Spánkový des alebo mory

limenka
3. jún 2015

Ahojte,už si neviem rady čo s tým našim synom máme robiť. Problém je v spaní. A to taký,že zaspí s fľaškou mliečka a spinka a prejdu určite hodiny a zobudí sa tak ako by som nečakala postavy sa v postieľke a krik na všetky strany a čo som prekvapená plne hore. A neponáhľa ani mojkanie ani hladkanie ,rozprávanie prosto mám čo robiť nech ho utíšim. A budí sa poslednú dobu vždy od 2.15- 3.15h ako budík. Chvíľku je hore a potom zaspí a ráno ako keby sa nehralo nič všetko ok. Čítala som niečo že nočný des u deti ale tam deti spia a nás je plne hore a mory už sme nepozerali ani tv na skúšku a nič aj ľahšie jedlo a úplne nič nepomáha. Cez deň nemá nejaké veci čo sa týka spracovania emócii inak je úplne ok. Len toto má trápi nakoľko mame 20mes a všetky zuby vonku tak s toho to viem že určite neni. Či ste sa stretli s niečim takýmto lebo sme už bezradný a unavený s manželom. Každá rada dobrá. Ps: chodíme dosť presne spať aj večer aj na obed.

lilimoni
3. jún 2015

@limenka neskusala si na noc ine mliecko? Alebo menej mu dat? Mozno z toho bude musiet vyrast 😖 k sebe ho nedavajte, ked spinka vo svojej postielke, lebo ho uz nevysackujete odtial 🙂

limenka
autor
3. jún 2015

@lilimoni aj spinka sám v postieľke a dávame mu od 11mes tu istú značku UM s tkasickou čo mame odskúšané kvôli brušku len ten krik je strašný lebo skoro som sa s postele zrubala ako som sa zľakla

lilimoni
3. jún 2015

@limenka ake um pouzivate? Viem ze Hami ma nieco ako hajaja na lepsi spanok 🙂

limenka
autor
3. jún 2015

@lilimoni
Bebu 4 mu teraz dávame a nechcem veľmi meniť nakoľko sme trosku experimentovali ktoré nám sadne keď sme prešli na UM

lilimoni
3. jún 2015

@limenka jasneee Beba je fajn 🙂 a nema aj Beba nejake "nocne" mliecko? 🙂

seahorse27
3. jún 2015

@lilimoni Tie mlieka na noc su ine len v tom, ze su viac sytive, aby sa deti v noci nebudili od hladu...toto mi nepripada ako budenie kvôli hladu...

lilimoni
3. jún 2015

@seahorse27 skor, ci ho to mliecko netlaci 😒 nieco ho chudaka zobudi a preto placka 😖

limenka
autor
3. jún 2015

Babi ja si myslím že ho asi netlačí ale už neviem ako to riešiť preto som to sem dala či neporadí niekto niečo

lilimoni
3. jún 2015

@limenka manzelovi stuple do usi a treba preckat toto obdobie 😒 mozno detsky psycholog by vedel pomenovat taketo obdobie "nocnej uzkosti" a poradil nieco na odburanie. Nejaka masaz napr 🙂

seahorse27
3. jún 2015

@limenka Dcerka mala pred 2-3 rokmi klasicky nocny des - 2 hodiny potom, ako zaspala sa zobudila so strasnym revom, vselico vykrikovala a vyzerala velmi vydesene, nereagovala na tisenie, kopala okolo seba, plakala, nedala sa objat, bolo to hrozostrasne...ale ona nebola pebrata zo spanku, aj ked oci mala otvorene. Nebude to aj u vas tak? Maly s tebou vtedy aj normalne komunikuje? Moze mat kludne otvorene oci a nemusi byt prebarty zo spanku. Dcerke to zvyklo trvat takých minut, potom si normalne lahla a spala. Rano si nic nepamatala. Casom to pominulo a teraz je zasa namesacna...aj dnes v noci (asi je spln) behala po dome, vykrikovala kamoskine meno, skleny pohlad...no hroza, potom som ju normalne odviedla do postele, ona si lahla a spala normalne dalej...
My sme jej varili medovkovy caj vecer - ten je na ukludnenie, snazili sme sa robit vecer len kludne aktivity a pod....nic velmi nepomohlo, len casom sa to same stratilo. Este mi napadlo, ze by ste mohli vyskusat nejake homeopatika na kludnejsi spanok.

