S deťmi na verejné WC. Na dámske alebo na pánske?

susik77
28. apr 2008

Ahojte, minule sme sa bavili s manzelom, ako to bude robit, ked mala bude mat tak 3-5 rokov, uz bude vnimat vsetko a bude s nou napr. na kupalisku manzel a ona bude potrebovat na WC-ci s nou ma ist na damske, al. panske?Ako to robite? 🙂

alami
28. apr 2008

susik - ja mám 5roč. chlapca. Na pánske by som s ním JA nešla, takže chodíme na dámske. tiež som sa nadtým posledne zamyslela. Ale samého ho na pánske nepošlem - aby som ho mohla na tom verejnom - nie zrovna super hygienickom vecku dozrieť, nech tam všetko nepoochytáva. takže, kým nebude v stave ísť sám, bude chodiť na dámske. 😉

luciask
28. apr 2008

No manzel ak ide s dcerami, idu na panske.

susik77
autor
28. apr 2008

lucia: a ako to beru, v poho?

luciask
28. apr 2008

Dcerkam je to uplne jedno ked idu, ved idu vykonat potrebu, a ani nemam pocit ze si to uvedomuju, ze je panske wc alebo damske. Katka ma 4 roky a Anna 2 a pol. Este sa voci tomu neburia, ale uvidime co bude za rok za dva.Inak ak je moznost tak idu do rodinneho wc, to je taka vacsia miestnost, cize sa nemusia tlacit v kabinke.

tribitka
28. apr 2008

ak idú na toaletu s matkou, tak dámske, ak idú s tatinom, tak pánske 😵

lenand
28. apr 2008

ja chodim na damsky s oliverkom ale ked je s nami aj muzik tak idu oni dvaja na pansky 😉

magg
28. apr 2008

nie je to diskriminacia deti, ze nemaju vlastne WC? mozno to znie smiesne, ale preco nikde nie je verejne WC pre deti? aspon na kupkach a v zabavnych centrach, ktore su urcene najma detom, by majitelia mohli nad niecim takym uvazovat. Potom by bolo uplne jedno, ci tam to deculo ide s mamou alebo otcom

luciask
28. apr 2008

magg, som v zahranici a tu vo velkych nakupnych centrach maju tzv. rodinne wc, je to miestnost, kde mas prebalovaci pult, male wc, ako zo skolky, a velky zachod, takze aj take existuje, len asi na Slovensku este nie.

ifrimka
28. apr 2008

alami....ved so hygiena...ale este tam natrafi na nejakeho pedaka

julia225
28. apr 2008

ja som sama a mam dcerku...ale moj ex teda jej otec ju rad braval na damske 😀 😝 opicak jeden...
na panskych je vraj hrozny smrad tak nechcel aby to tam cuchala.... 😀

zuzkap2
28. apr 2008

Ja mám dvoch chalpcov a berem ich na dámske. Vedia , že ked idu somnou tak idu na damske a ked s tatinom tak na panske

renca3
28. apr 2008

ja mam 4-rocneho syna a niekedy mi robi sceny, ze on chce ist na chlapcensky, nie na dievcensky so mnou.
vzdy to nejako zvladneme. 😉

lyongirl
28. apr 2008

Ja pôjdem so synom určite na dámske, nech si robí čo chce... určite by som neišla na pánske a keby vošiel chlap na dámske s dcérou, tak by som sa poriadne začudovala, aj napriek tomu smradu na pánskom. A ináč v Avione je detské WC v kojacej miestnosti, ale inde som nevidela, čo by fakt mohlo byť už samozrejmosťou...

monkula
13. dec 2008

no, môj Jark ona WC pre tety chodiť nechce..... 😅
no ,ale musí... 😀

bubba
13. dec 2008

a aky mate nazor na to,ze ktore wc je cistejsie,damske alebo panske??? 😀 lebo ktokolvek zobere moju malu cikat musi ju tak ci tak pol metra drzat nad zachodikom lebo ani len ja si tam nesadnem nieto este moje dieta 😝

najjulinka
14. dec 2008

V rakusku som bola v IKEA na rodinnom záchode, ale detské WC tam nebolo, ale bolo to WC pre vozičkarov aj, a aj miestnost na prvu pomoc ak by sa daco stalo... Takže sa vošlo do miestnosti a tam velké lehátko na kolieskach (keby prišlo dakomu zle, tak tam sa o neho postarajú a zároven sa na tom dalo prebaliť bábo 😉 ) a miestnost so samotným WC bola taká väčšia, že maminka ked vykonávala potrebu, tak kludne tam aj s kočíkom mohla vojsť a nestrachovať sa o bábo 😉 alebo taký tí väčší drobci, čo musia pozerať ako maminka ciká, tka sa tam tiež nemuseli pučiť v malej kabínke...
Zas inde v Rakúsku bolo detské WC na dámskom... Jedna kabinka bola vúäčšia a bol v nej malý záchodík.. .Kabinka väčšia, aby sa tam aj maminka zmestila 😉
No a schlapcami, ktorí sú velkí na to aby chodili na ženské a malí na to aby to zvládli sami je tak či tak ťažká reč... Moj synovec sa takto zamkol na panskom záchode a nevedel sa odomknúť... Ale bol chlap a ani za svet na babské záchody... Sa hambil... Takže ked sa dlho neukázal, tak jeho mamina pekne musela naklusat medzi pisoáre 😅 A nájsť si svojho "velkého chlapa" čo sa zamknuť vie ale odomknuť už nie (aj mu bolo neraz povedané, že sa zamykať nesmie, presne pre takéto prípady...)

