Ročný syn v noci nespí. Mám ho prestať kojiť?

tinaslukaskom
21. jan 2018

Ahojte. Mám ročného syna, ktorý sa mi v noci budí min. aj 7-8x spáva pri nás v posteli. (Áno teraz už viem, že to bola obrovská chyba) keď sa v noci zobudí, hneď mu ponúknem prsník, ale ten si len dva-tri krát cucne a buď na chvílu zaspí, alebo sa začne prevalovať a už nechce spať. Premýsľam o tom, že už ho pomaly prestanem kojiť, Čo si o tom myslíte? Máte nejaký tip ako ho uspať na celú noc? 🙂 už som skúšala kaše na noc, aj dávať ho neskoršie spať no i tak sa stále budí ☹

mia160316
21. jan 2018

Ja mám 20 mesačnú dcéru a je to presne to isté 🙂 spáva pri nás budí sa na cici..lepšie to nebude kym neprestaneme kojit a nedame ju zvlášť spať.Viem , lebo mám 8 ročnú a a bolo to presne rovnako.
Beriem to inak ako pri prvej, netrapim sa kvoli tomu.
Viem že nepotrebuje tak mlieko ako moju blizkosť...a kedže viem že deti rastú rýchlo, a toto krasne obdobie sa už nevrati nikdy, tak si to uživam.
A ked som uz naozaj velmi unavena tak malá prespi u babky a my s manželom si urobime večer pre nás.
Keď nespi doma prespi celu noc( možno raz sa zobudi)
Nemá ani dudel ani flašku, nič.

kotulicek
21. jan 2018

ahoj ja som mala takyto istý problem starsia dcerka tiez s nami spi a tiez som ju kojila a takto sa budila az do 2,3 roka ked prestala spavat cez den. Ked uz jej mlieko nestacilo tak sa zobudila a sulala sa po posteli museli sme sa ist hrat do obyvacky :D.Myslim ze to nepomože ked ho prestanes kojit, jedine ak tak len v noci ked ho odmietnes mozno to pomoze ked ho nasilu ukolises ale neviem. a podla mna si vobec neurobila hlupost ze spi svami v posteli aj moje 2deti spia s nami a ja si to nemozem vynachvalit starsia dcerka spi vedla mna vo svojej posteli a druha rocna dcerka spi medzi mnou amanzelom a je to uplne super nemusim vstavat :D aj ked su chore tak si ich pritulim k sebe a sa fajne vypotia. inak aj mladsia dcerka sa tak budi zacne plakat dam jej prsnik a ked nepomoze tak sedi v posteli a byje ma :DJe to tym ze mne tie deticky moc nespia dobre.

stanislavicenka
21. jan 2018

Neviem, ci to realne niekomu pomohlo. Ja som prestala dcerku dojcit v noci 2 mesiace pred 2hymi narodeninami, a bol to boj. A aj tak sa v noci budi. Dojcim doteraz, ale nie tak intenzivne, a iba pocas dna 3x. A v noci sa obcas preberie, obcas nie. Ked sa zobudi, vypyta si trosku vody a ide k nam do postele

barbara_lux
21. jan 2018

U nás to isté. Ale niekedy sa dcérka budial aj 10-12x za noc. Prestala som.v noci kojit v dvoch rokoch a spánok sa rapídne zlepšil. Úplne som prestala kojit v 2 r a 3mes a doteraz nechápem na čo som čakala a čoho som.sa bála..už by som takúto chybu s kojenim nespravila. Nič mi to nedalo. Iba total zničený organizmus a psychiku z absolútneho nedostatku spánku a chorá je napriek kojenim KAZDY mesiac. Ľúbime sa aj bez kojenia. Takže za mňa určite prestať kojit. Držím moc palce

romina1912
21. jan 2018

Ahoj @tinaslukaskom ja som dcerku kojila rok a 3/4 , spanok taky isty ako u vas, budila hadam 100x a len aby si cucla a spala dalej. Ja som bola nonstop nevyspata do prace. Prestala som a spanok sa zlepsil o 100%. Nebudi sa VOBEC! A ked sa zobudi, vypita si cajik a spi dalej. Prespi 10 a viac hodin . Pocas ucenia od kojenia to bol boj ale som rada ze som to nevzdala. Drzim palce.

