Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ročný synček a ďalšie dieťa na ceste

lucnykvietok
30. jan 2015

ahojte.mam synceka ktory mal v januari jeden rocik a prave som zistila ze som opat tehotna.su tu prosim vas neake mamicky ktore su alebo boli na tom rovnako alebo podobne ako som ja?som dost v soku.neviem si to vôbec predstavit ako budeme fungovat.maly spinka stale s nami v spalni vo svojej postielke, flasku si sam tiez este nezacina drzat.ako to bude s krmenim?ale vsak hadam pokial sa malinke narodi tak by to uz mohol vediet.z flasky pije iba mliecko rano .ostatne jedlo uz papa skoro vsetko ako my.ako s nimi pojdem na prechadku ked pojdem s kocikom kde tam starsieho?co bude cupitat vedla kocika?ja viem ze dietatko je dar a vela parom sa nedari a co by vsetko za to dali.ved aj my sme chceli druhe dietatko ale toto mi pride strasne skoro!a ak mam povedat pravdu zatial sa ani akosi moc netesim.skor si predstavujem hororove scenare ako plac obidvoch deti, ako nebudem nic stihat, v celom byte bude neporiadok ☹ ...dakujem za rady

anjelik87
30. jan 2015

@lucnykvietok ahoj 🙂 budes mamickou dvoch krasnych malych deticiek. Moj maly nechce sediet v kociku od roka a pol takze teraz neries co bude o 9 mesiacov. Ja rozmyslam kupit na kociar taky skateboard ze sa tam starsi postavi ked budeme kocikovat 🙂 uvidim ci sa mu to bude pacit. Ja budem mat trosku vacsi vekovy rozdiel ale tiez mam strach ale na druhej strane sa aj velmi tesim. Ved to je to najkrajsie deticky 🙂 neboj zvladli ine zvladneme aj my 🙂

A mozem jednu otazku? Nechcem rypat len ma to naozaj zaujima: ako je mozne ze niekto otehotnie ani nevie ako? Ved ked muz do teba striekne tak stale musis s tym ratat ze mozes ostat tehu 🙂 my sme mali oba tehu planovane. Dovtedy sme si davali pozor a ked sme chceli babatko tak sme na to isli a podarilo sa 🙂

jamelia
30. jan 2015

Ahoj, ja mam teda rozdiel 2,5 roka, ale tiez som sa toho obavala - ako to budem zvladat. Neboj, postupom casu si najdes nejaky system, ako to bude fungovat. Babatko ti bude zo zaciatku len spinkat a papat - vela roboty s nim nebude - teda to je ten idealny pripad - do toho polroka si dcerka svojho braceka moc nevsimala. Potom uz ked zacal lozit to bolo horsie, davat pozor, aby si navzajom neublizili - resp. aby starsi surodenec nechtiac neublizil mladsiemu. Byvame v dome so zahradou, takze niekedy som prechadzky riesila aj pobytom na dvore 🙂 syn v kocari, dcera behala. Ale ona uz bola starsia, takze mi presla dost velky kus aj sama, ked sme sli na prechadzku, s tym nebol problem. Muzova sesternica to riesila kocarom pre dvojicky, ked uz aj mladsie dieta sedkalo, vozila ich oboch tak. Co sa tyka neporiadku v dome, tak to mam stale aj ja 🙂 neda sa dookola pri nich upratovat, pretoze syn je taky vymyselnik, ze zatial co by som upratovala, on by nieco vyparatil, alebo si ublizil, som rada, ze stihnem navarit, umyt riady, oprat. Upratujeme s manzelom spolu - jeden je pri detoch, druhy vysava a pod 🙂 Hlavne bud kludna, nestresuj, to teraz potrebujes najmenej, urcite to zvladnes. Inak moja svokra ma medzi detmi rozdiel 10 mesiacov, tak to potom neviem ako to ona riesila. Ale bola ina doma a byvala u svokrovcov, mala to jednoduchsie, co sa tyka starostlivosti o deti. Mozno by si clovek myslel, ze si budu surodenci s takym vekovym rozdielom blizsi, ale opak je pravdou - teraz v dospelosti sa nebavia, ani nenavstevuju, proste sa ignoruju, ale to je uz ina tema 🙂 Drzim palce, nech ti to vsetko dobre dopadne 🙂

