Rešpektujú vás vaše deti rovnako ako otcov?

mmaattuuss
5. júl 2011

Pýtam sa takúto otázku, pretože v poslednom čase mám pocit, že ma malý nepočúva tak ako svojho otca. Niečo mu musím zopakovať aj viackrát a aj keď zvýšim hlas, ujde, robí si po svojom, vyslovene provokuje. Aj pred spaním behá v postieľke ako divý, ale keď za ním príde jeho ocko, povie mu dva razy a malý aspoň leží. Mrzí ma to, lebo sa mi ho nechce stále okrikovať, ale zároveň by som chcela aby bral na vedomie pekné slovo. Malý neposlúcha a partner sa dobre na tom zabáva :( Máte aj vy dakedy pocit, že otcov deti počúvajú viac?

vefi89
5. júl 2011

ja si myslím, že toto je úplne prirodzená reakcia..s tebou trávi viac času, tým pádom je úplne normálne, že druhý rodič je väčšia autorita 🙂 my máme to isté, nechcem kričať po ňom,ani zvyšovať hlas (avšak netvrdím, že sa to ešte nestalo 😅 ) veľakrát aj capnem..

kirstenzoll
5. júl 2011

Feri poslúcha len mňa a Majka a Jojo posluchaju len ocina .... 😀

anjelicek26
5. júl 2011

Nie ten pocit praveze vobec nemam. Mala pocuva oboch, pricom este stale viac mna, ako manzela... Len co pises, ze si robi po svojom, provokuje, vymysla, beha po postielke, to si nedovoli ani pri mne, ani pri nom.

Chyba je v tom, ze sa tvoj partner zabava, ked teba nepocuva. Ked mna Saska nepocuvne, tak drahy na nu skaredo pozrie v style - pocuvaj svoju maminu, ma pravdu ;)

Aj ked prave pozeram tvoj maly ma 1,5 roka xixi to väcsinou nepocuvaju nikoho 🙂

nikush
5. júl 2011

u nas je to podobne, ked MM nieco povie, tak ho skor maly respektuje, aj ked uz pomaly aj od toho upusta, ide asi do vzdoru 😠 ale nikdy sa MM na tom nezabaval, potom sa netreba cudovat, ze teba mam maly tak povediac na haku...toto by som si s partnerom vyjasnila. ale v konecnom dosledku je pre mojho MM vacsou autoritou ako som ja 😒 co uz 😉

hermiinka
5. júl 2011

u nas zasa maly pocuvne skor mna ako mm,a tiez teraz je v obdobi ked provokuje,neda si povedat aj ked dostane na zadok 😅
ale ked mu ja nieco poviem tak urcite sa muz nesmeje ale je vazny a tiez to mysli tak ako ja 😉 takze tvoj partner by sa podla mna nemal smiat

akika722
5. júl 2011

moj starši je v obdoby ked nerešpektuje nikoho 🙄

burina111
5. júl 2011

náš syn tiež skúša skúša....všetko mu treba opakovať aj 100x. máme proste lepšie a horšie dni. dúfam, že je to iba také dočasné obdobie kedy zas skúša, kam až môže zájsť 😅

p4
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evickapooh
5. júl 2011

no u nas respektuju skor mna ako otca- deti vedia kto je dominantny v rodine 😉 ....,ale spravne to napisala vefi89 ze oteckovia travia menej casu s detmi a preto maju vacsi respekt ako mamicky ktore su vkuse s detmi....

erni
5. júl 2011

v takomto veku ani nas maly nepocuval,teraz ked je starsi tak sa mu da uz kopu veci vysvetlit,ale nie vzdy to zaberie 🙂 zavisi aj od povahy,napr.malej staci povedat max.2x a posluchne...ale tvoj synator je chlap a chlapi nikdy nepocuvaju 😀

annaopialova
18. aug 2011

ahoj u nas je to opacne ja ked zrevem tak su vpozore a ked manzel tak pianko kazdy z nas ma taky problem o ktorom pises len malo kto o tom hovori

aduskatt
18. aug 2011

myslim, ze ma syn pred oboma respekt, ale viac asi predo mnou.je to tak od malicka........a mm podporuje mna rovnako ako ja jeho.........nerobime si zo seba navzajom srandu, ak maly nahodou neposluchne, aby sme jeden druhemu nepodkopavali autoritu🙂

katecameron
18. aug 2011

u nas mna maju na haku a otca toho pocuvnu skor 😒

montinka
18. aug 2011

ahoj tak mna pocuvne tiez az na desiatykrat a ak je mm doma a ja jej nieco pred nim zopakujem trikrat on jej to zopakuje po mna raz sup a urobi to. nechapem tiez preco ja som snimi kazdy den a mm chodi domov iba na vikendy ale momentalne jej zacina obdobie ze nerespektuje pomaly nikoho 😒

lillika
18. aug 2011

U nas je to sranda,lebo syn je v puberte a o kazdom prikaze a zakaze vedie hodinovu debatu a mala na nase prikazy este kasle 😀 .No,aspon sa nenudime.

nelicefo
19. aug 2011

U nás je to teraz veľmi zaujímavé,lebo máme doma pubišku.Ale myslím že nás oboch rovnako rešpektuje 😅 🙂 Nevidím že jeho by viacej poslúchala,alebo naopak 😅

cmulinko
19. aug 2011

pojdem na to troska filozoficky.....nemali by sme definovat autoritu zo strany dietata,ale z nasej strany.zaklad nie je v tom ci dieta ma autoritu k rodicom...ale ci rodicia maju schopnost byt autoritou.nemyslim si,ze ked jeden rodic v tomto smere zlyha,tak je problem v tom,ze sme s nasimi detmi viac a manzelia menej....problem je jednoducho v nas a v tom,ze nie sme schopny vyzarovat zo seba pocit,ktory v dietati vyvola nutkanie nam posluchat.....ale to neznamena,ze nieco robime zle 🙂 ja som tiez maminka na vsetko mozne len nie na autoritu...a to som uz skusala vsetky mozne metody 🙂 dokonca som sledovala manzela ako to robi a ked som opakovala,tak sa mi decka valali od smiechu na podlahe 😀

vodnarky
19. aug 2011

no u nas je to tak,ze ked jej nieco poviem a nieje jej to po voli,tak sa rozbehne za tatom a skusa ako zareaguje on.. 😕 no vzdy sa prerata,lebo zakazdym pocuje dve rovnake odpovede.. 😀 😉 a ked nieje nahodou doma,tak jej poviem bud..opytame sa tatina co povie na to,alebo..tak toto poviem tatovi!!!😉

lucia20
21. aug 2011

@mmaattuuss ja praveze tento pocit nemavam. je pravda, ze ked muz na nich zhukne, tak ostanu v soku, ale skor si myslim, ze je to strach ako respekt. nie ze by bol muz tyran, ale ja hucim 70% z dna, tka to uz je taky zvyk, ze mama huci. 😀 😀 😀 ale je pravda, ze ked uz ozaj zahucim a vidia, ze uz je toho ozaj moc, ze uz nerobim len take bu-bu-bu, tka tu zacnu kmitat ako hodinky. vratane manzela. 😀 😀 😀 😀 ono to vsetko mozno vyplyva ozaj z toho ze muzi su s detmi uplne minimalne oproti nam. kedze sme s nimi 24hodin denne. s tatom sa vacsinou santia, vystrajaju a maminky vychovavaju stale. ale aj u nas funguje- mam zavolat tatina??? tatina volame na chvile ked uz maminka nechce a nevladze riesit ich vrtochy.