Som hrozná matka?

lotna
18. apr 2009

Stalo sa aj vám, že ste už niekedy stratili nervy, bola nervózna, kričala po manželovi? Celé dni trávim sama s mojim malým, manžela mám do večera v práci a som už niekedy totálne vyšťavená. Chcela som si v noci trochu pospať a odísť do inej miestnosti, len na pár hodín a cítila som sa z toho hrozne. O to viac, že ma manžel spucoval, akoby som bola nemožná.

Som skutočne taká hrozná, keď si chcem len pár hodín pospať sama?

lotna
autor
21. apr 2009

Zabudla som, aj klokanku som už dnes použila a nič. Stále nemôže zaspať. Od rána od 5 hodiny rána, spal dokopy asi 20 minút.

marelica
21. apr 2009

Hmmmmm.... nezávidím ☹ .... možno keby ste mohli vybehnúť von.... Ty by si sa mohla niekde na terase najesť (u nás sú už otvorené) a malinký by pospinkal... predsa len, vonku je vonku...

K tým darčekom: MM to už nemohol vydržať a mojim rodičom "dohovoril", že sa majú správať ako dedko a babka... Tí jeho sú už starí, a nevládzu aj keby chceli... a naší sa správajú, ako keby mali ešte veľa času, že to vynahradia malej, keď bude väčšia... Myslím že to trochu zabralo, lebo sa trolilinku "polepšili"...

martao
21. apr 2009

lotna,
nám sa viac osvedčil babyvak. Malinký mal koliky, reflux. trvalo to 2 mesiace. Tam spinkal aj 2 hodiny.
lotna,
koľko má malinky mesiacov?
U nás to bolo s kupovaním vecí rovnaké. Jednoducho nič. Teraz majú 4 vnukov a s vecami nám pomáhahú dosť aj z manželovej strany.

danka2612
21. apr 2009

byvame od začiatku sami,takže sme odkazany jeden na druheho.nasi nechodia až tak často k nam,tak raz do mesiaca aj to len mamka ale brat je u nas častejsie.svokra pride dvakrat do roka.na Mikulaska nasi kupili ako sa patri a svokra nic.na vianoce nasi kopili nam aj Jakubkovi a svokra nic a to som si myslela ze aspon mydlo mu kupi.ked nas bola pozriet tak mu donesla tri banany bo nevedela co mu ma doniest.tiez ma to trapi ale nic nespravim.a hneva ma to ze nam na Vianoce povedala co jej mame kupit a nas sa nic nespytala ci nam daco treba,ale ja som ani od nej nic nechcela ale malemu mohla aspon ponozticky kupit. ☹

lotna
autor
21. apr 2009

Danka viem ako sa cítiš, príde to ľúto. Veď to keby sa aj nejaká úplná maličkosť kúpila, aj tú maličkú hračku za prá korún aj to by potešilo. Čo už s nimi narobíme. Len sa s tým treba zmieriť.

martao, veď klokanka či babyvak je podobné. Určite teraz zase nebudem kupovať babyvak. Aj tak každému dieťaťu vyhovuje niečo iné.

stvura
22. apr 2009

Co ste pisali s tymi pozornostami od rodicov a svokrovcov...no aj mi sme na tom tak ze skoro zhola nic. Najviac potom neznasam ked si svokra "pozicia" maleho do kostola a vystavuje ho tam priatelkam. Mne by to aj bolo fuk ze nam nedava nic, len kedze mozem porovnavat s jej prvou vnuckou {to je pre svokru bohyna}, tak je to priserne, lebo svagrovci mali u svokri dokonca pre malu i plienky a ja si vsetko nosim i pri dvojhodinovej navsteve sama {plienky, stravu, oblecko, vlhke utierky....proste vsetko}.
Klokanku treba len skusat, ja som v nej maleho vlacila asi uz od druheho tyzdna, nakolko som bola sama a potrebovala som aby spinkal...potom sa naucil postupne spinkat i v kociku, teraz zasa pre zmenu spi len doma.

