Skoré budenie sa detí. Skončí to niekedy?

martina_martin
10. okt 2010

Ahoj mamičky, moja dvoj ročná dcéra sa posledný mesiac začala sama budiť presne 5:50 ráno a tým sa nám začne aj deň lebo do postele naspäť juu už nedostaneme, obávam sa ako to všetko bude u nás vyzerať keďže zhruba o mesiac jej pribudne sestrička ktorá nebude možno spať celú noc a na to pred šiestou musím byť po ruke celý deň aj Dorke + malinkej.....dosť sa toho obávam a neviem si to predstaviť a ani vysvetliť prečo sa to vlastne stalo. Je jedno o koľkej ide v noci spať o 8, 9, či o 7 aj tak sa zobudí úplne presne. Máte niekto podobný problém? Skončí to niekedy?

snehovavlocka
10. okt 2010

@martina_martin ja mam take ranne vtacatka tiez(medzi 5a6h).uz som si zvykla,vstavaju tak uz dlho(syn tak tusim vstaval este pred druhym porodom). 😉😀 prajem ti vela odvahy a sil

lante
10. okt 2010

@martina_martin ja som mala podobné obavy...aj keď Vili zvykol vstávať okolo siedmej, no niekedy sa ešte budil v noci a hlavne ho zobudilo aj puknutie parkiet, tak som si nevedela predstaviť, že ako to bude, keď mi začne Miško plakať...a čuduj sa svete ani nie po mesiaci mohol Miško jačať pol hodinu a s Vilkom to ani nepohlo. A stále je to tak...teraz idú Miškovi zuby takže noci sú otrasné...
Ono sa to možno s Dorkou zemní kým budeš v pôrodnici 😉 Vili mal 19,5 mesiaca keď som v nej bola ja...bola som tam niečo cez týždeň, lebo som tam bola 5 dní pred plánovaným cisarákom a po ňom tuším 4-5 dní. Za ten čas Vili doma nechcel vôbec spávať cez deň a večer ani za ten svet ísť spať. Raz mužovi zaspal až o 1-nej v noci a potom mu o 7-mej ráno vstal. To som potom dávala ten mesiac dokopy + som zisťovala ktorého z nich ukladať skôr.
No a mojej kamoške malý vstáva o 5-tej ráno. Bude mať v decembri 2 roky a v apríli mu pribudne súrodenec. Cez deň je spí max hodinu...tak je tiež zvedavá, že ako to bude. Dva dni dozadu jej dokonca o 4-tej zahlásil, že je vyspatý.

martina_martin
autor
10. okt 2010

@lante Veď si ani nevieš predstaviť ako sa do tej pôrodnice teším že sa vyspím. Celej rodine som dala zákaz návštev že ja chcem oddychovať 😝 Aj tu je to s parketami rovnaké a netuším ako to bude keď z detskej zmizne aj naša manželská posteľ, zatiaľ je dva dni neobsadená lebo už spíme na novej v spálni a zajtra si prídu po starú záujemcovia....no dva dni zatiaľ spala sama v izbičke no som zvedavá či to pôjde aj takto ďalej keď zistí že tam naozaj nik nie je aj keď dvere máme pootvárané.....no a hlavne si neviem naozaj predstaviť ked to malé bude jačať na celý dom v spálni a kým ja doletím z obývačky....máme rodinný dom a obývku na druhom konci ako spacia časť....zobudí aj Dorku alebo ja neviem nebude chcieť sama spať lebo bude žiarliť že ten malý je pri nás a ona nie....no proste panika v hlave každý deň.

lante
10. okt 2010

@martina_martin neboj ono tie deti si zázračne rýchlo zvyknú :-P Ja som doteraz s obomi v spálni ale to preto, lebo nemáme detskú...to mi hovor....takže som vždy tŕpla aby sa nezobudil aj Vili, keď Miško začal plakať...
...inak som do nemocnice tiež tešila práve zato, že sa vyspím 😀.....som zvedavá kedy sa vyspím teraz :-P....už by Miško mohol začať spávať celé noci...no lezú mu stoličky...takže noci otrasné...

martina_martin
autor
10. okt 2010

@lante Ja len nechápem prečo sa to tak odrazu zmenilo, doteraz spávala najmenej dopol osmej, ale zo dňa na deň.....nechápem prečo. Čo sa zmenilo....veď uvidíme do kedy to bude trvať možno začne dobre spávať ked sa tá druhá začne skoro budiť aby ma nemrzelo 😀

lante
10. okt 2010

@martina_martin to je možné, že ti to robí ako predprípravu 😀

benne
10. okt 2010

@martina_martin neboj, zvládnete všetko, my spíme všetci v jednej izbe. Prvé týždne som s malým spala zvlášť v detskej, kým sa to ako tak znormalizovalo a teraz spíme spolu. Malá v noci ked plakal, si v spánku zakrývala uši alebo sa vôbec nezobudila. Niekedy mu zo svojej postele kričala: "Joooj, Miško, spi už!" 😀 😀 😀 čo sa toho skorého budenia týka, neviem, mesiac, to už je dlho, to vyzerá, že si už zvykla a tak jej to vyhovuje. Určite začne spávať lepšie, ked niekedy pôjde do škôlky 😉 zrazu ked bude treba vstávať, tak sa jej bude strašne dobre spať.

