Som zlá matka, keď dávam dieťa na víkend k starým rodičom?

michala11111
27. júl 2014

Ahojte rada by som sa zverila s mojimi pocitmi. Ide o to, že odkedy má moja dcérka 8 a pol mesiaca (teraz má 10mes.) stále ju dávam k mojej mame na víkend, zvyčajne v sobotu a prídeme pre ňu v nedelu poobede. S mužom si vždy urobíme vlastný program, ideme sa kúpať, večer von, alebo tak. Proste nám to vyhovuje byť bez nej sme len my dvaja všetko je jednoduchšie ideme kam chceme, prídeme kedy chceme...... Ale na druhej strane mám výčitky, že ju neustále takto odkladáme, totiž aj teraz pôjdeme na 5 dní na dovolenku bez nej a všetky mamičky s ktorými sa bavím ma nechápu idú s deťmi k moru, na dovolenky, ich deti nikdy neprespali u starých rodičov a tú sú aj o rok staršie ako naša. Pritom malú sme chceli s mužom sme boli spolu predtým 8 rokov, ja mám 27 on 33 čiže nie je to nečakané dieťa sme sa na ňu tešili, len nejak nás to s ňou moc nebaví....... Som hrozná.................

ukulela
27. júl 2014

@michala11111 mas stastie, ze mas malu kam dat a oddychnut si. aj ked kazdy vikend sa aj mne zda trochu dost, minimalne uz potom, ked dieta bude vnimavejsie na zazitky, by ste mali mat aj vlastny rodinny program, zoo, kupalisko, vylety ... ty si s malou (predpokladam) kazdy den nonstop a je normalne, ze potrebujes vypnut, oddychnut si a odreagovat sa od plienok a krmenia. akurat travi s dietatom cas aj tvoj manzel? a ak ano, tak kedy?
a co sa tyka slov kritiky od diskutijucich, ze odlucenie atd - to mi pride ako silna kava, ved si s nou cele dni - a ta dovolenka mi vobec nevadi. ked malu zvlada starka a malej je tam dobre, preco nie? ved nejdente na pol roka od nej prec ...

andreah25
27. júl 2014

@michala11111 budem teraz za hnusnú - ale nie si zlá matka a nie je to nič nenormálne čo robíš. Ja tiež nechávam deti u mojej máti - či už kvôli tomu, že si chcem doma upratať a to sa s deťmi nedá, alebo idem niečo poriešiť pracovne, alebo idem na nákup, alebo idem proste s babami von, alebo ideme niekam s mužom - a čo je na tom? Môj život sa predsa narodením detí neskončil a čo by som mala zo života, keby sa mužovi prestanem venovať, lebo deti a muž začne zahýbať? K čomu by to bolo? Boli potom deti šťastnejšie keby sú cez týždeň u mňa a cez víkend u otca, alebo opačne?
Ak máš výčitky kvôli tým víkendom, tak ich obmedz, trebárs na každý druhý.
Jediné, čo by som fakt neurobila, že by som išla na 5 dní na dovču bez detí - muž mal síce také tendencie, že ísť, ale tak zase to už je aj na mňa veľa. Bežne sme ale niekde, že cez noc spia u našich - napr. sme boli na svadbe, či na plese, keď mal malý štyri mesiace a pod. Ale dovolenku bez detí, to nie.....
A to, že Ťa to s malou nebaví? Verím, že môžeš tento pocit mať, i ja ho často mám - a nie je to žiadna skytá popôrodná depresia, ako to tu niektorá načrtla - jednoducho asi si aktívnejšia žena a riešiť bábo, ktorá je/spí a kadí nie je potrebná zábava. Tvoja malá je ale už 10 mesačná, tzn. lozí, možno už začína aj chodiť, určite už brbloce - treba sa s ňou hrať, rozprávať, tancovať - proste čokoľvek a urobiť si program - ísť von s kočíkom, do mesta i s ňou, s kamoškou a pod. - tento pocit určite časom pominie. Neverím, že nie je ženy, ktorá by si minimálne v duchu nepovedala, že ju to nebaví. Niektoré sú tu až véééľmi dokonalé, alebo my ostatné sme až véééľmi nedokonalé...
A rodina nie je len o deťoch - rodina je o spokojnosti každého jej člena, tzn. aj Teba, aj manžela - ak vám tento systém vyhovuje a taktiež je aj malá spokojná, tak je to v poriadku. Iné by to bolo, ak by malá plakávala u babky, vtedy by som to nerobila.

