Režim 5-10 týždňové bábätka

macka909
27. dec 2021

Ahojte, zaujímalo by ma aký majú denný a nočný režim vaše cca 5-10 týždňové bábätka. My máme zatiaľ len večerné rituály po ktorých zaspí približne na 3-4 hodinky ale po tomto spánku už sám nechce v postieľke spať a rovnako aj cez deň veľa nepospí a keď tak , tak len na rukách a tým pádom si cez deň nič nestihnem porobiť. Je kojený na požiadanie čo je takmer každú hodinu -hodinu a pol. Rada by som mu zaviedla aj cez deň nejaký režim ale neviem ako na to keďže je zvyknutý tak často papať. Je vôbec možné u takto starých bábätiek zaviesť striktné hodiny kŕmenia /hrania sa/ spania?

pribinak
27. dec 2021

@macka909 nie, deti sa veľmi menia, viac a viac vnímajú, viac sa hýbu a to všetko ovplyvňuje aj spánok

elizabet173
27. dec 2021

5 a 10 týždňové bábätko to má väčšinou ešte vo vlastnej réžii, najmä ak sa narodilo menšie, žalúdok je maličký, veľa sa doň nezmestí, aj ťahanie pri dojčení drobča vyčerpá, tak je pochopiteľné, že pýta jesť každú chvíľu. Zachovaj ten večerný rituál a približný čas večerného ukladania na spánok a viac by som teraz neriešila. Prečo chceš vlastne zaviesť striktné hodiny kŕmenia a spania? Dieťa nie je na kľúčik, zrejme sa ti to ani nepodarí, iba budeš nervózna. Počkaj pár týždňov, dieťatko bude dlhšie spinkať, postupne sa to ustáli, ale rátaj s tým, že do roka, roka aj pol sa ti ešte veľa krát zmení

macka909
autor
27. dec 2021

@elizabet173 nemyslela som že chcem celý deň mať naplánovaný do bodky, len aby som si stihla navariť po pripade upratať , aby som vedela dosiahnuť aspoň jeden dlhší spánok cez deň a v postieľke ale zrejme budem musieť ešte počkať

mikadooo
27. dec 2021

@macka909 ahoj odporúčam nejaký ergo nosič alebo manducu. Budeš mať voľné ruky. Pre mňa to bola veľká pomoc, hlavne keď som už doma mala trojročnú dcérku 🙂.

dmk_1
27. dec 2021

@macka909 take malicke este tazko na rezim. Ja som tiez nic neurobila, pokial som nekupila nosic, potom sa dalo aspon co to.

macka909
autor
27. dec 2021

@dmk_1 ďakujem za odpoveď a máš aj nejaky konkrétny typ na nosič? Mám šatku ale nie elastickú ale pevnú a po čase mi padá stále nižšie a nižšie a taktiež je nepraktické to viazanie

elizabet173
27. dec 2021

@macka909 no ešte chvíľu zrejme potrvá, že budeš variť keď príde muž z práce (teda dúfam, že nechodí na týždňovky), ale postupne to bude lepšie a lepšie.

macka909
autor
27. dec 2021

@elizabet173 našťastie nechodí na týždňovky ale niektoré dni je od rána do večera v práci a to sa od malého celý deň nepohnem , som rada že sa stihnem prezliecť z pyžama 🤭

enoula
27. dec 2021

Kazde dieťa je ine, niektore rýchlejšie maju nejaky rezim, ine neskor... Su aj take co ledva zdriemnu cez a den a uz su hore a nijak ho nedonutis spat..
Skor by som sa zmierila s tým, ze domacnost isty cas pocka, ak nechceš byt otrok a radsej si uzit babo a sama sa vyspat, oddýchnuť.. ono samo ukaze svoj rezim, ktorý sa sice za chvíľu zase zmeni 🙈 ale tak to je o tom, potreby sa menia rychlo v tomto období

dmk_1
27. dec 2021

@macka909 satka o nicom, tiez som mala. Nosic rischino flexible, vela odporucani je nanho..kupila som bazarovku a som spokojna

thereisabear
27. dec 2021

@macka909 Ani v kočíku na prechádzke nespí dlhšie?

elizabet173
27. dec 2021

@macka909 ale no tak, veď ti predsa aj počas dňa sem tam spí, nie? Tak sa ho snaž po prebudení zabaviť, prihováraj sa mu, spievaj mu, potom ho daj do kočíka, nepospí dlhšie? Poobede to isté, iba ho dáš do postieľky

luccija
27. dec 2021

@macka909 hlavne ho nenauc spať na rukách🙂ja som si dala malú do vajíčka a bola na kuchynskej linke a pozorovala, prihovárala som sa jej...v tom case som nemala žiadny režim iba kúpanie a večerný spánok ona cez deň len jedla a spala ako sa jej chcelo.

andreatytler
28. dec 2021

@macka909 A ako dlho casto spi cez den?