Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ročné dieťa sa 1x hodilo o zem, ako reagovať?

bobula46
15. júl 2019

Ahojte mamičky, aj som rozmýšľala či sem písať alebo nie ale za pokus nič nedám.
Dnes sa mi stala taká vec že môj ročný syn (13m) sa hodil o zem lebo som mu kázala aby prišiel ku mne od balkonvého okna (samozrejme hrča na čele lebo si poriadne tresol hlavu i parapetu).
Nikdy toto neurobil, je to veľmi milé, kľudné dieťa ktoré síce rado behá ale nemá problém obsedieť či už v stoličke, kočíku alebo hrať sa v postieľke.
Včera toto správanie videl keď sa jeden chlapec hádzal nonstop na zem keď mu niekto niečo zakázal. Môj syn sa ho zľakol, utekal od neho keď toto robil, dokonca plakal lebo nevedel čo sa s ním deje čiže som myslela že si to ani neuvedomuje že to robí od zlosti.
Dnes ako to syn urobil absolútne som nevedela ako zareagovať, keďže pri chlapcovi všetci to správanie ignorujú tak neviem. Myslím že tou ignoráciom by som nič nedosiahla,len to že sa to bude opakovať čomu chcem samozrejme zabrániť.
Takže ak by vedel niekto poradiť čo s tým budem vďačná. Dúfam že sa to stalo prvý ale poslednýkrát ale rada by som bola pripravená zasiahnúť 😀
Inak, ani som netušila že taký krpec už môže dostávať záchvat hnevu a plieskať sa o zem. Som myslela že to je v neskoršom veku.

selest
15. júl 2019

Ja sa len pridam kedze sa mi to asi coskoro zide 😂moj skoro 11mesacny ked mu nieco zakazem v poslednej dobe zacne kricat plakat to je ok. Ale teraz k tomu zacne kyvat rukami a kopat nohami a uz sa mi aj posadil kyvajuc a kopajuc na zem😂este sa nehodil ale cakam uz na to

bobula46
autor
15. júl 2019

@selest ja som dnes ostala neskutočne v šoku keďže nikdy takéto správanie u neho nebolo 😀 keď sa mu niečo zakázalo (chytať sporák, zhadzovať sošky u svokry, hladkať mačku, trhať kvety...) tak len pokýval sám pre seba hlavu nie nie a odišiel. Dokonca sa to potom naučil tak, že som ani vysvetľovať nemusela a niektoré veci si automaticky pamätal a ešte sa tam len približovať a už kýval hlavou nie.
Snažím sa ho učiť tak aby som nemusela vykladať všetko mimo dosah jeho rúk a darí sa, toto dnešné mi prišlo obkukané správanie, skúsil niečo nové ale myslím že ani jeden z nás potom nevedel čo robiť 😂😂

11mirka22
15. júl 2019

@bobula46 tak potom ignoruj neželané správanie. Keďže mu vieš vysvetliť čo môže a čo nie, tak neprimeraná reakcia z tvojej strany na takéto opakované trucovanie by narobila viac škody ako úžitku.

lubik87
15. júl 2019

@bobula46 moja je síce staršia ale keď jej zakazem tak spravi kotrmelec dopredu :D samozrejme že bolo aj plieska nie sa o zem a.krik a plač ..neboj nič prichádza obdobie vzdoru...u nás pýtam.sa Lili ideme von nieee a krik tak zamknem a zasa krik že chce ísť von ..všetko opačne papať nechce keď sa spýtam ale potom kričí že mnamiky dá a keď dám zasa nič :D je to celkom zábavné

letfenixa
16. júl 2019

Mam velmi dobre a pokojne dieta, ale staci mu raz vidiet nejake prenho nezname spravanie ineho dietata a opakuje to.