Bože, kde sú časy, keď nás moji rodičia nechali celé dva mesiace prázdnin u babky v PO a oni tu na západe chodili do práce - ja som mala niečo cez 6 rokov, brat mal 4 a ségra 1 rok - a sme tu a žijeme 🙂. Teraz je to tuším niečo totálne nepredstaviteľné, čo i len na jednu noc nechať dieťa u starých rodičov, neviem, ale mne osobne je to véééľmi divné. Alebo som divná ja a trpím popôrodnou depresiou 🙂 🙂 🙂 .

sosanna88
27. júl 2014

@michala11111 ako ten prvy rok s mojou ma tiez nejak obzvlast nebavil..len som uspavala,natriasala,nijak sa mala nechcela ,,hrat,, nic ju nezaujimalo,revala,mrncala,nespala...hrozne ma to vycerpavalo a nudilo..vtedy ma tiez zachranila mama, sem-tam, cca 1den v mesiaci si ju vzala na noc a nasledujuci den poobede sme pre nu sli..a to mi stacilo na regeneraciu. rozum by prijal aj viac,trebars aj kazdy vikend ako to mas ty ale srdce nedovolilo...takze po tejto stranke nechapem.
teraz ma moja 18mes., je stale umrncana ako fras ale uz je to aj tak ine, uz beha,blazni sa,hra sa,mazna...proste je s nou svanda. niekekedy som z nej ale taka vystavena, ze od zufalstva volam mame ci ju vezme na vikend no a ked ten vikend pride, ja tam nakoniec ostanem z malou lebo neviem od nej odist 🙂
takze chodieva len ked vyslovene je to nutne, ze ideme na nejaku oslavu kde vieme, ze chceme byt dlho do noci alebo potom len v ramci dna ak nieco potrebujem poriesit 2-3hodky...niekedy mam take pocity, ze boze chcem mat klud, chcem ist na vikend dakam bez nej,na dovolenku...my sme sa napr. vcera vratili z tyzdnovej dovolenky,poviem ti bol to horor!!!to cestovanie s malou,prisposobovanie sa jej rezimu,hysaky,revy bo bola v cudzom prostredi,plno ludi okolo nej...som uz ku koncu myslela, ze ma odvezu..ale bez nej by som i tak nesla.
proste je uz sucast mna a jednoducho az tak vela ju davat od seba ako vy, to uz je dost podla mna...
no ty si matka a ked to tak citis, ked ti nechyba, ked ta to nebavi atd....tak to tak rob. mala je isto spokojna aj u babky,neznamena to, ze ju nelubis...niektore su take povahy..nevyzivaju sa zrovna v pritomnosti deti. neviem..no ale snazila by som sa to asi zredukovat a zacat si robit programy aj s malou...uvidis, postupne ta to bude bavit viac a viac...

jankaroy
27. júl 2014

Keby som mala taku moznost ako ty tiez by som to urobila, tie vikendy aj ked nie kazdy vikend ved aj otec si musi dieta uzit aspon cez vikendy, akurat na dovolenku by som zobrala aj dieta ved ste rodina a na rodinnu dovolenku sa chodi s dietatom 🙂