jankapo
30. jan 2015

@lucnykvietok ja som otehu s druhym, ked mal prvy 9 mesiacov....a dalsich 8 mesiacov mas na pripravy...vsetko sa da....spinkanie...no nasho drobca sme naucili spavat skoro sameho v izbicke....zaspavali sme s nim, a chodili k nemu ked plackal...manzel vstaval v noci k velkemu, ja som kojila maleho....pozeraj sa na bazaroch po surodeneckom kociku, je to super vecicka na prechadzky, resp. si kup nosic, aj to pomoze....kupis na bazari, aj predas, nam sa podarilo dobre kupit, vyuzit a dobre predat....stihat budes vsetko, co bude nutne 😉 poriadok v byte nebude podstatny...ale to, ked si pedant, potrva kym si zvyknes....odporucam (ak to zatial tak u vas nefunguje) zacat ocakavat/ ziadat pomoc, spolupracu od manzela...nech ti sam povie, co by chcel robit, mozno sa pojde s deckami prejst kym ty upraces, v klude uvaris, jedlo namrazis, pre pripaad nudze, alebo naopak, ty s detmi von a mozno on nieco ukuchti. ak to nejde, bolo by dobre najst si osobku, co ti pride z casu na cas s niecim pomoct....neboj sa, nastavis sa, pojde to jak hodinky 😉 a o par rockov, jak podrastu, nebudes vediet ze mas deti doma, ako sa zahraju spolu....teraz sa nam to vsetko v dobrom vratilo, ja si neviem vynachvalit mat dve deti po sebe 😵 teraz si hadam vychutnam aj tretiatko 😉 😵

maja1982
30. jan 2015

🙂 🙂 🙂 ja som zistila, ze som opat tehotna, ked mala nasa babula pol roka, nemohla som to rozdychat, nevedela si to predstavit, ale v pohode sa to da 🙂 neboj, maly bude o 9 mesiacov starsi, velmi vela veci sa zatial nauci, vobec to neries a netrap sa nad tym, uzivaj si tehotenstvo... su sice chvile ked placeme vsetci traja, je to narocne, nehovorim, ze nie, ale da sa to zvladnut, najdes si svoj system .... my mame rozdiel rok a dva mesiace, a je tu kopec podobnych mamiciek, takze zvladnes to urcite aj ty 😉

veronicka1901
30. jan 2015

Chapem tvoje obavy. Dcerka ma tri roky, o pol roka cakame druhe babatko a stale sa toho trochu bojim, aj ked obe deticky su chcene a planovane. Dcerka hrozne zle spavala, navyse mala problem aj s pitim materskeho mlieka, ktore som jej do konca 8. mesiaca odsavala. Takze sa v duchu modlim, aby toto druhe dietatko bolo aspon trochu lepsi spac a papkac 🙂.

olivia6
30. jan 2015

ahoj, rovnako ako
@anjelik87 by som sa rada spytala, ako sa da tak otehotniet, ze to neplanujes a ani nevies ako sa to stane. Lebo my ked sme nechceli este dieta, tak sme si dali kondom, "davat si pozor" je trosku malo pre mna, ked som nesmela otehotniet pred planovanou operaciou.
Napis mi prosim, poradim to tym, co sa im nedari.
dakujem.

