Som hrozná matka?

lotna
18. apr 2009

Stalo sa aj vám, že ste už niekedy stratili nervy, bola nervózna, kričala po manželovi? Celé dni trávim sama s mojim malým, manžela mám do večera v práci a som už niekedy totálne vyšťavená. Chcela som si v noci trochu pospať a odísť do inej miestnosti, len na pár hodín a cítila som sa z toho hrozne. O to viac, že ma manžel spucoval, akoby som bola nemožná.

Som skutočne taká hrozná, keď si chcem len pár hodín pospať sama?

ingra73
18. apr 2009

ahoj, nemyslim si zeby si bola az taka hrozna matka, co mam povedat ja? par krat sa mi uz stalo, ze som v duchu preklinala chvilu, ked som suhlasila s myslienkou, ze sa druhy krat vydam....a keby som sa nevydala druhy krat, tak by som vlastne nemala svojich dvoch nadhernych synov 😉 tak nie som ja hroznejsia matka??? aj ja mam dni, kedy od unavy nevidim pred seba, no na rozdiel od teba ja mam 4 deticky a manzel neviem ci vobec vie aspon prebalit najmladsieho, este ani raz ho nenakrmil, v noci vstavam vyhradne len ja, ved on je zamestnany- musi sa vyspat, a cez den makam okolo dvoch malych sarvancov uplne sama.... a poviem ti, po takej prebdenej noci mi je vselijako, len nie do smiechu..... M na vychadzku vezme aspon starsieho....aj ja sa s nim hadam, kricim po detoch a som dost neprijemna, ked sa vsetko na mna navali, ale myslim si , ze mam na to narok.... ak tvoj manzel nevie pochopit, ze si chces jednoducho oddychnut, skus ho nechat, nech funguje on aspon jeden cely den sam okolo maleho a v noci nech on vstava, a nech vyskusa cez den navarit, upratat, poprat, pozehlit, ist s malym von.... a potom pochopi, preco si chces jednoducho oddychnut uplne sama....

hanuky
18. apr 2009

nie si hrozna, kazda z nas ma toho plne zuby raz za cas. Ver mi.
manzel ta musi pochopit, ci sa mu to paci, alebo nie.
Skus mu vysvetlit, ze je to aj jeho dieta a ze ty nie si robot. Nech vstava k dietatu aspon cez vikend.

u nas to tiez tak funguje, z piatka na sobotu a na nedelu si manzel rano zoberie malu hned z postielky, prebali, da papat a ja spim dalej. aj tie 2-3 hodky pomozu. Inak sa to neda, tie ktore mame živé neposedne deti, viete o com hovorim.

materska nie je dovolenka, je to materska žmýkačka. Jasne, ze je to uzasne obdobie, ale maximalne vyčerpáva.
Urcite sa cele dni venujes dietatu na plne obratky, tak je jasne, ze si zničena vecer. NIE SI HROZNA MATKA. Lebo milujes svoje dieta, robis maximum pre neho a davas mu vsetko cele dni. SI TOTOZ LEN CLOVEK

naozaj ti drzim palce.

martao
18. apr 2009

lotna,
nie si hrozná. Si úplne normálna. U nás to bolo to isté. Stačilo mu nechať malého na dve hodiny. Bol s nervami mimo. Jednoducho ma pochopil.
Neviem koľko má malinký mesiacov. Snaž sa nebyť dlho sama. Je tu fórum v Regionoch. Určite si tam nájdeš možno aj novú kamarátku. Alebo je dobrá aj téma Spoločný termín.
Aj povzbudivé slová ti pomožu dostať sa z tohto začarovaného kruhu.

Držím palce.!!!!!!!!!!!!!!!

lante
18. apr 2009

Lotna, ja som potom tiež hrozná matka. V októbri.....teda keď mal Vili zhruba rok, som mala jednu noc, že som od 20:00 do 2:30 k nemu vstávala 7x. To som už bola tehotná asi v 8-9tt a bolo mi pekne zle a bývala som strašne ospalá. No a o tej 2:30 som sa rozplakala a povedala manželovi, že potrebujem spať aspoň 3 hodiny vkuse, zobrala som si paplón a šla spať na gáuč do obývačky. Našťastie to pochopil a vôbec nenamietal a ani mi nič nevyčítal.

koniarova
18. apr 2009

Lotna, to nie je o tebe, ale o tvojom manželovi. On je hrozný. Keď sa takto zachoval a spucoval ťa za to, že si už ozaj nevládala , mal by sa hambiť.Ale obávam sa, že keď to nepochopil doteraz a doteraz nezistil, aké náročné je mať dieťa, už to nepochopí.