horana
27. júl 2014

Tazko povedat podla toho faktu ze je to kazdy jeden vikend a toho ze sama pises ze vas to oboch s muzom s nou nebavi...a ze ta to trapi...akoby v pozadi to bolo aj hlbsie a aj cez tyzden kedy sa jej venujes ta to zcasti nebavi...ze nie ste taka ta zohrata rodina co drzi spolu a co dieta prijala do svojho stredu.
Ono keby bol cely tyzden super v tom ze ta to s nou bavi, mozno by ani ten vikend nevadil ako taky, ale myslim ze tam je trochu posramotene to naviazane clenov vasej uzsej rodiny na seba. To ze s nou navstevuje rozne kurzy, je sice pekne, ale o kvalite vztahu este nic nehovori, to tiez moze byt len na rozptylenie pozornosti, telesne ste spolu ale dusevna blizskost moze byt zcasti narusena. Pisem moze, lebo len ty vies, citis ako to je. Netreba sa spovedat, ked to vsak tak je, bolo by dobre na tom popracovat.
Ono dnes je takych rodin prekvapivo vela, ziju pri sebe, ale skor vedla seba nez spolu, sloboda je len zasterka toho ze nie su team, ale kazdy ide za seba, v tomto pripade rodicia blizkost maju, ale s dietatom to pokrivkava. Je to taky ten diplomaticky povedane "osobny priestor", niekto by mozno povedal "studeny/si odchov" hmmm.

cawes
27. júl 2014

@michala11111 ahoj ked mal maly 8 mesiacov isli sme na dovolenku do ameriky na 16 dni a maly bol z babkou a prezili sme to, uzili si dovolenku vobec v tom nevidim nic zle, prave naopak. rodicia tiez potrebuju aj cas pre seba, takze sa necit hrozne. Alebo to robte kazdy druhy vikend namiesto kazdeho.

lady511
27. júl 2014

@michala11111 Ahoj,,nečítala som príspevky všetkých báb..len tvoj uvodný a odpoviem ti takto...ked sa naša mala narodila..bola som u rodičov cca2m ..bola som po cisárskom a mamina mi pomáhala,,ale aj ona chodila do práce,,takže v noci nie ale cez den bola perfektná a dakovala som bohu že je pri mne blízka osoba ktorá mi poradí (moje prvé mimi) a ochotne pomože,,,samozrejme pomáhal aj moj ocino (lahol si ku nej ked v noci plakala že ju chytí za ruku a zaspí 😀 zaspal sko ako ona 😀 😀 ) ,,ale ked mi ju mamina postrážila a ja som mohla íst na kavu s kamoškou.. alebo do mesta bola som štastná..(mala spala v noci velmi ale velmi zle asi tak 3-4h)..ked sme odišli do sc..su daleko,,svokra v inom štáte..verím že potrebuješ oddych,,vobec to nieje hanba,,ani sa nemusíš cítit zle,,ja by som ju tiež davala mamine aj každý den na chvílku,,a prečo nie maju super vztah s našou (naša ma 2r a 8m) ...ideme s mojim na drink alebo večeru,,,ved tým že sa dieta narodí ,,neprestane fungovať partnerský život takže partneri /manželia by mali byt aj osamote..ale..ak to zoberiem podla seba..ja som zatial nehala malu s priatelom len raz na výkend ked som išla pozriet choru maminu,,,a veru mala som čo robiť aby som zaspala,,ty to vnímaš inak lebo máš naozaj ešte malé dietatko a ten vztah nieje taký vivinutý,,preto ti tak nechýba.,.ja ta kritizovať nebudem!!!! ..pretože ja som mala velakrát rozne stavy že som musela naratat do 10 predýchat a vrátit sa k malej ,,(ked sa človek vyspí 2r po 10h vie o čom rozprávam)..ak máš také živé dieta ako aj uuuuuuuplne ta chápem,,ta láska,,ten krásny vztah príde trošku neskor 😉 a potom nebudeš od nej chciet odíst 😉 nie si zlá matka,,možno si len unavená a vyčerpana,,uloha matky je pre teba vpodstate ešte nová,,musíte sa spolu zžiť 😉

sosanna88
27. júl 2014

a inak suhlasim s tym nazorom, ze dnes uz sa na to pozera prehnane...ja so segrou sme chodili kazde prazdniny k babke na cele dva mesiace bo nasi robili, s nasimi sme isli len na dovolenku na 2tyzdne a co sa nam stalo?a tiez pri kazdej prilezitosti sme putovali k babke..
mama nas miluje,dala by nam modre z neba,my milujeme ju, sme spolu tak casto ako sa len da,proste mame perfektny vztah a taky isty aj s babkou...ziadna ujma.
a ja ked som dala mame malu na pol dna ked mala nejake 3mesiace bo sme isli na oslavu tak kazdy na mna pozeral jak na krkavciu mater, ze ako som mohla...
ono ja nemam potrebu malu davat tak casto od seba, ale ked ide raz za mesiac,alebo za dva na noc k nasim,tak akoze...si myslim uplne v poriadku...

