Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ročný syn začína chodiť, no chodí po špičkách.

2. apr 2020

Mam rocneho chlapca,pomaly zacina chodit.Konkretne postavi sa vsade,prejde popri nabytku.Mame choditko na tlacenie,tlaci to pred sebou.Chodi aj tak ze ho drzime za ruky.Ale chodi tak ze vrchna cast tela dopredu naklonena a nohy vzadu.A chodi po spickach,nestupi na celu nohu.Je to v poriadku,vyrastie z toho?

1mina
2. apr 2020

Treba ho nechat aby sam chodil popri nabytku, ani choditko, ani vodenie za rucky 🙂 on sam tim spevni vsetky svaly co k tomu treba... a ked bude pripaveny vykroci sam 🙂

autor
2. apr 2020

@1mina Ja ho necham sam,choditko si vezme sam a ide s nim.Ja idem popri nom keby nahodou spadol,ze ho zachytim.Na ruky tiez chyti ma a chce aby som s nim tak isla.Ked ho chcem dat na 4 alebo sadnut si place.

1mina
2. apr 2020

Ja len radim akoby som to spravila ja 🙂 robim na rehabke takze tak radime vsetkym nevodit za rucky ani ked sa jeduje a nedavat choditko... ale uz je na Vas ako sa rozhodnete ;)

danka56
2. apr 2020

Práve pre toto sa neodporúča dieťa držať za ruky a tak s nim kráčať. Je to neprirodzeny postoj pri chôdzi. Predstavte si, že Vy by ste mali chodiť s rukami hore. Asi nič príjemné. Zároveň sa veľakrát stáva, že aj tempo určuje nie dieťa ale dospelý. Skúste ho nechať behať popri nábytku,s choditkom ale nie za ruky. On sa čoskoro aj sám pusti. A pusti sa práve vtedy, keď si bude istý tým, že to zvládne.
Naša sa po roku rozchodila. Nechodili sme s ňou za ruky. Každému som to zakázala. Babky by s ňou chodili hneď ako sa prvý krát postavila. No cele zle. Išla si svojím tempom a teraz pekne chodí, vie padať rozumne. Držím palce.

veronikaszabova
2. apr 2020

Urcite nedrzat za ruky a chodit s nim tak. Najhorsia vec pre dieta

autor
2. apr 2020

@danka56
@veronikaszabova Ja som s nim tak nechodila.To svokra ho na to chodenie za ruky naucila.A teraz by tak chodil.Ked mu to nedovolim a dam ho na 4 alebo si sadnut tak place.

danka56
2. apr 2020

Tak chvíľu nech si po plače. Zisti, že tým nič nedosiahne. Zaujmitenho vtedy niečím iným. Ale určite by som svokre viac nedovolila tak kráčať s malým. Škodí mu to.

1mina
2. apr 2020

@danka56 aj ja presne tak 😊 celej rodine som vysvetlila preco nechcem aby ju hocikto vodil za rucky ale kazdy to vzal rozumne a ani sa o to nepokusali 🙂 rozchodila sa sama ked mala 14 mesiacov krasne rovno skoro nepadala (teda padala ale iba ked vyliezala a skakala a rpba hovadiny nie zeby jej neslo nornalne chodit 😂)

autor
2. apr 2020

A to ze chodi iba po spickach je ok v tomto veku?Aj popri nabytku iba po spickach.Kazdy mi hovori,ze casom bude sliapat na celu nohu.

nataliaseidlova
2. apr 2020

Po špickach je to ok zo začiatku, obe moje deti špičkovali okolo roka..za ruky nevodit a nauci sa to aj sam. Ak sa jeduje a chce za ruky behat, nechajte ho pojedovat a posnazi sa aj sam.

veronikaszabova
2. apr 2020

Tak si poplace a prestane. Hlavne ho tak nevod za tie ruky.

sapetka
2. apr 2020

Choditko prec, ruky prec a nech robi co sam dokaze

katyav
2. apr 2020

Môj malý špičkoval ako Harapes... Prešlo to. Za ruky sme ho ale nedržali, popri nábytku išiel sám 😊

arianna25
3. apr 2020

Tiez som za to ze ked dieta bude mat v sebe istotu tak sa pusti a pojde samo. Vidim to na mojom drobcovi. Ma rok a este sa boji pustit sa. Neuznavam nasilu tahat za ruky a tak ako to niektori robia. Nie vsetci. Mali sme aj choditko pavuka chvilu ale pouzivala som ho len v nutnom pripade na chvilu.

brita7777
3. apr 2020

aj moj syn tak chodil, a teraz je to taky bezec 🙂
nikdy som nenutila dieta chodit, vsetko ma svoj cas, mne deti chodili az v 16mesiaci obe
aj u nas svokor ho tahal za ruky chodit, esteze tam nechodil casto 🙂

nuttellien
3. apr 2020

Neboj vyrastie aj moja tak zacinala... bala som sa .. a teraz beha uplne v pohode...

radkaradix
3. apr 2020

Aj nas chcel za ruky, obcas na chvilu som s nim pobehala, ale vacsinou som ho nechala, nech sa sam morduje ;) choditko sme nemali, ale tlacil pred sebou rad stolicky, tomu sa zabranit nedalo. Sam zacal behat dva dni pred 1. rokom.

jana7843k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominikamacakova
8. apr 2020

Chodil predtým v pavuku? Lebo ževraj to spôsobuje chodenie na špičkách. Ja svojej malej nechcem dávať pavúk a stále sa kvôli tomu hádam s mamou, lebo veď všetci sme mali a žijeme 😑

autor
8. apr 2020

@dominikamacakova Ano chodil,svokra ho tam davala.

dominikamacakova
8. apr 2020

No takže je to asi z toho 😒