Ročný syn sa neustále vyzúva

zuzkamacken
10. apr 2014

nas rocny syn uz cca mesiac sam chodi, podla "predpisov" sme mu kupili pevne vysoke topankocky.. mesiac ich bez problemov nosil a teraz tyzden sa stale vyzuva. stale! mame plavajucu podlahu tak sa bojim aby sa mu nepokazili nozky ako sa vsade pise.. kupili sme aj sandalky na suchy zips ale vyzuje si ich rovnako. najlepsie aj z ponoziek sa vyzuje... mate daky tip, recept.. rady?? ako vase deti?

nice202
10. apr 2014

Dieťa by malo chodiť bosé, pretože to podporuje chodidlá, členky a svaly na nohách. http://www.nutriklub.sk/articles/view/uz-chodim...

zuzlicek44
10. apr 2014

@zuzkamacken ja mam 24 a vyzuvam sa vsade kde sa dá, neznasam nič na nohe a nie to este ponozku..chytaju ma až infarkt stavy ked musim byt vv ponožkach, som nervozna...to len na ukážku, možno mu to začilo vadiť, ťahať, omínať, alebo len vymýšľa ´a musis vydržať..skus aj ine papučky, aj lacnejsiu variantu...možno to bude v otm.možno že len skuma, bavi ho to...držím palce 🙂

stefka33
10. apr 2014

Možno to má úplne jednoduchý dôvod. Môj sa od mala vyzúval ako tvoj. Je už veľký takže sa ho môžem spýtať aký má na to dôvod. Povedal mi, že mu je prosto horúco na nohy. 🙂

hamca
10. apr 2014

@zuzkamacken a vy papuce nosite? U nas maju vsetci pauce a tak ani mala nemala nikdy problem s papucami. Naopak susedina dcerka si stale papuce zobuva a ked som sa jej pytala, ci nosia dospelaci, tak ze nie.
Inak my sme mali a stale mame na doma liliputi, lebo suhlasim, ze by malo dieta chodit co najviac naboso a ked su doma laminatky, tak radsej len topanocky s ohybnou podrazkou zabranujuce posmyknutiu.

edie63
10. apr 2014

Prejde to. 😀 Aj moja to robila a neznasala papuce, bola som z toho zufala, tak som jej kupila ponozky s protismykovou podrazkou a bolo. 😎 Potom si zvykla aj na papuce.

mata128
10. apr 2014

Nas maly je nonstop bosy....co bosy,holy...kedze doma mava pancusky a bodyno,pancusky si vyzlieka a ostane iba bodyno 🙂. ....uz nech je teplo 🙂

zuzkamacken
autor
10. apr 2014

@nice202 dakujem za link, ale tak preco lekarky vsetky do radu prizvukuju obuv? ja uz nerozumiem nicomu!! vraj pri chodzi po tvrdom povrchu zacne padat klenba a neviem co este.. :(((

zuzkamacken
autor
10. apr 2014

@edie63 a ma nozky v poriadku? nema ich ploche a do x??? 🙂 tym vsetci zastancovia topanok strasia.. dakujem!

edie63
10. apr 2014

Nohy ma absolutne v poriadku. 🙂

ivushka19
10. apr 2014

Detom rastie velmi rychlo nozicka, nemozu ho tlacit? My tiez papuce nemusime, takze nosime protismykove ponozky, ale malemu sa strasne potia nohy, takze asi mu byva ozaj dost teplo na nohy.... vzdy ich ma horuce 🙂

zuzkamacken
autor
10. apr 2014

@mata128 stale bosy? a lekarka nic? ja len stresujem lebo nasa nas vystresovala, ze je velky a tazky (11kg) a je to zataz na klby a ze bude mat ploche nohy bla bla bla...

rheia27
10. apr 2014

@zuzkamacken urcite pre take male babo treba topanky na snurovanie, odporucam znacku RAK....a boseho by som ho nedavala, aj my mame plavajucu podlahu a musim povedat ze sa dost smyka, ono je pravda ze su ponozky aj pancusky protismykove, ale vacsinou byvaju hrubsie a nehodia sa na jar/leto

nice202
10. apr 2014

@zuzkamacken mne lekarka a ortopedicka odporucali, aby dieta doma chodilo co najcastejsie bose! Hlavne kvoli spravnej klenbe a veciam spomenutym vyssie v prispevku....su to mlade moderne doktorky

ichbinich
10. apr 2014

@zuzkamacken:
Mozno su mu moc neprijemne, mozno ho niekde tlacia, mozno neznasa nic na nohach...
Syn ma doma ponozky. Dcera chodi uplne bosa... Vonku topanky akceptuje, ale doma nie. Je uplne zbytocne jej davat aj ABS ponozky, ona si ich okamzite vyzlecie... No tak ma doma oblecene leginy alebo teplaky a hotovo.
Kamoskin manzel, ked priode domov, sa ako prve vyzuje uplne do bosa. Ich druhorodena dcera je taka ista, ona uz tiez ako batola nechcela nic na nohach.
Ja som zase od noh zamrznuta, chodim bosa iba v horucom lete... Kazdy sme iny.
A tiez si myslim, ze ortopedicke topanky maju nosit deti a dospeli az vtedy, ked im to predpisal ortoped.