womenne
14. dec 2008

Ja chodim s našimi na damske ale niekedy pošlem manžela snimi na panske,v zahraniči je to omnoho lepšie vyriešene ako unas 🙄
Minule som bola unas v nemocnici s nikolaskom a od rana necikal a už bolopo 13.00tak som sa bala a by ho necievkovali,tak ked nas poslali na rengen šla som snim na Wc a skoro som odpadla ake bolo špinave 🙄 hroza mali tam nechcel ani ist tak som behala po celej nemocke a hladala čisty zachod s biedou ho našla,teda fakt čistota v tej našej nemocnici 😖

maruschka
14. dec 2008

ja chodím s dcérami na dámske...Ale iba v nevyhnutnom prípade..Lebo úroveň WC na Slovensku je ešte stále pod priemerom..Samozrejme nerátam také nákupné centrá ako je Max,Avion,Polus...Ale ostatné, 0 bodov...

womenne-nemocnice sú samostatná kategória..To nie sú WC-ka, to sú miestnosti na vyrábanie nových pacientov pre urológiu a gynekológiu.... 😕 😕 😖 😒

womenne
14. dec 2008

maruschka maš pravdu 😉

asitka
14. dec 2008

ja chodievam so synom na dámske....našťastie čúra postojačky... 😀 takže ho nemusím pridržiavať...ale poviem pravdu...ak sá dá vyjsť von...tak radšej nech krík očúra...ako chodiť na verejné wc...alebo ako maruschka písala....je to des...ale čo je najhoršie....že sami si ten bordel robíme...nemyslím konkrétne nikoho...ale ľudí ako takých.... 😠 😝

monkula
14. dec 2008

my sme boli min. týždeň v rakúsku, na Schloss hoff a potrebovali sme na WC....
Keď som tie WC videla, no kulturný zážitok, sklo, mramor, záchody čistučké, voňavé, toaletný do zásoby... 😅 😅
A to len pár km za hranicami, veď so modtiaľ aj Kamzík videla 😀

asitka
14. dec 2008

mon...si nechcela ani odísť...čoooo??? 😀 😀

viamka
14. dec 2008

no super tema, ja mam len chalanov a chodim s nimi na damske, nakolko dami pouzivaju kabinky! nech ziju kabinky 😀 . takze mame vzdy zabezpecene diskretne curkanie. zatial sa mi nestalo, ze by to niejakej zene vadilo. obcas, ak treba pockat na kabinku, tak sa mi stava pravidelne, ze nas niekto pusti a cakat nemusim. na chalanskom by sa skor mohlo stat, ze niekoho prekvapim ...........
co sa tyka hygieny, neraz som uz odisla s dietatom curkat na travicku, lebo v obchode ci restike to bol cisty otras ..................... co sa tyka slovenskych, mam od najnajnajcistejsej po najhumusnejsiu skusenost, co sa tyka zahranicia je to uplne identicke ............... aj hnusne hajzliky su v rakusku. tot moja wc skusenost

monkula
14. dec 2008

asitka 😀
ale keĎ sme išli do IT na dovolenku, spravili sme s icik pauzu an nejakom odpočívadle pri Grazi, len pár lavičiek, a stoly a jedna obrovksá kabínka, ale tie záchody boli čistejšie, než v strede mesta v BA

digysa
15. dec 2008

Jaj....tak ja s WC nemam problem.....u nas (v usa) je to ako v rozpravke. Okrem Panskych a Damskych toaliet tam maju aj takzvane "FAMILY" Je tam velky zachod, maly zachodik pre deti, umyvadlo pre dospelych a nizsie polozene umyvadlo pre deti. Samozrejme nechybaju kresla a prebalovaci pult, so sanitarnym pripravkom na ruky.
A vacsinou to maju regulovane podla veku. Od 5 rokov, by chlapci nemali chodit do damskych WC, alebo satni a pod...a to iste je aj u dievcat.

marika80
15. dec 2008

Tu v UK je vsade pre telesne postihnutych, takze chodime tam. Aspon sa nemusime tlacit v malych kabinkach.

ukana
15. dec 2008

ja beriem syna na damske, ale sem tam uz ode aj sam na panske( 5 apol roka ma). Na plavarni ide tiez so mnou do satne pre damy, ked je s otcom, ide do panskej....ja si tiez pamatam, ze sme s otcom chodili ako deti do panskej satne... 😅

najjulinka
15. dec 2008

ja som v rakusku bola v nakupnom centri na WC len... a dakde dokonca maju aj dezinfekčný prostriedok na WC dosku... proste sa strikne na wc papier a utrie sa s tým a až potom si človek sadne.. .ale čistučké to bolo tak či tak... 😉

kocurik16
16. dec 2008

ja som chodila s chlapcami na dámske,lebo je tam súkromie v kabínke,nie ako na pánskom,ked boli s otcom išli samozrejme na pánov

cmulinko
16. dec 2008

Ak sme vsetci 3,tak ideme spolu na wc pre vozickarov.Tam maleho aj prebalim,aj maminka aj tatko si posluzia.Inak hlavne v zahranici je prebalovaci pult prave pri vozickaroch.