siska53
30. jan 2015

@lucnykvietok ja mam rozdiel 2 roky a,3tyzdne. Prve dieta dost zive,ale trufli sme si na druhe a hned to vyslo... Tiez som rozmyslala,ako to zvladnem zvlast,ked maly ako 20m.vstupil do vzdoru. Ale do narodenia sestry to najhorsie preslo. Asi 2m.pred narodenim sestry zacal spavat s tatinom. Tie deti zas teosku za ten cas dospeju a mnohe veci sa naucia.
Mne sice mohla chodit mama, ale po necelych 2m.som ju zrusila, dohodli sme sa na navstevach 1-2x do tyzdna,chcela si uzit vnucata a svokrovci zas vacsinou cez vikend.
Uplne lahke to nebolo,lebo mala bola kolikova a maly sa potreboval hrat,ale zvladli sle aj dni ked sme boli sami.
Je dobre dat dietatu nejaku aktivitu,kym dojcis ci krmis mladsie a najst priestor aj pre starsieho
nosic ci satka pomozu,male mas na sebe,moze pozorovat ci spinkat a ty zatial upratovat ci sa hrat s mladsim.
Co sa poriadku tyka,bud nan kasli alebo zapoj partnera - bud uprace alebo bude s detmi (no ja som zapojit nemohla,vlastne na take veci som mala nasich.lebo muz chodi neskoro vacsinou a robi aj cez vikendy).
A sustred sa skor na cistotu,nie poriadok. Ten aj tak nebude pri malych detoch. Jedine ze by si ich stale cepovala...
No vy asi budete potrebovat bud surodenecky kocik alebo sajtku.. My sme nepotrebovali, maly bol zdatny chodec,ale kebyze sa ako prva narodi mala,tak by sme potrebovali,lebo kvoli slabsiemu tonusu ona tolko nevladze, alebo sa jej nechce,neviem.. Prosto ona dlho chodit nechce. Este tak na ihrisku.
Ono si casom najdes system,ja som bola aj po sekcii,takze tam to trosku trvalo,mala som sa setrit,ale nastatsie po tejto som sa rychlejsie spamatala,tak to slo.. Kebyze mala nema koliky,tak je to lahsie. Lebo maly bol inak zlaty,sestricku lubil,len obcas bol nervozny,ked sa mala dlho dojcila a on sa uz chcel so mnou hrat.

Fakt bude dolezite,aby ste si vyhradili cas tak,ze len ty a on.. Ja som tak v bedelu zvacsa bravala maleho na ihrisko,kym mala spala doma s tatom. A na ihrisku,ked spinkala v kociku,tak som s amu tiez venovala. Alebo ked ona spinkala a on nie. Aby vedel,ze je stale nas,ze ho mame radi,ze sa s nim chceme hrat,ze nie je na vedlajsej kolaji.

mamjka
30. jan 2015

Ahoj..🙂 ja keď som 2x otehotnela maličká nemala ani rok.... 😉 zvládneš všetko...mne veľmi vyhovuje že sú dvaja lebo aj k sú maličký krásne sa spolu hrajú 🙂 a možno čoskoro budú traja 😉

blankakorf
30. jan 2015

Skor by som to riesila surodeneckym kocikom, pretoze maly ti dlho nevydrzi na stupienku pre druhe dieta a bude chciet aj spat v kociku. Potrebuje este svoje pohodlie. Zo zaciatku budes citit urcite rozdiel a chaos, ale zachvilku budu ako dvojicky a budete moct robit veci spolu, rovnake cinnosti, kruzky atd pretoze ich vek bude podobny. Ked je vacsi vekovy rozdiel, tak starsieho surodenca nebavia hry pre "babatka" a zase mladsi neovlada tie pre starsich. Ja mam presne 3 roky rozdiel a niektore cinnosti musim robit s kazdym zvlast, dcera prvacka, musi ulohy robit a medzitym nejako zabavit 3-roc, ktory ju neustale vyrusuje....vela stastia 🙂

fopka
30. jan 2015

ja osobne nie,ale moja kamoska mala dokonca do roka druhe babo, dokona v priebehu toho jedneho roka dokoncila aj vysku a mala statnice....sanka dolu,ako to zvladla...aj ked vravi,ze je to o drzku niekedy,neustaly kolotoc,spanok ziadny...ale vsetko sa da,ked sa chce a ked musis...to,ze si maly nedrzi sam flasu vidim v tomto pripade ako najmensi problem