limenka
autor
3. jún 2015

@seahorse27 no on vždy ukáže že háji a ukazuje kde chce ísť a komunikuje normálne aspoň myslím že je hore nakoľko mu poviem keď sa ako tak upokojí že všetci robia háji a ukazujem mu po byte všade je tma inak neviem ako vy fungoval a potom ho aj manžel ukocaruje a zahája ako tak mi už nevieme čo robiť nakoľko sa to opakuje dosť často a lieky veľmi nechcem dávať nakoľko už liekov pojedol dosť keď bol chorý podotýkam nie atybiotika ani nič podobne

terezka1947
3. jún 2015

@limenka ano...stretla som sa s tym....dokonca sedi aj cca vek,aj cas 😀 😀
co pomohlo?presli sme snad vsteko,co sa dalo...knizky,lekarov,skusenosti kamosiek
a nakoniec sme na striedacku s manzelom hodinu nosili na rukach,mojkali...ked zaspal,dali do postielky,to trvalo asi 3-4mesiace....tiez nemal mat ake specialne zazitky,jedlo...skratka nic
po tomto obdobi prislo dalsie-nemal uz nocny des...akurat sa presne v takom istom case zobudil s placom,ze chce ist ku nam...kedze sme sa bali,ci desy pokracovat nebudu...reku-na prechodne obdobie,sme ho brali k nam...ked sa este celkom neprebral,len plakat a chcel ist k nam,v nasej posteli hned zaspal a spali sme do rano...ked sa prebudil viac a chceli sme trvat na postielke,boli sme hore do rana a nevyspati...aj toto obdobie preslo...a spinka teraz zase sam
takze ja za nasu skusenost radim-vydrzat.....akurat to bude narosnejsie pre rodicov na spanok-ale odmena je kludne dieta 😀 😀 😀

limenka
autor
3. jún 2015

@lilimoni
No úprimne rozmýšľala som nad tým ale musím asi presne uviesť čo robí a aký je cez deň nakoľko ho musím pozorovať lebo sa bude vypytovať že čo ako založím si debilnicek 😀

lilimoni
3. jún 2015

@limenka lieky nieee. Nejaka aromaterapia, masaz, canisterapia, plavanie,skusila by som mu uvolnit mysel prirodzene 🙂

seahorse27
3. jún 2015

@limenka Homeopatika nie su klasicke lieky, to mu mozes kludne dat, je to na rastlinnej baze. Podla mna to bude ten nocny des u neho...je to take akoby zmenene vnimanie...napoly je hore a napoly spi....

lilimoni
3. jún 2015

@limenka urcite aj ja som ho 2 mesiace pisala, ked malu bolela hlava a lave oko 😒

limenka
autor
3. jún 2015

@lilimoni
Na večer sa snažíme úplne nenáročné činnosti robiť aby nebol zaťažený aj masáž má pekne po kúpaní,manžel sa s ním aj mazna aj ja keď sa chce tušiť tak aj to dostane a furt to iste nesnažíme neriešiť problémy v hneve ale nech aj atmosféra doma ok lebo zverák deti to cítia

lilimoni
3. jún 2015

@limenka mozno by mu pomohlo naopak trosku potrapit hlavicku 🙂 poskladajte si nejake puzzle alebo kocky 🙂

limenka
autor
3. jún 2015

@seahorse27
No ešte počkám čo bude hlavne sledovať a podtéme dr. Či je to ono nech mám dušu na mieste lebo určiť diagnózu na to som neni a robiť pokusneho králika nebudem robiť s nebo

limenka
autor
3. jún 2015

@lilimoni
No za skúšku nič nedám skúsim ale skúsim som v takom štádiu keď neskúšam nemôžem povedať že toto sme neskusili

lilimoni
3. jún 2015

@limenka pis vsetko aj to, ze napr. dnes na pieskovisku novy chlapcek a podobne. Ono to po par "zachvatoch" zacne davat nejaku logiku 🙂

limenka
autor
3. jún 2015

Sak to aby som vedela referovať to budú litánie ako sloh 🙂

lilimoni
3. jún 2015

@limenka cim viac tym lepsie 🙂 nam to pomohlo a uz netreba chvalabohu ziadne lieky 😀

limenka
autor
3. jún 2015

No mi to mame tažšie nakoľko zaklope na dvere 2babo
@lilimoni