Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Spánkový režim 7 mesačného chlapčeka

tina13051
5. nov 2015

Ahojte maminy.mas 7m chlapceka.prve 3 mesiace mi spaval ukazkovo den aj noc.cim je starsi teda resp teraz kludne s nami bude hore do 11.ani znamka spanku.cez den pospi cca 5 h dokopy. Chcem ho skusit naucit na rezim pekne okupat napat a spinkat. O9 chcem uz ticho 😉 na da sa to uz v tomto veku?ako uspavate vy. Ja mam este taky mensi problem ze zaspavame na rukach a pri hudbe.nezaspi sam ani za nic.bude kopat s perinou si hundrat...kludne aj hodinu.zle zaspava iba vecer cez den parada.a energie ma za dvoch 🙂

siska53
5. nov 2015

@tina13051 ze 5hodin cez den spi? Take ja nepoznam. U oboch ziadne take,ze 20hodin spanku novorodenci..a to mala dobre aj cez dne spala,ale nikdy nie tolko.
V tom vasom veku sa maly sice v noci budil len vynimocne,dcerka tak raz..ale cez den mala bud spala do 4hodin vkuse (dakedy len 2hodiny) alebo mala take 3-4 20minutovky.
Syn spal maximalne do 2hodin,tiez si to obcas rozkuskoval. Raz spal vkuse 3hodiny a to sme nechapali.
Vecer som ich tiez nenapadko tlacila do zaspania najneskor okolo 21,v ten cas tptiz vacsinou zaspali,ale obaja mali obdobie,kedy prosto aj do 23tej hore. Ale to bolo len vynimocne.
Uspavali sme sa na prsniku,zvykla som aj spievat.

Deti maju rozne potreby spanku,maly napr.mal vzdy mensiu potrebu oproti dcere - doteraz tak..on zacal rusit aj poobedny spanok uz ako 16m. A dcerka az smerom k 3.roku..

evittam
5. nov 2015

@tina13051 Ahoj, áno dá sa to už aj v tomto veku, len trochu nechápem, prečo si to nerobila doteraz. Ak je naučený na hudbu,ruky a podobne tak to také jednoduché nebude. Mne syn aj dcérka v 7.mesiaci spávali doobeda cca 2 hod, poobede taktiež a večer o max.20.00 v postieľke a spánok až do rána - cca do 6-7. 😉 Doobedňajší spánok u nás prestal cca okolo roka - 15.mesiaca.

cervikpepik
5. nov 2015

tiez sa mi zda 5hodin cez den vela....mne syn spaval hodinu a pol za cely den,ale samozrejme kazde dieta je ine....dokedy Ti spinka cez den naposledy?lebo nas musel byt aspon 4hodinky pred nocnym spankom hore,aby na noc pekne zaspal 😉

evittam
5. nov 2015

@cervikpepik Nemyslím, že je to až tak veľa, záleží od dieťatka. Mne tiež niekedy aj viac pospali ako 2x2hodky. A napríklad sa poobede zobudili aj o 17.00 ale večer už normálne max.do tej 19.30-20.00 zaspali. Skúšala som aj v lete to posunúť - predsa človek bol rád aj dlhšie vonku ale nepomáhalo, dokonca ak išli spať neskôr tak sa veľakrát zobudili ešte skôr ako obvykle. 😀

cervikpepik
5. nov 2015

Iste,ako som pisala,zalezi od dietata.Bol to skor navrh,ci nie je problem konkretne u tohto chlapceka s tym,zesa mu lepsie spinka cez den a vecer sa nevie ulozit...
😉

ushka
5. nov 2015

Poviem ti uprimne. Vychutnavaj si cas, ked spinka. Pokial chces abu naniesto 11 zaspaval o 9, tak ho to musis naucit ty, ale rataj s tym, ze ak teraz vstava napr o 9 tak aj tento cas sa mu posunie. V tomto veku je denna pitreba spanku asi 13 az 15 hodin. Je to individuálne. Niektore deticky spia dlhsie cez den a kratsie v noci a niektore naopak. Nasa v tom obdobi spala pol hodinu doma potom 2h v uducom kociku a vecer od pol 9 do 7 rano, ale s kazfohodinovymi prestavkami na kojenie. Bola som znicena. Tak si to uzivaj a po pol hodinkach mu rezim posun.

tina13051
autor
5. nov 2015

Ja viem mala som zacat skor.moj manzel sa vzdy tesil na neho ked prisiel z prace a vycital mi ze preco mu maleho vzdy chcem uspat o osmej..trochu som si aj oddychla a porobila co som cez den nestihlakym sa mu on venoval to je vlastne jedno jeho
jeho rezim:
5-6 rano vstavame papat atd
spime do 9-10 potom zase papat hranie vydrzi byt hore 2 hodky a zase spat
okolo12 zase spinka do pol3 max. Zase papat atd vonku pozname
okolo 4 je uz zase mrzuty a zaspi min 2 hodky . A vzdy vecer okolo 7 si musi este prespat aspon pol hodku lebo je mrzuty.potom okupeme a energie az az kludne do 11.
ja by som ho aj cez den nedavala spinkat az tak moc lenze on nevydrzi je unaveny lebo stale nieco robi vala sa kotula sa v chodaku je ako ryba vo vode.
.

tina13051
autor
5. nov 2015

Mozno som zla neviem .len po celom dni co mam dost nabity chcem aby bol vecer klud.nechcem ho zase nasilu nutit.je to asi banalita ale ja som uz tak vycerpana.

ushka
5. nov 2015

Podla mna by mu stacili dva spanky. Inak co je asi najhoršie, je menit rexim, ked si uz clovek zvykne. U nas mame tuez tak posunuty rezim kvoli manželovi. Chodi do prace na 9 a pride okolo 6. Tak je zbytocne aby bola hore od 6. Zaspava o pol 10 vstane o 8. A my ideme spat po pol noci.

zdena12345
5. nov 2015

niekde bola nejaka knizka ze ako naucit dieta spat. Nepamatam si konkretny nazov ale pohladaj a najdes. Mala som ju stiahnutu z netu. Niektore rady sa mozu zdat krute, ale dost veci z nej sme aplikovali.
samotny spanok u nas bol v noci a cez den doobeda 2- 3 h a poobede tak pol az 1 hodinu. Mozno preto vam nechce vecer spat. Jednoduche je z tych co potrebuju menej spanku a vyspi sa cez den. Vecer by som nastolila kruty rezim a za par dni by to pochopil. Zmordovat ho cez den, umyt, najest a spat bez hudby...mozno chvilku ponosit na rukach a sup do postielky. Ak v postielke nevresti a iba si mrmle, tak by som ho nechala tak. Isla by som ho tisit iba ak by vrestal

cervikpepik
5. nov 2015

Polhodinovy spanok o siedmej skus zrusit,je jasne,ze potom nie je
Schopny zaspat o osmej alebo deviatej opät.

babatkoo
5. nov 2015

@ushka presne tak ako vy, fungujem s mojim synom ja 🙂 Ked som citala vas prispevok az vo mne hrklo 😀

zuska2001
5. nov 2015

nespí veľa cez deň ? my spíme tak max 1 h doobeda a 1poobede. večer o 6 je už unavený a pýta sa spať. tiež si hundre v postieľke, aj pol hodiny, ale nakoniec zaspí do 8.00 bez väčších peripetii. inak, max. 3 hodinky vydrží bdieť, potom je už unavený. Skús mu dáko skrátiť poobedný spánok, aby od 16.00 už nespal .

tina13051
autor
5. nov 2015

Dnes mi spal od 12do15
a teraz zaspal zase 🙂

ushka
5. nov 2015

@babatkoo tak drzim prsteky. U nas sa to zlomilo po 10 mesiaci, ale musela som tomu dost pomôcť. Proste bola som vycerpana už. Vekmi mi pomohla kniha od Elizabeth Penthley: Klidne spani a ukladani

mia265
5. nov 2015

No pravdepodobne spí veľa cez deň. Môj malý má 5 mesiacov a spí cez deň max. 2 hodiny. 3x alebo 4x po pol hodinke. Večer potom už je unavený a ide spinkať o pol osmej. Vstáva pred šiestou. Ale viem, že keď spí pred večerou napr. o šiestej, už mi nechce zaspať večer. Preto keď sa podarí, ho uspím okolo 4-5tej a potom zaspí do 5 minút večer 🙂 Skús posunúť ten podvečerný spánok na skorej,aby bol už unavený večer

tortelinka
5. nov 2015

@tina13051 pri toľkom spánku cez deň fakt nebude unavený, mne deti nikdy cez deň toľko nespali, ja mám ročné, spí cez deň dve hodiny to je všetko

tina13051
autor
6. nov 2015

@tortelinka praveze je taky energicky a rychlo sa unavy a nevladze potom a je mrzuty krici.co ho nemam dat spat?

tortelinka
6. nov 2015

@tina13051 neviem, ale je nemožné aby šiel skoro spať keď toľko spí cez deň, nemôže spať 12 hodín v noci a 5 cez deň