siska53
30. jan 2015

@anjelik87 no da sa otehotniet ze nevies ani ako. Tak vzniklo nase prve dieta. Sice sme planovali pocatie,alr tak o pol roka neskor.. No a stacila kvapka lasky a to,ze hocako chodiaci a v minulosti noredisteronom poposuvany cyklus a netusis,kedy su plodne dni. A navyse v 34r. Si povies,ze tam je mala pravdepodobnost otehu tymto sposobom. Lenze ja som sa strasne tesila a prisiel vlastne v spravny cas. Mozno o toho pol roka by sa to nepodarilo...

nivalis
30. jan 2015

Prepac, nechcem zniet povysenecky, ani to tak nemyslim... ale ved mas uz doma pomerne velke a urcite sikovne dieta, coho sa bojis??? My mame doma drobcov s vekovym rozdielom 15 mesiacov 😀 a osobne si myslim, ze lepsi rozdiel nemoze byt!!! Mozno tak este mensi 😉
Ked som zistila ze som tehu mala mala presne 6mesiacov, kojila som ju, spavala s nami v posteli a cez den len tak pol hodku aj to na fit lopte- inak nie!!!
Druhe sme este neplanovali, ale kedze prve sa dva roky nedarilo, necakala som, ze nestihnem mat ani mrchu a otehotniem 😀 😀 😀 baaala som sa- ale nie toho ako to budem zvladat ja, skor toho ako sa na to bude divat moja mala, ked zrazu pre mna nebude cely svet...ale ona sa z bratceka tak tesila, ze sa to vlastne vyriesilo same 😉 mala my moc pomohla!!! mala len 15 mesiacov, no pekne podavala plienky, kremik, ... co bolo treba... ona bola sikovnica, ked sa maly narodil uz hovorila pomerne plynule... vyhlasila, ze kocik je bratcekov a ona bude chodit peso 🙂 prvy rok to bolo o kojeni, krmeni, prebalovani (oboch) a uspavani... a samozrejme o placi!!! ale teraz su NAJ kamosi!!! Neboj!!! Bude to super!!! Ak ti Ten hore doprial dalsi zazrak, tak asi preto, ze vedel, ze to zvladnete 😉
ps - medzi mnou a sestrou je 13mesiacov rozdiel- byvame vedla seba, sme spolu niekolko hodin denne- pomahame si s detmi 😉 a mozem kludne povedat, ze sme stale naj kamosky 🙂

kakaovyrez
30. jan 2015

My mame rozdiel 18 mesiacov, nebola to veru sranda ani zabava, ale prezili sme, boli obdobia lepsie, aj horsie. Co sa tyka spanku, rozdelili sme sa - manzel spi s malym, ja s malou - doteraz 🙂 Mala uz ma 2,5 roka. Teraz sa spolu krasne hraju, aj ked sa obcas pobiju. Teraz ked su vacsi, som rada, ze je medzi nimi maly rozdiel.
No a co sa tyka kocika, odporucam baby jogger city select,aj teraz ho ponuka nejaka mamicka tu v bazare a aj ja sa chystam (len nie je cas fotit 🙂 ). Ja som ho vyuzila velmi, na prechadzky, na vylety a hlavne k doktorke - ked bude maly chory, tazko bude cupitat vedla teba. Da sa prestavit aj na jednokocik, aj na dvojkocik a su tam rozne moznosti nasmerovania sedaciek. Bola to dobra investicia, velmi mi pomohol. Ale su v ponuke aj ine.

