Ročný syn sa strhne z denného spánku po 30 min

deedol
27. apr 2019

Ahojte, poradte, prosim. 1r syn ma uz od 4m problem spojit si spankove cykly pocas denneho spanku. Mam to uz odsledovane, po 30 min sa strhne a nie vzdy dokaze zaspat. Doteraz mal dva denne spanky, tak jeden (dost skoro rano) som dospavala s nim a vzdy som ho nejako ukludnila, aby zas zaspal, a druhy spanok mal v kociku, tak niekedy dal tych 30 min a niekedy dlhsie, ked ho ten pohyb "uhojdal". Teraz vsak prechadza na jeden spanok a je to problem (dnes druhy den). Zatial lezim pri nom na velkej posteli cely cas, lebo tieto rezimove zmeny su zlozite, tak aby sa vyspal. Dnes sa vsak klasicky zobudil po 40 min a musela som ho nanovo uspat (cca 10 min fnukania a revu) a potom spal este 1h30min, takze to zjavne potreboval. Casom by som vsak chcela, aby zaspaval v postielke (tak ako vecer, vtedy s tym nema problem) a spal sam aspon 1,5-2hod. Mate nejake tipy, ako to dosiahnut? Na nete som citala vselico, ale zaujimaju ma vase skusenosti. Dakujem 🙂

darnca
27. apr 2019

Môj syn (15m) má problém s denným spánkom takmer od narodenia, vždy 25 minút a potom revy neskutočne. Vyskúšala som už asi všetko...Prvých 7 mesiacov som s ním bola celé dni vonku a v pohybe aby sa aspoň trochu vyspal a teraz som s ním v izbe a keď sa preberá snažím sa ho znovu uspat, čo sa už v tejto dobe celkom darí ale nie vždy. Znovuuspavanie trvá znova pol hodinu. Chvalabohu už má len jeden spánok cez deň, ale stále je to veľmi vyčerpávajúce..

ali0706
27. apr 2019

@deedol no moc neporadím, lebo u môjho malého to bolo podobne a dokonca aj v noci.. Teraz ma 2,5 roka a už sa to celkom upravilo, ale ja si myslím, že proste už dospel do toho štádia že to dokáže, tak ak sa dá podľa mňa najviac dieťaťu pomôže iba pocit istoty, že keď sa zobudí, že mama je pri nom a znova mu pomôže aby zaspal

deedol
autor
27. apr 2019

@darnca uff, dakujem za odpoved, aj ked velmi nepotesila. moj ma tento "problem" od 4m a okrem vyrevania (co skratka neurobim) skusam vsetko mozne, ale zatial nic nezabralo. prinajhorsom budem spat s nim, len potom nemam kedy varit a jest, takze stale skusam... on sa proste strhne, hned sa da na styri (alebo sa postavi, ak sa ma o co opriet) a je po spanku.

deedol
autor
27. apr 2019

@ali0706 ach jaj. baby, ako potom stihate bezne veci? 🙂

ali0706
27. apr 2019

@deedol musím sa priznať, že ťažko, bez pomoci muža by to bolo ešte horšie (neviem si to predstaviť bez jeho podpory) . Určite ma to aj posunulo v živote v niečom, lebo som si musela usporiadať aj priority v tom, ze naozaj si uvedomiť, že to dieťa má potrebuje a viac to pre neho znamená ako to, že mame povysavane a pod. Plus ja som mala aj trosku problémy s vyčerpanim z toho, lebo to trvalo vyše dvoch rokov aj v noci, takže treba odpočívať kedy sa dá, ale to mi žiaľ došlo až trosku neskor

darnca
27. apr 2019

@deedol Nestíham absolútne nič..Všetko robím cez víkend keď je manžel doma. Cez deň sa dožaduje toľkej pozornosti že reve jak najaty kým pri ňom nesedim. Dokázal by prerevat hodiny..

deedol
autor
27. apr 2019

no moj nastastie neplace, to by bol uz iny level. len s tym spankom bojujeme uz strasne dlho a tiez som z toho unavena. nastastie mam pomoc od vsetkych od muza cez rodicov a az tak nebazirujem na upratovani, ale teda niekedy mam problem uvarit mu prikrm, nieto este sebe obed 🙂

darnca
27. apr 2019

@deedol naša pediatrička skonštatovala že je to nervózne dieta. Ja už som sa s tym zmierila a dúfam že raz ho to prejde. Ja si varím po večeroch na viac dni alebo donáska. Aj synčekovi varím na viac dni. Lebo cez deň len kým mu to prihrievam a potrebujem dve ruky tak je zle. Niekedy si prídem totálne neschopná že už neviem čo s ním..