babulka123
18. apr 2009

lotna a co to jeho dieta nieje??? aspon cez vikedn.. nepoviem cez tyzden ... je unaveny aj on z roboty alebo tak .. ale aspon cez vikend.. sakra.. niektori chlapi.. heheheh dufam ze u nas to tak nebude..

to som ale optimistka co ???

koniarova
18. apr 2009

Babulka123, zapriahni ho hneď od prvého dňa.A nech sa pekne naučí všetky robotky okolo bába.

katka1981
18. apr 2009

lotna, nie, zvladas to dobre, ja budem este horsia a manzelovi budem hubovat uz od porodu 😀 Si vycerpana, si dobra mama, neboj, len manzelovi vysvetli aby bol chapavejsi.

usnicka
19. apr 2009

lotna, je normalne, ked si chces oddychnut. A presne, ako tu pisali dievcata, zapoj co najskor muza do starostlivosti o babo, inak sa ti to uz nemusi podarit. Ja som tu chybu spravila a vsetko je na mne. Muz spi vedla v izbe (ale to mu nejako nevycitam, nech sa do roboty vyspi), ja x-krat v noci vstavam k malinkemu (a to mal do 5,5 mesiaca riadne koliky, tak bol hore aj 10-krat za noc), prebalujem, krmim, na vychadzky chodim sama atd. a tiez uz niekedy nevladzem. Tak je najlepsie vydiskutovat si to hned na zaciatku aj za cenu, ze bude par dni ofuknuty, ako potom cely cas sa starat sama a hadat sa a neviem co. A tiez zabera nechat ho s malinkym, ked boli sviatky a bol s nami, tak zbadal, ze to nie je oddych, a trochu sa zacal viac snazit. Tak sa drz.

koniarova
19. apr 2009

Usnicka, prvadu máš.Ked ho nezapojíš od začiatku na 99% sa ti to už neskôr nepodarí.Zvykne si na to, že všetko zvládneš sama a bude tvrdiť, že ty to vieš robiť najlepšie. 😉

usnicka
19. apr 2009

Tak tak, tu poslednu vetu casto u nas pocut..

lotna
autor
19. apr 2009

Ďakujem vám za povzbudenie.
Môj manžel sa zapája do týchto činností keď je samozrejme doma, nemá problém prebaliť ani okúpať. Mne najviac vadí to, že keď ja začínam strácať nervy a som vyčerpaná, vtedy by som najviac očakávala pomoc a hlavne povzbudenie od neho. No vtedy je to tak že on je tiež nervozny a nevie ma pochopiť a vtedy mi je z toho do revu. Pretože som sklamaná sama zo seba, že to už nezvládam a z neho, že ma vtedy nevie pochopiť.

martao
19. apr 2009

lotna,
u nás bolo to isté. Teraz máme už 3 deti a je to úplne iné.
Chyba je asi v komunikácii.

stvura
19. apr 2009

Lotna, drz sa, ono sa to casom zrovna {nepisala si ake stare mas dietatko} ale naozaj muza zapoj. I tak urcite pride na to ze sa niekedy o maleho budes starat len ty - mi mame momentalne odbdobie ked maly chce byt len a len so mnou a u mna... Treba zapojit i pribuzenstvo ak sa da, aby si si oddychla a hlavne sa kvoli domacim pracam a podobne neznepokojovat.

janulik.j
20. apr 2009

lotna neboj aj ja cez vik spavam v obyvacke 😉 zo zaciatku som z toho mala hrozne vycitky, ale teraz ma MM sam vyhana, lebo ja sa pri tom nasom krpatom poriadne nevyspim. Vkuse sa hadze v postielke ako ryba na suchu a ja som pri kazdom mrnknuti hore. cez vik to mame rozdelene tak, ze ja vstanem v noci a MM rano alebo naopak. a niekey ked som uz fakt vystavena, tak vstava len on. A robi to s radostou, ze si maleho aspon uzije. Ja si poviem, ze co tomu malemu pomozem, ked budem spat v spalni. A rano som potom podrazdena, takto ma veselu mamcu...Mame aj monitor dychu, takze som kludna. Ved sme ludia a nie stroje... a u nas nastastie funguje to, ze ked uz som vynervena z maleho, tak MM sa snazi vsetko obratit na srandu a naopak. Som rada, ze ho mam, lebo do 2 mes. som bola s malym sama, pretoze bol v zahranici, a maly mal hrozne koliky, takze sa doterza cudujem, ze som neskoncila v Pezinku 😀