mirka20
30. jan 2015

ja mam rozdiel medzi detmi rok a 11 mesiacov. surodenecky kociar som neriesila, malu som zacala ucit na peso. samozrejme, ze sme neabsolvovali dlhe prechadzky, ale tym ze byvame v dome, tak sme nemali problem byt vonku. spavanie som tiez poriesila este pocas druheho tehu. malej sme spravili detsku, mala tam postel, sice som sa nachodila aj po tom, ked sa narodil maly, ale zvladli sme to. je to samozrejme tazsie, ked mas maly vekovy rozdiel, ale zvladnes, ved zvladli aj ine. ked sa musi, tak sa musi 😀

veronicka1901
30. jan 2015

Baby, prepacte, ale niektore by ste si fatk mohli odpustit komentare typu: "Ako sa da otehotniet, aby si o tom nevedela?". No asi da, ked otehotnela. Viem, ze v dnesnej dobe je to uz vynimocnejsie, ale stava sa to. Hlavne, ze si na tom niekto moze zgustnut 😒, ako v kazdej diskusii, co sa tu rozobera.

katkaa123
30. jan 2015

@lucnykvietok Ahoj, ja som otehotnela tyzden pred 1. narodeninami nasho synceka, akurat ze u nas to bolo planovane 🙂 a cakame dalsieho chlapca 🙂 toho sa trosku bojim, ale verim, ze to zvladneme. K tvojim otazkam -kym sa ti narodi druhe babo, tvoj prvorodeny syncek sa uz nauci drzat si sam flasu (nas sa to naucil len nedavno - v 16tom mesiaci), co sa tyka kocikovania, da sa kupit taky skejtik na kocik, na ktorom moze tvoj prvorodeny stat a vozit sa spolu s babom, kym ho budes kocikovat.Spinkanie... my sme kupili cestovnu postielku (ktoru sme tak ci tak potrebovali) a syncek v nej spinka vo svojej izbicke (cca od 11 mesiacov) - mas este niekolko mesiacov na to, aby sa aj tvoj naucil spinkat sam, urcite to v pohode zvladnete. A upratovanie? No, ja mam v plane hracky upratovat az vecer, ked deticky zaspinkaju (aj teraz to tak robim, trva mi to cca 10 minut) a ostatne upratovanie si necham vzdy na vikend, ked bude manzel doma a bude moct postrazit drobcov. A nejake to naplnenie pracky ci umyvacky isto zvladnem, ked drobci budu po obede spinkat 🙂 mysli pozitivne a vsetko bude OK 😉

tiny77
30. jan 2015

Moja zlata, srdecne Ti gratulujem. Tes sa. 🙂 syncek za tych 9 mesiacov podrastie a bude sikovny velky brat. Flasu s mliekom si vedia drzat uz aj mensie deti. ;) vyskusaj. Deti zvladnu daleko viac toho ako si my uvedomujeme. (Napr.prvorodeneho som krmila obliekala do troch rokov pomaly..a ked dosiel zo skolky vedel sa sam obliect napapat.. Tiez som otehotnela ked mal treti syncek 7 mesiacov.. a potom este jeden syncek (spolu ich mame pat). Za nic na svete by som sa nerozhodla inak 🙂 drzim palce a ty mysli pozitivne..nech to malinke babo ma od zaciatku vstepovanu lasku a nie vycitky..z nich su potom v zivote citove zranenia.

emilia25
30. jan 2015

Ja mam tiez tento rozdiel a presne si to pametam ako by to bolo vcera maly mal presne rok ked moj muz prisiel z blavy na jednu noc len kvoli malemu narodeninam a vten vecer sme splodili druheho syna ked uz dosiel o dva tyzdne uz som mu ukazovala zvecene prsia a tvar a nikdo mi doma neveril ale kedze som vtedy mala este spinenie s ms a ked mi uz uplne skoncila tak tri dni ma pobolievalo brucho.uz som to tusila.no a presne v den ms mi vysiel tehu test.a na krasne druhe vyrocie sa nam narodil druhy syn.

bajana
30. jan 2015

@lucnykvietok gratulujem a dúfam, že budem v rovnakej situácií...určite to bude aj ťažké, ale ja vidím hlavne pozitíva - deti si budú blízke, tvoj syn nebude mať šancu byť rozmaznaný a stále visiaci na tebe a ty na ňom, rýchlejšie si odbiješ RD, atd.

