Rozhadzovanie rúčkami počas spánku

nikolal
21. mar 2013

Ahojte mamičky, chcem sa poradiť. Naša princeznička má 3 mesiace a 2 týždne. Večer okolo ôsmej po hodinovom vrieskani zaspí. Prvé cca 2 hodinky spí v postieľke úplne kľudne, ale potom začne rozhadzovať rúčkami, sem tam aj dvíhať nožky a niekedy aj stoná. Takto spí celú noc, že má oči zatvorené a rukami strašne rozhadzuje. Keď zaspáva s cumlíkom a rukami jej náhodou vypadne, tak jej musím rýchlo dať spať, aby sa nezobudila. Keď ju chcem dať do perinky alebo držím ruky, tak hneď chytí nervu a je plač. Je to normálne? Prejde to samo??? Ďakujem za rady.

zivika
21. mar 2013

@nikolal neboj, asi ma len zive sny 😉 kym to jej nevadi a nebudi sa na to, tak si to nevsimaj...male dietatko ma est 😉 velmi citlivy CNS a pocas spanku spracovava vsetko, co cez den zazilo 🙂 casom z toho vyrastie 🙂

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gyarmati
21. mar 2013

@nikolal Ahoj!Moja dcérka má teraz 4 mesiace a 2 týždne a robila presne to isté čo opisuješ!!!!!Presne!!!!Teraz je to už ovela lepšie,nehovorím že to ešte nerobí ale už nie tak intenzívne ako predtým,alebo ja spím tvrdšie a už si to tak nevšímam,neviem 😉 !Ináč prvá dcérka mi to robila tiež,a od začiatku,potom ju to tiež prešlo keď mala 7-8 mesiacov.Podla mňa to tak bude aj teraz,aspoň dúfam!Treba len vydržať a mať veľa trpezlivosti 😉 !Viem že nie je to ľahké,človek je unavené,ale čo už!Držím vám palce 🙂

aadulik2110
21. mar 2013

@nikolal my sme toto mali tiež, tak som malého dávala na noc do zavinovačky.... tak aby mal ručičky pri telíčku.... tak si zvykol, že sme tak spávali až do pol roka.... trošku sme mali problém, keď sme zrušili zavinovačku, ale zvykol si.... teraz taktiež občas máva rukami a je nekľudný pred spaním.... keď to vidím, tak ho "omotám" do prikrývky a zaspinká kľudne a aj kľudne spinká

zszudorova
24. máj 2013

zruste ma jak chcete ale moja to robi tiez a mne to uz PATRICNE LEZIE NA NERVY!!! vecer zaspi v pohode (no v poslednej dobre sa miksuje aj pred spanim), tak isto spi do polnoci,jednej,druhej,...akokedy...niekedy to zacne robit az rano...no vtedy ked zacne ja som uz dospala lebo k nej beham kazdych 2min-10min a podavam jej dudel lebo tym miksovanim si ho vyrazi a zacne skriekat...nech sa snazim ako snazim som nervozna z toho uz ako fras. ma 4mesiace, robi to od narodenia, zlepsuje sa to nevravim ze nie ale no...o hodne sa to zlepsilo ked som sa jedneho vecera nasrala mala asi 2mes a napchala som ju do overalu-zimneho, co v nom chodila von a zaspala jak dudok a tak spala do rana.lenze uz na to momentalne je moc teplo takze v tom nemoze byt. tak som ju natrepala do takeho tenkeho ale v tom sa vie hybat akoby ho ani nemala, takze nist...taaaak som vymyslela ze zasijem na spacom vaku rukavy a napcham ju do toho, je jak vo vreci, lenze ona sa prosim pekne tak trepe ze aj tak si vie nejak ten dudel vyrazit, popripade prestri ruku jak su gombiky...no cisty blazon!a take iste to je aj so zavinovackou...a tiez sa bojim ju nejak extra uviazat na celu noc-ruky k telu-nestrpnu jej ruky do rana??? Ona je inak celkovo taka ze ani 2sekundy nevie byt v klude,vkuse sa myka,kope,bucha...aaaaach jo....uz som si zvykla...aj rano ked uz zacnem fungovat tak dobre, zmierim sa s tym, mam dieta,chcela som ho,snad to prejde...ale v noci ked k nej musim behat tak by som sa radsej videla v riti. a podotykam ze ked spi s nami sa mi to zda este horsie lebo ked sa nahodou pohnem ja alebo muz hned je hore...
vazne sa priznam, ze nic mi tak neleze na nervy ako vecne riesenie spanku...bud nespi lebo neni unavena,nespi lebo je moc unavena,nespi lebo si vyrazi dudel...kedy sa to skonci?kedy zaspi SAMA lebo proste CHCE?kedy je ta spominana CNS dozreta?pomoooooc.....ale samozrejme to cele pisem aj s davkou humoru lebo tychto krpcov sa neda analyzovat.treba robit co chcu a snazit sa nezblaznit.