ivana82
22. apr 2009

Ahojte, tak sa pridam aj ja do klubu "hroznych" matiek... na svojho manzela nemozem povedat jedno krive slovko, pretoze od kedy mame maleho spime vsetci v jednej izbe, iba dva krat som sa s malym ja sama z vlastnej iniciativy presunula do inej izby na jednu postel, pretoze mi bolo manzela luto, ale stalo sa aj take, ked si maly vymenil rezim noc za den a naopak, tak bolo potrebne s nim byt hore aj do druhej - tretej v noci a potom ako tak zaspinkal...manzel skvely, striedali sme sa po troch hodinach - on do polnoci a ja od polnoci a od vstaval do prace o pol siestej... pomoc od rodicov a svokrovcov neskutocna z oboch stran, ale v dobrom, moji rodicia sice maleho este nevarovali, pretoze ked nieco potrebujeme, tak ho manzel hned strci jeho rodicom, co mu chcem v najblizsej dobe zmenit...jeho rodicom ho dava pretoze jeho mamka je detska sestra v detskom domove pre deticky od narodenia do troch rokov, takze vraj vie najlepsie...aj ked neviem, ci je najlepsie ho ucit, ze ma si davat plienku na tvaricku, ked chce zaspat... jaaaj, ale som sa rozbehla, ale zas ked ma svokra dovolenku nepride a nevezme maleho na prechadzku, moja mama pride po nocnej kedykolvek, len nech maleho polubi a ked sa s nou potom o tri hodiny rozpravam, tak po kazdej druhej vete zaspava, to tiez nema zmysel ... ale sme velmi radi, ze ich mame... 🙂

ps: nemyslim si, ze sme tu hrozne matky, aj my sme len ludia...ja mam obcas pocit, ze mi z tej samoty len s malym obcas svihne..vy nie? 🙂

mizulienka
22. apr 2009

ahoj ivana, ja mam pocit, ze aj mne 🙂 nestava sa to casto, ale niekedy sa to tak nakopi, ze sa uz rozpravam aj sama so sebou 😒
a co sa tyka varovania svokrou alebo mojimi rodicmi...nanestastie vsetkych starych rodicov ma maly daleko...jednych na spisi, svokra v ziline a dedo na morave.
K nam nechodia...teda raz tu boli, ked sme maleho krstili a odvtedy len my chodime....nasi sa idu roztrhat, vsetko by nam dali aj to posledne...svokra je v tomto ovela opatrnejsia...vkuse lamentuje, ake su tie hracky drahe a je jej luto dat za hracku 200 sk (neviem teraz kolko to je eur 🙂), ale na cigarety jej nie je luto...ale to je zas ina pesnicka...ja si velmi vazim nasich, ako sa staraju...odkedy som na materskej, tak s dedkom zo spisa si volame kazdy den, snad uz aj maly ho pozna po hlase 🙂)) je to jeho prvy vnucik, neda na neho dopustit.
A este co si vazim na nasich je, ze maju uz 5 vnucat, ale snazia sa vsetkym rovnako, nikoho nechcu ukrivdit...a je mi aj velmi luto, ze vsetky ich vnucata su tak daleko...sestra je az pri nemeckych hraniciach v cechach, brat tiez mimo, my v BA ☹
ale sak snad im to odplatime aspon tym, ze budeme k nim chodievat :-0)

mizulienka
22. apr 2009

a inac co sa tyka pomoci od manzela...tak on tiez velmi pomaha, jedine co mi unho cyba je take, ze zlatko chod si lahnut, alebo vylozit nohy na stol, ja maleho zabavim, alebo vezmem von na prechadzku...ked mu to poviem, alebo ho o to poprosim, bez komentara to urobi, ale jemu asi netrkne, zeby to moholurobit sam ☹ to ma obcas vytaca...rozmyslam, ci si mysli, ze som nejaka superzena 😀 ze mozem vkuse vladat alebo co ☹

martao
22. apr 2009

lotna,
v babyvaku má dieťa úplne inú polohu ako v klokanke. Je viac podobná polohe v brušku, tak je vho.dný už od narodenia. Klokanka až keď udrží hlavičku.

