Režim 2.mesačného bábätka

simona92101
27. máj 2019

Skusene maminy,viete poradit ako mastavit rezim 2.mes.babatku?doteraz sme mali po rannom papani a prechadzke cca 3 h spanok doobeda,potom papanoe a poobedny spanok.o 19 tej bola zvyknuta malá na kupel,masaz telicka,krmenie a uz o 20 tej spinkala.zobudila sa vzdy okolo 2:00 rano,najedla sa,potom o cca 5:00 a uz okolo 06:30 bola vzdy hore.teraz zaspi o tej 21:00 a taha aj do 4-5 rana,potom sa napapa a spi do cca 8:00 ..a tu nastala zmena,lebo uz nevie spinkat cez den,nevie sa ulozit,spi aj 10 x po 15 minut a aj tu bud na prsu alebo na rukach..viete poradit?na rukach uz nevladzem uspavat,chrbtica aj ruky mi uz odchadzaju..dakujem za tipy

nevludna
27. máj 2019

@simona92101 skus satku alebo nosic.

seva22
27. máj 2019

My sme to mali tiež tak,máme trojmesačnú a každý týždeň je iný...niekedy aj každý den...podľa.mna keď dieťa bude pripravené na režim tak to príde...nemožno ho do niečoho nútiť,ja som sa s.tym Zmierila,hoci pred pár týždňami som si už vlasy trhala🙂 je to moja dcéra a milujem.ju najviac na svete,budem uspavat, ale ak nechce spinkať tak ju nebudem nasilu nútiť...ale myslím si že je to len obdobie ktoré prejde

sofiia87
27. máj 2019

Aj u nas to bolo nejak obdobne, v noci pekne spinkala a cez den ani za nic, max tak 29minutove spanky. Na rezim si osobne myslim, ze je skoro, aj tak sa to este pomeni a neovplyvnis to. Ja som sa vzdy snazila zachovat vecerny ritual ( cas kupania a cley proces), cez den som sa riadila tym, ako sa pytala spat. Do asi 5ho mesiaca vydrzala byt hore 1,5hod a musela ist spat, teraz sa nam ten interval predlzuje, ale stale nemame uplne presny rezim, pretoze raz mi spi dlhy spanok rano, inokedy poobede. A co sa tyka uspavania, u nas zabral nosic ( pouzivam ho ale len vazne v stavoch nudze, resp na kratky podvecerny spanok na prechadzke so psom) . Uspavat tiez musim obcas na rukach, a aj ked som sa akokolvek snazila, sama proste nezaspi. Tak postupne len ukladam do postielky bdelsiu a dufam, ze sa raz prepracujeme aj k zaspavaniu v postielke

simona92101
autor
27. máj 2019

@nevludna nosic mam,zaspi v nom ale je to plytky spanok a akonahle ju polozim tak je hore..jedna sa mi o to,ze uz nam problem cez den cokolvek urobit,nemozem sa bez nej pohnut,ihned je hore,cez den ma velmi plytky spanok

simona92101
autor
27. máj 2019

@seva22 davam ju spinkat ked vidim ze je unavena alebo ked zadriemkava,ale zobudi sa akonahle zisti ze niesom pri nej ☹

seva22
27. máj 2019

@simona92101 toto som ja mala.tiez,doslova som.sa.nemohla.ani ísť vycikať,odmietala.byt bezo mňa.co.i len minútu,spala má.mne aj pol hodinu a keď som ju položila,bola.hned.hore...my sme to mali do ukončenia 1.mesiaca...ani v noci to nebolo inak,raz muž s ňou celú noc presedel na gauči...už sme boli zúfalí...upravilo sa to...teraz má.dni kedy mi spí aj 3 hodiny niekolkokrat cez deň,a potom sú dni,kedy celý deň spí len na prsníku keď dopapa,15 minút a zase je cula ako rybicka

seva22
27. máj 2019

@simona92101 a viem,že ťa hnevá,že nič nestihnes urobiť celý deň,ale ak mas normálneho muža,pochopi to a.nebude ti to vyčítať...môj mi niekedy nosí obed na druhý deň aby som nemusela.varit ale ide to.do peňazí,tak len občas🙂 a čo sa tyka upratovania,tak stačí organizovaný chaos😉ak.si poriadkulovna,potrvá to chvíľu,ale uvidíš,budete s malou ovelanstastnejsie

simona92101
autor
27. máj 2019

@seva22 o poriadok ani tak nejde,skor o to aby som ju nonstop nenosila na rukach,ked ma nema v dohlade tak stale place,nemozem si ani zuby umyt bez toho aby nekricala 😀 muz mi samozrejme nevycita nic,vie ze je to snou narocne pocas dna,preto ked pride vecer z prace tak si ju berie on zby som sa mohla aspon najest v klude posediacky 😀

seva22
27. máj 2019

@simona92101 ako keby som to ja písala presne to isté...ani zuby umyť...uz som ako následok toho bola.min.tyzden u zubarky...ako som už napísala,prejde ju to,naša má tri mesiace a týždeň a už sa dosť dlho vie aj sama zahrať...aj pol hodinu leží na hracej deke,hra a "rozpráva" sa s hračkami čo jej tam visia a ja neviem že mám dieťa;)keby mi to niekto povedal pred mesiacom,neverila by som...ale večery sú také stále,že iba na rukách

