Silný plač po kúpaní

zuzipap
17. apr 2016

ahojte mamičky... máme takmer 3-mesačnú dcérku, ktorú kúpeme každý druhý deň... samotný kúpeľ a vodičku si malá vychutnáva, rada sa čľapká, kopká si, je spokojná, no akonáhle ju vytiahnem z vody a zabalím do osušky, spustí neskutočný slzavý plač a krik... ani ja ani manžel, ani jedna mamka, ani druhá mamka tomu vôbec nerozumieme, malá sa nevie ukľudniť aj polhodinu... ani olejčekovať ju nemôžem, ani polohovať na brušku, nič, len rýchlo poobliekať a upokojiť... bruško ju podľa nás nebolí, koliky už nemávame, osušku nahrievame, zima jej byť nemôže, lebo my sme kompletne zliati a spotení, ako máme vykúrenú izbu... stretla sa niektorá z vás s takýmto správaním? alebo má niekto nejaké mlžné vysvetlenie alebo nápad, čo by sme mohli vyskúšať, aby to prestalo? lebo nám to naozaj nejde do hlavy a dosť nás to trápi, že si náš anjelik nevie vychutnať "pokúpeľnú masáž"...

spuntikmathiasko
17. apr 2016

Jeden dovod moze byt, ze sa hneva, ze ste ju vybrali z vanicky a ona sa chcela este kupat, po druhe je uz tak unavena, ze jej vadi obliekanie atd,alebo je hladna ak davnejsie papala. Nam sa toto stavalo pri malom asi do 4 mesiacov ked zvykol v case pred kupanim dlhsie pospat, potom bolo vela hodin ked sa zobudil,nakojit pred kupanim som nemohla, lebo by grckal tak sme rychlo kupali a voda este ok, ale ked sme vybrali bolo kriku,lebo uz bol prehladnuty,este vo vode mu pretravilo. A potom zase bol krik a plac ked uz chcel spinkat.

zuzipap
autor
17. apr 2016

...no aj nad tou unavou sme rozmyslali... napapana je, pretoze ja krmim pred kupanim, je odgrgnuta, vykakana, cely cas v podstate spokojna, az dokedy ju nevyberiem z vodicky... ta unava moze byt pravdepodobna, no nechapem, ze tak z nicoho nic to na nu pride... a vzdy, vzdy, vzdy... uz sme skusali aj strategiu dat ju naspat do vody, no bezuspesne, uz si asi skrz ten krik ani neuvedomovala, ze je vo vode... no ci unavena alebo neunavena, ja ju po tom kupeli osusit a poobliekat musim... a naozaj neviem, ako jej to sprijemnit, ani cumlik, ani oblubene hracky nezaberaju, ani ked si ju vezmem na ruky, nic... ona sa tym krikom este viac zdemoluje a ja som v strese, lebo sa snazim vsetko urobit co najrychlejsie, aby sa nam malicka dlho netrapila...

anjelik0907
17. apr 2016

@zuzipap nedávaš jej pre kúpaním kvapky Vigantol ? našej malinkej robili tie zle

zuzipap
autor
17. apr 2016

...Vigantol davame, ale az po kupkani, aby to nahodou nevygrcla... pred kupkanim len ColiPrev a napapa sa...

mirkita
17. apr 2016

@zuzipap aj syn to robil, ja som si to vylozila tak ze jednak ten pocit ze z teplej vody von je menej prijemny a uz proste vedel ze potom ide kojenie a spanie tak to chcel cim skor...postupne to preslo ani neviem kedy, ale napr. my sme si s muzom uz aj srandu robili ze napr. sme mu chceli uska cistit alebo nostek a vedeli sme ze aj pri tom bude plakat...tak sme si povedali ze pockame po kupani, ze to bude tak ci tak plac, ze to spravime popri tom 🙂

zuzipap
autor
17. apr 2016

...ona na mna posobi akoby sa niecoho zlakla, ale nema sa coho, uplne jemnucko a opatrne s nou manipulujem, kedze viem, co pride, prihovaram sa, rozpravam sa s nou, no nema to efekt... moznoze ozaj je jej neprijemny ten prechod z tepluckej vodicky, ja len dufam, ze to raz prejde... ma riadne hlasivky a rici az do bordova, dobre ze sa nedusi...

