Ročný synček a ďalšie dieťa na ceste

lucnykvietok
30. jan 2015

ahojte.mam synceka ktory mal v januari jeden rocik a prave som zistila ze som opat tehotna.su tu prosim vas neake mamicky ktore su alebo boli na tom rovnako alebo podobne ako som ja?som dost v soku.neviem si to vôbec predstavit ako budeme fungovat.maly spinka stale s nami v spalni vo svojej postielke, flasku si sam tiez este nezacina drzat.ako to bude s krmenim?ale vsak hadam pokial sa malinke narodi tak by to uz mohol vediet.z flasky pije iba mliecko rano .ostatne jedlo uz papa skoro vsetko ako my.ako s nimi pojdem na prechadku ked pojdem s kocikom kde tam starsieho?co bude cupitat vedla kocika?ja viem ze dietatko je dar a vela parom sa nedari a co by vsetko za to dali.ved aj my sme chceli druhe dietatko ale toto mi pride strasne skoro!a ak mam povedat pravdu zatial sa ani akosi moc netesim.skor si predstavujem hororove scenare ako plac obidvoch deti, ako nebudem nic stihat, v celom byte bude neporiadok ☹ ...dakujem za rady

jana_eyre
30. jan 2015

@lucnykvietok ked mal moj prvy syn 11mesiacov, zistila som, ze som tehotna.. bola som tiez v soku, ale zacala som sa celkom tesit.. a poviem ti, nie je nic lepsie ako mat deti s tak malym rozdielom - teraz sice mladsia place ako o dusu, ale to nevadi.. 😀 som velmi rada, ze je taky maly rozdiel aj tretie chcem mat s malym rozdielom.. za 9 mesiacov tehotenstva sa syn velmi zmeni, neboj, nepredstavuj si ziadne hororove scenare 😀 vela stastia prajem..

womankc
30. jan 2015

@fra prééééééésne

antonia008
30. jan 2015

zvladnes to uuuuuplne v pohode, lavou zadnou, uvidis, co to je mat dve male deti? U nas nase tretie malo len 9 mesiacov, ked som zistila, ze bude stvrte. a medzi prvymi dvoma a tretim je 20 mesiacov. Najdes si system a bude dobre. Bud si zaobstarate surodenecky kocik, alebo bude vacsie ist s tebou za rucku a male bude v kociari. Ja jednou rukou tlacim kocik a ked dvojicky chcu, aby som kazdu drzala za ruky, tak si stale najdeme nejaky system.. Hlavu hore

womankc
30. jan 2015

@lucnykvietok a ešte aby som ťa pobavila, už som to tu párkrát písala , mám priateľku bola asi tri mesiace po pôrode, alebo dokonca tuším v šestonedelí , nepamätám si to už celkom presne a volala mi , že je tehotná, bola z toho hrozne nešťastná, išli sme s nimi na prechádzku rodinnú a celú tú prechádzku som ja ju utešovala a môj mm jej muža , že ako však kľud, zvládnete to a tak . A ona , že ok , ale predstav si ako by ti bolo na mojom mieste .................no a zhruba o mesiac jej volám, že teda nebude v tom sama, tiež som otehotnela, ale teda ja som taká smutná nebola zas. som to brala tak pragmaticky. NO a do toho moja švagriná sa vyjadrila vtedy ževraj pohoršene dosť , že ako sme nezodpovední , že sme tak skoro po prvom otehu, systémom, že ako či sme nevedeli dať pozor...../ bola som aj čerstvo po operácii žlčníka , jazva sa mi ledva zocelila, ma manžel " liečil " prevelice / , tak som bola číslo jedna rodinnej diskusie no a ako som si to ja ohromne vychutnala , keď zrazu po dvoch mesiacoch bolo naraz ticho a potom sme sa dozvedeli , že aj práve táto švagriná tiež otehu xixixixi presne v tej istej situácii ako ja obe sme mali podobne po sebe 1 deti a aj druhé tehu tiež takto presne po sebe..................
život niekedy píše aj komédie.