katarinamarkova
27. júl 2014

@michala11111 nezaspala si nikde 🙂
moj nazor, asi skor zivotny postoj - zena neprestava byt zenou, po tom ako sa stane matkou, jej zivot nekonci, len sa rozvija 🙂
a nie je podstatne to kolko casu travis so svojim dietatom je dolezita kvalita toho straveneho casu co mu venujes......
to ze si s nim napr. 24/7 a popritom behas, upratujes, varis, peries, zehlis ci trkoces s mamickami na ihrisku, podla mna nie je cas straveny s dietatom
to ze ho na par hodin ,,odlozis,,neznamena ze mu venujes menej svojho casu, mozno dokonca viac ako mamicky co su s mimcom 24/7

selema
27. júl 2014

@michala11111 vôbec nie si hrozná, plne Ťa chápem ... nevieš si predstaviť, čo by som ja za to dala, keby som mala takúto možnosť. Žiaľ svokrovci o svoje vnúčatka nejavia záujem a moja maminka je chorá 😒 takže tam to néjde, aj keby som ako veľmi chcela, takže ja/my som/sme s deťmi nonstop.

Určite to je normálne, vôbec sa nad tým netráp a užívajte si spoločné chvíle s manželom 😉

sissy27
27. júl 2014

@mamulienka30 nie som na MK dva dni a prečítala som si dosť diskusií a statusov, aby som vedela, aký je tu štandard - 90% je to tak, že po pôrode už nemá existovať nič iné, ako dieťa... áno, je tu pár výnimiek, ktoré fungujú inak, ale aj tie sú väčšinou radšej ticho, aby si nezlizli tupé komenty o tom, "ako preboha môžeš..." a ja presne chápem, čo chcela povedať tým, že "spolu ich to moc nebaví" - venuje sa dieťaťu 5 dní v týždni, predpokladám, že vtedy zmáknu všetky detské veci a cez víkend chce jednoducho dospelácky program bez mlieka, bez plienok, bez spánku 2x denne... a nie, nie je na tom nič zlé !!!

michala11111
autor
27. júl 2014

Ono to nie je zas úplne každý víkend, neviem presne, nemám evidenciu 🙂 Niekedy ju u babky necháme vyslovene len na noc ja ju tam večer uspím, ideme sa zabaviť a okolo obeda v nedelu sme tam........
A dovolenku si fakt neviem predstaviť s nou, ved vstáva o pol 6 ráno to čo je za dovolenku?? ide spať o siedmej večer....... Teraz ideme do Tatier na túru na Gerlach, tam asi s 10mes. dieťaťom nepôjdem a ísť k moru s tým že budem stále na izbe......
Tešíme sa ked bude mať aspon dva, ked bude chodiť, spať len raz za deň, nie každé 3 hodiny, že potom s nou budeme chodiť na výlety, keď bude chápať zvieratká tak aj tá zoo, potom lyžovačky, more......
Napr. dnes sme boli s nou celý deň, boli sme na káve potom u babky kde sme sa s nou kúpali v bazéno, no ale včera sme sa šli kúpať sami na jazerá a ju sme tých 5 hod. nechali u babky. Pôvodný plán bol že na tie jazerá pôjdeme s nou, tešili sme sa na to, ale ako vstala celý deň bola umrnčaná, už sme mali z nej nervy, tak sme ju dali k babke........... proste chceli sme sa odreagovať.....

konecnefree
27. júl 2014

ja som teraz sama bez deti 3 dni , deti sú s mojou mamou a neskutočne si to užívam. Ten kľud je neskutočný.
Mame dôverujem, konečne som sedela do 2 hod v noci s dospelými ľuďmi a kecali a smiali sa. mohla som ležať na pláži 4 hodiny a nemusela nikoho naháňať, presviedčať atď. Mladší ma 4 roky a doteraz som bola bez neho dokopy 14 dní. Pre mňa je to tak vzácne že až ti závidím, že máš voľno cez víkend. Možno by som to postupne zmenila na každý druhý víkend aby aj rodičia mali voľné víkendy. Ale keď im dôveruješ a dieťa je s nimi rado tak nevidím v tom žiadny problém.

lienkafoj
27. júl 2014

@michala11111 ano, si zlá matka..... nemala si mať dieťa keď ťa to s ním nebaví..... nepochopím to.... sem-tam ho dať k starým rodičom a vyraziť si z mužom do mesta, to pochopím - ale každý víkend? a celý víkend? a dovolenka bez nej?
a vašim to nevadí, že suplujú mater? by som sa prepadla pod zem.....

ivanapetrasova
27. júl 2014

Mna napadla este jedna otazka. Tvoj manzel je s malou kedy? Predpokladam ze cez tyzden pracuje.a ked je dcerka cely vikend prec tak s nou tiez nie je. Nechyba ma? A moj nazor na toto je -odkedy mame syna, sme rodina. Sedem dni v tyzdni. Samozrejme treba aj oddych, ale staci mi par hodin. Urcite nie odlozit dieta na viac dni a ani na noc a nie pravidelne, ale z casu na cas.

lady511
27. júl 2014

@michala11111 ale mám pocit ako by si hovorila o dietatku ktoré ani nieje vaše ☹ ..vieš je normálne že dieta je umrnčané,,reve a vela spí,,,lebo je ešte BABäTKO..vieš to vy musíte prisposobit život jej a nie ona vam!

rondicka
27. júl 2014

@michala11111 ono,určite každá matka má takéto pocity,, neverím,že ani jedna na to nepomyslela.. 😵 ale na druhej strane ,,aspoň u mňa to tak je,,v mojej povahe,,,že proste som nat ie deti tak naviazaná,,žeby mi to nedalo..syn mal 6rokov teraz a spal 1.krát u babky 4noci,,, akože na "prázdninách" a to len preto,lebo to sám chcel..aj ked mne bolo lúto,,aj som za ním chodila a on mi na to,,ked sem chodíš,,to sú neni prázdniny 😀 😀 priznám sa,,že som dovolila len preto,,že sa tak velmi tešil..a ja som si doma posmoklila 😕 proste som taká,, s deťmi zle(občas), bez nich horšie..a ver,že aj ponadávam,,pokričím,nervačím...že chcem klud a ked sú dlhšie 2-3 hodinky,preč ,tak mi to chýba 😔

andrejka1974
27. júl 2014

u nas je to takto tiez, ale ja mam deti 5 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a vzdy sme s nejakym doma, najmensia ma 2 roky a ta este na vikendy k babke nechodi , ale 5 rocna ano spolu s jednym bratom na striedacku raz ide simonko a raz matusko , ked boli chalani mali chodili tam spolu obaja , aj ten moj najstarsi, ale moji rodicia byvaju odomna len 15 minut peso, takze tam zajdeme aj my 🙂 🙂 🙂 🙂 a dovolenku bez deti som si ja uzila zatial dvakrat 🙂 🙂 🙂 🙂 a to aj tento rok, ale to som si uz fakt zasluzila, prezivala som tazky minuly rok lepsie povedane zmenil sa mi zivot od 10.8. 2013 syn mal tazky uraz, prekonal vela bolesti, neskutocne tazke operacie,3 mesiace bol len leziaci pacient, teraz uz chodi 🙂 🙂 🙂 🙂 ja som bola uz na pokraji zrutenia, do toho zacala mat najmensia dcerka problemy, no proste zufalstvo, musela som vypnut a ist prec odreagovat sa nacerpala som silu , energiu a uz je vsetko ok a uzila som si dalsiu dovolenku a so vsetkymi detmi pri mori 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ja bez deti nevydrzim ani jeden den 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