lyongirl
20. apr 2009

ahojte, pridávam sa k "hrozným matkám" 😀 . Myslím, že sme na tom podobne... ide o to, že ja som tiež niekedy s nervami už totálne na konci. MM pomáha, ale len keď je doma a to len so starším. No a doma je málokedy, takže som skoro stále s deťmi sama. Treba všetko porobiť, uvariť, upratať a oprať a to nehovorím o ostatnom, prebalovať 2 deťúrence, stihnúť ísť s nimi von, no niekedy si pripadám ako stroj a tiež by mi pomohlo nejaké povzbudenie, alebo vačšia pomoc doma, ale tá nikde. No a potom si nervy vybíjam na synovi a je mi to strašne ľúto...., pritom by stačilo tak málo a to aby nám chlapi trochu viac pomohli a hneď by mali doma milú, usmiatu a spokojnú žienku.
A je pravda, že je to o komunikácii, ale ja to môžem hovoriť aj milo, aj nakričať, u nás to nezaberá, MM jednoducho nevie pochopiť, ako mi je a čo všetko obnáša domácnosť s 2 deťmi. On povie, že šak ja zarábam a narobím sa v robote, no ale ja sa ani nenarobím, že? Tuším si to s ním niekedy vymením, dopriala by som toto všetko chlapom, vrátane kojenia, či by neboli vyčerpaní....hneď by sa na to ináč pozerali!

cat
20. apr 2009

lotna : jedine, co je na tom hrozne -z toho,co si napisala- je spravanie tvojho manzela ☹ Ty sa neobvinuj. Ak mas nato povahu, zbal sa 1 den cez vikend a nech si s celou domacnostou a dietatom poradi sam a vecer mu popripade po celej tej fuske este navrhni tutumutu, aby sa raz vedel vcitit aj do toho, co vsetko musis zvladat ty. A potom sa ho spytaj, ci nemas pravo na oddych a spanok 😔

koniarova
20. apr 2009

Chlap, ktorý nebol z dieťaťom sám aspoň jeden celý deň, to nikdy nepochopí.Tak isto ako to nepochopia naše slobodné, bezdetné kamarátky. 😒

majsan
20. apr 2009

ve to .my sme prakticky v praci 24 hodin denne a oni sa stazuju ze su unaveny aj ja som mynule dala maleho muzovi lebo som uz bola taka unavena a nervozna a este v noci maly tak zle spal ze som dokopy spala mozno dve hodiny.najprv dudral ale hned som mu povedala ze sme ho robili dvaja 😀 a tak teraz to mame tak zariadene ze cez vikend ho bavy on 😀

mywiel
20. apr 2009

lotna nenechaj si nahovorit, ze si hrozna matka a manzel by mohol by chapavejsi a ked pride z prace ti trochu pomoct nie? 😒 😕

martao
20. apr 2009

Tiež hovorím. Dať mužovi dieťa na 1-2 hodiny a zaklapne.
Ja som doma už 7 rokov a tiež som niekedy na nervy. Našťasie MM to chápe a deti berie von, hlavne staršie.

lienka79
20. apr 2009

lotna...urcite nie si zla a uz vobec nie hrozna matka len preto,ze si chces pospat...ja ta uplne chapem..pretoze je pre mna spanok dost dolezity 😠 \Skor by som povedala,ze by to chcelo vacsiu chapavost a toleranciu zo strany manzela.Ked si mysli,ze je to take jednoduche,celu noc vstavat a potom fungovat s malym do vecera,nech si to napr.cez vikend s tebou vymeni..aspon na jednu noc/den a uvidi.
To,ze si s malym doma,neznamena,ze sa povalujes 😝
U nas to fungovalo tak.aj ekd som muza nenutila,ze sme vstavali k malemu obaja...ja som odsavala mlieko,on ho krmil,prebalil a pri uspavani sme sa striedali,lebo maly velmi ze spaval do 2 mes....a myslim,ze by to tak,pokial muz nema fyzicky narocnu pracu,pri kt.hrozi uraz,malo fungovat vo viacerych rodinach..ved dieta ma 2 rodicov...Neznamena,ze ked zena dieta porodila a koji,muz sa nemoze zapojit a zenu odbremenit 🙂

danka2612
20. apr 2009

aj ja som zlá matka?ked idem na dva tri hodinky do prace,ktoru mam pod nosom a nechám manžela samého s Jakubkom doma?plne sa vie oňho postarať.chcel si to vyskušať,pretože mi povedal,že ja si oddychujem doma a on musí pracovať,tak som mu dala príležitosť byť trošku doma so synčekom.nemusí nič robiť len sa venovať malému a dať mu papkať.po čase ,ked som sa ho pýtala,či by ostal doma a ja nastupila do prace, či by to zvládol,ale aj s ostatnými povinnosťami,tak vravel aby som bola ja doma lebo by to nezvládol.idem do prace dva krát do týždňa.niekedy s veľkými výčitkami,ale poviem si,že aj ocko sa musí naučiť pestovať synčeka.myslite,že robím dobre,alebo nie?