83lenka83
16. júl 2019

@bobula46 mne to raz urobil v obchode , odisla som sim tak aby ma nevidel a nechala som ho tak, uz nikdy to neurobil.

nikpa
16. júl 2019

@bobula46 mám 19mesacneho syna, robil zasa to, že si búchal hlavu keď sme mu niečo zakazovali, nezaberalo nič, tak sme sa ho len snažili ukľudniť, objať a odviesť jeho pozornosť inde, časom s tým sám z ničoho nič prestal. Trvalo to asi 3 mesiace, no a teraz sa tiež začal hádzať o zem. Ja ho vtedy proste ignorujem. A čo sledujem deti na ihrisku robia to viaceré. Matky ktoré sa im v tom snažia brániť alebo zostanú viditeľne nervozne a kričia, deti ešte viacej vynervuju. Ja dúfam, že to časom odíde ako to búchanie hlavy.

nini1010
16. júl 2019

Rocnemu dietatu nedohovoris,a keby si to aj skusala neporozumie,ako hrach o stenu hadzat.Najlepsie riesenie pre tieto situacie je odist a nevsimat si.Mozno to potom este par krat skusi ,ale potom prestne lebo uvidi ze ta to nezaujima.Najhorsie je vydrzat v obchode alebo na verejnosti ale neboj sa.Vsetci to pochopia,sama som sa s tym stretla.Musi pocitit ze ta taketo spravanie nezaujima a nic s tebou nerobi.Ignoracia takehoto spravania je najlepsie riesenie.

mirkava
16. júl 2019

@bobula46 moj si buchal hlavu o zem...... a to sa ignorovat nedalo..... bolo to dost nebezpecne..... vsetko prejde....skusa

0silvia0
16. júl 2019

@bobula46 hoď sa na zem aj ty, skús si k nemu nabudúce prilahnúť a ležte spolu, ak sa to stane doma🙂

bobula46
autor
16. júl 2019

@letfenixa no to isté aj on. Je neskutočné zlatíčko, fakt nemám problém ho dať aj krstnej (bezdetnej) že ho úplne v pohode zvládne lebo dve hodiny jej posedí v kočíku ale teraz začal všetko obkukávať a opakovať. Či už mňa, čo robím ja musí aj on tak teraz bohužiaľ aj takéto správanie.
Nechcem aby sa mi pokazil keďže naozaj je podľa mňa vychovaný dobre len to jeho opakovanie.
To isté aj minule prišiel pred neho starší bratranec a začal proti nemu škriekať, teraz ako ho vidí tak začne hneď vrieskať proti nemu. No zapamätajú si to tie malé hlavičky.

bobula46
autor
16. júl 2019

@11mirka22
@83lenka83
@nikpa
@nini1010 keď ja si myslím že to ročné dieťa nechápe že ho ignorujem prípadne odídem. A príde mi to aj nebezpečné keďže včera hneď šupa do hlavy a to sa ignorovať nedalo lebo sa rozplakal aj od bolesti.
Ja sa mu snažím veľa vysvetľovať, aj sa mi to darí. Napríklad keď sa nechcel naučiť že nemôže chytať router položený na zemi tak som ho stále od neho otacala, potom vysvetľovala že sa to nesmie čo hneď pochopil a kýval hlavou nie nie ale keď ho občas chytil tak som mu chytila rúčky a ťapla mu po nich že nesmie. On je zas na toto veľmi múdry, rozumie takému.
Preto som taká prekvapená z toho správania včerajšieho, keby sa hodil ako dvojročný tak odignorujem, veď to už chápe že niečo zlé urobil, no nečakala som že takýto krpec to už môže odkukať a urobiť.

nini1010
16. júl 2019

@bobula46 Tak ak si myslis ze tvoj sposob pomoze,no tak v tom pokracuj a netreba sa pytat dalej.Dieta ma tieto prejavy,lebo si vynucuje pozornost alebo nieco chce.

0silvia0
16. júl 2019

@bobula46 prosím ťa neanalyzuj to toľko a neprežívaj tak. Dobre, tak to odkukal, inak je rozumný a teraz čo? Buď ignoruj alebo vysvetľuj, nič iné sa nedá robiť, je to len životná fáza, niektoré deti ani neodkukajú a nehádžu sa, nič to neznamená...

hettinka
16. júl 2019

@bobula46 nijako, ignorovať, odísť preč, alebo sa otočiť. Nech vidí, že to s tebou nič nerobí.
Hlavne nerobiť okolo toho haló, nevysvetľovala vy som v tomto veku nič.