charlie1980
27. júl 2014

No, zla matka by si urcite nebola preto, pretoze malu das mame na vikend. Dietatko potrebuje zmenu, spoznavat okolie, inych ludi, socializovat sa v utlom veku. Aby potom nenastal prave ten problem, ze o rok uz ju nikde nebudes moct nechat. Ono, vela zalezi aj od charakteru dietatka, ako je naviazane na matku a opacne, ako je matka naviazana na dieta. Ja to len schvalujem. Pretoze vzdy tvrdim, ze dieta nie je stredobod ale sucast rodiny. Deti odrastu, odidu a nakoniec tu zostaneme len my dvaja rodicia...
Co ma ale zarazilo, tvoja posledna veta...ze vas to s nou akosi nebavi...nemusim ti ako matke vysvetlovat, ze dieta je zavazok na min. dalsich 20.rokov a teba to nebavi uz teraz...viem, mozno si lepsie oddychnes, ten pocit volnosti, ked nemusis balit prikrmy na cestu, schytis kabelku a proste ides...ale tie casy pominuli vtedy, ked si sa stala matkou. Malo by ta to s nou bavit...

lady511
27. júl 2014

@michala11111 skus lepšie opísať tvoje pocity,,ked to bolo vytužene dietatko prečo máš takéto pocity?..si unavená?leboa si ta my všetky ostatné moc nechápeme 😕 😕 😕

zuzka_puska
27. júl 2014

VOOOBEC nie si zla matka. Prave naopak....staras sa o dieta? ma vsetko co potrebuje? hras sa s nim, venujes sa mu???? Ak si odpovedala na vsetko ANO, tak potom co riesis??? Kazda z nas si potrebuje oddychnut, vieme dobre ze dieta da zabrat.... Komu dieta neda zabrat, klobuk dole a zavidim. Ja davam malu k starej mame kedykolvek, a zajdem obcas aj na kavu s kamoskou, na party so znamimi, na vylet s manzelom....A co je na tom?? Ak je o dieta 100% postarane, preco by si matka nemohla dopriat oddych a cas pre seba??? Moja mala zatial nema ani rok, ale ked bude trosku starsia, urcite poputuje k starkym na vikend, aj na prazdniny..... STari rodicia predsa svoje vnucatko miluju, a su urcite radi ked s nim mozu stravit nejaky ten cas, chvilku aj sami nie len pod prisnym dohladom mamicky.....

michala11111
autor
27. júl 2014

posledná veta, že ma to s nou nejak nebaví........... no ked je dobrá, kludná, čo nie je často, vtedy sa divím, že je dobrá, tak ma to s nou samozrejme baví, ked sa smejeme, ked ideme na plávanie, ako sa tam teší, ako šplechoce vodu....... ked sme v parku a teším sa druhým deťom....... to ma baví to sú krásne chvíle.
Ale ked vstáva o pol 6 a hned z rána je zlá, mrnčí, ja by som ešte spala...... potom ked má ísť spať a pol hodinu len mrnčí zas a nie a nie spať, vytiahnem ju z postielky a zas len plač.......... to ma nebaví. Príliš ma ani nebaví tá zodpovednosť, veľmi sa bojím že sa jej niečo stane, že sa udrie ako sa stavia, tak len na ňu striehnem.......... a keď je pri mamine viem že je o nu dobre postarané, že vychovala nás že sme prežili......... jasné prvé razy keď tam šla čo len na dve hodiny, mamine som volala každých 5min. či je dobre.... ale teraz som si zvykla, verím jej a užívam si tú bezstarostnosť.

stellamaris
27. júl 2014

@michala11111 nemyslim,ze si zla matka.Ja ked potrebujem niekam ist,musim brat maleho so sebou,lebo ho nemam kam dat.svagor so svagrinou nam ho vzali iba raz,na 6hodin,ked sme museli s mm pracovat a inak sa vzdy vyhovaraju,ze nemozu.Skor nechcu,tak prdim na nich.Nebudem ich nutit,iba je mi luto,ze vzdy slubovali,ze nam ho kedykolvek vezmu,ak treba,ze budu pomahat a teraz nechcu pomoct.Pomoc nam podali iba susedia,co su v rovnakej situacii,s dvoma malymi detmi.Inak sa snazime s manzelom o maleho sa vzdy postarat.Taky vikendvo dvojici bez maleho je a bude iba nasim snom..............nadalej 😕

lucysl
27. júl 2014

Zlá matka určite nie si 🙂 Nám tiež pomáhajú starí rodičia, ale v noci nie, nespal ešte mimo domu, akosi nemám odvahu. Práve sa chystáme na dovolenku v rámci Slovenska, pripravujeme si program kam chceme ísť a som si istá, že bez drobca by sme z tej dovolenky mali viac, pretože on z toho mať veľa nebude. Takže rozumiem, že chcete ísť na dovolenku bez dieťatka, tiež by som to brala. V tom veku ako je tvoja malá si myslím, že jej vôbec nič chýbať u starkej nebude a že nebude ani ochudobnená o zážitky z dovolenky. Väčšie dieťatko, ktoré už viac vníma, by som doma isto nenechala 🙂

