Sexuálna výchova detí

katenka858
14. máj 2015

mamičky, prečítajte si tento článok, http://www.hlavnespravy.sk/zacnite-pomaly-potom... , čoskoro to môže byť aj u nás...

sissy27
14. máj 2015

@katenka858 no pri niektorých otázkach, diskusiách a odpovediach tu na mk mám dojem, že by sa takáto výuka hodila viacerým...

vevesh
14. máj 2015

@sissy27 urcite 😅 , ale nie v 8 rokoch!!! 😠 🙄

emily76
14. máj 2015

@katenka858 je to televizny program a myslim, ze pri 8-rocnych detoch rodic este moze ovplyvnit, co pozeraju a co nie. Inak.... je to brutus.... podla mna sexualna vychova deti by mala vyzerat rozhodne inak. 😒

katenka858
autor
14. máj 2015

ako súčasť biológie ZŠ, kde sa učia o reprodukčných orgánoch, možno OK....ale nasilu to "tlačiť" do hláv deťom, ktorých to možno ešte ani vôbec nezaujíma je podľa mňa choré...

sardinka333
14. máj 2015

@vevesh aaaale prosím ťa! Norsko vobec nerieš a už vobec nie ten platok HS.U nas to na školách zatial nie je žiadna katastrofa ohladom sex. vychovy. Na biologii, etike dostanu deti informácie primerané veku....ale nedavno sa mi napr. rádová sestra ,,sťažovala,, že dostala mail od mamičky 9ročného, že si ,,vyprosí,, aby používala slová, sex a ohmatkával (preberali 6te prikázanie pred prjimaním) ....Tak neviem či to má tieto pojmy vysvetliť ulica a kamarati ked u nich doma je to podla dotyčnej tabu. Takže rodičia su všelijakí....a toto čo ukazuju perverzní nori, ktorým ani pedofilia nevadí....nemylsím si že u nás tak skoro hrozí...takže možeš byť pokojná.

katenka858
autor
14. máj 2015

@emily76 citujem z článku: "Rodičia v jednej zo škôl neboli veľmi nadšení, keď jeden z dielov relácie bol pustený ich deťom v druhom ročníku, aj napriek tomu, že relácia je určená pre deti od dvanásť rokov."
rodič môže ovplyvniť, čo pozerajú deti doma, ale ak to škola (ministerstvo školstva) schváli ako učebnú pomôcku, dieťa príde domov už s tým, že to v škole videlo ☹

vevesh
14. máj 2015

@sardinka333 keby som bola na sk - nevadi, tu v 8-9 rokoch je sexualna vychova povinna a nieco na ten styl, len obrazky nemaju... 🙄 🙄

mimla
14. máj 2015

Prepáčte dievčatá a ženy, ale často vídam fenomén, že niečo si nájdeme na internete, uveríme tomu a začneme panikáriť. Po prvé, portál Hlavnespravy.sk už zopár razy uverejnil podivné, zavádzajúce a hlavne (!!!) štvavé články za účelom vyvolať paniku. Tým u mňa osobne (u iných nemusí) získal status nedôveryhodnej stránky. Po druhé, stačí sa pozrieť okolo seba a uvidíme, že nejaký druh sexuálnej výchovy naša spoločnosť potrebuje ako soľ. Sexuálna výchova býva záležitosťou rovesníckych skupín. Rozumej, deti sa dozvedia jeden od druhého, o čo ide, nazabránite tomu, ale informácie, ktoré dostanú budú útržkovité. Neucelené. Potom nám vyrastá generácia, ktorá verí, že, nemôže otehotnieť z jedného razu, z "máličko" spermií, alebo naopak otehotnie z ejakulátu v bazéne, prípadne si neskôr lámu hlavu, prečo tehotní nie sú, pretože netušia čo je to ovulácia, menštruácia je fuj, o tom sa nehovorí a podobne. Mala som spolužiačku na strednej, ktorá otehotnela, pretože ani netušila, že to čo s frajerom robia JE pohlavný styk a že toto je to, z čoho vznikajú deti. No tak v Nórsku nakrútili nejakú reláciu. No. A čo. Hlavnespravy.sk z toho urobili zase správu dňa. Blahoželám. My tu máme opačný problém. Tu sa tvárime, že sex neexistuje a ženy a muži nemajú pohlavné orgány a rodia sa prirodzene s oblečením. Potom sa čudujeme.

pribinak
14. máj 2015

Som myslela, ze tato histeria skončila referendom!

