Šatka na nosenie detí

hama007
20. feb 2019

Ahojte

Dá sa v šatkách na nosenie detí otočiť dieťa chrbtom ku mne, aby videlo všetko? Aby nebolo pričapené tvárou mne na hrudi. Šatku ešte nemám. Môj chrbát volá o poplach 😩 už nevládzem dcéru nosiť len tak na rukách 😖 Dcéra má 4 mesiace a 6kg. Nevydrží len tak ležať, chce všetko vidieť a ja už fakt nevládzem. Najhoršie je to, že sa už budím na to, že ma bolí chrbát.
Vďaka za odpovede. 😳

ink
20. feb 2019

Ahoj, ja ti neporadím, ale na koníku sú aj odborné poradne a medzi nimi aj poradňa ohľadom šatiek a nosenia. Prípadne sa skús spýtať tu :
https://www.modrykonik.sk/forum/category/poradn...

hama007
autor
20. feb 2019

@ink viem, ale tam odpíše odborníčka do 3 dní. Ja som už taká zúfalá, že potrebujem radu hneď. 😟 keď sa nikto neozve, tak mi nič iné neostáva len počkať pokiaľ mi odpíše odborníčka 😯

keduska
20. feb 2019

@hama007 nie, dieta sa nenosi tvarou vpred, nema vtedy ergo polohu. Riesenie by mohlo byt nosenie na chrbte, vtedy vidi cez plece, pripadne na boku.

lindusss2016
20. feb 2019

@hama007 nosenie tvarou dopredu je absolutne nevhodne a tvoj chrbat by to dorazilo. Uplne najjednoduchsie riesenie pre teba by mohol byt Ring Sling, vygoogli si. Ked budes ale vyberat, urcite sa porad, aby si nekupila hovadinu

hama007
autor
20. feb 2019

@keduska praveže fyzioterapeut mi vravel, že poloha na klokánka je super pretože posiluje chrbátik a šiju. Tak, že rukou ju držím pod zadočkom a je naklonená dopredu pričom ju držím rukou na hrudníku, rúčky ma preložené cez moju ruku 🤗 nejako takto by som ju chcela občas nosiť aj v šatke, ale asi chcem veľa.

lindusss2016
20. feb 2019

@hama007 tak zmen fyzioterapeuta, vacsiu blbost som este nepocula. Nosim kazdy den uz tri roky, druhe dieta, takato poloha je naozaj nevhodna

jane982
21. feb 2019

@hama007 lenže v šatke ju na klokana nedáš, bude opretá o teba, nie predklonena, cize to nie je vhodné

keduska
21. feb 2019

@hama007 dopredu naklonena? Dieta ma mat zaokruhleny chrbatik a byt podsadene, inak sa zbytocne namahaju svaly, ktore este nie su posilnene prirodzenou formou - samostatnym lezenim, chodenim, statim