jojake
30. jan 2015

Ahoj. Ja som planovane otehotnela, ked mal starsi sin 8 mesiacov. Moja rada - nepredstavuj si katastroficke scenare, lebo tvoje starsie dieta bude o 9 mesiacov uplne ine a bude vediet ovela viac veci. Mne to vyslo tak, ze z coho som mala stres ( prechadzky), to aj nakoniec stresujuce bolo. Co som brala v klude ( ved spanok sa nejak vyriesi), tak to bolo v pohode. Starsi syn si na velku vlastnu postel zvykol, lebo musem. Na svetlo v noci, ked som na zaciatku krmila a prebalovala mensieho, si tiez zvykol, lebo musel. Teraz krmim potme mensieho, sup sup a ide zasa spat v noci. Prechadzky su kazdym dnom lepsie - starsi uz neuteka, pocuva, da ruku cez cestu. Ale je pravda, ze na zaciatok sme mali sikovny lacny kocik pre oboch. Starsi sedel vpredu, mladsi spal vzadu vo vanicke. Este ho mam, keby si potrevala.

jannullka1
30. jan 2015

Ahoj, niesom síce v tvojej situácii, ale rozmýšľala som mať dve deti po sebe s malým vekovým rozdielom. No náš syn je veľmi živé dieťa, stále mám čo robiť, ale je aj veľmi šikovný, chodí úplne sám riadne od 9,5 mesiaca, tak sa za ním nabehám, lebo vkuse vystrája. Tak zatiaľ druhé odkladám 🙂 no keď som na to myslela, akoby to bolo, tak ti radím buď súrodenecký kočík, no pokiaľ sa nezmestí do výťahu (ako u nás) , tak šatku, veľa mamičiek dnes svoje malé bábo ani nevozí, iba šatkujú. Alebo potom veru ten stupienok na kočiar, veď tvoje prvé dieťa už bude dosť staré a určite viac samostatnejšie ako teraz 🙂

malabiba
30. jan 2015

@lucnykvietok bude to v pohode, zbytočné obavy....trochu viac práce a trpezlivosti a pôjde to, možno aj niekto s rodiny pomôže......a von s batohom na chrbát, jedno dieťa do kočíka, druhé za ruku 😀 ...

kitinka
30. jan 2015

Ja mám taký rozdiel medzi deťmi a dá sa to, ja dokonca popritom študuje. Teraz som síce troška na prášky ale to je tým, že mám v pondelok štátnice. Máš 9 mesiacov aby si pripravila seba aj drobca na súrodenca porieš také veci ako papanie počas noci a podobne. Čo sa týka toho, že malý spí s vami to tiež nerieš dcéra sa ku nám do postele prisťahovala dva mesiace pred pôrodom a po pôrode sme aj tak spávali hore dolu po rôznych izbách a nikdy sme nemali istotu, že sa zobudíš tam kde si si večer líhala. Bola to celkom sranda, ale našli sme nakoniec systém aj na to. Dcéra vo svojej veľkej posteli, ak treba ide k nej spinkať tato, maličký vo svojej postieľke. A popravde malý má zatiaľ len tri mesiace a nemenila by som. Dcéra ho miluje neskutočne, dokonca sa nám snaží pomáhať odnáša plienočky dáva malému dudu( nevadí, že on ju nechce 🙂 ) a takpodobne. Stále si povedz, že aspoň to najhoršie budeš mať naraz a rýchlo za sebou a potom si už len budeš užívať s dvoma deťmi, ktorý budú kamaráti. A čo sa týka prechádzok u nás sa osvedčil skejtík

womankc
30. jan 2015

@lucnykvietok ja som to mala tak nejako podobne časovo: rozdiel majú presne 16 mesiacov a to som bola ešte medzitým po operácii žlčníka. / otehotnela som skoro po operácii omylom 😀 / . Prvé dva tri mesiace boli náročnejšie , kým si deti našli taký spoločný režim , potom to bolo už super. ako keby si mala dvojičky takmer, zahrali sa spolu a tak aj spinkanie bolo super, lebo sa necítili sami a pekne zaspali. Ja som postieľku dala bábu a dcérke sme kúpili takú trošku väčšiu, bol to taký typ , čo vyzeral ako postieľka , ale dalo sa to zväčšiť na takú malú posteľ so zábranou . Že bude neporiadok , no bude a čo???? svet sa pre chumáč prachu nezrúti.
Zvládnete to super, netreba mať strach .

