Slzenie očka

marcela0110
20. jún 2017

Ahojte baby mate skusenosti so slzenim ocka ? Doktorka dala malemu najprv kanamicin kvapky po nich mu slzelo tak dala framykoin mast. Chvilu bolo ok potom znovu tak ze nech skusim ophtalmo septonex. Dnes sme boli u doktorky zase a nech skusim este ocuflash. Ono to ocko je tak ze 4 dni neslzi potom jeden den slzi potom zase nic. Hnis ani sekret nema iba mu slzi. Doktorka povedala ze k ocnej zatial netreba. Mate skusenost niektora ?

iritka
20. jún 2017

Ahoj, mojej malej pravé očko slzilo občasne asi mesiac, teraz sa jej zapalilo - zalepovalo sa jej a mala ho červené, tak sme tiež vyfasovali od pediatričky framikoin mast a pamycon kvapky, potom sme šli na očné a tam nám dala vigamox kvapky, že mastičku používať nemáme, lebo zvykne upchávať slzné kanáliky. Povedala nám tiež, že pokiaľ po liečbe bude toto očko stále viac slziť ako to druhé máme prísť na prefúknutie slzného kanálika, že do takého 5-6 mesiaca to vedia spraviť ked je dieťa udržateľné, neskôr posielajú do BA (počula som že robievajú v narkóze). Ale dúfam, že to prejde lebo sa toho veľmi bojím. V každom prípade si to ešte skonzultujem s ďalšou očnou, lebo synovec mal tiež ako dieťa stále problém s očkami a jemu povedali že z toho vyrastie a aj sa tak stalo😒

ivuska00
20. jún 2017

Môj synček mal od narodenia niečo s očkom, najskôr zapálené (liečba u očnej) a asi v roku mu začalo len slziť, celý deň, v lete, v zime...boli sme u očnej, prepichovala mu kanálik a nič.....jej záver: vyrastie z toho :-/ no.... onedlho ideme k dalšej očnej, tak som zvedavá

siska53
20. jún 2017

@marcela0110 no nasa to mala.. Aj jej nakoniec prepichovali kanalik ako parmesacnej.. To ocko ma stale citlive na slnko,je tupozraka a ma tam aj celkom silnu dioptriu. Teraz uz ma 5rokov, bojujeme za to,aby sa jej to zlepsilo,ale citliva na tieto veci uz asi bude stale..:(

marcela0110
autor
21. jún 2017

Ďakujem za skusenosti baby, no malemu davam ten ocuflash zatial neslzi len sa bojim co bude o tyzden 😒 ked neprejde vybehneme k ocnej .. a ako zvladli to prepichovanie kanalika ? Asi nic prijemne co ?

yvessl
30. aug 2021

Nas syn mal priblem s ockom od narodenia.Z porodnice nas pystili ze uz netreba kvapkat a je to vporiadku ale stsle sa mu tam robila kaprinka.Pediatricka poradila kvapnut materske mlieko,na druhy den to mal totalne zapalene a spuchnute,takze rozhodne nedoporucujem.Potom mi kamoska ocna poradila kvapkat Ocuflash blue,po 10 dnich mu to preslo.Asi po tyzdni dvoch mu to iste oko zacalo znovu slzit a tvorit sa hnit,Ocuflash uz nezaberali.Sli sme k ocnej na vyter,zatial preplach nerobila.Dostal na 10 dni 3x denne atb kvapky.Pomohli ale po tyzdni to opat zacalo,tak sme este skusili repik asi 3 dni.To bola najvacsia katastrofa za tie 3mesiace co sme to riesili takze repik vobec!!Sli sme uz na preplach a dala dr este znovu dalsie atb na 7dni 5xdenne.opat pomohlo a po tyzdni nekvapkania zase to iste,sli sme este 2.x na preplach a zase atb na 5dni 3x denne.Plus som mu to zacala pri kutiku riadne masirovat.Onecne to pomohlo,viac by som ho uz na ten preplach nedala,samozrejme strasne plakal.Podla mna asi zabrala ta masaz…