ivana82
22. apr 2009

mizulienka - vsak nasi manzelia si vzali superzeny, inac by si nas nevzali, ci sa mylim??? 😀

mizulienka
22. apr 2009

hihi tak to je potom jedine vysvetlenie 🙂))

ivana82
22. apr 2009

ja sa aspon takto chlacholim... 🙂

mizulienka
22. apr 2009

hej, super si to napisala, aj mne to hned zdvihlo naladu 🙂) hned svojho muza ovela viac milujem 😀 😎

ivana82
22. apr 2009

som rada, ze som ti sprijemnila den 🙂

lulu723
28. apr 2009

Ahojte tak moja mama je super malej kupi aj oblecenie,ciapku hoci co moj tato sa z malu zahra nosi ju na rukach vypravaju sa a dokonca aj moj brat sa snu hra co ma prekvapilo a moja sestra je zase krstna ta sa tiez vie postarat.malu nechavame mojej mame a ideme po nakupoch vie sa o nu postarat a mala ju zboznuje vzdy sa k nej aj prituli az niekedy zavidim,lebo ja som na nu niekedy prisna ked som sama doma MM codi az vecer domov a byvame samy.moja mam je proste super aj jej navari a vzdy nove slovko povie u mojej mamy.

moji svokrovci su tiez super,ale niekedy ma rozculuje svokra,lebo zavidi,ze mala nemoze byt u nej.ona je o 20 rokov starsia od nasich a kazdu chvilku chodi na laser,lebo pomaly ani nevidi a veru nemala by som dobry pocit z toho,ze je u nej a mala tam aj dost casto place.ale snazi sa este jej nic nekupila,ale strikuje jej svetriky.ja od nej ani nic neziadam,lebo je na dochodku,ale sere ma to,ze ked mala ma novu vec na sebe a ona sa opyta kto jej to kupil a ja poviem,ze moja mama tak trochu ziarli a hned by aj ona kupila a este drahsie,aby nezaostavala za moju... 😠

claudinka
28. apr 2009

lotna, tebe aspon muzik pomaha.. ja som na maleho uplne sama 😒 moj muzik neprebaluje, nekupe, max. ho parkrat za den chyti na ruky a trosku sa s nim pohra.. a cez vikendy to iste.. takze vsetko robim ja, cela domacnost je na mne, aj maly.. muzik chodi do robotky a velmi rad vari, to je vsetko.. tiez som sklamana, ked som bola tehotna, som necakala, ze bude takyto.. casto sa kvoli tomu hadame, ale stale si trepeme kazdy to svoje a nikdy sa s tym nikam nedostaneme a vsetko je take iste, ako predtym.. maly bude mat 8 mesiacov a muzik s nim nebol ani raz vonku, so mnou mozno tak na prstoch jednej ruky, nanajvys na dvoch, a aj to od podniku k jeho rodicom, co su asi tri ulice 😒 a neviem ho k nicomu prinutit.. chapem, ma pracu, ktora ho unavuje a chodi domov z robotky unaveny, ale ked pride o druhej, co sa tiez niekedy stava, nechapem, preco by sa nemohol o maleho starat aj on.. to, ze mu nemoze dat mliecko a prebalit tiez chapem, kedze staci, ze nieco take zaciti, a hodi tycku, to viem.. ale takto nemozem nikdy nic spravit, ani ked je doma.. ked zaplace, povie, ze je hladny, namiesto toho, aby ho zobral z postielky a venoval sa mu.. vsak predsa o nic nejde.. je pravda, ze v poslednych dnoch sa s malym viac rozprava a zoberie si ho aspon raz na ruky, ked pride z robotky, ale aj tak sa mi to stale zda malo.. ked vidim okolo seba, ako sa niektori muzikovia krasne staraju, je mi do placu, ze som na vsetko cele dni sama.. a najviac ho prudi, ked chodime soboty-nedele napr. do tesca a po ceste vidime iba samych oteckov s kocikami a kazdeho mu pripominam.. ja ho milujem, je to uzasny clovek, vsetko by pre nas spravil, ale stale mu hovorim, ze peniaze nie su vsetko. Radsej budem dva dni jest suche rozky, aby isiel so mnou normalne niekam na prechadzku 😖

svokrovcov mam tiez nastastie uplne suprovych, vzdy mi pomozu, ked potrebujem nieco vybavit, co je tak raz za dva mesiace alebo aj menej a maleho u nich mozem nechat.. strasne ho zboznuju, ked ho par dni nevidia, uz mi volaju, ze kedy pridem.. neustale mu kupuju nieco, pre mna drobnosti a tak to potesi, ked vidim, ako na nas myslia.. casto nam jedlo posielaju; ked bol muzik nakapaty, s malym sme tam spali tusim 3-4 noci a normalne nas domov nechceli pustit..
s mojou mamou nie som v kontakte, odkedy som sa vydala, boli tam nejake problemy, ktore sme nedokazali vyriesit a teraz ani maleho nevida..

ginepra
28. apr 2009

martao - tak to je super, že sa ti chlap "tisne" do kšeftu. myslím si, že väčšinou je to inak. keď poviem môjmu, že si sadnem len pri kojení (inak je to poriadny kolotoč od jedného ku druhému plus všetky domáce práce - manžel je cez týždeň na služobkách, cez víkend sa tiež moc netrhá...) - tak mi povie: môžeš si za to sama, chceš mať všetko dokonalé pre dobrý pocit... nevieš si to zorganizovať... a tak. len toľko, prepáčte, musela som niekde vypustiť svoju horkosť... a bezmocnosť
myslím si, že veľa chlapov nedokáže oceniť hodnotu práce v domácnosti a okolo detí.... súhlasím s názorom, že je dobré im poskytnúť túto skúsenosť, pokiaľ sa dá... pre spoločné dobro a pochopenie. u nás pomohla aj náhodná príležitosť pre mňa privyrobiť si popri rodičovskej, len na pár hodín som "vypadla" (v dobrom) - mal aspoň chvíľku dve deti sám, aj keď bolo navarené a tak.... je to o kúštiček lepšie, aj mne to vynikajúco prospelo.

cheekymonkey
28. apr 2009

Tak musim povedat, ze pri tychto pribehoch si clovek uvedomi ake mam stastie na chlapa. My byvame sami, v inej krajine, v inom meste a artner je vascinou odcestovany. Takze na to vsetko som aj ja sama. Ale - ked je doma, tak nema problem s malu sa pohrat, prebalit ju atd. Musim povedat, ze mi bol najma prve 4 tyzdne velkou oporou. Zobral si volno a vdaka nemu som to prezila. To bolo najhorsie - zaciatok. Ale ako vzdy, tak som sa rychlo zorganizovala a teraz ma mala takmer 5 mesiacov a su uz chvile kedy sa aj nudim a tak vymyslam ulohy - napriklad som vytepovala sama s malou 😀 cely byt.

Boli chvile kedy som si aj myslela, ze som hrozna matka, ale vdaka najma partnerovej opore som velmi rychlo prisla na to, ze nikto nie je dokonaly (hlavne po porode a s hormonmi hore dole). Som si ista, ze su chvile ked si kazda mama povie, ze je hrozna. Ale vtedy sa treba opytat sama seba - je hladna? jej jej zima? je cista? vyzera byt stastna a zdrava vascinu dna? A ak na vsetky tieto otazky odpovies ano - a som si ista,z e si aj tak odpovies, tak si dobra mama. Takto mi to raz vysvetlil moj drahy ked mala mala koliku ako hrom a ja uz som nemohla dalej a plakala som jak tur asi pol hodinu - kazda mame svoje chvile 😉

martao
28. apr 2009

claudinka,
možeš si byť istá, že keď malinký vyrastie bude všetko inak. MM sa choval rovnako. Teraz príde z roboty domov a zoberie starších von, mne ostane najmladší. Ale nikdy deti neprebaľoval a nekŕmil.

