Škrabanie hlávky pri plači. Robia to aj vaše deti?

sloto
26. júl 2009

Ahojte, moja mala si stale ked place, napr. pri zaspavani, strasne skriabe hlavicku. normalne tam ma skrabance - najma v predu ako je fontanela a tiez vzadu na hlavicke. neviem ako jej mam v tom zabranit, nechtiky jej striham a aj tak ma kopec skrabancov....robia to aj vase deticky?

alu78
26. júl 2009

sloto:
aj nas robi presne to iste, dufam, ze si tym skriabanim neublizi na tej fontanele ....
tiez mu strihame nechty, ale nepomaha, snad ho to jeden den prejde

sloto
autor
26. júl 2009

alu78 tak so rada ze nie sme sami. boze ale ona to robi tak silno....uplne doskriabane cielko, robi to vzdy ked nervaci. dufam tiez ze to prejde. nasa mala strasne nerada sama zaspava v postielke. ked ju tam necham, tak hrozne place a skriabe sa. tak vtedy ju normalne radsej vyberiem a dam si ju k sebe na postel, aby sa tolko nedoskriabala....neviem ako ju to odnaucit a zaroven naucit aby pekne zaspala vecer v postielke

alu78
26. júl 2009

nas mal na hlave seboroe, tak sme si zo zaciatku mysleli, ze ho to svrbi, tak preto sa skriabe, ale robi to aj bez toho. Hlavne ked nevie tiez zaspat alebo je nespokojny. Tiez len pozeram, kolko nam kedy skriabancov pribudlo, minule mu az krv tiekla.

smily
26. júl 2009

aj nasa mala to robi a tiez si skrabe aj usko ale az tak ze ho vzdy skoro zlomi napoly...hlavne ked by buvala a nedari sa jej zaspat

leniccka
30. júl 2009

baby nasa mala ma 6 tyzdnov a robi to tiez... spravili sme bezpecnostne opatrenia aby nevyzerala ako by sme ju doma tyrali, ked mala taku doskriabanu tvar - jednoducho nafasovala na ruky rukavice, aj ked je von 30°C tak ona je v rukavickach... no bohuzial je to pre jej dobro 🙂

jankapiknova
30. júl 2009

nas maly len sem tam ked nemoze zaspat,ze sa moc mrvi tak sa trochu skrabe ale nakolko je to v norme myslim tak to neriesim, ale tiez mal trosku doskrabanu hlavicku ale len minimalne

smily
30. júl 2009

nasa sa doskrabe vtedy ak jej nestihnem ostrihat nehtiky(musim na to davat ozaj pozor lebo ma pri ocku hemangiom a nesmie si ho rozskrabkat) 😢

roka96
30. júl 2009

aj moj skriabe ale skor všetkých okolo seba.. a hlavičku si škriabe A búcha ked je unavený.. aj uško si tahá.

asitka
31. júl 2009

moja malá si zvykne zas v zadu škrabať hlavičku....ale ja som to skôr pripisovala teplu...a to, že tam má hodne vláskov....a ak sa spotí...že jej to tam robí trochu šarapatu...tak neviem 😕

zuzula20
31. júl 2009

Aj nasa mala sa vyskrabkuva po hlavicke, ale ona to hlavne ked ju kojim, asi ju to ukludnuje. Este sa nedoskrabala do krvi, ale sem tam si vysklbne aj nejaky vlas a to ich na tej hlavke ozaj nema vela. No a ked si smatra po fontanele, tiez mi naskakuje husia koza.

mamutka
1. aug 2009

moj maly to robil, ked som to videla u novorodeniatka, mala som dost, odvtedy nechapem ako moze niekto nechat babatko plakat, je to hrozny pohlad. proste ho plakat nenechame, plackal len koli prdikom, ale to sme ho nosili, skriabal sa len ked lezal, to je uz fakt zufaly pokus o volanie o pomoc od dietatka. teraz obcas pri unave skor to usko kruti a trosku si po hlavke capka. mna vyplieska poriadne, aj pri kojeni, sama vdaka 😀

sloto
autor
2. aug 2009

no ja ju preto tiez uz nenechavama vyrevat v postielke ked sa tak skriabe. ona si je schopna tak skriabat aj usko ze jej potom az krvicka tecie. a to ma nechtiky vzdy uplne ostrihane - davam si na to pozor. tak uz ju radsej uspavam pri sebe ako j nechat takto samotryznit.
ja si tiez myslim, ze ked toto babenko robi tak este asi nie je pripravene zaspavat celkom same.

selavi
2. aug 2009

No náš malý to robil tiež, hlavička doškriabaná, že hrúza. Teraz sa to zlepšilo, sem tam sa doškriabe v noci, keď zle spí. Ale zaspávanie samé nehrozí, neriskujem, že sa opäť doškriabe.

vinyan
13. aug 2009

Aj nas syncek sa skriabe (odkedy sa mu zlepsila motorika). Zda sa mi, ze najme ked mu je teplo a ma spotenu hlavu. Lebo hned ako mu na nu pofukam, prestane (to byva pri kojeni, najme ak ho drzim; niekedy pred zaspavanim, najme ak je teplejsie obleceny). Zda sa mi, ze to suvisi s nervozitou (ze uz by spal), ale dost aj s tym teplom.

casandra
16. aug 2009

my to mamte takisto. HLavne ked sa jej nedari zaspinkat a aj pri papani a to az do krvi...