nikusiak9
16. júl 2019

Ignorovat lebo inak si vsimne ze tym vyvola nejaku reakciu

sipopa
16. júl 2019

@bobula46 nevysvetlovala by som 13m decko to aj tak nepochopi, a ver ze to nebolo posledny x, co si urobila ked sa hodil o zem? jedina moznost je naozaj ignoracia, lebo ked uvidi ze na to reagujes aj ked negativne tak to bude robit viac, lebo si si ho vsimla, stoj si za tym, znovu ho nepusti k balkonovemu oknu a nech sa hodi o zem ani sa na neho nepozri

nikpa
16. júl 2019

@bobula46 samozrejme, že keď to hraničí s tým že by si mohol ublížiť, treba zasiahnuť. Môj to začal robiť až teraz a keď som sa mu na začiatku snažila niečo vysvetľovať, v tom amoku sa akurát ešte viac šúchal po zemi. Každé dieťa je iné, sama najlepšie vieš čo na neho zaberá 🙂 každopádne je to len dočasne, musíme vydržať ;)

hettinka
16. júl 2019

@nikpa presne tak, je to dočasne. Postupne si vyvinú iné metódy na manipulovanie rodiča a vydobíjanie si svojho 😂😂😂

nikpa
16. júl 2019

@hettinka už sa teším 🙏😀😁

3petka
16. júl 2019

@bobula46 u nás to bolo tiež ale ako 2,5 ročný. videl to zrejme v školke nakolko dovtedy to nerobil. Urobil to si dva krát a dosť. Šmaril sa o zem tak sme ho nechali tak a išli ďalej, ešte sme mu aj zakývali. Samozrejme sa snažil vystupňovať hystériu. Potom si uvedomil že nevyhrá. Ešte som ho mierne slovne vyhrešila a vysvetlila mu že mu toto v ničom nepomôže. A je pokoj. Už vie aj to že ani mrnčaním si nič nevymôže.

zanettsur
16. júl 2019

@bobula46 ignorovat, on len skusa, hlavne nechod hned dvihat a ak to urobi vonku tak tiez ignoruj

bobula46
autor
16. júl 2019

@sipopa čo som urobila? Išla ho ratovať lebo trafil čelo priamo na hranu parapety, čiže zobrala na ruky, vytiahla z mrazáku kukuricu a prikladala k hlave, pritom som mu rozprávala že to nesmie už robiť lebo si znovu ublíži. On len plakal a túlil sa ku mne. Myslím že vtedy ho tá zlosť v sekunde prešla ako buchol

sovica
16. júl 2019

@bobula46 Podľa mňa bola vaša reakcia adekvátna. Tiež by som to tak urobila. Nenechám predsa dieťa revať samé, keď si ublížilo a áno, vysvetlila by som mu, že to už nemá robiť, lebo si zbytočne ublíži a potom ho to bolí. Na moje deti to platilo, boli dosť chápavé aj vo veku vášho syna. Vždy som všetko vysvetľovalala, poznali slovíčko "nebezpečný", napr. nechytať šporák, rúru - je to nebezpečné, popáliš sa, veľmi to bolí atď.

krasomila20
16. júl 2019

Oblej ho studenou vodou

ildiko36
16. júl 2019

@bobula46 moj ma 14mes..zacal velmi kusat..ked mu nedovolime tak zacne stipat a škrabat a pritom povie auu..vie ze roby zle ze to boli..ked ho upzornim ze nemoze bud vylepi jednu alebo da hlavicku😏..stale mame roztate usta..ked aj vtedy upozornim ze mesmie hadze sa o zem a zacne si trhat vlasy a reve ako blazon..podla neurologa je to normalne..i ked sa mi to nepozdava

mogaa
16. júl 2019

@ildiko36 je to uplne normálne...každé dieťa skúša čo môže a čo to spôsobí🙂 a každé to robí tým svojim spôsobom - jedno sa hodí o zem, jedno si začne búchať hlavičku, ďaľšie bije všetkých okolo neho a hádže o zem všetko čo vidí a to tvoje si trhá vlásky🙂naša si čupne, začne dupať nohami a hučí🙂takže možno nás čaká aj hádzanie o zem.....neterka si zase začala búchať hlavu🙂

krasomila20
16. júl 2019

Každé dieťa to nerobí, staršia sa hodila raz o zem, použila som studenú vodu a bolo vystarano, viac to neurobila, mladšia sa mi o zem nechodila ani raz

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli