Rektálna rúrka. Aké sú vaše skúsenosti s ňou?

nikeske
16. máj 2007

ahojte maminy! Ake mate skusenosti s touto delikatnou pomockou? Myslim kedy davat, dokedy davat a tak....Ja davam uz len sem-tam, ked je to uz akutne, ale susedka ma uz 7 mesacneho synceka a dava skoro kazdy druhy den...

vavka33
17. máj 2007

Len tie kvapky treba davat pravidelne,2-3krat denne,nie ked je problem,vtedy nepomozu. 😉

bibula
17. máj 2007

😀 u nas uz nie je panom rektalna rurka,pomaha nam nocnik,ktory nam "ritulku otvori".a predtym este stetocky do nosteka sme pouzili ako "otvarac "na ritulku,a prdiky boli vonku.na to sa nezvyka na rurku trochu ano 🙂 asi kazda prechadzanim tymi problrmami 😒

nikeske
autor
17. máj 2007

caute maminy! kvapky som davala, ked bol mensi, ziaden efekt...a teraz ked mam napr.2 tyzdne "klud", tak sa mi vidi zbytocne ich davat...ked clovek nevie, kedy "to " pride... jedna moja kamoska mala tiez problemy, davala rurku aj kazdy den a vsetci jej nadavali, teraz ma syncek vyse roka a kadi jak drak... 😀

vavka33
17. máj 2007

Tie kvapky je asi teraz zbytocne davat,ono sa tam pise ze do troch mesiacov veku,lebo vtedy sa prisposobuje ta crevna flora.
neboj,ono sa mu to vsetko upravi a bude kakat jedna radost.musime vydrzat a vsetko s tymi deturencami preskakat 😉

nikeske
autor
17. máj 2007

ved jasne...ja som tuto temu zaviedla len koli tomu, aby som videla, ako to "bezi " u inych 😀 chvalabohu, uz sa prcek viac hybe, takze uz je to ovela lepsie...

katakata
22. máj 2007

my mame obrovske problemy s bruskom od zaciatku. mala kaka dene dva tri krát aj prdká a napriek tomu sa neustále puci a place....ja uz sa na to nemozem pozerat, ona sa vyprdka vykakaá usmeje sa a do 10 minut sa zase puci. a tak je todokola dokonca aj v noci bojuje, zo sna vzdycha mava ruckami a pomrncieva no a rano spustí plac ze nie je vykakaná...som uz z otho zúvalá tiež už nic nejem a problemy su vzdy rovnake....kvapky sab simplex nepomáhajú. obcas jej dam do ritky teplomer ale ani to nema efekt...ja mam skor pocit ze ona by chela kakat aj ked neni co...ma neikto podobny problem s neustálim pucením sa bábetka?

nikeske
autor
22. máj 2007

to kat:moja susedka ma uplne navlas to podobne, co pises, cele noci nespi, lebo maly sa puci, ze nemoze prdiet. Vyskusane "naprosto" vsetko, co bolo v tejto diskusii spomenute...od masazi, cez kvapky, rurky, kadeco... bez efektu...davala si pozor na vsetko, co zjedla, ale aj keby jedla suchare s kojeneckou vodou, tak asi ani to by nepomohlo...
teraz ma 7 mesiacov, uz je to lepsie, s pribudajucou pohybovou aktivitou sa to zlepsuje, asi treba dobojovat do toho 3.mesiaca...navyse jej syncek sa nevedel ani nakojit, lebo v momente, ked zacal cickat, tak sa mu pohli crievka a este viac ho bolelo brusko.... nastastie jej maly priberal, takze to bol "zaklad".
mozno ti este nejake maminy poradia...drz sa!

lenockak
22. máj 2007

Ahojte kocky,

pridavam sa do klubu casteho pouzivania rektalnej trubicky.mam doma 4.5 mesacneho synceka a prve dva mesiace sme mali ukrutne place, co ho brusko bolelo, vyprdkal sa vzdy riadne ale aj tak boli stale place, skusali sme vsetko najskor, kedze sm mala skusenosti s nafukovanim bruska prveho syna, ale ten nemal problem sa vykakat. Takze na rad prisla rektalne trubka a vzdy sa riadne vykadil a co bolo zaujimave, ked som mu pomahala, stolicu mal uuuplne hustu, skoro az kasovitu, ked som vahala ci trubku pouzit alebo nie. A pritom je plne kojeny, doktorka nam poradila davat harmancekovy caj, ten dost pomohol, ale aj tak sa stane, z emusim pouzit trubku. Po troch mesiacoch s ato radikalne zlepsilo, konecne nemame dome vresky, ale aj tak raz za cas ju pouzit musim.
Este k zvyku na tu trubku, musim napisat, ze kazda jedna mamina, ktora ma s noou konkretnu skusenost, tak mi potvrdila, ze casom sa to dieta naucilo samo kakat a nebolo vobec zvyknute na nu. Pri kojenych detoch to bolo po pol roku, ked zacali prikrmovat.

nikeske
autor
22. máj 2007

vitaj lenockak!
my uz mame 5 mesiacov, zatial len kojime...s tou rurkou je to uz lepsie, aj dva tyzdne klud, az predvcerom maly zase zacal z nicoho-nic straaaasne plakat, cely bordovy, brusko jak doska, tak sme asi pol hodiny zapasili, kym som to z neho dostala...chudacik, az mal flaky po tvaricke....a to som si davala pozor na jedalnicek, pila feniklac, masirovala...a vcera som si "naschval" dala ovci syr, co to spravi...a dnes kadil uz tri krat... 😀
asi nie som jedina, ze ☹

nikeske
autor
25. máj 2007

decka....co spravia 2 deci kofoly 🤐 2 dni sme bojovali s rurkou, a konecne dnes spontanne, to som si vydychla...
niekto riesi plienka- neplienka, a niekto je rad, ked je nieco v nej...
😀
pa,pa

babusa1
20. jún 2007

Ahojte, mi tiez casto pouzivame rurku,mame dva mesiace, po kazdom kojeni sa mi skrca, tlačí a nič, potom sa rozplače a tak pouzivame rurku aj 3xdenne,stolicu ma stale a ta je spenená,od zajtra skusime aj pupík, uvidim ci pomoze.

maaja
20. jún 2007

po pouziti tu rurku vynodis alebo umyjes ? ja to vyhadzujem ...

babusa1
20. jún 2007

umyjem, potom pri zavadzaní ju namocim do olivoveho oleja, aby som mu moc konecnik nepodrazdila

maaja
20. jún 2007

takze sa to moze aj viac krat pouzit ? lebo ono je to dost drahe ! ja ju pri zavadzani troska nakremikujem

tretulka
20. jún 2007

maaja - samozrejme, ze mozes rektalnu rurku pouzit viac krat, len ju treba poriadne umyt v teplej vode, preplachnut a hotovo...pri nasom synovi by sme skrachovali keby sme zakazdym kupovali novu 😀

lolith
21. jún 2007

Na odd. sestonedelia nam prednasal primar novorod. oddelenia.Jeho odpoved na pouzivanie rektal.trubicky: "Ak mate zahradu a polievate hadicou, chodte tam a skuste si ju strcit do zadku,ake vam to bude prijemne.Okrem toho,v dospelosti trpia deti, ktorym davali rektal.trubicku,zlatymi zilami.Najlepsi sposom, ako sa vyhnut naduvaniu,su dlhe a kazdodenne prechadzky s kocikom po vzduchu."

tretulka
22. jún 2007

lolith - super rada, ale ak Ti dieta place az sa zachadza, nepomaha nic, masirovanie bruska, cvicenie nozickami atd., vidis, ze tlaci a nejde mu to, tak mu tu rurku das, alebo ho nechas trapit?
no a porovnanie zahradnej hadice s rektalnou rurkou... 😒

lolith
22. jún 2007

Tretulka,napisala som vyjadrenie primara na moju otazku ohl. pouzivania rektalky.Myslim,ze je dobre vziat do uvahy aj mozne komplikacie v buducnosti z dovodu pouzivania rektalnej trubicky.Netvrdim vsak,ze v pripade trapenia babatka by som ako poslednu moznost nepouzila rekt. rurku.Tuto informaciu som postupila v dobrom,niektore mamicky totiz pouzivaju rektalnu trubicku casto a bez snahy najprv pomoct masazou bruska,atd.

