Slaný pot u detičiek

bubo551
15. jan 2009

ahojte, chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosti s tým že majú detičky slaný pot

maruschka
15. jan 2009

bubo, pot je vo všeobecnosti slaný/z tela sa vylučujú minerály a soli/...Ale deti, ktoré majú cystickú fibrózu majú slanší pot, ako ostatné deti..Hovorí sa im "slané deti"..ale to by si už vedela, že má, lebo táto choroba má zložitý priebeh... 😉 Tak sa neboj, je to normálne.

bubo551
autor
15. jan 2009

maruschka, ja viem, že pot je slaný, ale môj syn má veľmi slaný pot iba na nose. On keď ráno vstane, normálne má soľ na nose a to sme boli na potnom teste, výsledky mal v norme, 12, myslím že hranica je cez 30, má 6 rokov 32 kg, 130 cm, takže prospieva dobre, s bruškom problémy nemáme, no a keď je v škôlke tak samozrejme že je chorý ale keď je doma tak je úplne fit, minulý rok bol chorý 2krát a to len sople a teploty, on ešte nikdy nemal zápal pľúc, a priedušiek iba raz.On sa veľmi potí a dosť málo pije, nemôže to byť tým?

maruschka
15. jan 2009

bubo, je to asi tým..Ak má výsledky v norme, normálne prospieva a nič mu nie je, tak je to tým, že nepije-alebo veľmi málo..Vtedy sa zahusťuje aj moč-čím veľa krát vznikajú infekcie močového mechúra-lebo sa nevyplavujú baktérie a majú tam živnú pôdu-ale to už je o inom... 😉

bubo551
autor
15. jan 2009

maruschka, ďakujem Ti za názor

titkovamiriam
15. jan 2009

ved slany pot mame snad vsetci a je len dobre ked cez pot si telo vyluci co nepotrebuje

bubo551
autor
15. jan 2009

áno, ale veľmi slaný pot môže znamenať chorobu, ktorá je veľmi závažná, tak preto sa pýtam, či niekto nemá taký istý problém a choroba nepripadá do úvahy

titkovamiriam
15. jan 2009

marek byval slansi ked mu isli zuby ale to bolo asi z teploty 🙂

bubo551
autor
15. jan 2009

tak toto počujem prvý krát a je pravda že môj syn ked má teploty, tak extrémne, ale to s tým asi nesúvisí

sisiska
29. jún 2011

@bubo551 vidim, ze ste mali alebo mate rovnaky problem ako ja s dcerkou...tiez sa velmi potime a najma na nose ma dcerka slansi pot a tiez sa bojim, ci nejde o cysticku fibrozu...ako to u vas pokracuje? zlepsilo sa to? dakujem

sisiska
29. jún 2011

mamicky, aj mna trapi, ze nasa 17 mesacna dcerka ma slany pot najma na nosteku...je to podla vas normalne? ako su na tom vase deticky?

sisiska
13. júl 2011

maminky, ako sa potia vase deturence v tomto teple? vraj by ich pot mal byt viac - menej neutralny, ale moja dcerka ma pot teraz v tejto horucave slany, je to v poriadku? dakujem

a_dam
19. feb 2013

Dobrý deň, nenašli by sa tu mamičky detí s CF, ktoré by boli ochotné vyplniť mi dotazník k bakalárskej práci? dotazník je anonymný.. ak by mi niekto mohol pomôcť, tu je link : https://docs.google.com/forms/d/1ixmDhV_laH5BWM...