stvura
21. apr 2009

Danka, ja akurat zvadzam boj sama so sebou ako vyriesit veci, lebo som vcera dostala super ponuku na pracu ktoru som vzdy chcela robit v meste kde byvam...
Mam to o to horsie, ze praca by bola na plny uvazok a prvy mesiac by som musela vela cestovat {Spanielsko, Nemecko}, tak neviem...myslim ze dve hodinky su fajn, to nikoho nezabije. Moj muz so mnou uzavrel dohodu ze kto ma vacsi plat robi a ten druhy je na materskej...myslim ze tvoj to zvladne, len ho treba troska posmelit. Je velmi dobre ked je tato s malym, lebo napriklad moj muz je momentalne vela z domu a maly si od neho tak odvykol ze u neho place a nechce byt. Tak aby sa mu to tiez nestalo.

lulu723
21. apr 2009

Ahojte lotna ja mam doma to iste tiez som od rana do vecera sama z malu teraz je to horsie,lebo uz lozi jak dabel a stava sa na nozky co by chcela uz aj chodit.doma mam samy neporiadok co nestyham upratat,lebo teraz ked ma nevidi tak zacne revat jak tur.manzel pride vecer z prace a vynada mi,ze doma nic nerobim,ze je tu vsade bordel.tak ja mu tiez vynadam,ze ten bordel robi sam ked sa nevyzuje a chodi po dome obuty a ked sa vyzlieka tak to necha hodene na zemi a ja stale chodim jak krava vsetko zbieram a davam prat u nas pracka ide nonstop tak nestyham ani zehlit uz to len ukladam ozehlim len to najnutnejsie.mala mi tu robi same omrvinky a uz som vazne vycerpana.chodim spavat o pol 10 to uz mala spi od 8 aspon,ze sa sama vie ulozit a zaspi sama.v noci k nej musim ja vstavat.akurat to mi pomoze ked si malu zoberie o 6 a ja spim do pol 8 to ju pekne prebali a nakrmi a potom mi ju supne do postele a staraj sa.niekedy ked v noci chcem spat a mala mrnci tak do neho stuchnem nech jej ide dat mlieko,lebo ja neviem ani rozlepit oci co som taka unavena. ☹

martao
21. apr 2009

Podľa tejto témy, sme nie sme všetky normálne. Ale je to len nezvyk. Pri prvom som tiež nevedela, kde mi hlava stojí. Pri druhom som si sama maľovala izby v dome. Źehlím len najnutnejšie, hlavne pre najmenšieho.
Možno to znie kruto, ale väčšinou sa sťažujú mamy s 1 dieťaťom. Ja som sa nevyspala poriadne pár rokov. Deti boli kojené do 2 rokov aj v noci. Asi ťažko by mi manžel pomohol nakŕmiť. Najmenši vstáva o 5 ráno.
Muži sa stávajú otcami pri porode, ženy matkami pri zistení, že sú tehotné. MM nevedel pri prvom synovi ako na neho. Teraz by ho najradšej aj nakojil. Lenže ja som za tie roky chytila takú rutinu, že ho k ničomu nepustím.

lotna
autor
21. apr 2009

Baby ja som dnes totálne vyčerpaná. Malý od rána spal asi tak 2x po 5 minút. Nestíham si ani obed navariť. Stále plače keď nie je na rukách alebo s ním neskackám na fit lopre. Keď ho dám lahnúť vreští ako najatý. Som zúfalá a hlavne hladná. Asi si dám len suchý chlebík, navariť pri ňom nestíham. Zrejme len vtedy keď by som ho nechala plakať, ale nedá sa mi.