lenkab81
26. jún 2014

Ahoj, môj prcek má 2,5 mesiaca a tiež to robí, ruky munapevno zamotam ked už ako tak drieme, lebo inak má nervy,ked este nie je v takmer polospanku. A potom zaspi.... vrti hlavou na strany,ale aspoň si nevyraza ten duel,lebo tiež by som iba stala pri postielke a donemoty mu ho pchala..tiež som sa o tom zavinovani dozvedela nedávno, sú také zavinovacky,ulitky sa to volá,špeciálne na to,ale ja ho tiež len zamotam do plienky alebo deky a je pokoj.ale presne to isté čo píšete tu vyššie a tiež má poráža už niekedy..ked je moc ospaly má nervy,neviem ho skludnit..je to ťažké,stale si hovorím,že raz sa to musí zlepsit 😖

berinka42
7. júl 2014

ja mam ten isty problem, hlavne co sa tych zvukov tyka. Cez den ani neviem ze spinka, vecer ho ulozim do postielky a spusti hotovy koncert, chrci, vzdycha, ale vacsinou po pol noci to zacne, takze ja sa do polnoci musim vyspat 🙂 a potom mam do rana sluzbu, je to strasne unavne. Postielku mam hned vedla seba, ale stale sa budim na tie zvuky, pozeram do postielky, on spinka, tak ho pohladkam po licku, na 10 sec. je dobre a potom opat... snad to prejde

zuzkabm
5. jan 2015

@zszudorova ani nevies, ako ti rozumiem. Ja mam uz nervy v prdeli. Od zaciatku problemy s kojenim, kolika a pod. Teraz ma ani nie dva mesiace a co doraba s tymi rukami... Katastrofa! Na spanie ho uvezujem. Len on sa aj tak z toho vie dostat, takze musim davat pozor, lebo tym, cim ho uvezujem neviem ako, ma o chvilu az pri krku.
Ale najhorsie je kojenie! Chvilku pije v klude a zrazu zacne rozhadzovat rukou, (druhu ma pod prsnikom) a je dokojene. Ked sa mu ju snazim nejako chytit, tak spusti rev a to uz je uplne ukoncene kojenie :( najprv som rozmyslala, ci nemam slaby tok, ale kolkokrat to mlieko strieka a tecie. Nechavam ho, aby si aj oddychol, ked zo zaciatku tecie to mlieko viac, ale robi to, aj ked sa uz tok spomali, takze to nema suvis. Rozne polohy...no nic nezabera. On je cely mokry, ja som cela mokra...no nemam slov a uz som na pokraji nervoveho zrutenia.. posledne 3 dni ma len zo 2-3 precikanych plienok .

tjaden
5. jan 2015

ahoj moja mala robila a robi niečo podobne najprv tvrdo zaspí nehýbe sa a za takých 20min začne búchať rúčkami prehadzovať sa a vykopávať sa z dečky, väčšinou ju chytím za ručku a ona okamžite spí, ak to nepomáha tak ju vyberiem a niekedy sa ukáže, že ešte bola hladná alebo hned ako ju dvihnem poriadne si grgne tak hodinku sa s ňou ešte pohrám a spí

viktoria2101
19. jan 2015

@aadulik2110 Ahoj, a ako ste potom prešli na spanok bez viazania do zavinovačky??? Moj malý ma 5,5 mesiaca a doteraz ho uspavam nafitlopte (cca 10 minut) zviazaneho. Ked ho potom v tvrdom spanku rozviazem niekedy spi Ok, niekedy sa zase na tie svoje ručky zobudi,,,,,,,,,ako ste prešli na normalne ukladanie bez viazania? poraď mi prosím,,,ďakujem

viktoria2101
19. jan 2015

@zszudorova ahoj, upokojim ťa, keď ti poviem, že toto čo si napísala, zažívam ja už 6 mesiacov...Viažem krpca do zavinovačky a ešte satkou na prsiach aby nevybral ruky a neboj sa nestrpnu mu, takto pospi 4 hodiny. niekedy menej....ale aspon niečo.
musíme vydržať.-)