lavieenrose
21. jan 2018

moja dcera bola v roku nonstop v noci nacucnuta ani otocit som sa nemohla lebo hned bola hore..ked som ju odstavila prebrala sa obcas na vodu..doteraz medzi nami spi..aj ked zaspi v postielke ked sa zobudi musi ist medzi nas a potom spokojne pokracuje

abriela
21. jan 2018

min. pocet dojceni bol u nas do 2,8 roka -2x za noc 😀. Tvrdim, ze 1 rok je najlepsi sposob na pomale odstavenie. Ked bude dieta starsie, bude to tazsie a tazsie. Inak aj ked kojenie skoncilo, ja som sa spat opat nenaucila ☹. Takze drzim palce. Najlepsie su razne ukoncenia. Poradila by som odist z izby, odist prec, nech mliečko neciti. AJ ked viem ake je to tazke.

evittam
21. jan 2018

Obe moje dojcene deti sa budili na prsnik od 3.mesiaca raz za noc, od 5.mesiaca spia celu noc. Nikdy som zo seba nenechala robit "dudel"...

modrykonik88
21. jan 2018

Ja som mala ten isty problem, miestami 6x v noci hore, prestala som cca v 15 mes. kojit a zazrak sa stal, deti odvtedy spia celu noc. U dvoch to zafungovalo.

martina772
21. jan 2018

Normálne zrušiť nočné dojčenie. Nie postupne, všetky naraz. Nech pomôže manžel, keď sa malý zobudí, povie, že tam nie si a hotovo. Takto bude plakať pár nocí, potom pochopí, že už to viac nebude a bude pekne buvat. U nás to fungovalo. Ináč sa nedá.

luna116
21. jan 2018

môj syn má 14 mesiacov... doteraz sa budil 7-8 x v noci, postavil sa v postieľke a kričal, utíšiť na rukách sa nedalo, chcela som sa aspoň trochu vyspať, tak som ho nakojila - rozumej párkrát cucol, uložila som ho do postieľky a spal ďalej, manžel chodil do práce 5-6 dní v týždni, bola som na nervy, teraz si vybral 2 tt dovolenku, tak sme skúsili zaviesť iný režim - večer mu dáme Hipp kašu na dobrú noc, prebalíme, prezlečieme , ja ho dokojím a idem spať do spálne, postieľku sme premiestnili do detskej izby (tam spal pár nocí ale na klasickej posteli MM), manžel ho zoberie na ruky, zaspieva uspávanku a uloží spať, na začiatku syn dosť plakal, ale pochopil, že od manžela mlieko nedostane, tak zaspí už teraz bez väčších problémov. Dohodli sme sa, že ho nakojím najskôr o 3tej nadránom. Prvý deň sa zobudil o 2hej, núkali sme mu vodu, nechcel, plakal, nakojila som ho až o 3tej a potom 06:29. Obdobne to vyzeralo na 2hý deň, a potom začal mať taký režim i ostatné dni, a ja sa konečne vyspím a nerobím zo seba cumlík. Odvtedy mi začal i viac cez deň jesť, lebo vie, že v noci sa má spať 🙂

paula31
22. jan 2018

Veľmi sa mi pãčia všetky komentáre...Mãm tri oddojčené deti a plne súhlasîm s názorom, že materinská lãska sa nemeria dĺžkou dojčenia. Akonáhle je z mamky nočný cumlîk a ona má ráno problém so vstávanîm a celkovou starostlivosťou o rodinu nastal čas,aby prehodnotila priority. Či nie je pre dieťatko våčším šťastím mať šťastnú, usmievavù mamku,ktorã je schopná sa aj zahrať, zašportovať a večer s manželom mať aj vlastný priestor?Alebo len odpadnúť a prijať osud 10tich nočných cuckanî v dvoch rokoch bábätká? Je to na slobodnom rozhodnutí každej z nás...