paulakolla
17. apr 2016

@zuzipap nam sa to tiez stavalo. Zmenila som vecerny kupel na ranny resp. dopoludnajsi a bolo to omnoho lepsie. Vyzeralo to tak,ze mala uz vecer na to nemala energiu.Teraz mame 7,5mesiaca a doteraz ju kupkam rano,alebo po prvom dopoludnajsom spanku.A mame ro ako jednu z mnohych dennych hier🙂

malediva
17. apr 2016

Ahoj, a to robi pravidelne? Lebo ja ked som starsiu vybrala z vody tak sa jej to nelubilo, ked som ju strcila spat do vane tak bola ticho. No druhy synator to nekomentujem, bol suprovy, ale treti, ked som uz bola na konci s nervami / v uvodzovkach/ , tiez reval jak tur , a zistila som ze mu vadi voda v usku. Bohuzial som nedala pozor a zasla mu voda do uska. Ale co som sa ja rozpravala s mamickami, deti maju radi vodu, je to ozaj individualne, jak ktore reaguje. Ja som si to odskusala tak, ze ak som dieta vybrala a plakalo, dala som spat do vody a ked bolo ticho tak som vedela ze je to rozmar / v uvodzovkach/ proste sa mu vo vode paci, no ked na druhy pokus place, tak tam bude iny problem. Mozno len take drobnosti ako voda v usku alebo prechod z tepla do studensieho, alebo mozno aj velmi prekurena miestnost / aj ja som musela regulovat lebo svokrovci mali gamatky/. Prajem vela stasticka a zdravicka, nech si to kupanie len uziva. Pekny vecer

zuzipap
autor
17. apr 2016

@paulakolla ...nooo, dakujem za napad, to bude stat za vyskusanie... 🙂 dufam, ze to trosku pomoze, vyskusame, uvidime... 😉

zuzipap
autor
17. apr 2016

@malediva ...navrat do vody nepomohol, je mozne, ze uz bola v tom svojom placovom tranze... voda v usku, hmmm, to neviem, myslim si, ze jej to nevadi, lebo obcas sa jej dostane vodicka do uska pocas kupania, ale vobec si to nevsima... aspon teda, kym je vo vode... ja len stale dufam, ze sa to zlepsi, lebo je to naozaj brutal... manzel sa uz smeje, ze na nas zavolaju socialku, ze co my s tym nasim babatkom robime... 😀

mirkita
17. apr 2016

@zuzipap vela veci prejde, ani nevies ako.. 😉

malediva
17. apr 2016

Jooooj tak to by museli zavolat socky na polku slovenska, no snad to bude len ozaj radost z kupania, no bohuzial si takymito vyvrtkami musime prejst. Ale je fakt, ze vsetko prejde tak rychlo, ze si na to ani nespomenies/ mirkita/. Skuste na nu rozpravat. Ja viem, ze na trojmesacnu je mozno skoro, ale ja pri druhom synatorovi som komentovala vsetko co robim, ale ze doslova/ tak pod moj vyzlecieme dupacky, dame dole plienocku, dame do vodicky, umyjeme atd, mozno sa podari jej vysvetlit, ze z tej vody raz vyjst musi. Pisem samozrejme s nadhladom. Malickej vela zdravicka a vam vela trpezlivosti. 🙂

zuzipap
autor
18. apr 2016

@malediva ...dakujem velmi pekne, napodobne... 🙂 tiez jej komentujem vsetko, co robim, este aj ze oblecieme jednu rucicku, oblecieme druhu rucicku a tak podobne... 😀 inak sa nam zda, ze jej asi idu zubky dole, ma tam take biele fliaciky, tak neviem, mohlo by to suvisiet aj s tym?

malediva
18. apr 2016

Ahoj, určite to môže súvisieť aj so zúbkami. Pri malých deťoch človek nikdy nevie, a to že mám tri decká a vždy ma niečo zaskočí, tak ani nespomínam. Pekný deň 🙂

magmolatus
18. apr 2016

@zuzipap Si zvykaj ze vsetko co sa bude teraz diat zvacsa bude suvisiet so zobami. 😀

Co sa tyka vody, napr nasa ma cca 16m a ked jej oblejeme hlavu tak jej neni vsetko jedno.
Tiez si spomynam ze byvala mrzuta ked sme ju z vody vybrali. Potom ju to preslo.

Teraz je to opacne, akonahle zacuje vodu uz aj uteka do kupelne a nadrapuje sa do vane. Ked chce ist von, uz sa dvihne a chce vyliezt. Ale teraz jej vadi ked ju sušíme uterákom, je z neho nervozna. Vzdy ju len tak na rychlo osusime a nechame ju chvilu behat holu. Ak sa ju snazime hned obliect tak to sa jej tiez moc nepaci.

