Ročná dcérka sa dostáva do obdobia vzdoru

lilly014
16. feb 2016

Ahoj mamičky, ten názov ktorý som napísala ma úvod je len taký "orientačný", skôr ide o ľudí ktorí z mojho dieťaťa robia klbko nervov.Dcérka má rok a dostáva sa do obdobia vzdoru.Keď sme doma samé, je to v poriadku.Ak robí čo nemá, upozornim ju ona zamrnci, ale tým to hasne.Ako náhle príde domov muž, zmení sa na takého malého diabla.Hneď, ako ju na niečo upozornim sa tresne na zem, ale nezačne plakať, ale doslova vrieskat, že si už aj čudujem že namna susedia nezavolali sociálku.Keď ju muž prezlieka, prebaluje, kope ho, reve, vzpiera sa a všetko možné no on ju ani len neupozorni.Napr. au toto ma bolí, to nesmieš.On ju po všetkom ešte zoberie na ruky, veď sa nič nestalo.Najhoršie je to však u svokrovcov ku ktorým chodíme takmer každý týždeň a dosť často tam aj prespavame.Automaticky, ako sa malá narodila dali postielku ku nim do izby, prv mi to dosť vadilo, ale však čo aspoň sa vyspim.Teraz robí starý otec všetko.Prebalovanie, kúpanie, papanie no úplne všetko.Ok aj to prezrem.Ale na totalku ma štve, že keď je tam malá stačí, že len trošičku zaplace automaticky je na rukách, behá len za ním, akonáhle trošku spadne na zem už plače ako nepríčetna a on len lutuje a lutuje.Raz sme u nich tiež spali a malá mala vtedy problém so zaspavanim, ale len u nich.U nás zaspala sama, oni si ju naučili ze stoja pri postielke.Malá vtedy veľmi plakala, tak sme s mužom išli za ňou a svokra nás doslova.vyhodila z izby.Už niekoľkokrát som ich aj muža upozornila nech sa ku nej nechovaju ako ku debilkovi, ale muž sa zastáva len ich, že nevie čo mi furt vadí a údajne ja po nejen kričí m a všetko jej zakazujem.Vždy ked sa s nim o tom snažím porozprávať, zvrhne s to na hádku, pretože on na nich proste nedá dopustiť.A čo ma štve so všetkého najviac je, že vždy po návšteve svokrovcov nechce nikoho len ocina a starkeho.Mňa bije, nechce byť pri mne, robí mi zle.A momentálne sa to ani nemení.Poradte mi prosím, alebo máte niekto podobný problém?Ďakujem za rady

sardinka335
18. feb 2016

@blankaj ...ona píše: dali postielku ku nim do izby, prv mi to dosť vadilo, ale však čo aspoň sa vyspim.Teraz robí starý otec všetko.Prebalovanie, kúpanie, papanie no úplne všetko.Ok aj to prezrem.

čiže nevyhovovalo jej to, nepačilo sa jej to, ale nebola natolko silna a autoritativna aby povedala nie dakujem, urobim si sama. Je dost možné ze svokrovci su dost autoritativny a manipulativny...kedze hned po narodení uz chystai postielku k sebe do izby. Aj oni maju na svoju nevestu nejaky nazor, nejako ju vidia -zial.. nepozname ich verziu, ale toto mi nepride ako 100% lemra a starostliví starkí....to uz ona si omluva a hlada vyhovorku prečo spia s dieťaťom, ktore jej nechapem z akych pričin zobrali....
ale nehovorim ze mam pravdu, tak to nejako vidim...