ajush5
22. jan 2018

To ze mala spinka s vami nemusi byt chyba... niekomu to tak vyhovuje ci uz rodicom alebo detickam. Poznam kocky ktore spavaju nahe babatko sa v noci prisaje a ani jeden nevedia ze babo papalo. Ja som spanok s nami zatrhla este ked som bola tehotna. Bolo pre mna dolezite aby sme mali kazdy svoj priestor a keby nie som leniva tak by som maleho odstranila dokonca aj z nasej spalne 🙂 no Co sa tyka kojenia mali sme to uplne rovnako aj napriek tomu ze maly nikdy nespal s nami v posteli. Budil sa ako hodinky kazde 3 hodiny na kojenie a ked mal cca rok bolo to aj castejsie. Spravil si zo mna cumel. Pediatricka ma zrusila vo dverach s otazkou ty ho stale v noci kojis? Uz to bolo nam ne sakra vidiet, unavena, zelená no des. Mame petriatricku ktora nechce davat UM a tlaci na kojenie no kazala mi aby som nocne dojcenie okamzite zrusila. S manzelom sme odisli spat do obyvacky na gauc maly si dva tyzdne odplakal v noci, ja v podstate s nim no odvtedy spava celu noc. 🙂

brisingr
22. jan 2018

Ja som mala ten isty problem ako ty,mala byvala v noci stale hore,cucla a vymyslala. Tak som ju odstavila,dva dni poplakala a bolo po probleme. Odvtedy sa spanky zlepsili. Moje najlepsie rozhodnutie 😉

tinaslukaskom
autor
22. jan 2018

Kočky vďaka ... Tak ja skusim asi pomaly odstavovať, dúfam, že to dopadne bez väčších problemov 🙂

stanislavicenka
22. jan 2018

@ajush5 2 tyzdne odplakal? To vazne? Moju v noci tiez nedojcim, tiez plakala, ale bola som pri nej. Samu by som ju nenechala. A nie je o jedle ani v roku, ale o bezpecii. Ja som s dojcrnim v noci skoncila skoeo na 2he narodeniny. Rozmyslam, ako to chape rocny. Skor nechape

ajush5
22. jan 2018

@stanislavicenka to je pekne 🙂 len tak rozmyslam ze co ja s tym? 🙂 Ty si mozes vychovávať svoje dieta ako chces rovnako ako ja. Je normalne ze deti maju vlastnú detskú izbu Od narodenia. Niekomu to vyhovuje niekomu nie. Moj syn ma vlastnú detskú izbu od 22 mesiacov. a skutocne nie je v nebezpečenstve ak si ma tvojim komentárom chcela navnadiť na tuto tému.

stanislavicenka
22. jan 2018

@ajush5 ja nehovorim o izbe, ale samotnom plakani.. Nasa dcera je sama v izbe od 2 mesiacov. Ale ked place, aj plakala kvoli ukonceniu nocneho dojcenia, samu som ju nenechala

ajush5
22. jan 2018

@stanislavicenka tak si to prosim precitaj znova... maly plakal a ja s nim. ale je mi jasne ze citanie s porozumenim robi slovakom problem. no nastastie nei som odkazana na to aby som to niekomu vysvetlovala.. ta co to chce pochopit to pochopi

mirka17
22. jan 2018

@tinaslukaskom a čo tak namiesto kojenia zrušiť spoločné spanie pre začiatok? Ja neviem ja mam teraz 3 dieta, všetky som dojčila, prvé tri mesiace boli pri mne v posteli, kvôli tomu že som sa potrebovala zotaviť po pôrode a nabehnuť na aký taký režim , ale od troch mesiacoch ked som nakojila, tak som sa postavila a dala ich do postielky. Aj teraz mam trojmesačného syna, posledný týžden ho prenášam do postielky, a musím povedať že ked sa mi doteraz budil 3 x za noc, tak teraz od kedy je v noci v postielke, mi za posledný týžden 4 x spal od pol 10 do 6 rána, a to isté aj moje baby. Proste niekedy sa dieťa budí len preto že cíti matku, alebo ho ruší samotná matka, ked sa prehadzuje a podobne.