emily76
14. máj 2015

@mimla absolutne suhlasim s tym, co si napisala.. mna len zarazila ta vekova skupina 8 rocnych deti a informacia o pouzivani vibratoru... 😉

jaja018
14. máj 2015

Baby ja budem asi divna ale ja by som bola za ak by deti mali sexualnu vychovu kludne aj nejakym podobnym videom ako bolo v linku ale so zameranim ako neoteohotniet a potom aj ako sa to stat moze. Ale myslim detom vo veku cca 15 rokov.

pribinak
14. máj 2015

@jaja018 v 15? To je sakra neskoro, čítaj dennú tlač, minule porodila v Senci 14 ročne, otec dietata mal 13 rokov. Teraz je tuším v Hurbanove ci kde ďalšia 14 ročná tehotná.
To je pre 15 rocne decka neskoro, to akokeby si im rozprávala príbeh o Jankovi a Marienke. Proste nieco co uz dávno ovládajú

jaja018
14. máj 2015

@pribinak ANO a NIE. Ludske telo sa uci v 7. triede a my sme mali vtedy sexualnu cychovu. A rozpravali nam o tom ako si davat pozor ako funguje ľudské telo. Boli sme rozdeleny na chlapcou a dievcata a kazdemu zvlast vysvetlili ze co a ako a myslim si ze primerane veku. Nie tak ako na videu. A hovorilo sa aj o kondomoch, a antikonxepciii.
Ale kludne by som to zaviedla ešte aj v 15 nejako podobne ako na videu len trosku viac zamerané na to ako neotehotniet a vysvetlit aj ako otehotniet. Myslim si ze deti z rodin ktore sa o deti staraju a zaujimaju v 13 tehotne nebudu.

pribinak
14. máj 2015

@jaja018 máš kus pravdy, ale moje dane idu na maloleté Rómky a deti asociálov, ktorí majú deti ako deti a starostlivosť je viac než biedna
Takéto deti to potrebuju omnoho skôr, v 15 tich je to uz jednoducho dávno po funuse

jaja018
14. máj 2015

@pribinak no moj nazor na toto je taky ze aj keby mali podrobnu sexualnu vychovu od 7 rokov kazdy mesiac na ktorej by sa kondómy rozdavali aj tak by sa u teba spomenutych ludi nic nezmenilo

pribinak
14. máj 2015

@jaja018 nemyslím, tieto severské krajiny robia teraz vela okolo sex výchovy, majú síl u prisťahovalecka vlnu, hlavne romovia, Moslimské krajín a Severn Afrika, teda krajiny, kde 14-15 rocne dievčatá majú bežne deti, ale potom takýto prisťahovalci velmi vyčerpávajú Soc systém, proste s tym musia nieco robit a časom budeme musieť aj my

vevesh
14. máj 2015

@pribinak z jednej casti suhlasim, ale 8 rokov je fakt malo... A po dalsie v tych "naucnych videach " je to zmerane na fakt, ake je TO dobre a prijemne... No tymto vysvetlenim skor podporia sexualny zivot u maloletych ako zabrania nezelanym nasledkom...

jaja018
14. máj 2015

@pribinak no mbe by sa nepacilo keby moje dieta malo mat sex vychovu v 8. rokoch lebo nejaky asocial to uz od prvej triedy skusa. Je to ich kultura aj aj ked budes im vysvetlovat kym sa ti pusa nezodere aj tak si budu robit po svom

mima4
14. máj 2015

@katenka858

myslim si, ze portalu HLAVNE SPRAVY môže veriť jedine zadubeny človek. 😠

Je to portal ktory vedome klame a zavadza a manipuluje... urcite nema nic dokopy s krestanstvom, ani za nim nestoja krestania, max naruseni fanatici... ktori s cielom dosahovat svoje ciele a ambicie sa nestitia toho, co robia aj rozne homoloby a podobne...

