Spánkový režim 9 mesačného syna

suz2
29. jún 2013

Ahojte baby, mám 9 mesačného synčeka, ktorý mi cez deň 3 x spinká : ráno cca 1,5hodky po zobudení zaspí na 40min, potom na obed zaspí na 40 min / výnimočne na 80min/ a podvečer ešte spinká cca 40 min. To je OK. Len minule som debatila s maminou o jeho režime. Ona tvrdí, že by mal chodiť spávať vždy v rovnakú hodinu, teda napr. o 9:00, 12:30 a 15:30. Ja ho však dávam spať "podľa potreby" . Je to približne v rovnakom čase, polhodinu až 45min. hore-dole. Záleží na tom, o koľkej sa mi ráno zobudí - niekedy je hore už o 5:30, väčšinou okolo 6:00, niekedy spinká do 7:00.... Preto sa mi zdá vhodnejšie mu čas spánku trošku prispôsobiť tomu, kedy sa zobudí. Jedine večerný čas spinkania vždy je presný - teda o 19:10 ideme do postieľky - aj keď niekedy zaspí až o 20:00. Chcela by som sa opýtať na vaše skúsenosti s režimom detičiek . či je lepšie naladiť ich vždy na rovnakú hodinu bez ohľadu na to, kedy sa mi ráno zobudí, alebo je to fajn aj tak, ako to robím doteraz - čiže dodržiavať režim, ale keď sa posunie o tú polhodinku až 45 min. je to v poriadku. Viem, že každé dieťa je iné, ale rada by som poznala vaše skúsenosti. Ďakujem za každý názor a radu 😉

mummy01
29. jún 2013

@suz2 rob to tak ako ste zvyknuty,je jasne ze sa musis riadit tym kedy rano vstava a spanky tomu prisposobit 😉

maminag
29. jún 2013

Súhlasím s tebou, takisto dávam synčeka spinkať podľa toho, kedy sa ráno zobudí.....a aký je cez deň, keď vidím, že už je nervoznejší tak ho dám spinkať, a približne je to skoro v rovnakom čase, niekedy aj hodinka hore dole.....
🙂

zarphix
29. jún 2013

mam 6 mesacneho synceka - cen den ho davam spat podla toho ako je unaveny, vacsinou spi cca. 25 minut. tiez dodrziavam len vecerny cas na nocny spanok.

milota164
29. jún 2013

ahoj, podla mna dodrziavat presny cas teda aspon priblizne cez den sa da az potom ked budete mat len jeden denny spanok.Nam to teraz uz tak vychadza ze chodi spat o dvanastej cez obed a potom vecer o 19tej. Ked sme mali viac dennych spankov tak som ju davala ako to vyslo.

marcelatje
29. jún 2013

@suz2 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 som sa pobavila 😀 😀 😀 😀 ja som sa svojmu dieťaťu všakovako snažila nanútiť nejaký režim, ale mali sme ho až keď sama chcela. Je tomu asi 2 týždne. Skúšala som budiť, nechať spať, nútiť spať no hrúza nikam to neviedlo. Spánok prispôsob svojmu dieťaťu. Tiež som to tak nakoniec urobila a sama si našla systém ktorý nám vyhovuje 😉
Ja som kedysi bola dokonalá matka, teória mi šla...... len potom sa mi narodilo dieťa 😀 😀 😀 😀

lucinocka
29. jún 2013

@suz2 cez den davam spinkat ked vidim ze uz je zla..ani na ruky ani na zem, ani hrat ani nic, tak ideme spinkat..ale po tretej ju uz nedavam spat aj ked vidim ze si sucha ocka, lebo by mi nezaspala o siedmej..este ju do tej siedmej znicim, okupem, nakrmim a spi do rana.. denny spanok neries ked ti pekne zaspi vecer🙂

nika1288
29. jún 2013

@suz2 Ahoj..zdielam nazor @marcelatje..dieta spi, ked potrebuje a chce..ked nechce, mozes ho ukladat, nosit na rukach, robit co chces..ked je unavene zaspi bez vsetkeho aj na zemi..aspon tak to bolo u nas..tiez som ukladala keby chcel, ako pises, hodka hore dole..teraz mame uz iba jeden denny spanok a to stale o 11.30 a vecer o 20.00..teraz nam to funguje pekne bez protestov 🙂

maria.vinea
29. jún 2013

ahoj ja mam tiez 9 mesacneho a zaspava mi tiez cca v rovnakom case - s toleranciou pol hodinka - hodinka. Na tvojom mieste by som zrusila ten ranny spanok pretoze trikrat spat po ani nie hodine je na nic ako pre neho tak aj pre teba. Mne maly spal do vyse pol roka tiez trikrat lenze ked som uz videla ze rano potiahne pol hodinku tak som ho jednoducho davala sat neskor. tiez mi vstava teraz vstava medzi 5-6 stale a podla unavy ho davam spat okolo 9:00 no ked vstane o piatej samozrejme ide skor spat. Poubede ho davam okolo 13:00 cca ale zas kazdy den je to indivindi niekedy zaspi uz o 12:30 niekedy az o druhej ako kedy. A vzdy mi jeden spanok vydrzi v postielke dve hodinky. Skus teda zmenit spanok na dva krat denne a snad ti pospi aj dlhsie. 9 mesacny by uz trikrat spat nemal radsej dvakrat a vydrzi aj dlhsi spanok

miku1
29. jún 2013

@suz2 Ja som to robila tak isto ako ty. Dávala som spať dcéru vždy vtedy, keď si to vyžiadala, tiež sa to pohybovalo v podobných intervaloch. Záležalo na tom, kedy ráno vstala. Na tvojom mieste by som to nateraz nemenila. Uvidíš neskôr ako to pôjde.