fopka
30. jan 2015

@tiny77 waw....5 chlapcov? 🙂

olivia6
30. jan 2015

@kaktusik007 zaujimave...fakt nerypem, ale pre mna pocat dieta je velka vec, na ktoru som sa vzdy pripravovala, tak fakt nechapem,ako sa to moze stat tak zahadne 😉

olivia6
30. jan 2015

@lucnykvietok ak sa citis aj odo mna podpichnuta, tak to mi je luto. Mna to proste zaujima. vzdy som otehotnela planovane (bohuzial donosila len raz, preto mam len jedno dieta). Uvedomujem si, ze ked budem mat planovany pocet deti za sebou, zvysok plodneho zivota budem musiet riesit antikoncepciu, tak skumam a pytam sa, co zabera, co nie, ako to riesia ini. Myslim, ze ked sa tu riesia ine veci, pocatie a antikoncepcia urcite patri na tuto stranku.

andromeda_ja
30. jan 2015

@lucnykvietok Juj nerob si starosti. Ja mam medzi detickami rozdiel rok a pol (teraz cakam stvrte). Ked mala starsia 14 mesiacov, tak sa odstahovala do svojej izby. Po troch dnoch to uz bola samozrejmost, ze je tam. Ked mala 18 mesiacov, tak uz aj tak nechcela sediet v kociari a krasne uvolnila miesto dalsiemu. Podobne to bolo aj s dalsim surodencom. Od toho roku a pol uz v kociari velmi byt nechcu. Hraju sa spolu vsetci krasne. Pomahaju si aj sa pobiju xixi. Netreba si z toho robit tazku hlavu. Tak ako zvladas jedno, budes aj dve. Starsie sa trosku medzitym osamostatni, neskor sa budu hrat spolu.

olivia6
30. jan 2015

@veronicka1901 pokial je pre teba slusne polozena otazka rypanim, asi si paranoidna. To ti asi unikli komenty na urovni druhej triedy ZS, co sa tu vyskytuju a stupidne otazky co su tu na dennom poriadku.
Na slusnu otazku som dostala odpoved a teba do toho nic.

veronicka1901
30. jan 2015

@olivia6 Pevne verim a som rada, ze mi taketo typy komentarov skutocne unikli 🙂. A paranoja asi nebude ten najlepsi vyraz, ale ako myslis. Nikoho som tu nemenovala, to len tak pre info 🙂.
Najlepsia obrana je utok.

vlockasnehu
30. jan 2015

@lucnykvietok Blahozelam k tehotenstvu. Podla mna je dolezite, aby bolo tehotenstvo bezproblemove a aby ste boli vsetci zdravotne v poriadku. Potom to uz urcite zvladnes.
Ja riesim otazku ci a kedy do dalsieho tehotenstva (dieta ma 9 mesiacov), kedze mam svoj vek a gynekologicke problemy, a neviem si predstavit, co by bolo, ak by sa v dalsom tehotenstve objavili nejake problemy, ktore by vyzadovali moju hospitalizaciu, alebo hoci len prisny klud na lozku

lucnykvietok
autor
30. jan 2015

@olivia6 aha, myslela som si ze tiez podpichujes.tak prepac.nasla som skvelého doktora v Tn a ten nam pomohol.nasadil mi clostylbegyt na tvorbu vajicok a potom mipichol pregnyl aby folikul praskol.zacala som k nemu chodit v januari a v maji som bola tehotna 🙂 ak budes chciet kontakt na toho dokiho napis do spravy

simculllka
30. jan 2015

@lucnykvietok ahoj, my mame s manzelom 5 mesacne dievcatko a poviem ti pravdu, ja by som chcela uz teraz dalsie dieta..osobne si myslim, ze je to o tvojom pristupe, ked si budes hovorit uz teraz, ze to nezvladnes, tak to bude tazke..neviem, akeho mas syna, myslim temperament, ale si vezmi, ze ked budes mat druhe, tak bude mat syncek uz skoro dva roky, to je uz dost rozumne dieta na to, aby vedel aj posluchnut, ked mu nieco povies, prip. mozete brat starostlivost o druhe babatko ako hru so syncekom, co poznam deti v tomto veku, tak velmi radi pomahaju so vsetkym, tak ho mozes vselijako zapajat do "starostlivosti" o male..neboj, urcite to zvladnete..my tiez byvame len v jednej izbe s malou, ale myslim, ze ked clovek chce, vsetko sa da..povedz mi, co maju robit take zeny, ktorym sa narodia dvojicky..tiez to asi neni prechadzka ruzovou zahradou, ale osobne nepoznam jedinu maminu, ktora by nezvladla vsetko 🙂 a poznam aj take maminky, co maju medzi detickami max. 2 roky rozdiel a pekne chodia na prechadzky, babatko v kociku a starsie dieta cupka vedla maminy, idu sice slimacim tempom, ale funguju normalne 🙂

kaktusik007
30. jan 2015

@olivia6 ja to neberiem ako rypanie... a ano, ak by sa to nestalo zrovna mne, tiez mi je to zahadou ze ako je to mozne 😀 😀 😀 ale - je to tak.