... takze link ani neotvaram... 😉

jaruska8
14. máj 2015

Takýmto bludom kto môzme veriť??? Predtým údajne Nemci a nasturbačné kútiky, teraz toto. Radšej si zistite na akej vysokej úrovni je nórske školstvo, potom si poplačte.😜😜😜😜

ludmilaka
14. máj 2015

@mimla Vždy si veľmi rada prečítam tvoje príspevky, páčia sa mi.

jeennyv
14. máj 2015

@mimla Ja tiez s tebou suhlasim, aj ked si myslim, ze v 8 rokoch je este malo, ale ako vravis, aj ja som mala kamosku co si v 12 myslela, ze deti su z pusiniek a 12 rocnu spoluziacku, co zas uz mala " priatela" 18-rocneho a sex...cize je to hrozny nepomer niekedy, ale myslim ze ten vek od 12 rokov je taky prelomovy, kedy zacat veci objasnovat tak, ako su aby sa nestavalo to, co pises, ze co je sex....

jankavt1
14. máj 2015

@pribinak Na vychode bezne rodia zeny z osad od 13 rokov a v 30 su uz babicky. Ked stat prispieva.... A momentalne sa rodi 50/50 (black/white)...... Takze buducnost nevyzera pink

pribinak
14. máj 2015

@jankavt1 veď to, práve preto treba sexuálnu výchovu, aby sme nemali v 13 mamičky co nemajú ukončenú ani základnú školu

jujala
14. máj 2015

@jaruska8 V tejto oblasti som mierne nevzdelana. Mozete mi prosim objasnit na akej urovni je norske skolstvo?

sardinka333
14. máj 2015

Prvý kontakt so ,,sexuálnou výchovou,, maju dostať deti doma. Nie sa spoliehať na školu.Ved predsa tie deti nás vidia s mužom ako sa k sebe správame, že sa objímeme, dáme si pusu (samozrejme žiadne obscennosti, to je jasne) už v rodine sa davaju zaklady toho ako dieťa vníma muža, ženu. Postupne primerane veku treba deťom hovoriť ako to je...teraz čakame dieťatko a nebudeme predsa deťom hovoriť, že ho doniesol bocian. Deťom v školkarskom veku stačí zatial vysvetlenie že maminka s ockom sa maju u radi a z tej lasky vznikne dieťatko. MOjmu školakovi druhakovi samozrejme povieme aj viac, že muži maju spermie a ženy vajička a ked sa stretnu (nekonkretizovali sme technicky ako) tak vznika dieťa, pretože syn minule prišiel s tým, že spolužiak priniesok knihu o ludskom tele do školy a tam ,,to videli,,. Proste sme si to povedali a hotovo, žiadne pohoršenie, puritanstvo. A ked zase bude starší a bude sa zaujímať tak mu povieme dajme tomu viac...proste tie informácie postupne davkovať, bez nejakých predsudkov.
Čo sa týka romov - nečudujem sa svojim sposobom že tam je ,,sex. výchova,, hadzanie hrachu na stenu. Romovia povazuju plodenie detí za niečo doležité, ich kultura sa ,,vyznačuje,, aj tým, že plodnost je tam vysoko cenená a dievčatá su považované za pohlavne dospelé pomerne skoro. Absencia pracovných návykov, študijných navykov - oni žiju zo dna na den proste to je mentalita a to z tých ludí ,,nevytlčieš,,. Takž eneviem ako u nich robiť efektívnu osvetu pokial budu mať jediný ciel života - mať deti, brať sociálku...

maca_p
14. máj 2015

ak by som sa spoliehala na domacu sexualnu vychovu (v case komunizmu), dodnes som panna 😀

sardinka333
14. máj 2015

@maca_p časy sa verím menia 😀 napr. mna ako rodiča neuspokojuje vedomie, že ,,ved niekde sa to dozvie,, alebo ,,v škole to budu preberať,, alebo ako my sme čítali BRAVO a prvé čo sme si nalistovali bolo ,,tenkrát poprvé,, a hltali sme to ako ,,šiši,,. Jasne, že patrí to asi k dospievaniu, ale predsa len by som bola ako matka aspon z časti spokojnejšia ak by som vedela, že som svoje ,,deti poučila,, a možeme sa o tom spolu porozprávať ak je treba.

maca_p
14. máj 2015

@sardinka333 ved to stale mozete 😉 ň
vies kolko je na slovensku ludi, co nema ani elementarne znalosti z biologie? vies kolko zien nepozna vyraz ovulacia? vies kolko zien nevie, kolko dni trva cyklus? vies kolko ludi si povie pan boh da, pan boh vzal? vies kolko ludi si mysli, ze prerusovanou sulozou sa neda oteho?

sardinka333
14. máj 2015

@maca_p mna by aj nejaka štatistika o ,,sexuálnej gramotnosti slovákov,, 🙂 zaujimala. Ale nejako sa utešujem tým, ze takéto ,,javy,, su skor u soc. a mentálne slabších jedincov (nechcem nikoho uraziť) snad biolu v 7čke mal každý (niektorí určite chýbali to je jasne) plus na etike si pamätám, že tiež sme o tom hovorili.