lubika39
30. jan 2015

ja mam rozdiel 14 mesiacov, zaciatky boli tazsie, kym sme si nasli rezim. Ja som si kupila surodenecky kocik, velmi mi to pomohlo. Teraz uz vidim velku vyhodu, baby sa vedia spolu zahrat, vecicky vyuzijem po starsej, nemusim tolko toho kupovat. A to som nemala nikoho nablizku, kto by mi pomohol, okrem manzela.
Jasne ze sa to da zvladnut, poznam vela mamiciek, co maju rozdiel 11-12 mesiacov.

lucnykvietok
autor
30. jan 2015

@anjelik87 prvy krat sa nam nedarilo otehotniet a prve tehotenstvo bolo planovane pomocou clostylbegydu pretoze sa mi netvorili vajicka a tak som si myslela ze aj pri druhom babatku to nebude take jednoduche a budeme potrebovat pomoc doktora.takze tak.no co clovek mieni pan boh meni 🙂

hamca
30. jan 2015

@lucnykvietok ja som otehotnela, ked mala starsia dcerka 10 mes., no my sme to tak planovali, takze som v soku nebola 🙂
Teraz ma uz mladsia dcerka rok a poviem ti, bol to namahavy rok, ale stoji to zato! Baby su spolu strasne zlate a fakt sa zboznuju navzajom! Ja som si pochvalovala najma to, ze druha dcerka prisla na svet, ked si to este ta starsia tak neuvedomovala a prirodzene ju prijala do rodiny, ziadne ziarlivostne sceny ani nic podobne.
A prechadzky zvladnes, odporucam zaobstarat dvojkocik, ja som najprv nechcela, ale spatne to bola ta najlepsia kupa! My sme starsiu dceru presunuli do svojej izby asi 2 mesiace pred porodom, radim ti riesit tieto veci dostastocnev predstihu. A odporucam ti, aby si starsieho syna co najskor naucila jest sameho, lebo bolo hrozne, ked zo zaciatku obe kricali od hladu a starsia sa nevedela sama najest.
Ked budes mat otazky, kludne sa pytaj.
A neboj zvladnes to! Mne nemal kto pomoct, rodinu mame daleko a k tomu mladsia dcerka je dost temperamentna a umrncana a zvladla som to! Drz sa!

kaktusik007
30. jan 2015

@lucnykvietok no... tvoj syn uz OSLAVIL rok a zistila si, ze si tehotna...

moj syn mal STYRI MESIACE ked som mu oznamovala, ze z neho bude starsi brat.

myslim, ze to ziadny dalsi koment nepotrebuje 😀 😀 😀

kaktusik007
30. jan 2015

@olivia6 no da sa tak otehotniet.... moj mladsi syn je toho dokazom, naozaj netusim, kedy som ostala s nim tehotna - ani nahodou. A to, ze som tehotna, tak na to prosim prisla kamaratka --- iba sa na mna pozrela a - ty si tehotna... a ja ze co blbnes, sak tu mam male dieta..... a kamoska mi kupila tehotensky test a ja len tak z prce som fakt sla na zachod (boli sme v nakupnom centre) a..... a dve ciarky 😀 😀 😀

kaktusik007
30. jan 2015

@veronicka1901 ale ja to beriem ako normalnu otazku, tiez si ju castokrat kladiem, ze kedy som ostala tehotna... neberiem ze by do nej baby rypali 🙂 proste cyklus po porode je uplne poprehadzovany a aj ked o prve dieta sme sa snazili niekolko mesiacov, druhe prislo ako blesk z jasneho neba.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli