Skrútená a vytočená v postielke. Stalo sa to aj vám?

murinka
23. máj 2009

ahojte.moja 2-mesacna dcerka sa v noci budi vzdy 2x na papkanie.no v poslednom case ked pridem ku postielke az mnou trhne 😖 drobec je tak hrozne stoceny-vytvara doslova a do pismena pravy,90 stupnovy uhol ☹ uz pohlad je hrozny.balime ju este do perinky-nie je ani stisnuta v nej ale ani velmi na volno.stalo sa to aj vam?bojim sa aby si nejako neposkodila chrbticu alebo neviem co 😅 dakujem za kazdu odpoved

cikyta
23. máj 2009

Murinka,nám kázali dávať malu v perinke do 30% uhla oprieť o vankuš a tvrdu podložku.....Takto spinkala často aj v noci.Až raz som zacítila v noci nutkanie sa pozrieť na malú a priam som vyštartovala ako raketa k nej.A veru som mala dobru predtuchu,lebo malá bola tiež tak nejak aj s perinkou zložená v hroznej polohe.Hlavička až dolu opretá skoro o nožičky...........Nechápem,ako mohla dýchať a že sa jej nič nestalo s krčnou chrbticou!
Odvtedy ju tak dávam len cez den a mám ju na očiach celý čas vtedy.

bianca
23. máj 2009

murinka chrbtici by sa nemalo nic stat.Mala bola v maternic 9 mesiacov stocena tak asi bobatko vyhladava prenatalnu polohu.Skus sa poradit aj s dr.

lienka79
23. máj 2009

nemyslim si,ze by sa jej malo stat nieco s chrbticou...oni su este ohybne,len sa mi nezda balit 2 mes babo este do perinky,navyse ked uz je takto teplo....
Radsej by som zvolila babyvak....

mukky
23. máj 2009

murinka mne sa maly od narodenia vytacal cely do luku a do pismena C,hlavku mal velmi v zaklone ☹ ,museli sme ist na neurologiu a tam nam potvrdili ze maly je hypotonicky a cvicili sme vojtovu metodu a teraz musime chodit plavat,male oslabene chrbtove svalstvo,ale lepsi sa to 🙂

pedroma
24. máj 2009

murinka, detto ako mukky, aj u nas bola chyba vo svalovom napätí.

elize
24. máj 2009

nas drobec tiez spaval so zaklonenou hlavickou (tvar luka), je predcasne narodeny a pripsovali sme to nizkemu svalovemu tonusu. Ale vojtovku sme cvicit nemuseli, jeho motorika sa vyvijala tak ako u riadne donosenych zdravych deti. Radsej sa porad s dr., asi vas posle na neurologiu. Ale neboj sa, nemusi to vobec nic znamenat 😉

roka96
24. máj 2009

ahoj moj maly sa tiež vytáčal do luku a do písmena C ale on bol aj strašne nenormálne uplakaný. Nám pomohol osteopat. Vraj z porodu su niektoré dietky seknuté a bolí ich to a snažia si to napravit...a fakt odtedy plač prestal a ani luk nerobil..

tinus20
24. máj 2009

moj byva tiez povykrucany jak paragraf ked dojdem do izby ,my sme museli zvysit postielku do 30st.uhla takze sa smyka jedna radost 😉 ale tiez si myslim ze sa mu nema co stat lebo v brusku bol tak skruteny ze si to radsej ani nechcem predstavit 😵

veronika81
24. máj 2009

baby, ako je to skrútený do tvaru "luka"?

lenka_da
24. máj 2009

veronika81: luk znamena, ze hlavicku privelmi zaklana, telicko vytvara pismeno C ale do zaklonu

roka96 - kam si chodila k osteopatovi? my cvicime vojtovu, osteopat ma nenapadol...

veronika81
25. máj 2009

ďakujem lenka 😉 Tak takto do luku sa občas zakláňa aj môj malý, ale nie počas spánku, vtedy spí pekne na chrbte (v babyvaku), robí to počas dňa, keď je hore a kadejako sa mrví. Môže to niečo znamenať? 😖 Mňa ani nenapadlo spomínať to doktorke..

lenka_da
25. máj 2009

veronika81: ked ho das na brusko, tak pozoruj, ci prilis nezaklana hlavicku, t. j. ci nejde do luku
nie je to nic hrozne, mozno sa to odstrani same ale radsej to lekarke spomen
ak to robi len obcas, tak sa vobec netrap 😅

nasej mudr. som to hovorila od 4-6 mesiaca, smiala sa, ze vela citam, potom sme zmenili lekarku a zistili nam hypertonus (ale to musi mat aj ine priznaky, nez len zaklon hlavicky, neboj)
precitaj si tento clanok, ja som s tym isla za lekarkou:
http://sedmikraska.mb-net.cz/view.php?cisloclan...

veronika81
25. máj 2009

jééj ďakujem lenka, už som to narýchlo preštudovala, škoda že tam nie sú aj fotky 🙂 Malý sa mi takto zakláňa na chrbte, vlastne skôr tak vykrúca, tiež to tvorí písmeno C, nevedela som, že toto myslíte na brušku. Hlavičku si už udrží, ešte má ruky v pästičkách, ale má len dva a pol mesiaca, tam spomínajú "model troch mesiacov", tak ešte máme 2-3 týždne. Budem ho sledovať, ďakujem za radu a za článok 😉