1marianna21
27. júl 2014

...nemyslím si,že žena ako matka musí byť za každých okolností a každú sekundu so svojimi deťmi...no zároveň si nemyslím,že je dobré odkladať ho ako hračku...Keď ma nebaví...až mrazi pri tej vete...každá jedna,kazdučka z vás potrebuje oddýchnuť je jedno čo považuje za oddych..ja tiež raz za 4mesiace vybehnem do mesta večer s babami do baru..malý je doma s tatinom,odchádzam z domu,keď ho okupem a položím do postieľky. U nás starý rodičia nefungujú. Nie že by nechceli,ale..načo? Náš drobec prišiel nečakane,mala som čerstvých 20r keď som otehotnela..a napriek chvíľam,keď mi chýbal "starý život" bol a je tu stále somnou,nedávam ho mame,keď chcem upratovať,upratujeme spolu,nedávam ho,keď nevladzem,ideme na víkend k našim,spolu,každý kolo neho behá,je tam veľa ľudí,oddychujem tak,ale som tam 🙂 keď chcem ísť kadernicke,kozmeticke jasné,že idem! Keď je môj chlap doma a moje dieťa zatiaľ spí. .Všetko mám zorganizované tak,aby aj ja som spokojná aj moje dieťa 🙂 ale aby som neklamala 2x do roka ho ma mama cez noc,keď je ples a keď ideme na jednu akciu kde nemôžu detičky (každoročne)...minulý rok mal malý 10m a išli sme na dovolenku k.moru,tento rok.mal 20m a opäť sme boli aj sn ním. .jasne je to taká iná dovolenka,treba sa mu prispôsobovať,ale veď je náš a pre nás je vzácne už len to,že sme všetci traja spolu deň po dni (chlap Veľa pracuje) a neist s ním je ako nechať kus zo seba niekde inde..a je správne,že chcete aby aj váš vzťah napredoval a upevňoval sa,ale každý vikend? ..čítam ďalší tvoj príspevok. .bola umrncana,mali ste z nej nervy tak ste ju dali babke? A vy ste pokojne oddychovali na jazerách kým vaše dieťa malo zlý deň. .a presne toto je z môjho pohľadu zlé. .to že ho odkladas preto,lebo ťa to s ňou nebavi,lebo je umrncana,lebo chcete byť aj sami..lenže už ste rodina a ona vás potrebuje. .hlavne keď je taká malička..Keď bude mať 4r zas to bude iné bude samostatnejsia atď. .no zvláštne píšeš. ..

charlie1980
27. júl 2014

Hold....to je materstvo 🙂 Aj mna bavi, ked vsetko hladko funguje, ked ma rezim, je kludny a neplace a drzime sa ho. No su aj dni, kedy sa citim strasne bezmocna, ked je chory ako teraz a ja mu neviem pomoct, ked je umrncany a ja neviem preco. Ked by sa len za ruky vodil a mna z toho dobreze chrbat nesekne, ale toto vsetko obnasa materstvo. Raz pridu urcite ine veci, tazsie a zlozitejsie, ktore budes musiet ako matka riesit...No ale vsetko zavisi od ednotliveho postoja a odhodlania. Kazda to citime a prezivame inak.