deedol
autor
27. apr 2019

@darnca ja si tiez pripadam neschopna, ale snazim sa nepripustat si to a hovorim si, ze robim, co mozem. momentalne po veceroch pracujem, ale uz mam pred sebou len mesiac a hadam to bude lepsie, ked budem mat trocha viac casu. moj krpec nie je ani tak nervozny, ale skor moc akcny a zvedavy. a hlavne ked sa ma ulozit spat, tak rozhadzuje rukami - nohami, kope, tisickrat sa prevrati z brucha na chrbat a naspat, dvadsatkrat vstane a musim ho prinutit, aby si zas lahol, proste nevie pokojne lezat.
drzim palce, aby to toho tvojho preslo :D aspon kym pojde do skolky :D

darnca
27. apr 2019

@deedol 🙂) dúfam že skôr🙂 každý druhy deň sa chcem zbaliť na psychiatriu a potom si zase poviem že to dam. Ale takto som si materstvo rozhodne nepredstavovala.

nika3136
27. apr 2019

@darnca u nás je to tak isto, ale budí sa aj v noci, keď je horšia noc tak aj každých 15 minút ☹️☹️
Prežívam tie isté pocity čo ty, včera som dovarila jedlo na dnes o 1 v noci ( ráno ). Už mi občas ide všetko naozaj na nervy, vkuse je nervózna cez deň, plače, kričí, idem vybuchnúť. Neviem si to absolútne užívať ☹ a ak je niekto smutný, že jeho malé bábätko je preč, ja sa teším každému dňu, pretože je to pre mňa horor. Už sa neviem dočkať jej 18tky 😄

deedol
autor
28. apr 2019

@nika3136 bozemoooj. drzim palce!

dancura
28. apr 2019

Aj dcerka to mavala a este casto ma. Len mne sa ju nedarilo uspat po tych 30min. Proste spala 2x denne 30min do cca 1.5roka. Teraz ma 2r a snad to uz prejde. Niektorym detickam dlhsie trva, kym im dozrie nervova sustava...treba len pockat

darnca
28. apr 2019

@nika3136 aj ja sa tesim ked pridu svokrovci a beru ho von, to je raj na zemi 🙂) Tiez vravim ze v 18 sa mu konci mamahotel 🙂)

darnca
28. apr 2019

Vacsina znamych to nechape, ze sa stazujem, ale niekedy uz fakt nevladzem. Kto nezazije, nepochopi. Teraz sa mi trochu ulavilo, ked viem, ze nie som sama co ma take dietko. Inak, ake ste mali tehotenstvo a porod? Stale rozmyslam ci to moze mat suvis, manzel tuzi este po druhom, ale ja by som uz druhe taketo dieta asi nedala....

andusik13
28. apr 2019

@deedol môj bol taký istý.... Zo začiatku som ležala pri ňom a vtedy dokázal spať aj 3 hodiny. Občas pohmatom skontroloval, či pri ňom ležím a spal ďalej. Nič som však doma nestíhala keď som s ním ležala a tak som ho začala prekladať po 20 minútach do postieľky. Zo začiatku sa budil po polhodine - hodine, pozrel kde je, ale potom ešte zaspal. Postupne sa už prestal budiť. Lenže po cca polroku začal vymýšľať pri zaspávaní, bláznil sa, skákal po posteli, tak som ho dala do postieľky a odišla z izby. Zo začiatku začal plakať a keď som ho zobrala naspäť do postele tak zaspal hneď a po cca 10-15 minútach som ho preložila do postieľky. Neskôr sa začal sám pýtať spať do postieľky. Síce mu trvá niekedy aj hodinu kým zaspí (kecá si stále niečo) ale zaspí. A este, keď sa zobudil v postieľke po polhodine a neplakal, tak som k nemu nešla do izby, len som nakukla a nechala ho tak. Vždy sa ešte uložil a zaspal. Len keď sa mu niečo snívalo a zobudil sa s plačom tak som samozrejme išla k nemu 🙂 držím palce, nech spí aj poobede v postieľke sám čo najskôr 🙂 za ten čas porobím doma kopec vecí a ešte si aj trošku oddychnem ;)

ali0706
28. apr 2019

@darnca aj ja som už rozmýšľala ci to nebude s tým súvisieť ale ja som mala úplne všetko bez komplikácií, cele tehotenstvo som sa cítila super, dokonca často aj lepšie ako netehotna a aj pôrod bol fajn, aj keď dlhý ale mam to ako pozitívny zážitok, aj keď bolesti boli veľké ale to je samozrejme..o 2035 sa narodil a o 5 ráno mi ho už sestrička doniesla natrvalo a odvtedy sme neboli odluceny, ešte medzitým mi ho doniesli aj na prvé kojenie a ani s tým sme nemali nejaký problém až na to, že mal asi moc vyvinutý sací reflex a stále sa chcel kojiť, počas celých spankov veľmi dlhú dobu, seriózne vydržal aj celú noc byť pri šaty aj ako ročný.. Takže by som to nespájala nutne len s pôrodom, tehotenstvom a krátkom období po lebo ja nemám pocit ze u nás by bolo niečo traumatizujuce.. A co sa týka druhého, ja si hovorím ze už není veľká pravdepodobnosť ze aj druhé bude takto náročné, rovnaké nebude isto, všetci sme jedinečni a myslím, že za pár rokov by nám bolo ľúto, že máme len jedno dieťa

deedol
autor
28. apr 2019

no, baby, dnes dal hodinu bez zobudenia, ale bola som pri nom, kedze je taky nevypocitatelny. potom som ho pol hodinu uspavala, a ked som ho uspala a chcela prelozit do postielky (uz som bola fakt hladna), tak sa mi zobudil a koniec :(

co sa tyka porodu, ja mam za sebou dost zly zazitok plus prve dni sme boli furt od seba, lebo maly mal zltacku, ale to s tym snad nesuvisi...