katka1981
18. feb 2016

@sardinka335, je to o jej povahe. Ja som zvyknuta, moj otec bol vzdy autoritativny, tym padom, ja mam na haku co by riesili moji svokrovci, svokor sa nestaral nikdy do nas, mal snahu pomoct, ale do tychto veci nerypal a svokra je horsia ako c....i, ti pri robote nezavadzaju a ona nema problem pri robote zavadzat. Este na stavbe ked nam kamarat po schodoch nosil tehly, mal sto chuti skopnut ju zo schodov, co tam jak krava zavadzala ani nebola schopna sa uhnut. Nam svokra nikdy v zivote s nicim nepomohla, ked neratam ze nas vytocila, ale ani snaha ani nic, ona je leniva jak vos. Ked sme este deti nemali povedala, ze nech necakame, ze nam bude varovat, no ani by som nechcela. Takze ja si taku situaciu ako ma zakladatelka nedokazem ani predstavit. Malu mi kupala maminka raz, ked mi to ukazovala, ked bola u nas na dva dni ked som bola po porode, inak som ju kupala ja alebo s manzelom, nikto iny. Kocikovat ju tiez nikdy nikto okrem mna a muza nebol, cize asi tak.

janickadr
18. feb 2016

@lilly014 Kedze v inom prispevku, ktory si, mimochodom, zalozila pred par hodinami a pod inym nickom, teda laura42779329 pod nazvom Trpim tazkymi depresiami pomoooc! pises, ze sama si neznesitelna, su dni, ked sa nedokazes s dcerkou zabavit a len lezis na gauci.., stale places a pod., tak ktovie, kde je pravda, a ci je vobec pravda to, co pises....

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sardinka335
18. feb 2016

@janickadr No ono by to davalo zmysel - trpí depresiami a tak starostlivost o dieťa prebrali iní - ze ved nech si oddychne atd...depresia je važna choroba a to ze nema energiu a nedokaze sa starat o dieťa je bezny jav pri tejto diagnoze - preto sa treba liečiť, brat AD atd...a potom sa da fungovat pomerne dobre.

silvia62256
18. feb 2016

Podla mna je to vsetko vymyslene...tie temy zalozila dvakrat,pod inym nickom...tu nespomenula nic o bolestiach ani depke...takze bud je schizofrenik alebo blazen consa tu takto zabava...v obidvoch pripadoch treba navstivit psychiatra 😉

arwen88
18. feb 2016

Moji rodicia chceltiez.kupovat postielku,ale.hned som im povedala,ze.naco,postielku ma.doma a kedze som sa chystala.kojit aj som kojila,tak v postielke.nespavala a chceli jej vlastnu izbu spravit u nich,tak som.im.povedal,ze neni treba,ze tak o 5-6 rokov mozu spravit izbu pre vnucence,ked zacu chodit.na.prazdniny....pochopili...svokra ked pestoval malu,mala asi tyzden,tak.jej vravi,ze maminka.uz nebude za.chvilkunkojit,potom.si ta tu nechame a povarujeme...ja jej na to,ze to.nehrozi,ja budem.kojit dlho...proste hranice.treba stanovit hned

janickacrazy
18. feb 2016

@arwen88 Tak pre niektorých je to normálne, svokrovci mojej kamošky tiež kúpili aj postieľku, aj kočík, aj prebaľovací pult, proste všetko, aby malá mala ked bude u nich, už mi to prišlo od veci, ked aj oblečenie kupovali, ako keby sa im dieťa narodilo a nie neveste. Ale jej to tak nevadilo, boli s mužom 3 týždne na dovolenke a 3mesačné dieťa u svokrovcov. Pohoda. Ja si to ani neviem predstaviť.

arwen88
18. feb 2016

@janickacrazy stari.rodicia si.asi tocha pomylili poslanie..ale kazdy nech si.robi ako chce,len nech sa potom necuduju,ze je.dieta.zmatene a nevie,kto.je rodic....predo mnou tak svokra raz utekala s.malou na rukach,lebo jej.zacala plakat..tak.som.si ju sla vziat,bola uz unavena z navsteevy a pytala si mliecko,mala asi mesiac..ona sa normalne.schoval za.svokra,aby som si ju nevzala...ale ja nie som poseroutek,normalne som isla.za nou a malu som jek vzala s ruk,nakojila a mala zaspinkala...dokonca nas pri tom aj vyfotili,zaujimava momentka 🙂

janickacrazy
18. feb 2016

@arwen88 moja svokra malého videla 2krát a ani na ruky si ho nezobrala, lebo že nie je v perinke a ona sa bojí a to mal malý 3mes. takže u nás niečo také teda nehrozí 😀 ale ja sa nesťažujem

arwen88
18. feb 2016

@janickacrazy no este som nevidela 3 mesacne babo v perinke,to by mu uz nozky museli trcat 🙂 a take velke deti tam ani nechcu byt..moja mala neznasala perinku od malicka...

