Riekanky, uspávanky a pesničky pre naše detičky

alami
9. mar 2008

Zakladám novú tému, hoci tu už bola, ale bola omylom vymazaná práve, keď ma zaujala 😉
Preto, prosím, tu píšte texty vy, ktoré si ich pamätáte, pre nás, ktoré si ich nepamätáme.
Ja budem vďačná najmä za tie uspávanky. Myslím, že môžete napísať i to, čo už v tejto téme bolo - pre nás, ktorí sme to nestihli 🙂

googwife
22. okt 2013

@katkatt Dakujem 🙂

katkatt
22. okt 2013

@googwife
"Najpr uzlík, potom slučka,
všetko zvládne moja rúčka.
Ešte slučku obmotám
a už peknú mašľu mám."

zdroj: Spievankovo 3 - bonusy

ja sa tiez uz pomaly chystam na to so 4-rocnym, ale zatial mame este suche zipsy 🙂

googwife
22. okt 2013

@katkatt Ahoj dakujem 🙂 môj má 4,5roka a tiež má suché zipsy až na jedny botasky tak chcem pomaly skúsiť 😉

predamcizmy
29. okt 2013

Dobrý večer,

viete mi poradiť kto je autorom piesne s textom?
ja som malý snehulia-čik a čakám na veľký vlá-čik. nekašlem a nekýcham, na cestu sa opýtam.Má to ale jeden há-čik, slnko spraví zo mňa flia-čik. ahojte !!!

ďakujem.

katkatt
31. okt 2013

@predamcizmy mame to na jednom z CD od Canakyho a Podhradskej, pozriem zajtra na obale, kedze je to v aute 🙂 tipujem, ze mozno je to aj ich piesen...ale mozno sa mylim.....

predamcizmy
2. nov 2013

Ďakujem 🙂

merrylin
21. nov 2013

tapi,tapi tapusky mame male rucicky,aby rucky robili a nozicky chodili:🙂) 🙂

janage
17. dec 2013

Ja som narazila v knižnici na knihu Cupi lupi pohybové riekanky pre deti - odporúčam - už som aj zohnala ako darček od Ježiška pod stromček 🙂

janage
17. dec 2013

a ešte naša momentálne top Čačky hračky - krátke básničky a malá si sama pýta čítať "jačky ačky" na cca 2 rôčky výborné čítanie

sami12
19. jan 2014

Postavim si snehuliaka na najblisiom brehu jedna gula druhagula trtiu navrdam a uz stoji snehuliacik a stoji tam. 🙂

7katka
21. jan 2014

@julia225 toto aj ja spievam pri zaspavani a velmi sa jej to paci a potom si pustame vianocne pesnicky🙂

jejdaaa
26. jan 2014

U mna najviac zabera uspavanka cierne oci chodte spat

moonlighting
8. feb 2014

Neviete nejakú dllllhočiznú veršovanú rozprávočku?

livka299
8. feb 2014

Keď túto pesničku počujem spomínam na babku..LIMBORA, LIMBORA...

https://www.youtube.com/watch?v=Z7n00XGcKVI
siska53
20. feb 2014

@dandinda tak si to obmen-spinkaj,spinkaj,Marecek,na ocka ti sada snicek. 🙂) napriklad.

siska53
20. feb 2014

Ja mam i vlastnu tvorbu pre moje deti,ale mame radi aj mnohe tie tu spominane a i pesnicky zo Zlatej brany. U maleho teraz frci:kukuk,kuka spoza buka nasa skryta kamera,dalej ovlada naspamat knizku :o stratenom,kuriatku a dost dlho u nas frcala Malovana abeceda,az tak,ze sa maly naucil z nej vacsinu pismeniek a to ani rozpravat nevedel 🙂.

mirka0908
24. feb 2014
bublinka711
24. feb 2014

@moonlighting môj macík 😀

jana_duricova
24. feb 2014

našim deťom, kniha plná riekaniek, pesničiek, básničiek a hádaniek pre rôzny vek

timih
18. mar 2014

ahojte dievčatá, možno idem trochu mimo témy,ale potrebovala by som pomoc.Neviete mi niekto poradiť kde by som si vedela stiahnuť noty na pieseň :Pláva kačka po jazere....?Našla som všetko možné okrem tejto.Vopred ďakujem za každé info.

mamkaviki
1. apr 2014

Ahojte. Naša uspávanka je :
" Spinkaj baba malička
ja som tvoja mamička
vonku je už sumrak veľký
uložím ťa do postieľky
haji haji haj
uspať sa mi daj " 🙂

mamkaviki
1. apr 2014

@timih ahoj tu pesničku najdeš v spievankove ja som ju videla na ulož to alebo cez deezer

mamkaviki
1. apr 2014

U nás zaberá hlavne spievankovo 🙂

bartokami
6. apr 2014

@timih najdeš v spievankovo 1

erechteion
6. apr 2014

@moonlighting Celá knižočka "Slniečko na motúze" sú veršované rozprávočky o chrobáčikoch.

timih
6. apr 2014

diky moc vsetkym, uz som ju nasla, papa

gitalenka
24. apr 2014

@marika79
@marika79 spieva to UJO LUBO na niektorej CD SPIEVA CELA SKOLKA 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

gitalenka
24. apr 2014

@marika79 NAJDEM PRESNE CD AJ CISLO

gabrielkabj
11. máj 2014

@modroockovci waw potešilo ĎAKUJEM a prajem krásny deň matiek. 😉