misela103
27. máj 2019

@simona92101 ja mam 4,5 mesacneho a tiez sa nam to mení stále... Kazdy týždeň inak bohuzial je to tak nutit ich sa neda... Mali sme tyzden kedy spal v noci 6 az 8,5 hod to bolo super ppton prisiel tyzden kedy spal prvý vecerny spanok 4 ci 5 hod a potom kazde 2 hod bol hore teraz spi uz len 3 hod a potom kazdu 1,5 az 2 hod je hore.... Treba len vydrzat😏

katrin21
27. máj 2019

@nevludna to jej problem nevyriesi..akurat ju nauci spat v pohybe a to je koniec,.,.
@simona92101 no, ono v tomto veku minimalne tie 3 spanky su bezne.. cize musis ju skusit nechat dlhsie bdiet, aspon hodinu a potom skusit ulozit... doobeda, potom mozno okolo 13 a potom este okolo 17 su schrupne mozno na 20-40minut... a potom vecer po 20 ukladas.. prve mesiace to vacsina deti ma nejako takto, pokial tam nie je nejaky iny problem.
skus uspavat doobeda doma, poobede vonku v kociku...

Problem moze byt , ze ukladas skoro, alebo velmi neskoro.. dieta musi byt unavene, aby zaspalo, ale zas ked to presvihnes, je to uz tiez zle a nevie sa ulozit..
tiez niekedy ma na to vplyv privela vzruchov , dieta je potom " rozhodene", nevie sa ukludnit..
poskusaj pohrat sa s casmi, ale urcite tie 3 spanky by boli idealne, potom mozno okolo 5-6 mesiaca uz budu stacit 2 .. doobeda nejaka hodinka, hodinka a pol a potom poobede 1-2, niekedy aj 3 potiahnu.. potom uz pred vecernym spankom bude potrebovat bdiet aspon 4 hodiny, aby isiel spat.. neskor uz potom aspon 5 h.. podla toho potom treba prisposobit casy usoavania poobede a vecer... medzi obedom a poobedim, tie 2-2,5h rozdiel..

tanicka124
27. máj 2019

@simona92101 aj ja som mala tento problem. Spala len ked som bola pri nej. Pospala som aj ja co mi dobre padlo, ale nenasla som cernocha co by za mna porobil dennu pracu.
Po novom ju dam na postel, zaspava na prsniku a ked zaspi, necham pri nej tricko v ktorom som ju uspavala. Citi maminku ale maminka pri nej nie je ;)
Skusala si ju viac pocas dna unavit?? Ja po kazdom prebaleni davam na brusko a aj hrackami a hrou unavujem.

simona92101
autor
27. máj 2019

@tanicka124 mame este problem s kolikami a kakanim takze na brusku viac ako par minut nevydrzi..ona je unavena,zyva o dusu ale ked ju ulozim tak je s placom po chvilke hore,reve ako tur, zoberiem na ruky alebo k prsu a sa utisi,a takto dokola..pokusim sa poposuvat tie casy,napriklad v kociku ak sa natrasa za jazdy tak spi aj 3 hodinky..

sofiia87
27. máj 2019

@simona92101 ja si osobne myslim, ze je to len obdobie, my sme to mali tak isto. A presne boli obdobia, kedy som sa len otocila a uz bol plac. Preslo to, tak ako 29 minutove spanky 😊aj ked tie mame este obcas. Aj v kociku mi uz pospi a nielen za jazdy, treba len vydrzat. Viem, ze to je obcas na nervy, aj ja som si tym presla a na konci dna padala do postele spolu s malou. Treba sa nastavit pozitivne a brat to tak, ze drobec ta potrebuje, si cely jeho svet. A stale, ak spi dobre v noci, je to super, su deti, ktore nespia vobec.

tanicka124
27. máj 2019

@simona92101 koliky ste poriesili?? i my sme mali problem, mala revala cele dni... na poradni mi lekarka povedala ze z toho vyrastie, ze place je bezna vec a ze su aj deticky ktore pocas dna nespia... neprislo mi normalne ze take male mimi nespi, reve a nie je v pohode.... podakovala som jej a doma googlila.... ak mozem poradit, odporucam Sab simplex a biogaia probiotika. Precitaj si online popis... Pise ze pri kazdom kojeni, ale kedze ja ponukam prsnik velmi casto, davam sab simplex rano, obed, vecer, a probiotika len raz denne. Sab stoji cca 5eur a probiotika cca 10eur, ale pomohlo, a za dva dni som videla diametralny rozdiel. Skus, mozno pomoze ;)

simona92101
autor
28. máj 2019

@tanicka124 dakujem ale vyskusali sme vsetky dostupne kvapky,aj sab aj coliprev aj vselico ine.probiotika sme mali biogaia ale bolelo ju brusko,teraz davam Infant dophilus.koliky sa polepsili,dost pomohlo zmena mlieka na France lait comfort, doktorkou nuteny Sunar a Nutrilon ju neskutocne zapekali a mala krce.pomohol kamilkovy caj.