arwen88
18. feb 2016

@janickacrazy a ze troj meacne na tri tyzdne na.prazdniny? Naco si robili dieta,ked by im na dovolenke prekazalo? V takom malom veku to.musi byt pre dietatko priserne...mna tak nasi davali na.mesiac babke 200 km od.nich ako dvojrocnu a trpela som tam velmi...sa teraz moja mama moze cudovat,ze nemame takmer ziadny vztah

katka1981
18. feb 2016

@arwen88, ked som mala 2 roky, moja mama sa musela vratit do prace. Ja som teda ostala u babicky, neskutocne som ju milovala, drzala ma celu noc za ruku. Moja maminka prisla v piatok a odchadzala v pondelok odtial do prace, nevidela som ju 3 dni do tyzdna. Nasi vtedy stavali dom, ked som prisla pozriet, ako pokracuju, babke som referovala, predstav si uz aj okna maju. Moja mama strasne plakala, ze ako som sa odsudzila. Nebola ina moznost, ale bolo to velmi tazke aj pre nasich. A dobrovolne nechat dieta len tak, to kazdy nedokaze. Ale s maminkou mame uzasny vztah, ja som plakala ajked som sa osamostatnovala za nou doma. Kazdy den si volavame.

arwen88
18. feb 2016

@katka1981 tak nasi ma davali dovrovolne a casto takto varovat..tiez kvoli praci...ale my mame s mamou aj.ine.problemy...a mojej mame nikdy nevadilo,ze si nie sme blizke..az teraz,ked.ocino.zomrel,zistila,ze nemame.ziadny vztah..

janickacrazy
18. feb 2016

@arwen88 Tak vieš, každý má svoje dovody, ona si ho urobila preto, že krásavec má kopu penazí a asi sa bála, aby ju náhodou nevymenil, akože aspon ja mám taký svoj dojem, ale možem sa mýliť. Ja som bola ako 1,5ročná u babky na 2 týždne a naši na lyžovačke, ale vobec si to nepamatám. 😀

arwen88
18. feb 2016

@janickacrazy tak to mas dobre...ja si pamatam uz to.obdobie 2 rokov...no hruuza...a este si.pamatam,ked.mal.moj brat 15 mesiacov a tiez sme.takto.skoncili na.prazdninach na mesiac,tak to boli strasne revy,on to vobec.nezvladal,aj ked tam.mal.dve o.dost.starsie segry,mna(6) a segru (8)...boli to.pre neho.muky,ale babka to nejak neprezivala a ked sme mame do telefonu vraveli,ako.je.na tom zle,tak povedala,ze sak vydrzi...to sa mi zda ako dost krute

katka1981
18. feb 2016

@arwen88, ono je to o povahach, moju maminku ma kazdy rad, zial ja som tie jej super vlastnosti moc nezdedila ale snazim sa.

katka1981
18. feb 2016

@arwen88, ach jaj, studeny odchov

arwen88
18. feb 2016

@katka1981 ale.zdedila 🙂 len ich mozno tak neprejavujes..ja som si vzdy.vravela,ze nebudem ako moja mama a uz som sa tolko krat pristihla,ze konam.ako.ona...no.co,ucime sa.cely zivot 🙂

arwen88
18. feb 2016

@katka1981 no studeny veru.bol...preto sa snazim pristupovat k.mojim detom inak a moja mama to nevie.zniest

janickacrazy
18. feb 2016

@arwen88 tak mesiac vkuse je veľmi dlho pre také malé dieťa, ktoré vlastne ešte ani nemá pojem o čase, tak ja tiež nemám s mamou úplne ideálny vzťah, ale vekom sa to akosi lepší u nás, moja mama bola vždy dosť prísna a otec zase veľmi dobrý a makký, takže sme to niekedy aj trochu zneužívali, ako deti