martao
28. apr 2009

ginepra,
my sme sa s MM dostali do takéhoto štádia po rokoch. On tiež robí len, keď musí.
Všetko pochopil až časom. Keď bol nútený zostať s deťmi. Mal navarené, upratané. Len im dal najesť a utrel prdelky. Keď som sa po 2 hodinách vrátila chudák bol skoro šedivý.
Mňa ide cez víkend poraziť. Nakŕmiť tých nenažrancov je sila. Ale našťastie MM si váži, čo robím. A často mi hovorí, že som super mamina.
A keď to povie aj moja mama a otec, že sú chalani pekne vychovaní, ako pekne jedia a občas aj poslúchajú som na seba pýšná 🙂

ginepra,
máš aj horzne malinké deti, takže si nič nevyčítaj. Určite to zvládaš super. Moji starší chalani sú už samostatní mládenci, ale aj tak mám niekedy toho dosť.

claudinka
29. apr 2009

martao bodaj by si mala pravdu 😵 😵 a bodaj by nie, mat tri detuse a vsetko stihat 😉 jeeej to vsetci traja maju dve mena? to je super 😉 a su supeer, akurat kukam tvoje fotecky 😵

katrin21
29. apr 2009

no baby,... teda to su pribehy...

ja ked som mala dceru, tak moj ex svokra ma tiez castovala a moj ex sa pridaval, ze co som za matku ( lebo som chcela aby malú muz aj povozil, kazdy vecer ju kupaval, a rano ma nechal pospat a vstal on, lebo ja v noci...) vraj svokor ani raz nebol deti vozit.... no a co! podla mna to je normalne. a malá bola strasne uplakané dieta, takze na jedneho to bolo dost.

potom sme sa rozviedli, nasla som si po case priatela, malá mala asi 2,5 roka a pravý opak. Obdiv, ako sa staram, ako v noci vstávam, aj jeho mama v pohode.... takze to nie je o matke, ale o tom, aký ma na to "svokra
" nazor, akp je ona zvyknuta....

moji rodicia b ymalej dali aj modre z neba, mamina mi dodnes velmi pomaha aj financne, hoci to uz nepotrebujem, neda si povedat, nepriek tomu, ze ja osobne s nou mam velmi konflikty, ale vnucata miluje a ma ich spolu 6. Kolkokrát mi zaplatí druzinu, obedy a pod. pre malu... a o strazení aniu nemusim hovorit. hocikedy, lebo byvame cez ulicu, kazdy den ju berie zo skoly a pod..vodí na hudobnu...

horsie bude, ked budeme s terajsim priatelom spolu a tam nemame nikoho , budeme 110km od nasich a 40km od jeho mamy, kt. nam aj tak moc nepomoze.. takze to bude tazke, kedze chceme babo.. uplne sami....
ale niekedy si hovorim, ze je to aj lepsie, lebo aspon do vsetkeho tak moc rodicia nevidia a potom nekecaju.... 😉

cheekymonkey
29. apr 2009

katrin 21,

Nebude to take zle. Ja som od nasich 2 a pol hodiny lietadlom a od svokrovcov hodinu lietadlom, moj drahy vela cestuje a tak som tu na to vascinou aj ja sama. Ide o to ako sa zorganizujes. Ono sa to da zvladnut. Moja rada: Najdi si co najviac kamaratok. To sa mi najviac osvedcilo. 😉

katrin21
29. apr 2009

ved hej... ale zatial tam mam len jednu kamosku , spolu sme byvali na intraku na VS, a byva blizko... inak zatial moc nie.. aspon nie take na navstevovanie sa a kavockovanie. ale ked tam budem stale, bude to ine 😉

martao
29. apr 2009

katrin,
dobre, že si sa rozviedla, inak by Ťa zdeptal úplne.
My sme sa sťahovali do rodinného domu, keď som bola už tehotná. Tiež som tu nikoho nepoznala. Jednoducho sme mali šťastie na ľudí.