Ročna dcérka nechce spať

majenka1234
12. dec 2017

Ahoj mamky, som už zúfalá malá (1rok) mi zaspáva posledné noci večer o 7-8mej, po hodine sa preberie a pobehuje až kým ju na silu nedržím v izbe. :( celkovo malo spí cez deň na to, že ťahá nočné už asi 5 dní

lucka08099
12. dec 2017

Ahoj, mija prva dcera fungovala takto. Vecer som ju okupala, dala som aj teplejsiu vodu, pretoze ta vraj uspava, vyspala sa max. hodinu a potom bola cula ako keby prespala celu noc. Neviem, ci som spravila dobre, ale zrusila som jej denny spanok, ktory bol aj tak chaby a kupanie som jej presunula na vas, kedy sa bezne budila. Cize o deciatej som ju kupala a spavat chodila az okolo desiatej - jedenastej. Vela ludi sa cudovalo, ze takto fungujeme, ale ja som si povedala, ze radsej budem skor vecer hore ako sa k nej v noci budit. Tak sme takto krasne fungovali bez nocnych budeni. A ked nastupila do skolky, tak sme nabehli na spanok uz o osmej a teraz s tym mena najmensi problem. Ale to je len moja skusenost, u vas to nemusi takto fungovat

majenka1234
autor
12. dec 2017

@lucka08099 ďakujem pekne za radu no neviem si predstaviť že by cez deň nespala. okolo 11tej je stále unavená a sem tam si pospi aj 2 hodinky. A zas večer nevydrží mi, kúpeme sa len dvakrát do týždňa

marlenka222
12. dec 2017

To je predvianocne spiknutie. Ja mam 3 rocnu a tak isto v noci nechce spat. Zaspi o 10, o 2 je uz vyspana a o 6 si zdriemne jemne na hodku. Potom este hodku cez obed. Ja uz nebojujem... Nemam sil. :( snad sa niekedy vyspime (ked deti budu mat tak 30rokov) drzim palce a zelam pevne nervy.

siska53
12. dec 2017

@majenka1234 a predtym zaspavala o kolkej?
N asich bol cas tak okolo 21-20:30-21,skor nezaspali.. No obcas sa stalo,ze nie a nie zaspat a niekedy len jedna,niekedy viac noci bolo takych,ze zaspali az22-23..alebo mala napr.ss zobudila o 4,do 5-5:30 bola hore a nasledne spinkala aj do 9:30. Ale to bolo fakt vynimocne.

Ak predtym zaspavala neskor,tak ju skus udrzat bdelu. Prip.keby ste ju nechali,neukludni sa sama a nezaspi?

majenka1234
autor
12. dec 2017

Zaspáva mi zvyčajne okolo 9tej pri kojení, postieľku ani vidieť keby som ju nechala sama reve o dušu

rainee
12. dec 2017

Deticky sa menia a ti co malo spali, ked su vacsi spia este menej 🙂)) Mam 2 take nespavce doma, my padame a decka na baterky. Vraj su to inteligentne a vnimave deti.

marlenka222
12. dec 2017

Ja 3 roky premyslam nad tym ci slovenske zdravotnictvo neumozni rodicom kupit tabletky na spanie tazsieho kalibra pre deti len na poziadanie v lekarni :D bez predpisu a dalsich vysetreni