martina_martin
autor
10. okt 2010

@benne Veď aj rozmýšľam že ju dám do škôlky nech sa niekde unaví, a aspoň ju od učia od plienok lebo má dva roky a nočník je panika u nás, dokonca ked ide kakať a dám ju tam tak ju zasekne a už sa nevykaká do dalšieho dna. No len mi je ju ľúto vyhodiť preč a ja budem doma s novorodencom....a nehovoriac že bude s tade chodiť chorá domov.

stvura
10. okt 2010

@martina_martin no, ja mam rovnaky problem. Este ked som bola tehotna, maly mi pravidelne vstaval o piatej, potom sme sa mojkali v posteli az do siestej {kojila som az do porodu, este v den porodu som ho kojila rano}, sli sme na prechadzku a spaval od pol jednej tu hodinu, dve a potom vecer o deviatej. Momentalne mame noveho clena rodiny, maly mi cez den uz nespi vobec, strasne ziarli na malu a hrozim sa toho ked budem cele dni s oboma sama, lebo uz som si odskusala pol dna a je to veru riadny zaberak. U nas dieta do skolky nevezmu ak je matka na materskej s druhym dietatom, takze ja to neriesim, i ked mi sme bezplienkovy a mali aj sam je a je velmi spolocensky. Ale dobra sprava = kedze nespavame cez den, tak pekne o tej deviatej ide spat a rano spi do pol osmej. Dufam ze aspon to ta potesilo....i ked, uz bol nauceny spat sam v izbe vo velkej posteli, no znova sa vratil k nam do izby, takze spime tak, ze maly v strede manzelskej postele, mi dvaja s muzom na krajoch a mala v postielke 🙂

bosoriak
10. okt 2010

@martina_martin Mne mala rano vstava o piatej, najneskor o pol siestej. Skusala som ju dat aj neskor spat, ale vobec to nepomohlo. Proste niektore deti rano vstavaju skor.
Blbe bude, ak budes mat to druhe s opacnym rezimom, ze bude vstavat neskor a zaspavat neskor. Ale nic netrva vecne, budu mat 15 a nebude sa im chciet vstavat vobec, neboj, zvladnes to. A spanok je predsa len zlozvyk, ako nas deti ucia 🙂

martina_martin
autor
10. okt 2010

@bosoriak Veď som aj skúšala ju dať spať kadejako a nič, predtým spávala celé dva roky krásne no teraz.....odrazu netuším prečo, malý drobec nech si vstáva kedy chce len nie pred 5:50 lebo to už neprežijem ☹

bubelko
10. okt 2010

@martina_martin u nas bolo taketo skore vstavanie, ked sa zrazu zacal predlzovat obedny spanok. tak som ho zacala po obede budit skor a zrazu aj rano zacal spat dlhsie. cele to trvalo cca. 2 tyzdne, kym si zvykol na kratsi spanok po obede a dlhsie spanie rano. 🙂 taketo obdobie sme mali, ked mal cca. 18mesiacov. a od 2 rokov prestal uplne po obede spavat, ale aspon v noci spi od osmej do rana osmej. 😉

emily84
28. jan 2013

@martina_martin ahoj, tvoj prispevok je uz starsi a tak sa chcem spytat ci sa to ranne budenie zlepsilo 🙂 ja mam 7 mesacnu dcerku a od sameho narodenia mi vstava zavcasu, bolo to o 6-tej rano a teraz vstava medzi 4-tou a 5-tou. Aj ked ju davam spinkat neskor, vzdy sa zobudi medzi4-5 tou. Len neviem ci sa to zmeni a posunie same, alebo si len musim zvyknut, lebo to tak zostane.

mimikas
28. jan 2013

@emily84 u nas sa to zmenilo teraz ako ma maly rok tak uz si pospi do takej 06:30 az 7:20 kedy ako a to tiez od pol roka vstaval o 05:10 ako hodinky bol a tiez nic nezaberalo a teraz jo musim niekedy budit aby vstaval a mohli sme ist do jasli. Neboj to prejde aj ked je to velmi tazke 😀

emily84
28. jan 2013

@mimikas super, dakujem za odpoved 🙂 a preslo to same, ci si sa snazila nieco zmenit? ja si stale vravim, ze to je este dobre, vela deti sa budi o pol noci a su vyspane a chcu sa hrat... 🙂

vefi89
28. jan 2013

skončí, nástupom do škôlky a školy 😀 potom bude problém budiť ich 😀 😀

mimikas
28. jan 2013

@emily84 v podstate ho to neako napadlo same a je pravda ze spi s nami v posteli a dakedy spal 3 x do dna, zvykol si zdriemnut este tak okolo 4 a teraz sme to vynechali

horana
28. jan 2013

Ano, skonci to. A sice ked nastupi do skolky a budes potrebovat aby vsravala skoro. Potom ani zatat a budes ju heverom z postele tahat 😀

cacika
28. jan 2013

myslim ze ak sa zacala budit len mesiac dozadu tak to prejde. najneskor v marci ked sa bude menit cas 😀

kristina.mihalovicov
28. jan 2013

náš prvý syn od polroka nespal cez deň ani minútu 😀 a chodil spať o pol desiatej večer, vstával pred šiestou 😅 , druhý spí dva krát denne, vstáva takisto, spať chodí okolo osmej, takže si myslím, že veľa detí vstáva okolo piatej. 😎