nikeske
autor
22. jún 2007

ahojte!
to tretulka:suhlasim...
to maaja:ja preplachujem vriacou vodou, ak po case rurka stvrdne, kupim novu...
to lolith:jasne, ze su take mamky, ale ono kazde mimco je ine...ak si skusila vsetko, co si mohla a robis pre to maximum, tak inu moznost nemas...a takych je vela...
inak ja som niekedy /vo vynimocnych situaciach/ davala aj vtedy, ked maly este nebol vykadeny v obvykolm case a "tusila" som , ze pride "zachvat" /napr.sme mali niekam ist/ tak som mu dala rurku, a on si pri nej v pohode zvatlal, kecal, vobec mu to nebolo neprijemne...ked sa vyprdel a vykadil, tak sa rehlil od radosti......kedysi to nase mamy robili teplomerom, a zijeme.... 😀
inak my uz sme na prikrmoch, prdiky nas trapia uz menej, prdi jak drak, ale stolica je hustejsia, tak sa pasujeme teraz s tymto...

tretulka
22. jún 2007

lolith - nemyslela som to ako "utok" na Teba, ak to tak vyznelo, tak sa ospravedlnujem 🙂
nikeske - ja som to robila podobne, nas Matko mal problemy s bruskom a niekedy ked som uz videla, ze nie je vo svojej kozi, ale este nemal "hysak" som mu rurkou pomohla

sveti
22. jún 2007

ahojte,

my sme si tiez uzili svoje pri prvom...koliky jak hrom asi do 3 mesiaca...a pouzivali sme rektalku, a nezvykol si.
Teraz sa zase trapime s druhym syncekom...dr. nam poradila kvapky infacol, zaberaju v celku dobre, no ked uz place dve hodiny a ja to nemozem pocuvat..nezabera masaz ani stlacanie noziciek tak davam teplomer alebo rurku.
Ved ked tak place v tomto horku je chudatko cely spoteny...

lari
22. jún 2007

Ahojte, to som rada že som si mohla prečítať Vaše skúsenosti. Náš synček má 5týždňov ale u sme si užili viac ako je zdravé. Papá odstriekané mliečko a po každom papaní sa strašne pučí a plače až mi to trhá srdce. Doktorka nám nakázala brať 3x denne kvapky sab simplex ale tie vobec nepomáhali tak sme za nou zašli zase a vzala mu z dupky, pusy a nosíka výter ale výsledky budú až v utorok a my sa dovtedy po nociach asi zbláznime.Je možné že si vraj priniesol z porodnice nejaký bacil. Včera som kúpila espumisan pre bábatká no ten tiež nič. Synček pospinká tak hoďku a už je zase hladný tak mu medzi dvoma krmeniami mliečkom dávam feniklový čajík ale toho vypije len trošičku. Ani u nás nezaberá masáž bruška ani cvičenie nožičkami. O rektálnej rúrke čítam prvý krát tak ju ešte dnes asi pojdeme kúpiť. Ak už toto nezaberie...Maminy držív Vám veľmi palce aby ste boli zdravučkí.papa

nikeske
autor
23. jún 2007

to lari: my sme mali tiez vyter z rekta, a bol v poriadku, takze aspon to...
nech nas drzi pri zivote to, ze az budu poriadne papkat a poriadne sa hybat, tak to prejde 😉 drzim palce!

yesno22
23. jún 2007

ahojte, necitala som vsetko, ale pridam svoje skusenosti...aj nas trapili a ste trapia koliky, aj ked uz nie tak casto...spociatku pomahali kvapky Sab Simplex, maly kakal aj viackrat denne...no po dvoch mesiacoch kakal len raz denne a potom len 1-2x do tyzdna, bolesti bruska sa zhorsili...niekde som citala, ze to mozu sposobit tie kvapky, vysadila som ich a maly zacal kakat sam kazde 2-3 dni, ale zase sa vratili koliky...zoparkrat som pouzila rurku, ale nie vzdy pomohla...teraz sme presli na kvapky Hylak...odkedy ich uzivame koliky ustupili, brusko uz tak neboli a kakame v pohodicke obden...vidim aj na malom, ze je spokojnejsi 🙂
to lolith, myslim ze pan primar moze mat pravdu, co sa tyka neskorsich komplikacii, ale obcas fakt nie je vychodisko... ☹