koniarova
18. apr 2016

Nerieš, prejde to samé. 😉

janickacrazy
18. apr 2016

@zuzipap moj druhý syn takto reval po kúpaní, u nás pomohlo mliečko do fľaše, manžel krmil, kým som ja obliekala a bol klud, bol už veľmi unavený a z toho kúpania vždy hrozne vyhladol, keby si skúsila krmiť až po okúpaní? žeby sa tým ukludnila, vieš

zuzipap
autor
18. apr 2016

@janickacrazy ja malu dojcim, cize u nas zatial flasa nepripada do uvahy... 😀 maximalne jej davame cumlik, ten ma rada, ale pri tom placi ani ten nechce, uplne ho ignoruje a vypluva... skusala som aj opacny scenar, cize najprv kupanie a az potom papanie, ale to bolo este horsie, to od hladu prerevala aj komplet cely kupel... odvtedy sme to teda takto neskusali... 😀 asi budem len cakat kym to prejde...

zuzipap
autor
18. apr 2016

@magmolatus mozno bude nieco aj na tom utierani a obliekani, ako pises... ale tak, je to nieco, co treba urobit... 😀 uvidim, ci sa to zlepsi po prerezani zubkov... ak su to vobec zubky... 😀

jonnie
18. apr 2016

mozno ma "spaciu" naladu - neviem, ake mate osvetlenie, mozno nieco tlmene by pomohlo. Nas maly si zacal kupanie uzivat az vacsi - cca 6 m.

ancsika11
18. apr 2016

@zuzipap my sme tak mali koliky. Teplá voda prehreje bruško a ten vzduch sa začína uvoľňovať. Ale ked pises že už ste po kolikách tak neviem. možno je ozaj len unavena

katarinamarkova
19. apr 2016

@zuzipap a taká jednoduchá vec, že sa jednoducho rada kúpe a vy ju z tej super vody vytiahnete, tak sa hnevá.....vás už napadla?

mily7
19. apr 2016

@zuzipap presne ako píše@ katarinamarkova tá mala sa môže jedovat že ste ju vytiahli z vody a keď už má zachvat vtedy je darmo dávať ju naspäť. skúste ju nechat vo vodicke trochu dlhšie ,vychutnať si vodu,pokiaľ nie je veľmi unavená . Lebo únava je ďalšia varianta.

lucinkax20
19. apr 2016

@zuzipap este jej skuste dat cumlik pocas kupania a ked ju vyberiete tak ju cumlik mozno upokoji...lebo uz ked place,tak cumel odmieta

paulakolla
20. apr 2016

Nasa plakala podla mna rozhodne preto,ze nechcela ist z vody.Lenze preve kvoli vybitym baterkam to vytiahnutie z prijemneho prostredia brala tak tragicky.To uz potom prezivala tak sama v sebe a ziadny vonkajsi vplyv nevnimala.Ked som zmenila dobu kupania za rannu,tak napriek jej obcasnej namrzenosti z vytiahnutia bolo jednoduhsie ju dostat opat do pohody🙂

suchana
20. apr 2016

My sme to mali tiež, boli to nervové koliky. Nikdy predtým som o tom nepočula ale je to o tom, že takéto malé bábätká s nedozretým nervovým systémom nevedia inak spracovať zážitky z celého dňa, tak to robia takto, plačom. Bolo to vždy večer, po kúpaní, strašný rev, nedalo sa ju utíšiť. Potom sa to zlepšovalo, začalo fungovať, ked som jej dala mlieko. Trvalo to niekoľko mesiacov a ani neviem kedy to prestalo. Ten plač bol o to horší, ked mala cez deň viac nových vzruchov napr. cudzí ľudia, iné prostredie a tak... To sme vedeli, že bude večer hrozný rev. Plakala síce len chvíľu, možno 5-10 minút, ale takou intenzitou, že sa mi to zdalo ako večnosť🙂

zuzipap
autor
20. apr 2016

@katarinamarkova ...samozrejme, ze nas to napadlo... vo vodicke je vzdy takych 10 minut, potom ju uz berieme von, predsalen, aj ta voda chladne... a ona sa tam vykope riadne, tym sa zrejme aj unavi, tak asi je to cele spojene aj s tou unavou...

zuzipap
autor
20. apr 2016

@suchana ...fiha, o nervovych kolikach som este nepocula, skusim si to najst, ale znie to logicky... 🙂 presne to iste, neskutocne intenzivny plac, niekedy 5, niekedy 10, niekedy 15 minut... no uz si na to aj zaciname celkom zvykat a uz ma to tak nestresuje ako predtym... 😀 jednoducho to tak je, je jedno, co robime a upravujeme, place vzdy, tak som zvedava, kedy to prejde... 🙂

jonnie
20. apr 2016

@zuzipap niekde som citala-ze take male deticky sa maju kratucko kupat. Len sa zamyslam-ci tych 10 min.nie je fakt pre nu pridlho. Vraj im stacia 3 min. V podstate urobis nutnu hygienu a sup von. A jasne-ak ma privela podnetov-nevie to spracovat. Dufam-uz bude len lepsie.