michaelkanr
27. júl 2014

@michala11111 z tvojich slov vidim ze si na dieta vobec nebola pripravena. Si ako jej sestra- alebo navsteva - na chvilu dieta popestovat, ked je dobre a ked zaplace, supnut ju k rodicom. Mas dieta, musis mat zan aj zodpovednost, ak uz nie uplnu oddanost (ktora sa tu kritizuje). Ak budete takto pokracovat aj s muzom, tak si vztah vybudujete len tazko...mala bude asi viac naviazana na babku, pretoze ako sama hovoris, venuju sa jej tam s radostou a citi sa bezpecne. Vylucujete ju z vasej rodiny, vy uz nue ste dvaja, ste traja! Porozpravajte sa o tom s manzelom a snazte sa budovat vzrah s vlastnym dietatom, pretoze dieta potrebuje stale viac pozornosti a lasky od rodicov, ktora sa neda nikym a nicim nahradit.

lady511
27. júl 2014

@michala11111 tak každá sme iná...vieš si predstaviť že mne mala zaspala o 1 v noci a o 4 už bola hore akoby nonstop?...ale ani vtedy som nevravela že je umrnčana lebo niektoré detičky také su proste,,ja som si toto všetko uvedomovala už počas tehu,,čo am všetko čaká že to nebdue ako ked sme boli dvaja,,ale vám to asi ešte niako nedošlo,,mam pocit akoby to písala niaka 17 babenka..mne ma mala skoro 3 roky a vstáva o 6 30..s mojima teda vtedy som hore aj ja..a chodí spat večer tak okolo pol 8..a na obed..inak sa jej venujem..čítame si ,spievame a tak,,proste som doma s dietatom a tým prisposobujem svoj program jej,,ale tým neprestávam byť ženou to je jasné,,čo yb si robila keby si mala rodičov 300km odtialto a tu nikoho kto by ti ju postrážil?

mamulienka30
27. júl 2014

@sissy27 - kazdy to vidi zo svojho uhla pohladu, ja som tu kratko, nejaka karma MK ma este neosvietila, je to tu ale akesi bojove 😝 My platime vecer s opatrovatelkou 3-4x v mesiaci ideme sami von(deti spia), najdem si cas na kozmetiku, na vlasy, na fitko, popri troch detoch stale zijem! S kamoskami sa prestriedame, nase deti poznaju a pohraju. Ale nikdy by som nepovedala, ze ma to s nimi nebavi 😖 Dovolenky mame spolocne, vylety spolocne, smejeme sa spolocne, bavia nas rovnake veci a mam manzela, ktoreho bavi byt OTCOM a ktoremu dodnes ziaria oci, ked sa pozrie na mna - jeho zenu. Ide o to, ze priorita je dieta a az potom vsetko ostatne, nezmeni sa to. Proste mam deti, lebo som ich chcela (a chceme dalsie) a to, ze sa aj nas vztah s manzelom upravi beriem ako pozitivum. Rastieme hrdostou, ako sa vyvijaju kazdym dnom. Proste materstvo treba vidiet s viacerych uhlov... ale deti nemaju byt odsuvane a uz vobec vyclenovane zo zivota rodica, nie v takej miere ako to pise zakladatelka... ona sa o malu stara z povinnosti a caka, kym z kolobehu "vypadne". Je to skoda no. Lebo tie prve mesiace, prvy smiech, rec, prve kroky, je to take cenne, mna by zralo, keby mi o tom rozpravala mama a ja som to nevidela, lebo sme boli na chatovacke s kamosmi 😖

michele11
27. júl 2014

@michala11111 Ja nechcem riesit, ci si dobra alebo zla matka, to ti raz v buducnosti povie tvoje dieta, ako ta vnima, ale tie komentare typu "nebavi nas to s nou, mrnci a mame nervy, tak sme ju dali k babke,..." to ako keby si hovorila o nejakej veci, potazmo zvierati, nie o vlastnom dietati ☹ . Jasne, ze len malokoho bavi tapi, tapi, tapusky stokrat denne, ale nebudem kvoli tomu odkladat dieta prec. Nic proti tomu, vyjst si s muzom von, to je uplne OK, ale skus sa na to dieta pozerat ako na cast seba, ono sa na svet nepytalo, nechape este, ze ta nudi a otravuje, este chce byt s tebou, o par rokov, ked to pochopi, zacne sa ti vyhybat a ty sem budes pisat, ze prosis o radu, lebo ta pubertalna dcera ignoruje ☹ .