elisvic
18. nov 2015

moja dcera momentalne 5 mesiacov, mi spavala pokym sa nemenil cas z letneho na zimny, doobeda 2-3 hodiny a potom poobede 2-3 hodiny, vzdy vonku v kociku. musim povedat , ze aj mne to robilo velmi dobre. ale kvoli psovi sme to museli tiez tak zorganizovat. vecer mi Bola hore az do 23.00-24.00 hodiny. viem je to neskoro. ale my to tak potrebujeme. po porode musim ist so psom von iba ja, bo s nikym inym nechce chodit na vychadzku, takze ked ma muz rannu sluzbu cize die o 5.45 z domu prec, musim ja o 5.00 rano vstavat a ist so psom . Preto by bolo zle keby sa Mala nahodou zobudi skor. Pridem spät a idem sa este ako tak vyspat , pokym aj dcera este spi. Od zimneho casu uz nechce vobec spavat doobedamax 1. hod, a ani poobede alebo max. 1.hod., teraz mi to vobec nepasuje, bo ked sa zobudi , tak zacne Plakat. potom nestiham brat aj psa von na vychadzku, byvame na Byte. Ak sa cez den dobre nenapapa , tak ani dobre nespi je vidiet ze je velmi unavena a nesvoja. , Ak spi dobre cez den tak aj v noci a je kludna., Dnes som jej len popravila ciapku a uz Bola po pol hodine horea viac nespala. alebo idem rychlo hore pre psa a ona spi v kociku, ako nahle zastavim kocik, otvori oci. Ona ma velmi lahky spanok. Ja si to neviem vysvetlit, ci je to opät nejaka zmena ktorou prave prechad??? Uz mi radili aby som ju nehavala zaspavat pri zapnutej TV alebo radiu, takto mi nezaspi vobec. Neviem co robit. Je pochopitelne, ze ked spi doobeda aj poobede, tak nepojde spat o 20.00.ale zvätcsa ma ten Rhythmus 3-4 hodiny spanok a 3-4 hod. byt cula. Ako odstranit ten lahky spanok. Ked mala 2-3 mesiace, tak som ju niesla casto na rukach, lebo mi stale po papani zvracavala. ako nahle som prisla do tmavej miestnosti otvorila oci. hoci na mna javila dojem , ze uplne tvrdo spi. Ak ma nejaka mamina dobru radu , budem velmi vdacna.

mabika
18. nov 2015

Tvoj maly funguje ako ma. Cez den sa cca po dvoch hodkach unavi a potom spi. To je ok. Len mu treba preusporiadat tie spanky a aj zaciatok/koniec nocneho spanku. Vecer ten kratky posledny spanok urcite vynechat. On ti totiz aj rano spi dlho (spanok do 10:00 uz povazujem za denny a nie nocny), jednoducho si velku cast spankovej potreby odspi cez den. Musis si vybrat ci mat klud cez den ci vecer 🙂. A nastavit to tak. Rano o 7:00 budicek, potom ti doobeda pospi dve hodky od tej 9:00 az 9:30, obed a hranie a zase slofik tak do 15:30 a potom az nocny spabok. Ak by tie denne boli kratsie tak kludne este treti denny dat ale o tej 17:00 uz musi byt hore do nocneho spania...

tina13051
autor
19. nov 2015

Urobila som to takto a funguje to.vsetko tak ako pred tym len spi posledny spanok do 17.oo . O osmej uz sucha ocka tak okupeme napapame .o 21.00 spinka .zobudi sa pred polnocou ale nie vzdy podla toho kolko spapa mliecka predtym.som rada myslela som ze to to bude horsie.nevadi mi ze ho uspim na rukach.to trva 5 min.ked on je taky moj maznacik.zboznujem ked spinka neviem sa na neho vynadivat.dakujem za rady 🙂

tina13051
autor
19. nov 2015

@tortelinka neviem preco potrebuje cez den tak vela spinkat.nedavam ho nasilu aby som mala pokoj alebo co. Spachtos je asi po mne cez tehotenstvo som spala stale ked sa dalo a v noci bola dlho hore par krat do rana pretoze mi vsetko trplo a tlacilo . 🙂

tina13051
autor
19. nov 2015

Boli sme s malym na prehiadke a poradila som sa aj s lekarkou.povedala mi ze spanok dietata do pol noci je najdolezitejsia faza spanku pre jeho psycho motoricky vyvoj. Vraj taketo deti ktore zaspavaju neskoro su casom hyperaktivnejsie .

elisvic
20. nov 2015

@tina13051 moja segra ma 16 mes. chlapca. do pol roka, bol tiez velmi dlho hore a nechcel spat, hoci bolo niekedy aj pol jednej. Bola zufala. ale spal doobeda do 10.00 😉
a po pol roku , sa to nejak same upravilo. zacal sa ukladat skor aj sam.
mam ten isty Problem.
ale v poslednej dobe uz po kupani a papani, chce ist mala aj hned spinkat. hoci ked ju ulozim do postele, tak sa este hra asi pol hod. so vsetkym okolo. a potom uz zaspi. hoci sa mi zda , ze by chcela aj skor zaspat ale nemoze. toto ju nemozem ale naucit ja, to sa musi sama.
nedavno sme boli na plavarni a bolo uz poobede, prisli domov, napapali asi dvakrat po sebe. zjavne Bola este trocha smädna a potom asi na dobru noc. Ja som ju polozila na postel, ona otocila hlavu , vystrela rucicky. ...a Bola Hotova , spala tvrdo. ale na plvako ideme iba v nedelu.
😉 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli