Slabý nočný spánok 3 mesačnej princeznej

katkaseiner
28. nov 2012

Ahojte, urcite tu uz takato tema bola, ale fakt nemam cas to tu vsade hladat, tak prosim pomozte. Moja mala 3mesacna princezna spinka v noci velmi malo. Spi medzi nami, este ju kojim zhruba kazde 2 hodiny, tak sa to zda dost prakticke. Zial odkedy sa narodila, nemame s manzelom ani chvilku pre seba. Mala ide spat tak najskor o 22.00 a to musim ist aj ja, lebo vyciti ze tam nikto s nou nie je a zobudi sa. Uspavanie sa deje na rukach. Pred vyse tyzdnom bola ockovana hexavakcinou a odvtedy v noci ked sa zobudi kvoli papaniu je aj velmi hlucna, co tu predtym nebolo. Rano sa obaja zobudzame unavenejsi ako ked sme vecer zalahli.
Uplne zasnem, ked mi niekto povie, ze babo da do postielky a same zaspi uz o 20.hodine...... ja uspavam aj niekolkokrat, kedze ju polozim a hned sa mi zobudi. Kedy mam zacat nejaky nocny rezim a hlavne ako? Mala si vyzaduje vela pozornosti, inak ako na rukach nezaspi a cez den tiez spi len minimalne, resp. vonku pri prechadzke v kociku. Dakujem za kazdu radu, len mi prosim nepiste, ze ju vlozit do postielky a nechat plakat.... na to fakt nemam nervy. Vyskusala som to raz a vydrzala som len par minut. Dakujem

xlucia
28. nov 2012

@katkaseiner malicke babo sa musi naucit, kedy je noc a kedy je den. a po ockovani mozes cakat, opuch, teploty, plac, stratu chuti do jedla a hlavne takmer vzdy rozbity spankovy rezim, a zobudzanie zo spanku s placom. takze pestuj, pestuj, nos a tulkaj a bud trpezliva. a dalsie ockovanie bud o par mesiacov odloz, alebo nedavaj vobec

drobcek26l
28. nov 2012

Ja ti môžem poradiť len môj režim. My od začiatku vždy večer o siedmej stíšime TV aby si malý uvedomil že ide večer, prestaneme sa s ním hrať a blázniť. Cca o pol ôsmej sa okúpeme a to každý večer lebo kúpeľ bábätko skľudní a po okúpaní sa napapáme. No a keď dám malého do postieľky stačí 5 - 10 minút hladkať po hlavičke a spinká. Dôležité je dodržiavať tento postup stále každý večer bábätko si zvykne na to že po okupkaní má ísť spinkať. A keď si nebude chcieť najskôr zvyknúť, treba to vydržať.
daj vedieť či sa to podarí.

cawes
28. nov 2012

@katkaseiner ahoj ja mam takisto stare baby, od zaciatku aj ako novorodenca sme ho ucili ze vecer cca o 19:30 ide kupel, potom papanie a potom postel. Netrvalo dlho a zacal pekne o 20 spavat, respektive uz vie ked ideme kupat ze bude papanie a postielka. Nikdy som nepocula o tom ze by nato malo vplyv ockovanie pokial nema horucku a opuch, dala som ockovat uz v sept. a doteraz nebol ziadny problem. Horsie je to teraz posledne dni je uplne hrozny asi zubky, ale rezim dodrzujeme a zaspi vecer

vejka007
28. nov 2012

Ahoj, ja som sa drzala zakladneho pravidla, nedavat maleho k nam do postele.. Aj ked je ovela narocnejsie vstavat k nemu kazde 2 hodky, treba to vydrzat, postel je manzelska - vasa, babo ma svoju a ta je dolezita, lebo je to jeho "peliesok", utocisko. Zmenit to bude stat asi ovela viac usilia ako ked toto pravidlo zavedies od zaciatku, ale ja by som to na tvojom mieste urobila. Moj syn je perfektny, funguje systemom, kupeĺ-papo-postel, zvykol si velmi rychlo a ma to rad.. Deti miluju pravidelnost a ritualy. My ho dame do postielky, zapneme mu kolotoc, ktory ho utisi, ak je prilis aktivny, dudlik a zhasneme svetlo, pobozkame cielko a odideme. Niekedy mu duda vypadne, tak zaskemra, ale zvacsa je do 15min tvrdy. Tiez by som nemala srdce pocuvat plac, ale mozno skus k nej dojst a potisku ju hladkat po hlave, pusti jej nejaku uspavanku a skus ju nebrat na ruky(ak sa da). A neboj, od 4-6 mesiaca budes prikrmovat ryzovou kasou a to bude aj lepsie spavat. Moj syn spava posledny mesiac 8-9 hodin vkuse😉 to sa vsetko upravi, zaciatok je tazky, ale uz to bude len lepsie, treba este taky mesiac vydrzat!!! Drzim palce. P.S. Kamoska skusala vyvarit 10 min medovku a v tom kupala synceka, vraj to fungovalo, malo to upokojujuci ucinok. Este sa daju kupit caje s kamilkou alebo levandulovy gel do kupela. Za vyskusanie nic nedas😉