ivkadracova
30. jan 2015

Manzel mi povedal ze priroda mi nalozi len tolko kolko znesiem. V 6mes nasej dcery som bola opat tehotna. A tak naklada priroda aj Manzelovi - prostrednictvom mna 🙂 a vsetko je vyrovnane. Jediny problem mam s tym, ze ako budem s dvomi malymi prckami slapat na piate bez vytahu. A ako budeme byvat, a podobne obavy..
@lucnykvietok Si zodpovedna ked si taketo otazky kladies. Ja si myslim, ze to v pohode prezijes. Len co ja?!? Resp. prezije to moj Manzel? (o:

maminka267
30. jan 2015

@lucnykvietok všetko pôjde, môj mal 19mesiacov keď sa nám narodili dvojičky (plánovali sme druhé, no nečakali sme dve) sú mojim všetkým... Všetko sa dá... Ale klamať ti nebudem...začiatok bol ťažký... Ale zvykli sme si 🙂 teš sa z bábätka ;)

dzejn80
30. jan 2015

@lucnykvietok
Neboj sa, zvladnes to. Ja mam rozdiel 17 mesiacov, 2 chalani ... Ked ti bude mat kto pomoct, bude to jednoduchsie, ked nie, bude to zo zaciatku horsie. Moji obaja kolikovali do 3 mesiacov, pomahali rodicia, brali starsieho von, kym som mensieho vlacila jak indianska babicka 🙂 nastastie noci ok, starsi spaval od 1 roka sam v izbicke celu noc. Kym mensi len lezal bolo to ako-tak, ked zacal chodit, koniec sveta ☹ von sme chodili so skejtikom, neskor na odrazadle+kociar. Dnes maju 3,5 a 2 a stale nemozem s nimi do obchodu, ani nikam, kde je dostupnych vela veci po ruke. Obaja musia vsetko chytat ☹
Ale teda ja som pobyt vonku riesila oplotenym ihriskom a urcite aj tento rok budem musiet.
Ale uz sa zacina vracat investicia do "maleho rozdielu", vedia sa spolu pekne vyhrat, rozumeju si.

ariesi
30. jan 2015

Ja mam rozdiel 20 mesiacov medzi chlapcami.lahke to nie je,maly mal nedavno 3 mesiace,spi iba na rukach,starsi sa este v noci budi.dnes som nad ranom ml kojila a st sa mi ovinul okolo druhej ruky.Ale da sa to,hoci nemam sekundu.casu pre seba.ale utesujem sa tym,ze spolu vyrastu,zahraju sa a aj spolocny program sa lepsie vymysla pri mensom vekovom rozdiele.

janka2404
30. jan 2015

ahoj. neboj sa urcite to zvladnes. Ja mam dve dcerky a rozdiel medzi nimi je presne jeden rok. Prvy mesiac bol drsny 🙂 ,nevedela som ku ktorej mam ist skor, ale casom sme si nasli system a svoj rezim a bolo to v pohode. Teraz ma mladsia 9 mesiacov a uz sa zacinaju spolu pekne hrat. S kocikovanim sme to mali tak, ze malinka cupkala vedla mna, kedze ona aj tak v kociku uz nechcela sediet. skor ti mozno bude stacit skejtik. .

olivia6
31. jan 2015

@lucnykvietok si zlata, dakujem, ale ja s otehotnenim problem chvalabohu nemam. Len som mala smolu na to pokracovanie. nech sa ti dari, urcite to zvladnes, lebo musis 🙂

petra7777
13. feb 2015

@lucnykvietok Môj syn mal 2mesiace, keď som znovu otehotnela....a zvládla som, stihala.....niekedy som mala stavy, že som si len-tak ľahla a čumela do blba, lebo som už skutočne nevládala....manžel nikdy nebol doma, cez víkendy chodil hrávať.....a nejako som si našla systém, ako ich oboch zvládnuť a nezblázniť sa pri tom 🙂