lindda
23. jún 2007

cafte tak my na nu nedame dopustit. 1 mes sme sa bojovali s placom s koliky a potom nas kamaratka naucila stym pracovat a bolo po probleme 🙂 Teraz uz len sem tam stroska pomozeme. papkame uz aj ovocie a lepsi sa to a hlavne Nino zacal pit caji a ide to aj samo 😉

nikeske
autor
23. jún 2007

ahojte!
nechcem, aby to vyzeralo, akoze vynimka potvrdzuje pravidlo, ale moj manzel ma uz 30 rokov a ziadne nasledky rektálnej rúrky na nom nebadam 😀

jejke
29. jún 2007

Takisto som v rúrke videla riešenie, a používala som ju keď sa mi prvé bábo po začatí dokrmovania /v6 mesiaci/ nemohlo vykakať. Do 6 mesiaca sme nedavali nič okrem materského mliečka, ani čaj!!!! a stolica bola každý deň!!!!Vraj je to nezvyčajné že po prvom príkrme vznikne zápcha....potom SOM ČÍTALA ŽE SA RÚRKOU MôŽE VÁŽNNE POŠKODIŤ HRUBÉ ČREVO tak od vtedy JU NEPOUŽÍVAME. 😲
Druhé bábo malo oveľa väčšie vyprázdňovacie pauzy, skoro 6 dní a to ani nebolo dokrmované /do 5 mesiaca iba kojené/a tam sme už čajíčkovali, šťava zo surovej mrkvy to je ZÁZRAK!!!! 😝 Po nej sme potom nemohli prestať.... 😒 😀 🤐
Ja som skôr za tento spôsob, nedávala by som deťom hneď lieky. 😉

lindda
29. jún 2007

my nemame s mrkvou dobre skusenosti nas uplne zapeka a my s tou rurkou naozaj iba na krajicek a troska olejceka a staci iba podrazdit konecnik a uz to ide. 😉

nikeske
autor
30. jún 2007

my tiez, zatial som tiez nepocula o nikom, kto by skoncil po rektalnej rurke s akutnym bruchom...
a ono ked mimco ryci na raty dve hodiny a napina brusnu stenu, tiez moze skoncit na operacii kvoli pupocnej kyle...takze vyber si...

prave som sem zabrazdila kvoli tomu, ze sa musim pochvalit /klop - klop/, ze uz 3 tyzdne, odkedy sme zacali prikrmovat, nemame koliky a ziadne trubicky! maly kadi obden a uplne sam, prdiky tiez uplne v pohode! za cely svoj polrocny zivot sa tolko nenaprdel ako za tieto tri tyzdne 🙂 /esteze ma nepocuje , ha,ha.../mrkvicka sice nic moc, ale po brokolici uplne super.
takze dufam, ze tym povzbudim niektore zufale mamicky, ze u nas to uz "fachci" v pohode...

emjee
5. sep 2007

mvl8 • 1d • 5. sep 2007 o 13:32
Prosím vás kto má s tým skúsenosti a ako sa to vyriešilo? kedy začalo bábatko samo kakať?alebo som fakt ojedinelý prípad?

jajaalf • 1d • 5. sep 2007 o 13:47
preco pouzivas?kazala ty doktorka?
ja ju pouzivam sem-tam,...ale koli brusku teda ked je nafucane a neprdka

mvl8 • 1d • 5. sep 2007 o 14:27
jom moja ja ju od 1m musím lebo malá sa sama vobec nevykaká až ked jej ja s rúrkou pomožem tak kakáme 1x za 5 dní.doktorka povedala že kojemé mimčo može raz za týžden a v pohode. ja som začala včera príkrm trošku mrkvičky ale zatiel sa nevykakala.žeby sa zž mohla.ja neviem

jajaalf • 1d • 5. sep 2007 o 14:31
tosom tiez pocula ze kojene nemusi kakat kazdy den..moj kaka tak neviem..