Ešte jedna vec ma trápi baby. Vaše maminy, babky vašich bábätiek, kupujú vám vecičky alebo hračky?
Moja mama mu kúpila len vtedy keď bola so mnou v meste a vyberala som mu čiapku tak ju zaplatila. Ale inak malý od nej ešte nič nedostal na oblečenie ani hračku. Keď som jej to povedala, vravela že ona mu bude kupovať keď bude väčší, vraj teraz podostával dosť vecí. Neviem, je mi to hrozne ľúto hlavne keď počúvam od kamošiek koľko vecí im pokupovali ich babky. Ani malého postrážiť, alebo len vtedy keď sa usmieva. Keď začne plakať už aj ho donesie. Takže s ním chodíme všade, nemám možnosť malého dať postrážiť mojim rodičom.
JE MI TO TAK VŠETKO ĽÚTO, alebo si myslíte že preháňam v tomto alebo im krivdím?

marelica
21. apr 2009

Ahojte... tak ja som pre zmenu jedna z tých perfekcionalistiek, ktoré musia mať všetko tip-top. Tak to platilo, až kým mala dcérka 3 mesiace. MM mi veľmi pomáhal, staral sa, naša bambulka sa v noci budila max. 2-krát... Stíhala som domácnosť aj zaskočiť do práce. 🙂
Teraz je z našej malej "živé striebro"... vyžaduje si pozornosť, lozí, prevracia sa.... a ja zrazu nevládzem... už sa nedá len tak uložiť do postieľky, pomojkať a zaspinká! Navyše dokončujeme dom, okolo ktorého je roboty ako na kostole... 😒 Našťastie máme blízko babky a dedkov...
Aj mne už neraz praskli nervi. Vyčítala som si, že nie som dobrá mama, keď dcérke pustím kolotoč nad postieľkou a ja ešte dospávam (od 5-tej ráno tak na hodinku). Naposledy, keď sa naše slniečko skotúľalo z postele na dlážku. Kým som očkom hodila na suchú plienku, už plačkala na zemi. Dve noci som nespala od výčitiek a strachu, či si neublížila... Aj hormóny robia svoje 😖
Neboj sa, Lotna, nie si sama... myslím, že nás je viac, čo z času na čas nevládzeme... a potom nás to trápi. Asi najťahšie je zbaviť sa snahy, aby všekto bolo na 100 %

marelica
21. apr 2009

Ahoj Lotna,

ak Ti drobček plače, keď ho položíš, skús si pomôcť s klokankou, manducami alebo baby-vakom. My sa teraz s malinkou manducujeme... a je to super. Ona je spokojná, že je "na rukách" a ja mám pri tom ruky voľné na upratovanie, alebo varenie... 😀

Čo sa týka toho varovania zo strany babiek... my sme na tom rovnako. Moja mama na začiatku nejavila o malú obzvlásť veľký záujem. Potom som bola chorá, tak sme ju uprosili, aby prišla pomocť. Po dvoch dňoch som ju diplomaticky poslala domov, lebo ma znervózňovala (prečo malá stále plače? môže toľko čkať? nezdá sa ti, že prebaľovací pult je príliš vysoký-úzky-nepraktický? kde odkladáš plienky-utierky-cumlík-fľašu-hračky-a milión iných vecí?) Keď malá zaplače, babka zbledne ako stena a zakaždým príde s tuctom otázok: Nie je hladná, smädná, pocikaná, pokakaná, unavená, zabanovaná....? ☹
Môj tato je kapitola sama o sebe. Aj keď bývame v jednom meste, od narodenia malej nás bol pozrieť tak 2-krát. "Veď čo s takým malým deckom? Ženy majú na to cit! Čo ja, starý chlap!" - pekný dôvod, že si nepríde vnučku pozrieť... 😠
O to viac ma to trápi, že manželovi rodičia sú úplne iní. Svokra malú povaruje (hoci má o 20 rokov viac než moja mama), pokočíkuje, pohrá sa s ňou... Svokor jej vyrezal kolísku z dreva, nosí ju na rukách... Každý deň nám zavolajú, ako sa máme a či niečo nepotrebujeme... A čo naši???? Hnevá ma to!
Neviem, ako im mám povedať, že majú vnučku, ktorá ich potrebuje. A to je ich prvé vnúčatko!

lotna
autor
21. apr 2009

marelica sme na tom úplne rovnako. Presne to isté čo si písala. Tiež by som dala malého skôr dohliadnuť k svokre. Tá nikdy nepanikárila. A pre našich je to tiež prvé vnúčatko o to viac ma to trápi, a bude možno aj jediné a nevenujú mu moc času no a stými vecičkami a darčekami, to nechápem. Ja som im s mužom vždy kupovala niečo keď sme prišli z dovolenky a ony nič, ani mne by nemuseli kupovať, aspoň tomu malému. JE MI Z TOHO MOC SMUTNO, nemyslela som že to takto bude.