guiseppinka
22. jan 2018

S mladsou mam teraz nespave obdobie, v noci je milionkrat hire, neviem ci su to zuby alebo co, ale vstavam k nej a znova ju davam do postielky. Odstavit ju este nemozem, lebo ma len polrok. Pri starsej ma vsetci presviedcali, ze sa odstavi okolo roka sama a tudle nudle... v roku a pol bola hore nonstop, chcela len cuckat, ked som ju zobrala na ruky, tak hned ma vyzliekala a ham ham, bola som tehotna a bolo mi zle, nevyspata atd. Sekla som kojenie, cez den uz bola davno odstavena. Zrazu zacala aj jest aj znova spat celu noc. Stacil 3x citron na bradavky a komentar mliecko sa pokazilo... pochopila a viac nepytala...

taniellita
22. jan 2018

Ahoj ja som malú kojila rok a dva mesiace a preto som aj prestala. Začala som jej dávať obyčajne mliečko a spi mi celu noc

cecilia68
22. jan 2018

@stanislavicenka Každá mamička to berie ináč, tak čo si taká zhrozená ? A písala dva dni, nie dva týždne, tak klídek 😝

ajush5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanislavicenka
22. jan 2018

@ajush5 citam s porozumenim. Pises, ze vy v obyvacke, dieta same v izbe, nepises, ze ked plakalo, isla si za nim. Myslim, ze mi jic neuniklo. A co sa tyka vzdialenosti iziebN myslim, ze dietatu to je jedno, je same, tak place a je same. Je to jedno, vase dieta, vase rozhodnutie. Kazda nejake robime

ajush5
22. jan 2018

@stanislavicenka Tak v tom prípade pre take ako ty ked olakal sla som ho pohladkať a utíšiť. Obcas s viem zobudit na plny močový mechúr vtedy som ho sla skontrolovat. Niekedy pred tym ako som sla na toaletu niekedy po. Ano je to jedno je ti moje dieta a mij spôsob výchovy ktory tu absolútne nie je dôležitý pretoze mamička chcela tip ja som si dovolila napisat JEJ ako sme to riešili my a to ci ona necha svoje dietatko vyplakať alebo bude sedieť celu nic pri postielke davat vodičku je na nej. Aj tak si z každej rady vzdy vezmeme len nieco pretoze kazda z nas ma iny spôsob kazda sme inak citlivá n svoje dieta ale to myslim netreba vysvetľovať ani podpriemerne inteligentným ľuďom.

cecilia68
22. jan 2018

@ajush5 Ty čo tu splietaš ? Ja som nereagovala na teba :(

daja07
21. feb 2018

@tinaslukaskom spankovy rezim treba udrzat. Ziadne zaspavanie neskor. Tak mu vytvorite vlastne len iny spankovy rezim. Neskor pojde spat a neskor bude vstavat. Kase na vecer su za mna hlupost. Deti mozno spia no za cenu tazkeho travenia. Krmenie umelym mliekom ci nebodaj kasami v noci je dalsia hlupost. Zatazuje travenie a dieta by malo uz vydrzat noc bez jedla. V noci vodu ci nesladeny caj. Nam sa s odstavenim nezmenilo nic. Je to stale rozne. Su noci ktore prespi a noci ked je x-krat hore. Stale spaval v postielke pri posteli. Niekedy ma noci kedy spokojnejsie spi na posteli pri nas ako v postielke. Niekedy je postielka v pohode. Odstavenie nie je kuzlo ktore nauci dieta prespat celu noc. Mozete to skusit, no necakajte zazraky. Niektorym detom pomaha aj prestahovanie do vlastnej izby. Tam maju klud.

tinaslukaskom
autor
21. feb 2018

@daja07 ďakujem 🙂