zaujimave je to s tym sacim reflexom - aj moj bol taky, ze sal, az kym sa nedogrcal. a cumel musi byt doteraz :-/

darnca
28. apr 2019

Mne bolo celé tehotenstvo stále zle, ku koncu už som sa vedela aj normálne najesť ale aj z malej porcie mi bolo ťažko. V 28.tyzdni hrozil predčasný pôrod, 36 hodín mi tiekli lieky na zastavenie, ale potiahli sme to takmer do termínu. Narodil sa s nízkou pôrodnom vahou, bol dost dlho odo mna lebo som mala ťažkú poporodnu anémiu, neudržala som sa ani na nohách a nakoniec som este dostala aj alergiu po podaní plazmy. Maly dostal ešte aj zltacku. Takze celé tehotenstvo aj popôrodný stav bol strašný, tak by som aj chápala, že je chudák taky vynervovany...Tiež sa chcel kojit vkuse, cumel mal pár dni v pôrodnici ale doma už povypluval všetky možné druhy.

l222
29. apr 2019

@deedol jezis tak ja mam toto iste so sestmesacnym syncekom. Aj prave teraz ked toto pisem, tak lezim pri nom na posteli po hodinovom! uspavani :( a viem, ze ako prejde 35-40 minut tak prejde do lahkej fazy spanku a hned sa zobudi. Neuspim ho absolutne nijak. V sekunde je culy ako rybka. Samozrejme max na hodinku kym zacbe byt nevrly, lebo mu tolko spanku nestaci. Aj mu dam hned prsko, aj cumel skusam kym ma este zavrete ocka ale nic nechce iba ho to nastve a aj tak sa zobudi. 2x denne som s nim vonku v kocari, ci anezi, ci prsi, ci krupy padaju- on spi a ja vyzeram ako chodici zombie. Vsetci susedia si zo mna robia srandu, ze musim mat nachodene stovky kilometrov. A este aj to sa mi pri vacsine prechadzok zobudi po 40 minutach aj v absolutnom tichu. Vtedy mi je do placu a aj som si viac krat poplakala. Ale co mi ostava. Ja len dufam, ze sa raz nauci zaspat aj sam aj ked ako tak vidim do roka je mala sanca 🙂 No a inak neznasa byt v satke ci nosici a pri hocijakej aktivite mi vydrzi v klude asi tak 5-10 minut. Mam pocit, ze zuby mu idu uz od 2 mesiacov a co sa domacnosti tyka, tak nevarim, nezehlim lebo jednoducho realne nemam kedy :( iba co ked je tato doma a zoberie ho na von tak neviem kde zacat. Ci ist do sprchy, pospat si, navarit alebo upratat. A najlepsie ak su chlapi do pol hodky doma s tym ze uz je hore. Ha :D

deedol
autor
29. apr 2019

@l222 presne viem, o com pises, akoby si opisovala moj denny program posledne mesiace🙂 s tym, ze nachodene kilometre mal moj otec (vdaka mu!), lebo inak by som sa nestihla ani najest. a presne, odisli a o hodinu boli spat s tym, ze dedo mi uz hlasil, ze maly spal 37 minut a zobudil sa aj v absolutnom tichu. a ked ho nahodou zobudil nejaky okoloiduci, tak mal vzdy jake nervy :D

aj to s tymi zubami je uplne ako o mojom! ja neviem, preco to tak zle znasa. inak prve zuby mu vysli vo 4m a odvtedy v kuse... a potom dojde kamoska, ze malej vysli dve stvorky ani nevedia ako... mojmu idu stvorky kazdy treti den uz asi mesiac:-/

inak odkedy ho davam spat len raz (uz treti den), spi doma, takze dedo si konecne oddychne. neviem, ci vas potesim alebo nie, ale teda dnes to prebiehalo tak, ze som lezala pri nom a tie fazy su 30min spi, 20min lahky spanok (sniva), 30min spi, strhne sa, musim ho uspat, ide rovno do lahkeho spanku (cize sa nemozem ani pohnut), 20min sniva a XY min spi (dnes asi 20). cize dokopy je to celkom slusne, cca 2hodiny, lenze musim byt furt tam, lebo neviem, kedy presne sa strhne. fakt len dufam, ze sa to casom nauci, a zatial teda asi budem "spat" s nim a obedovat o tretej...