zumasi
29. jún 2013

@suz2 môj má 10, 5 mesiaca, a v 9 mes. spával presne ako tvoj. Denné spánky plus- mínus, večerný vždy rovnako. A všetko záviselo ako sa ráno zobudil. Teraz sa mu to už utriaslo, spáva 1-2 krát za deň. 2 krát vtedy ak hlavný spánok má kratší. A zaspáva skoro vždy pred 11-tou. Takže sa to takto usadilo samo. Teoreticky by som bola názoru, že ideálne by bolo keby dieťa chodilo spať v rovnaký čas, bolo by to aj praktické- vieš si deň naplánovať. Ale reálne som to nevedela 🙂

maria.vinea
29. jún 2013

este chcem dodat ze dieta musi mat rezim samozrejme ze nie presne na sekundu to sa predsa nedaa ale rezim tu musi byt. Moj maly sa tak naucil ze ked ho ulozim do postielky a je unaveny tak zaspi do 5 minut lebo vie ze sa ide spat ze ma tmu, otoci sa na bok a spi.Nehovorim ze je to vzdy ale takmer vzdy je to tak

marmota
29. jún 2013

ahoj Zuzanka, čo sa týka denného spánku, aj ja som dávala môjho synčeka spávať podobne ako ty tvojho, teda podľa potreby, u nás sa to osvedčilo. ak to u vás takto funguje, myslím si, že nie je dôvod niečo meniť. riaď sa tým, ako to cítiš. všetko dobré prajem. :o)

gyarmati
30. jún 2013

Presne ako píšu dievčence
@mummy01
@maminag
@zarphix a ostatné 🙂

anjelik87
1. júl 2013

@suz2 sranda moj maly spi presne tak isto ako tvoj! 🙂 a moj zaspava stale na prsniku. Ty ako uspavas?

suz2
autor
2. júl 2013

@anjelik87 Misko tiez vacsinou zaspi na prsniku, alebo na rukach, ako kedy.... 😉 len neviem, ako to budem riesit, ak budeme mat aj druhe dietatko

anjelik87
2. júl 2013

@suz2 a uz si tehotna? Neboj dovtedy sa urcite este zmeni to ich zaspavanie 🙂

suz2
autor
2. júl 2013

@anjelik87 nie, nie,este nie :o) som po sekcii, tak musime cakat....ale tak o rok v lete by som uz chcela byt tehu :o)

ivanka.7
2. júl 2013

@maria.vinea toto vobec nemusi fungovat 😀 ja som sa tak utesovala, ze ked mi mala prejde z 2 na 1 spanok, tak si pospi dlhsie... a velke kulovy. Ak spi hodinu, som rada 😀

anjelik87
3. júl 2013

@suz2 to vazne? ?? 🙂 si trufas na 2 male deti?

stanislavao
3. júl 2013

@suz2 rezim treba prisposobit potrebam dietata. samozrejme, ze ked vstane o 6 a o 7 tak je rozdiel ,ekdy ide zas spat. nechajte to tak, ako to robite. mozno by ste mohli posunut ten vecerny spanok. ked vam zaspi az okolo 8 tak ho nechajte sa este o tej 7 pohrat a dajte ho spat neskor. mozno potom bude rano dlhsie spat. kazde dieta je ine a aj iny rezim mu vyhovuje. neda sa riadit podla nejakeho navodu od inych.

vani
3. júl 2013

môžem sa spýtať, koľko vaše detičky vydržia byť cez deň hore ? teda, po akej dobe ich dávate spinkať ? lebo môj 7.mesačný syn je nevyspytateľný. Niekedy padá dolu nosom už po hodine a niekedy vydrží byť hore aj 3-4 hodiny a to sa mi zdá veľa nie ?

suz2
autor
3. júl 2013

@anjelik87 chcem, aby si surodenci rozumeli..a zvladla to moja mamina a mnohe ine, tak aj ja to snad zvladnem :o)

nativanativa
3. júl 2013

My tiež chodievame spať podľa toho kedy sa ráno zobudí,potiahne si takú hoďku a pol doobeda a potom poobede vidím podľa únavy a tiež spinká asi tak ako doobeda,niekedy potiahne aj dve hodinky a večer je to kritickejšie,to zaspáva tak okolo pol 9 až deviatej

suz2
autor
4. júl 2013

@vani moj syncek to ma zhruba od 7 mesiaca rovnake - rano vydrzi hore 1,5 hod, max. 2 hodky od zobudenia a potom cez den cca 2,5 hod. Po 3 hodinach je uz veeeeelmi unaveny...ale kazde dietatko je ine...