Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Skoro 3 ročné dieťa je doma dobré, vonku a v škôlke neposlušné

majkaa
11. sep 2012

Ahojte. Mame taky mensi problem. Synceka sme vychovavali v laske, venovali sme sa mu. Doma a ked je sam s nami je poslusny, nerobi zle, uprace si, pocuvne najneskor na 2krat. Avsak ked prideme na ihrisko tak robi naschval zle detom. Nebije ich, nesace, ale napr. si sadne na smikalku a nepusti a kuka na dieta ako zuri lebo ho nas nechce pustit. Keby som ho neupozornila tak tam mozno sedi aj pol hodinu a mlcko kuka ako zuria ine deti. Alebo v pieskovisku si dieta nahrabava palicku a maly pride k nemu a zobere mu ju. Ako keby ho tesilo robit zle detom. Je mi to velmi zvlastne lebo co pocujem tak ine deti doma aj capnu rodicov, alebo kricia na nich. Nas si to vobec nedovoli ani by ho to asi nenapadlo ale vonku je iny. Poblazneni, rad sa predvadza. Aj ucitelka v skolke povedala ze robi niekedy zle detom, ze ho upozornia tak prestane ale zas neskor znova. Neviem ako mam postupovat. Mate s tym skusenosti?

bodka13
11. sep 2012

@majkaa nič zvláštne 😉 doma je všetko jeho,nemusí sa deliť ....on si postupne zvykne,že vonku a v škôlke ich je viac a tak nebude všetko vždy tak ako sa to páči jemu ...pozerám že nemá ešte 3 roky,takže do škôlky asi len teraz začal chodiť....potrebuje trošku času a trpezlivého prístupu,treba mu to vysvetliť aj opačne -či by sa jemu páčilo keby mu zobrali paličku alebo ho nepustili na šmýkalku ....o pár týždňov toto jeho správanie bude minulosťou 😉 🙂

majkaa
autor
11. sep 2012

@bodka13 to je ten rozdiel ze on sa podeli skoro zo vsetkym, ci su to hracky, sladkosti. Teraz zacal chodit do skolky a ucitelka mi povedala ze ako keby mu to robilo dobre ze robi zle. Zlym sposobom si vynucuje pozornost. Vysvetlujeme mu to uz dlhsiu dobu. A ked si vymyslam rozpravky tak napr. poviem a macko zobral hracku a on hned ja to nerobim, alebo to sa nema. Vie ze sa to nema, ze to neni spravne. Ale mam pocit ze ked uz nevie ako zaujat tak to robi zlym sposobom. Ako keby doma musi posluchat tak inde si to vynahradzuje. Ale inac vo vsetkom inom ze poslucha v skolke len to spravanie k detom.

bodka13
11. sep 2012

@majkaa ..presne tak skúša spôsoby ako na seba sústredí pozornosť ,pretože v tej chvíli sa začne venovať učiteľka len jemu ...možno by učiteľka mohla vymyslieť nejakú činnosť,ktorú by robil len on,alebo mu dávať v priebehu dňa nejaké úlohy pri ktorých by sa cítil dôležito ....možno má pocit,že nikoho nezaujíma, v tom množstve detí zaniká ..a deti si takto dokazujú aj svoju dominantnosť,niektoré sú prirodzené autority=vodcovia a ostatné deti sa im podriadia

majkaa
autor
11. sep 2012

@bodka13 to sa snazime aj doma. Ked vidime ze uz zacina vymyslat, tak sme mu povedali ze nech mi ide postavit vlacik, stanicu aby sme sa mali s cim hrat. Ale on ze mame ist s nim. Ked nejdeme tak nejde stavat a ked ideme, tak on chce aby my sme stavali a on sa bude pozerat alebo pomahat nam. Nevytvara si taku svoju fantaziu. Takze si myslim ze keby som to povedala ucitelke nech mu da nejaku ulohu, tak keby nebola pri nom tak by to neurobil alebo by sa viacmenej musela ona s tym hrat.