aadulik2110
21. jan 2015

@viktoria2101 odučila.... ťažko, zo dňa na deň som prestala "motať" a keď zaspával bola som pri ňom a držala ho za ruku, nemôžem ani napísať koľko to trvalo, lebo si to fakt nepamätám - mala som z toho strach ako to bude.... bez viazania, ale prešlo to - tak ako každé obdobie 🙂 prajem pevné nervy a hlavne trpezlivosť

luciakleinova
23. apr 2018

@nikolal velmi stara tema ale uplne vas chpem. Ja kazdu noc placem co neviem co s tym. Robi presne to iste a zavinovacka 0 bodov :( kedy vam to preslo?

5katarina5
16. máj 2018

@luciakleinova my to mame tiež.ja somuz na prášky

luciakleinova
17. máj 2018

Do toho prisli aj nohy. Uspavame hodinu a spi 20 min :( som KO

5katarina5
17. máj 2018

@luciakleinova presne..aj my..hodinu cecok a za 15 min hore..prečo to

luciakleinova
17. máj 2018

Neviem, ja som na tom ze idu zuby mame 6 mesiacov inak si to uz neviem predstavit

5katarina5
17. máj 2018

Aj my sme mali 11.5. Presne 6m. .. Ale zuby v nedohľadne..neviem

malaali
13. sep 2018

Nám pomáha keď malú dám ešte odgrgnut, alebo na bruško... Potom sa chvíľku pomojkame (5minut) na rukách sumlom a už drichne ako zarezaná.

malaali
13. sep 2018

@malaali s cumlom malo byť...

1011990
16. aug 2019

Ahojte mamicky, vidim, ze diskusia je uz starsia, ale o to lepsie... budem rada ak mi niektora date feedback, ze kedy Vam to preslo, ci ste na nieco prisli, nejaku diagnozu (napriklad svalovy hypertonus alebo nieco)alebo to musi len odozniet. Mam 2 mesacnu Marinku, ktora tiez v poslednom case rozhadzuje rucickami v noci, zvacsia to zacina po tom 1. Nocnom spanku. Niekedy si da aj dobru po čele ale stale spi, len k tomu niekedy nadranom vydava zvuky tlacenia. Zvacsa si po tych stonoch aj dobre poprdka. Zrejme ked dlhsie lezi, tak ten traviaci trakt postoji a rozboli ju brusko. No teraz sa k tomu pridalo aj to rozhadzovanie ruk a kopkanie a vystieranie noziciek. Budem rada za kazdu reakciu. S pozdravom M.

thyna29
25. jún 2020

@1011990 ahoj🙂 a mňa zaujíma či vám to uz prešlo lebo u nás to už tak graduje že mám nervy v ťahu.Je pol 1 v noci a od 10tej len dvíha nohy a trieska nimi o matrac,vyráža si cumel aj ho večne vypluva čiže 3000x mu ho dávam ale v hlave ten cumel rozkopavam. 🙂
Tiež sa mi častejšie puči alebo vyzerá ako keby kakal a pritom nič. Som zúfalo unavená:(

thyna29
25. jún 2020

@1011990 podotýkam toto je do rána skoro vzdy

malaali
26. jún 2020

@thyna29 Pomáha poriadne odgrgnutie, fakt! 🙂👍

thyna29
27. jún 2020

@malaali my aj keď odgrgneme ako chlap stále je noc rovnaká:(

1011990
23. aug 2020

@thyna ahojte maminy, ano nam to uz preslo. Bolo to asi len obdobie, niekedy samozrejme v noci sebou meta pri prevalovani sa, ale uz jej zrejme dozrela ta centralna nervova sustava a pohyby su uz viac koordinovane. Verim, ze Vam to coskoro prejde tiez. Drzte sa, buďte zdravi. M.

ledgerka
23. aug 2020

Aj nasmu lietaju ruky, uspat trvalo aj hodinu lebo ho ruky budili. Zacali sme zavinovat a uz nam spi celu noc. Dnes ma 12 tyzdnov. Ked mi aj zaspi pri kojeni a necham ho tak do 10 minut ho zobudia ruky. Na zavinutie si zvykal par dni, hneval sa. Ale teraz uz vie ked ho zaviniem tak sa ide spat. Trochu pohladkam a spinka pekne za par minut.

thyna29
23. aug 2020

@1011990 aj vy sa drzte a veľa zdravíčka🙂