chovancova27
28. nov 2012

Ahoj, tak my máme toto isté už skoro 2 roky... 2 roky som sa nevyspala a manžel tak isto... manželský život je oničom, vzťah chladne, malý je mega-živý a náročný.... verím tomu, že ked malý odrastie, všetko bude zasa ok...

sendy182
28. nov 2012

@katkaseiner je ešte malá a mala by zaspať aspoň pri dvoch troch kojeniach sama od seba.........možno je nepokojná.....nenaje sa? chce si odgrgnúť........nie je ustatá? prebaliť pred kojením.......skús jej jemne spievať.............režim ja som kúpala deti deti najneskôr o 17.30 hod....večer........boli ešte v perinke........aj chceli byť......ak nezaspali pri kojení nastupoval kočiar..........skús neaký rituál.......oťukáte sa ...........malú nenechávaj plakať ........múžno chce byť s tebou.......skús ju zabaliť do dečky či nebude kľudnejšia..........hladkať ju.....mojkať........je to ešte malé bábatko........ 🙂

katkaseiner
autor
29. nov 2012

Dakujem za vase namety a nazory, ja som musela zacat kupat rano, kedze vecer ju kupanie zobudilo a nevieme si urobit taky ritual ako @sendy182 o 17.30 co sa aj mne zda viac idealne. Kedze manzel studuje, po robote ho nechame doma a ideme k nasim a sme tam aj do 19tej az 20tej, pripadne sa s kamoskou prechadzame s babenami vonku na vzduchu aj do 18tej.
Na jednej strane viem, ze by mala mat uplne presny ritual, na druhej strane viem, ze sme nezvladali vecerne kupanie v tom istom case. Kedze manzel bol v robote, tesila som sa, ze sme vysli von, nakupili, navstivili nasich, prip. jeho rodicov (ti byvaju dost daleko, takze ked tam ideme, domov dojdeme az okolo 21.hodiny). Kedze ale vo feb. idem uz do prace, a domov budem chodit zhruba o 18.20, tak musim urobit taky ritual, aby sme ho zvladali casovo.
@chovancova27 aj moja mala je mega ziva, vyzaduje si hrozne vela pozornosti... tiez si nevedela urobit presny dennodenny ritual?
@xlucia malu som dala ockovat a pocuvam zo vsetkych stran, ze po druhom ockovani sa babo zmeni o 180 stupnov samozrejme k lepsiemu, tak ja praveze dost cakam to druhe ockovanie. Viem ze babo musi bojovat s tym vsetkym co je vockovane do toho maleho telicka, ale dufam, ze spanok sa trosku upravi. Tym, ze ju kojim kazde 2 hodiny, je tazke mat malu v postielke... v nasej sa ani poriadne nezobudi, len sa zacne hmyrit, dostane cici a ani nevie a hned spinka. Keby som ju prekladala, hned sa mi zobudi, a hlavne ked by som zapinala aj monitor dychu. Ten totiz pipne ked sa zapne.
@vejka007 dakujem za tip na medovkovy kupel, urcite skusim, a potom by sme zmenili na kupanie vecer... horsie bude ale ked zacnem chodit do roboty, asi bude musiet moj manzel kupat

sendy182
29. nov 2012

@katkaseiner ahoj ja by som fakt pri takejto malej bábike prehodnotila návštevy a prechádzky neskoro do večera........ja som bola sama s detmi muž chodil na týždňovky no aj dni keď bol s nami doma......som sa snažila režim dodržať.........dieťa by malo mať večer už iba kľudové aktivity............možno v lete pri horúčavách večerné prechádzky.... 😉

yesno22
29. nov 2012

@katkaseiner tie podvečerné presuny k vašim asi ozaj nie sú moc dobrý nápad. A keď si večer von, spí ti v kočiari? Moja bola tiež večer vždy akčná. Už ako 6týždňové bábo dokázala vydržať nespať aj 6-7hod v kuse. A uspávala som ju cca do 6m na rukách, presnejšie na fit lopte jemným kolísaním a potom sme prešli na zaspávanie v náručí na posteli...buď pri kojení alebo teraz len tak...pritúli sa a zaspí 🙂 Tu pomôže len trpezlivosť a pevný režim. My sme ju kúpavali okolo 7-7.30 večer, potom som ju nakojila a išlo sa spať...väčšinou síce zaspala až okolo 9tej ale postupne sa to upravilo...vždy som ju ukladala tak, aby mala min. 2,5hod rozdiel medzi spinkaním...a večer aj viac... 🙂 Ber to tak, že každé dieťa je iné, každý máme doma iné podmienky na výchovu...pomôže len trpezlivosť a "počúvanie" potrieb bábatka ...držím palce 😉

mam4
29. nov 2012

@katkaseiner Ahoj, aj nasa "princezna" je ako cert ked sa ide spat 🙂 zacalo to po prvom mesiaci, ako tak sa to ustalilo po 6m a teraz ma take striedave obdobia... tiez sme museli kupat rano lebo vecer ju to este viac nastartovalo a uspavali sme aj 3 hodiny, cez den spala len v satke,kocik neznasala, v noci bola hore kazdu hodinu... potom zaspavala na prse, potom na rukach, potom som ju musela tlapkat po ritke, nakoniec vsetko naraz a potom utalo, zaspavala sama ale po tyzdni zase horor, vzdy ked sa ide spat tak sa najprv hraje, sali a potom pride plac 😝 velakrat sa aj v noci zobudi a chce sa hrat alebo spusti strasny rev a nevieme ju ukludnit, s ockovanim to suvis nema, vsetky ma posunute, niektore vynechane uplne... skusala som dat ju spat skor, alebo neskor, viac ju unavit, alebo ju cez den nedat spat vobec, vtedy zaspi za par minut ale pocas dna je mrzuta... takze sa pridavam k zufalym rodicom 😅 😅 😅 so starsim sme taketo "problemy" nemali, po mesiaci uz mal rezim, cez den spal v kociku 3 hodiny ako drevo, v noci sa sice budil casto na kojenie ale ako 1,5 rocny sa sam odstavil a postupne sa budit prestal, takisto sa sam naucil zaspavat s kakavkom... a este som zabudla ze spinka s nami v posteli, ale mame ju obrovsku, netlacime sa, msylim ze my ju nebudime a cez den spi sama a v dome je klud takze nema ju co rusit a takisto zaspavanie cez den je raz-dva aj ked netrva dlho, najprv to boli take polhodinovky a teraz je to hodina, obcas aj hodina a pol ... zatial co vecerne je asi hodinovy boj a to ma coskoro 2 roky 😝 ani "casovy" rezim nepomohol ... zatial som neprisla na to ako na nu a preco nevie kludne zaspat 😔 ...

vejka007
29. nov 2012

Katka, to je v pohode, musim sa priznat, ze som nasho syna kupala zatial len 3 krat😉 ked bol manzel odcestovany... Je to ich ritual, moj muz si to uziva a Maxik tiez..