bodka13
11. sep 2012

@majkaa ...ono úlohu mu treba dať,ale hneď je dobré zdôvodniť prečo pri ňom nemôžeš byť ....napr. začni prosím stavať vláčik a ja zatiaľ umyjem taniere od obeda , učiteľka ho môže porosiť aby niečo urobil-rozdať papiere na kreslenie ,lebo ona to nestíha tak preto potrebuje jeho pomoc...treba skúšať,určite na neho niečo zaberie 😉

majkaa
autor
11. sep 2012

@bodka13 to mas pravdu asi tak by to slo. Lebo tym ze ja som na vozicku tak je nauceny a ma rad ked moze pomoct. Najlepsie by bolo keby mohol deticky obuvat, obliekat...ale to viem ze zas deti neznasaju ked sa ich ine deti chytaju.

bodka13
11. sep 2012

@majkaa ...skúsiť môžu v škôlke aj to ,viem že detičky si tam vzájomne pomáhali zapínať topánky/čižmy či vetrovky 😉 ...tak máš doma super pomocníka 😵 ,ktorý sa teraz v škôlke naozaj môže cítiť nevyužitý ...porozprávaj sa o tom s učiteľkou,vysvetli jej že je zvyknutý pomáhať a teší sa z toho 🙂

majkaa
autor
11. sep 2012

@bodka13 skusim to, dufam ze to prejde

andrejka1983
11. sep 2012

@majkaa ahoj,ty čo popisuješ to ešte nie je zle decko,videla som na ihrisku fakt zle deti, ktore aj skopnu dole zo šmykalky druhých,alebo vedome uštipnu,alebo maju preafektovane tiky v spravani....tvoje dieťa si iba vyžaduje pozornost sposobom aký si zvolil,a medzi detmi to je bezne, musia občas aj spraviť "zle" 🙂 ale ak ho upozorniš a on počuvne si na tom dobre....on sa ešte len učí komunikovať s rovesnikmi, tiež zaleži na ake deti natrafi....ale neboj,vidim že ti na nom zaleži, aj ne jeho spravaní a zda sa že aj malý je rozumny, to sa samo časom spravi,neboj 🙂

andrejka1983
11. sep 2012

a bodka13 ti dobre radí 🙂

bodka13
11. sep 2012

@majkaa určite áno 🙂 je to pre neho veľká zmena,chce to čas a správny prístup,ktorý podľa tvojho písania máte ,ešte potrebujete spoluprácu učiteľky a bude z neho super škôlkár 😵

majkaa
autor
11. sep 2012

@andrejka1983 , @bodka13 dakujem vam za povzbudenie, stale uvazujem ci sa mu treba venovat viac alebo menej. Chcem aby bol dietatom ale pri mojom postihu sa naucil skor sa hrat sposobom pomoct ako s hrackami a vidi to asi aj u tatina. Vidi ze on vari a pomaha mi tak to chce aj on. Viete clovek ked je na vozicku tak je dost odsudzovany ludmi a ked nahodou prideme na ihrisko a sprava sa nedobre, tak uz vidim tie pohlady tych mamiciek co si myslia. Preco ide s nim sama vonku ked si nevie s nim rady. Ja si viem rady, ale ja nevyleziem na tu smikalku a nedohovorim mu, ja musim zavolat na neho. Alebo nemozem za nim behat a za kazdu blbost ho napominat. Ono to dieta sa musi asi niekde vyblaznit, vyzlostit a ked doma je ako med tak to ventiluje vonku. Ale co je lepsie aby si to ventilovalo doma na nas alebo vonku u deti???

bodka13
11. sep 2012

@majkaa treba sa mu venovať viac - viac vysvetľovať,veľa komunikovať ale pritom nechať priestor aj jemu,aby sa prejavil...nech ukáže čo je v ňom,nech prejaví hnev či nespokojnosť ,nech ukáže ako sa teší a je jedno či je to doma alebo vonku,podstatné je,že si po rozhovore rozumiete a on pochopí,čo si mu ty alebo manžel vysvetlili 🙂
...a toto čo si napísala,že ťa odsudzujú a divne sa na teba pozerajú svedčí iba o inteligencii tých mamičiek 😉 ...ak napr.sedí na šmýkalke,tak ho ohlasuješ s vysvetlením "poď odtiaľ pekne nabok,pozri deti už čakajú a mohli by ťa udrieť" ...mali by ti závidieť,že pekne poslúchne 🙂