zuzkamacken
autor
10. apr 2014

@ivushka19 nie, su mu v pohode. ma aj jedny co sme kupili predvcerom a tiez bez uspechu! 🙂

yyyyanula
10. apr 2014

@zuzkamacken Náš syn sa vyzúval všade 😀 Keď sedel v kočíku a boli sme v hypermarkete, len som chodila a hľadala botasku a ponožku. Väčšinou si stále vyzul len jednu nohu a ľudia na mňa pozerali, akoby sme nemali na topánky 🙂 Robil to aj vonku aj doma. Prejde to.
@mata128 Ľahká pomoc - zapínaj bodynko cez pančušky 😉 To už nevyzlečie 🙂

zuzkamacken
autor
10. apr 2014

@nice202 fakticky???? no tak to som rada!!lebo uz si predstavujem ako budeme s plochymi nohami po ortopedoch behat .. 🙂 tak ma ta nas lekarka vystrasila!!! ze: "uz mu klenba pada" 🙂))

nice202
10. apr 2014

@zuzkamacken absolutne to nie je pravda. Praveze chodza na boso, podporuje spravnu klenbu nozicky. moja dcera doma chodila velmi casto bosa a ma ukazkove nozicky, nadhernu klenbu a spravne chodenie...ziadne naslapovanie na spicky atd 😉

mata128
10. apr 2014

@yyyyanula ha ha,vtipne....vyzlecie jednu nohu,pretiahne pancusku stredom ako je zapnute bodyno a vyzlecie aj druhu 🙂

ichbinich
10. apr 2014

@yyyyanula:
Hihi, to uz zacala aj dcera... Aj synove prve topanky som kupila take, aby sa mu dobre obuvali. Co som si neuvedomila, ze sa aj dobre vyzuvali 😀
No, body cez pancuchy, tak bude tie pancuchy natahovat dovtedy, kym: 1. Ho nehodi o zem, lebo ju tolko natahuje, lebo nevie, ze mu to nepojde, alebo 2. bude chodit, akoby mal o 3 cisla vacsie pancuchy 😉 😀 Preto ja dceru aj doma zase prezleciem do legin, a nenechavam jej pancuchy 😉 😀

nice202
10. apr 2014

@zuzkamacken http://www.pluska.sk/izdravie/zdrave-dieta/2013... aj tu je pekny link a ja tam veru obute dieta nevidim 😉

ivushka19
10. apr 2014

@zuzkamacken nedajte sa vyplasit lekarkou, syn mal rok, ked sme boli u ortopeda, lebo nas tam poslala doktorka, lebo vraj uz mu pada klenba. Ortoped nas vysmial, ze ved nechodi este ani mesiac a my riesime ci ma spravnu klenbu..... to je strasne skoro..... Tiez nam hovoril, ze je zdrave to striedat. takze ked chodite po vonku a ma obute topanky, nevadi,ked je doma na boso...🙂

womankc
10. apr 2014

veď to je úplne normálne , to snáď každé dieťa skúša . A to že chodí bosí, to nič nespôsobí práve naopak. Neboj žiadna klemba mu nepadne . Môj malý mal obdobie, že sa dokonca vyzliekal dohola , ale našťastie len v postieľke , keď sa zobudil a párkrát sa mu podarilo potichučky tam aj potrebu veľkú urobiť. A vyzúvali sa všetci traja a najmenšia doteraz zabúda aj na papučky, kým ju neupozorníme. A ja ako dospelá , tiež nemám rada moc napríklad ponožky.

sissy27
10. apr 2014

@zuzkamacken najzdravšie je chodenie na boso, podľa možnosti po rôznych povrchoch... a mimochodom, ja mám čosi cez 30 rokov a tiež sa stále vyzúvam 😀 napriek tomu, že som maniak na topánky, tak najradšej chodím bosá, neznesiem ani ponožky keď nemusím 😉

yyyyanula
10. apr 2014

@mata128 To vážne? 😀 Tak potom je bystrý a šikovný 🙂 U nás to pomohlo, a hlavne, niektoré pančuchy sú také nemožné, že lezú dole aj bez pomoci 😖
@ichbinich Ja som sa v jeseni nevedela dočkať zimy, aby sme mu mohli dávať normálne topánky, ktoré tak ľahko nevyzuje 🙂
A nášmu takto pančuchy nevadili, ja som to robila aj z estetického dôvodu, lebo neznášam, keď pančuchy trčia z nohavíc 😀

zuzkamacken
autor
10. apr 2014

@nice202 ale tu v linku zas pisu ze ked dieta chodi uz same ma byt v pevnej topanke.. som z toho jelen. tak ci onak, nemozem mu tie topanky k noham prilepit cize je to jedno, sam si vybral..

natali.83
10. apr 2014

Ja mám informáciu, že chodenie naboso je zdravé, ale na "prírodných" povrchoch - zem, piesok, ... Nie na tvrdých - asfalt, doma, ... Tak neviem. Naša má tiež mániu sa vyzúvať, ale vyriešili sme to po svojom a je kľud. Papučky má na šnúrky, ktoré jej zaviažeme na uzol. Nie silno, aby sme ho vedeli rozviazať. Zatiaľ si s tým neporadila. Keď sme vonku, stačia mašličky, tam ju zaujímajú iné veci ako topánočky. 🙂

nice202
10. apr 2014

@zuzkamacken to myslia na vonku predsa. Je samozrejme, ze ho nenechas behat po vonku bose....to da rozum

edvelyn
10. apr 2014

Podla mna by mal chodit naboso.to je najlepsie pre nohy.a topanky ked uz ozaj idete niekam von.doma nech si cupka v ponozkach.ked este podrastie prejde ho to.

snopkulka
10. apr 2014

nechaj chodiť naboso 😉 škoda, že aj z ponožiek sa vyzuje, lebo tie protišmykové by "problém" vyriešili - aby mu bolo teplo na nôžky a zároveň sa nešmykol. Môj starší syn už vyše roka nenosí prezúvky, aj sme kúpili, ale tiež si ich stále vyzúva 😉 vraj je lepšie nechať chodiť naboso - ako tu už bolo spomenuté 😉