simona92101
autor
28. máj 2019

Este som chcela podotknut,ze mlieko zarabam do toho kamilkoveho caju a kaka raz za den plnu plienku zelenej stolice,obcas prazenicku,ale to jej musim pomoct masazami atd...kojim ale malicko,nemam tolko mliecka aby jej stacilo a zasytilo ju.prikladam ked pyta ale skor to ma asi od smadu

zuzikak
28. máj 2019

@simona92101 to je asi tvoje prve babatko vsak? Vidno, ze sa velmi snazis ale niekedy zial nepomoze nic. Babatko musi len vyrast. 2 mesacne je velmi malicke a place,ked nie si s nim lebo vnima,ze cast z neho odislo. Deti do min. 7-8 mesiacov nez sa zacnu ako- tak pohybovat sami sa citia sucastou mamy. Ak ti je tazka na nosenie, sed s nou, alebo lez a opri o seba. Pozeraj telku, relaxuj. Ked sa bez nej neda- rob len to dolezite. Spanok bude mat stale tazky jym sa neupravia koliky. Crievka sa musia dovyvijat. Chce to len vela trpezlivosti a pomoci od manzela ak je to mozne. Babatkovske obdobie je na unavu a nedostatok oddychu velmi narocne ale aj to prejde. Neporadila som ale snad aspon troska povzbudila. Skoro vsetky cerstve mamy sa takto s babom trapia ale neboj- aj to prejde a bude dobre. Drzim palce.

simona92101
autor
28. máj 2019

@zuzikak ano prve babatko vymodlene,snazim sa ulavit jej,je mi tazko na srdci ked vidim ine deticky spokojne vysmiate a nasa nonstop plac a krce a ja uz jej inak pomoct neviem..dakujem za povzbudenie,dufam ze coskoro bude dobre 😊

zuzikak
28. máj 2019

@simona92101 neboj, crievka sa dovyvijaju a bude lepsie.

veronikadomanova
28. máj 2019

@simona92101 je kojena?

simona92101
autor
28. máj 2019

@veronikadomanova kojim aj donrmujem UM

simona92101
autor
28. máj 2019

Tak nakoniec to vyzera na skryty reflux..

veronikadomanova
28. máj 2019

@simona92101 niektoré deti jednoducho vyžadujú byť stále na rukách...písala si že máš nosič...tak si daj malú tam...ja som svoju nosila takmer stále,práve kvôli tomu že keď som ju položila hneď plakala..a spánok bol tiež taký že keď som ju položila za 10-15 minút bola hore...bola ale plne kojena,čiže keď sa zobudila,dala som jej mliečko a ešte spala....zober si to tak že dieťa je zvyknuté 9 mesiacov na pohyb matky a keď sa narodí tak dospelí chcú aby ležalo v postieľke a spalo 2-3 hodiny v kuse ...áno aj také deti sú ale vacsina deti potrebuje kontakt a pohyb 🙂 skús to ...ten skrytý reflux ti povedal doktor?

simona92101
autor
28. máj 2019

@veronikadomanova nosim ju v nosici,ale nechce tam byt stale a ja nevladzem byt 12 h na nohach a stale sa pohupovat,dnes napriklad ani to nezabera..nie doktor mi to nepovedal,sledujem ju uz par dni ze okrem bolenia bruska sa odtahuje od prsnika a zacne hykat,čkat,kyslo sa tvarit,a kricat,aj hodinu po jedeni nahlas prehlta,dnes sa zobudila po spanku a plne usta mlieka

katrin21
28. máj 2019

@simona92101 v kociku ju uspi, ale potom odstav.. ked tuho uz spi.. lebo sa fakt nauci na spanie v pohybe.. z toho sa potom tazko dostanes...

a podla toho co pises, ma reflux, alebo sa preje jednoducho... takze preto sa ti budi, vybieha jej mliecko... daj ju spat na sikme , vyvyseny matrac. predavaju aj klinovy vankus pre babatka

simona92101
autor
28. máj 2019

@katrin21 je pahltna,hltavo papa,ale ked vidim ze ma dost tak jej flasku dam prec..dnes sa to ale zhorsilo,od obeda nonstop place ani na rukach,v nosici chvilocku ale stale pocujem ako preglga..

katrin21
28. máj 2019

@simona92101 moja prva tiez tak pahltne papala... a mala silne koliky z toho, ale u vas to bude asi skor ten reflux k tomu, davas ju aj odgrgnut viackrat?

kathhii
28. máj 2019

@simona92101
podloz jej postel dosikma, alebo si z vankusa sprav take hniezdo a tam ju supni aj s perinkou, tak by si mohla mysliet ze je na rukach... My sme to mali tak s nasou, len spat na rukach, a bolest bruska. Dali sme rurku a potom sme ju ked bola v polospanku supli na vankus... Viem ze to nie je bohvie co ale vyskusaj aj toto.

simona92101
autor
28. máj 2019

@katrin21 s odgrgnutim ma problem,kolko x odgrgne az po hodine alebo vobec