majkaa
autor
12. sep 2012

@bodka13 tak a uz je to tu. Vcera sme mali zdruzenie a ucitelka povedala ze nas maly v pondelok uhrizol raz a v utorok 2x nejake dieta. Povedala ze on je inac velmi poslusny, ze ked mu povie, ze nech pusti uz druhe dietatko do auticka tak zide, ale ked sa otoci tak sa snazi tam vopchat aj on. A ze hracky nechce poziciavat.
Toto co mi vsetko hovorila som len s otvorenymi ustami pocuvala. Lebo doma pozicia ci kamaratom ale aj nam, ci aj sladkosti sa podeli. A ked mu poviem, nech pozicia motorku tak pozicia aj ked je pravda ze by toho co sa vozi by najradsej tlacil. A maleho braceka len cmulika, ani naznak uhriznutia. Ja nechapem. Nemozem tvrdit ze by si na neho zasadli to nie, praveze hovorila, ze je sikovny, samostatny ale naozaj ze nechce poziciavat a hryzie. Ze mali tam take dievcatko co to robilo uz neunostne a museli ju vylucit.
Ja som isla zo skolky taka smutna. Popri tom som nebola na maleho nahnevana, skor mi ho bolo luto, ze nieco chce vyjadrit a nevie ako.
Co mam robit?

majkaa
autor
12. sep 2012

no dnes bol manzel po neho a ze mu ucitelka povedala ze sa valal po detoch a to si viem predstavit ze ked sa rozblaznia deti tak sa vala, lebo to robil aj s manzelom ked sa hrali na zemi tak sa tak kotulali navzajom. Uz sa mi to zacina zdat prehnane. Co tam ma len sediet a nic nerobit??? Ved tie deti sa musia aj trosku poblaznit, ved to je detstvo.

bodka13
26. sep 2012

@majkaa ako sa má drobec v škôlke? 🙂

majkaa
autor
2. okt 2012

@bodka13 no asi stejnako. Ked sa ucitelky nic nepytame, tak nic nepovie, ale ked sa spytam tak hovorila, napr. ze davali jablcka a kazdemu podavali ze paci a ze sa ucili podakovat. Nas sa nejak zasekol s tymto dakovanim a pozdravenim. Proste ked mu podam nieco sladke, ze paci a zoberie si a ja poviem no ako povies a on sa zasekne a nic. Radsej mi tu sladkost vrati ako by mal podakovat. A to aj v skolke a ucitelka mu vobec nedala jablcko. Bolo mi to aj luto, lebo zas ovocie potrebuje. Hovorila, ze ked nepodakuje nemame mu davat sladke. Ale to sme skusali aj mesiac a on vpohode bez sladkosti. Napr. ked isiel spat, tak som povedala, chod dat bracekovy pusinku tak isiel a ked som mu povedala a povedz mu dobru noc, tak povedal do a zasekol sa. Ako keby ze vie ze sa to patri tak to nepovie. Ale pohladkat, pobozkat nema problem, ale slovami vyjadrit to ano. Neviete preco to asi je?

bodka13
2. okt 2012

@majkaa neviem prečo,ale príde mi to ako nejaká forma protestu ...a možno len nemá náladu,robiť to čo robia všetci -potrebuje dlhší čas,aby sa aklimatizoval
...s tým jabĺčkom sa mi to nepáči ☹ ,bojím sa že sa zatne a nepovie ďakujem ani nabudúce ...mali by mu dať viac šancí,toto bral ako trest a možno sa hneval,hoci to navonok neprejavil 😉

majkaa
autor
3. okt 2012

@bodka13 on nedakuje uz asi 2-3 mesiace. Predtym sa to vcelku dalo, aj ked to nebolo pravidlo, ale teraz proste to nepovie. Radsej vrati nieco sladke, alebo si vobec nezobere len aby nemusel povedat. Moja sestra je taka nejaka ze proste neurobi to co sa od nej ocakava, aj za cenu ze budu po nej pokukovat. Ja som zas taka, ze radsej urobim aby bolo dobre. Tak som sa pytala jej, ze ako by som to u maleho mohla docielit. Nepovedala mi nic konkretne, ale asi sa budu musiet stretavat ony castejsie a ona mu to bude vysvetlovat. Lebo pochvala, trest u nas nefunguju. Nejde to proste.

patkaza
25. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej proflov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

deti sa veľmi asto takto vyhlupujú ... a treba ich trochu aj pokarhať http://akoapreco.com/ako-na-neposlusne-deti/

Tu začni písať odpoveď...

Odošli