evening_star
29. nov 2012

@katkaseiner Ahoj, náš malý má 4 mesiace a presne to isté sme mali, čo opisuješ. Možno ešte horšie. Od narodenia plačlivý, nespavý, kriky také, že žiarovky praskali, lekár povedal - kolika, čo chcete, na to lieky nie sú, kúpte mu biogaiu a hotovo. Tiež som neverila, ked mi kamoska povedala, ze vecer okupe, da do postielky, pohladka, a male spi do rana. Figa borova u nas. Zaspavanie aj hodinu - dve na rukach, potom sice zaspal, ale budil sa na krmenie kazde dve hodiny (to furt, ci je den, ci je noc, viac nevydrzi ani teraz). No a potom vydrzal tak do druhej, max. do stvrtej rana. Niekedy uz o druhej v noci sa zobudil a mal den, a NIC nepomohlo, uz nezaspal. Takze chapem, ze si unavena, ja som raz v noci od unavy skolabovala a hlavu som si tresla do dveri... Nas maly okrem toho maval hroozne koliky, bolesti brucha, ale nic nepomohlo ani tu, ziadny Pupik, espumisan, biogaia, dophilus, fenikel, proste NIC. Kazde dieta je ine. My sme sa nakoniec dostali do relaxacneho centra na masaže babatiek - mozem ti odporucit, tam prisli na to, ze toto vsetko moze suvisiet s prenatalnou alebo porodnou traumou (co je mozne, lebo ja som studovala v tehotenstve - stresy, porod tiez som mala tazky...) Aj teraz este studujem, takze on moje stresy citi. Zevraj je malý neustale v krci, akokeby tiez v takom strese. A tieto masaze mu pomahaju sa uvolnit. Tym padom mu lepsie travi, a neboli ho tolko brusko. U nas sa to pomaly zlepsuje, posledny tyzden spal aj do siestej, siedmej (samozrejme, dvojhodinove intervaly na krmenie stale su, ale potom hned zaspi.) Tiez sa to upravuje pomaly, pomaličky aj vekom, vidno, že čím je starší, je to trošku lepšie. TAKZE ti poradim dve veci: 1. Pokoj, ono to naozaj chce cas, a niektore deti su viac nespave, kasli na to, co ti ini hovoria o svojich idealnych detoch. Po 4 mesiacoch sa to postupne bude upravovat. 2. Ak mas moznost, tak skus tie masaze babatiek, nie je to drahe - je to len jedna hodina za nejakych 10 €, kde ta to naucia, a potom uz masirujes sama doma. Babatko sa neskutocne uvolni. Vela trpezlivosti!

ivka_666
29. nov 2012

@katkaseiner ahoj.... My sme mali podobný problém so zaspávaním ;) vždy som musela malú uspávať na rukách a hneď ako som ju položila zobudila sa. Tak sme si povedali dosť a začali sme ju dávať večer do postielky - chvíľu to bol boj, ale treba vydržať ;) Baby píšu dobre, treba vytvoriť režim. My sa tiež kúpeme okolo 19,30 každý večer, napapáme sa a ideme spinkať. Vačšinou nám už pekne zaspinká a stačí, že ju chvíľu hladkáme alebo jemne tľapkáme po riťke ;) Sú aj večery ked inak ako na mojich rukách nezaspí. Cez deň to s ňou stále neviem - nechce spinkať, v postieľke už vobec nie ;) max. mi zaspí v kočíku a aj to musí byť stále v pohybe ;);)

katarinka32
12. dec 2012

@drobcek26l Ahoj, kolko ma tvoj maly mesiacov?

drobcek26l
12. dec 2012

@katarinka32 Ahoj. Náš Tomáško bude mať 20 decembra 4 mesiace

katarinka32
15. dec 2012

@drobcek26l No nasa mala bude mat 9 januara tri mesiace a s nocny spanok je to nic moc. keby som si ju nezobrala k sebe do postele tak mi asi ani nezaspi

drobcek26l
15. dec 2012

@katarinka32 Neskúšala si ju preložiť potom do svojej postieľky keď zaspinká pri tebe. keby sa tam naučila aspoň zobúdzať keď nie zaspinkávať. Alebo napríklad kolotoč nad postieľkou nám celkom aj ten pomáha keď nefunguje hladkanie po tváričke. Ale neboj sa je to ešte len malý drobček naučí sa.

katarinka32
15. dec 2012

@drobcek26l kolotoc mame, ale ten ju skor preberie. Prespi tvoj maly celu noc?

84matulik
15. dec 2012

naši malí drobčekovia spávali asi mesiac a pol dobre, cca do piatej a potom nastal zlom a hrúza, je pravda že pred tým hajali na brušku a vedeli si dogrgnúť, ale ako rástli tak už nechceli byť na brušku, otáčali sa a tak spávajú klasicky na boku, alebo chrbáte, tak ako chcú a des...stále dogrgávajú a tým pádom nevedia dobre spať....Po najedení si super odgrgnú, no napriek tomu majú stále potrebu dogrgávať, budí ich to a dievčatá je to hrúza ked obaja dobre nespia....som K.O....chcem skúsiť iné mlieko, uvidíme čo to prinesie🙂)))