik (ci uz som pila ja alebo maly)nezaberali..

inak, ak sa da - treba babatku masirovat brusko - ono to pomaha (preventivne pri kazdom prebalovani -ale nie hned po jedle - aby negrckalo). nebojte sa pritlacit bruskom palca/ukazovaka. zacnite masirovat poklepkavanim prstami dokola okolo pupku (v smere hodinovych ruciciek). potom troska pritlacit palcom/ukazovakom (kruzit nim v smere hodinovych ruciciek) na pravej strane vedla rebierok smerom dole do praveho uhla k strede bruska - babo nesmie plakat /vtedy napina brusne svaly a nedostanete sa k crievku, ktore vlastne masirujete), ani nesmie mat pokrcenu nozicku - tiez sa vtedy napnu "ochranne" svaly na brusku. masirovat treba dovtedy, kym pod prstami nepocitite "zblnkanie" alebo "bublinky" (niekedy minutu, niekedy aj 10 minut). potom uz len staci pokrcit a vystierat nozicky - bud obide naraz alebo na striedacku a malo by to ist. ak nic ine, aspon sa babo vyprdka. (nas maly sa aj lepsie vyprdkal na brusku, ked lezkal, aj ked lezat na brusku neznasal). u malych plne kojenych babatiek je normalne, ak nemaju stolicu aj 7 dni. ja som tiez bola v miernom soku, ked nas maly zrazu zmenil system plnenia pleny - do troch tyzdnov veku bola kazda plena plna a potom zrazu trojdnove intervaly.

pri prikrmoch - odvar z ryze a varena mrkva sa pouzivaju pri hnackach na ich zastavenie, takze treba byt opatrny a davat bud redsie - viac vodicky do kasicky alebo dat babu potom vela pit.

riuska
22. okt 2007

my sme ju tiez pouzivali 2-3 mesiac - bez nej to proste neslo a mali sme aj kvapky, masirovali sme a nepomohlo. Od 4 mesiaca sme ju nepouzili ani raz. Ked ju treba pouzivat tak preco nie, hadam si nenechate babatko vyplakat 😉 🙂

jesenka
4. dec 2007

my sme pouzivali rurku takmer kazdy alebo kazdy druhy den,uz od porodnice, bez nej sa nevykakala, alebo len obcas. Aj som sa bala ako to bude neskor, ale potom som si povedala, ze to asi nebude navykove, lebo nepoznam ziadneho dospeleho, co "kaka" len s rurkou 🙂 A naozaj, od 3 mesiacov sme ju nepouzili vobec. Ustalil sa jej rezim na kakani 1-2 x tyzdenne.
Preco nepomoct babatku, ked mozeme? Ved su na nas odkazane a tak velmi placu ked ich boli brusko, nenechajte ich vytrapit sa.

tanja61
4. dec 2007

ahojte a ako sa pouziva ta rektalna rurka?nemam skusenosti a dala som si ju kupit na slovensku diky 😉

lindda
4. dec 2007

jasenka uplne s tebou suhlasim a presne takto sme to robili my rektalnu rurku som hadam nosila za uchom 😀 😀 😀

padix
4. dec 2007

tanja, ja ju pouzivam tak, ze ju namazem olivovym olejom, potom sup do ritky, vraj potrebne vsunut aspon 4 cm a nechat tam 15 sec. Ja s nou aj trochu tocim a par krat vsuniem a zasuniem. Ale treba opatrne, aby sa neporanilo crievko. Ale pouzivali sme ju tak do 3 mesiacov, odvtedy sa kakanie upravilo a je to ok.

jesenka
4. dec 2007

diky linda, my takisto, mali sme ich doma 3 🙂 dokonca raz ked som ziadnu nevedela najst, v noci velke zufalstvo, este som nemal digitalny teplomer (a ten ani nie je aky dobry, lebo to nie je prazdna rurka a nemoze sa s nou vyprdiet) tak som odstrihla kus hadicky z odsavacky soplikov. A ako nas to zachranilo 😀 a teraz ma skoro 5 mesiacov a rurky su niekde zahadzane, zaprasene, zabudnute... 😀

ja som ju mazala olejcekom ale zvycajne normalnym kremom, ktorym jej natieram zadok (tak robila aj sestricka v porodnici)a zdvihnes nozky a pevne drzis aby sa privelmi dietatko nehybalo a nahodou si neublizilo, rurku strcis do ritky asi tie 3-4 cm, par sekund pockaj, ak nepojdu hned prdiky tak s nou mozes tocit doprava alebo dolava, robis nou pekne kruzky, mozes striedat... Po minutke, dvoch ju vyber, skus zas pomasirovat brusko, pocvicit s nozickami, pritlacat kolienka k brusku...a natriet rurku a skusit znova. Moja skusenost bola zvycajne, ze ak na 3-4 zavedenie rurky nezareagovala, tak uz to bolo zbytocne. Ale zvycajne uz na 1-2. Ona na to az uplne cakala, prestala plakat uz len ked sme ju polozili na prebalovaci pult a uz vedela co pride a ze jej ulavime 😅

jesenka
4. dec 2007

a ked sa ti rurka upcha (teda takmer vzdy ak nestihnes vybrat), treba ju poumyvat este za "čerstva", inak to tam dobre vnútri prischne 😀 😀 😀