Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Spánkový režim dvojročných

sosanna88
4. dec 2014

Tak ma zaujima ako spavaju vase dietky v tomto veku. Moja bude mat dva az v january, tak aby sme boli presne-23mes. ma 🙂
Vstavala mi okolo tej 7, cez den isla tak 11.30-12.00, väcsibou dala tie dve hodky, obcas aj viac a vecer o 19.30-20.00 odkvicla...co bol ideal podla mna.
Teraz, rano sa zobudi okolo 5-6, prestahuje sa k nam do postele, alebo sa prebere lebo manzel vstava, ale nic, neriesi, pomrvi sa 5-10min. a potom spi dalej. A takto sa zobudime vynimocne o 8, ale väcsinou neskor...rekord je 9:15 za posledne dni. A to od vecera 20tej....cca.
Potom cez den samozrejme neni unavena, ak ju dam nasilu tak 12.30-13.30, tak tam minimalne hodinu vymysla, sto krat vyleze, vymysla ze chce kakat atd...🙂 ale nakoniec zaspi.
Bojim sa ju nedat, lebo predpokladam, zee o tej 16tej najneskor by bud sama odkvicla alebo by bola taka unavena az by bola neznesitelna. A aby mi spala pobede po 15tej, to uz by bol horor vecer...skor jak o 22by spat nesla a to nemienim tolerovat. To je ,,najhorsie,, ze ona ked uz konecne zaspi, tak taha tie dve hodky, malokedy menej. Ak ju zobudim hocijako jemne, tak je po zvysok dna priserna.
No vsade citam, aj mama ma s tym furt depta, ze taka mala este cez obed musi spat. Ale ak mi chrape v noci 12-13hodin....?Aj tak???
...a rano ju budit tiez nemienim...do skolky nejde, zatial si mozme vyspavat...aj mi to vyhovuje celkom 🙂
Tak nevim...troska som to rozvila, viac menej ma zaujima vas rezim a mozno nazor co by ste robili vy...okrem budenia-to mi neradte, to nebudem robit 🙂 nestoji mi to za to podrazdene dieta...

lusyke
4. dec 2014

Nasa ma teraz 20 mesiacov a ma rezim ako pises na zaciatku. Rano vstava o 6:30, poobede ide spat o 13:00 a spi 2 hodiny, vecer ide spat okolo 19:30. Ale aj jej sa obcas stane ze sa jej to kadejako poposuva a rano sa zobudi az o osmej a potom ju poobede neviem uspat, vymysla a nakoniec odkvecne o tretej a vecer beha do deviatej. Myslim ze je normalne ze sa to takto detom meni a kazde dieta spi kolko potrebuje. Ja som vraj ako dieta od jedneho roka cez den prestala spavat uplne a pamatam si ze to pre mna bolo v skolke mucenie ked nas nutili spat.. no bola som mimoriadne zdrave a ciperne dieta za sto certov. Mama si pri mne neoddychla...takze som rada ze ta nasa si cez den este pospi 🙂

brumka
4. dec 2014

@sosanna88 to ze male dieta musi spat je take, kazde dieta vie kolko potebuje, moja starsia je nespac, a od 2r mi nespi vobec poobede a chodi spavat od 20-21h a do 6h spi obcas ma obdobie ze do 5:30 alebo do 6:30 dlhsi spanok ani nepoznam u nej a to cely den len lieta alieta 🙂

bella77
4. dec 2014

fuuu dobrá téma 🙂)) naša mala 2 roky v sept..ale so spaním večne bojujeme ... je to celé začarovaný kruh....ale som toho názoru, že dieťaťu oči nezalepíš 🙂)) takže u nás to funguje momentálne tak, že na obed medzi 12-13tou proste ideme spať a hotovo...či vstane o 7mej alebo o 8mej...a ked mi po viac ako 45minutach zožerie všetky nervy..tak proste rezignujem a spať sa nejde...potom ešte funguje do tej 19tej a zaspí ako mača za pár minut....ak však na obed zaspí...tiež ťahá a to potom skor ako o 21.30 nezaspí....čiže vyber si 🙂)) od januára ju dávam na pol dna do školky..tak sa podla mna naučí...lebo ráno sa proste bude vstávať a nie vyspávať 🙂 uvidíme....a tie názory,,že proste dieťa na obed musí spať,,,nie nemusí...ak dieťa spí celu noc viac ako 12 hodín tak proste cez den nie je unavené ked aj celé tatry prejde 🙂

zirafkasaska
4. dec 2014

ahoj, mozno stoji za to vyskusat, ci by naozaj zaspala aj keby si ju nedala - ako sama pises nasilu - o tej 12,30-13,30h. podla mna nie je nic vynimocne, ak aj 2-rocne dieta nepotrebuje denny spanok, kedze sama pises, ze v noci ti pekne spinka. moja mala cca ako 7-mesacna spala cez den max 15-20 minut a to vacsinou 1x (ked sa stal zazrak, tak niekedy 2x), a to podla kniziek mala mat spanok 2-3x a podstatne dlhsie ako 15 minut 🙂 kazde dieta je ine a keby som to mala porovnavat so starsou dcerkou, ktora spala v noci od 19h do 11h nasledujuceho dna a potom cez den este 1-2h, tak by som z tejto mensej bola uz pripad pre psychiatra. podla mna to robis dobre - ak chces, aby ti spala, tak asi musis vydrzat tu fazu zaspavania alebo ju nedaj spat a uvidis aka ti bude. ja by som to urcite vyskusala. a samozrejme suhlasim s tym, ze zobudit dieta je blbost, aj ked su situacie, kedy to urobit musis (napr. ako ja - ked mi mala zaspala a bolo treba ist po starsiu do skoly, nedalo sa robit ine, iba ju zobudit 🙂)

3kolka
4. dec 2014

No moja mala rok a pol(18mes) a pobede už nespávala... ráno vstávala okolo 7:30 a večer šla spať okolo 21:30 medzi tým jej spánok vôbec nechýbal....mohla som sa aj na hlavu postaviť...
malý má teraz 18mes a spáva ešte 2x...vstáva 6:30 ide spať o 9:00 spí do 10:30,pobede ide spať o 14:00 a spí do 15:30 a večer ide okolo 21:00...každé dieťa je iné.....

rose32
4. dec 2014

moja ma rok aj 7mesiacov,rano sa budi tak 9,,9,30,10 akokedy vecer chodi o 21hod,a poobede mi chodi tak 13,30h.spinkat a spi 3-4hod.presne kazde je ine dieta,moja mi spala celu noc od narodenia,dakujem bohu aku mam malu ked som nepocujuca....

moonglow
4. dec 2014

starsi uz v 2 rokoch nespaval cez den,

mladsi ma 1 spanok, 2-3 hodinky od cca 12:00 ... vstavame o 6:30 a vecer o 20:00 by uz mal byt v posteli, ale su dni, ked sa este o 22:00 prehadzuje a nie a nie zaspat

lauricka
4. dec 2014

Uvádza sa, že dvojročné dieťa by malo spať 11 až 12 hodín v noci a cez deň by si malo zdriemnuť 1 až 2 hodiny. Odporuca sa, aby deti spali poobede do troch rokov aspon. Ale su aj deti, co prestanu spavat poobede skor. Tak bud upravite rezim alebo prestane. Moze vstavat rano skor, aby bola na obed unavena.

cenculinka
4. dec 2014

Nooo...felux od leta spal ako z knihy, konecne po roku a pol trapenia...bez revu, bez slova, na obed od 12:00 do 14:00 cca a vecer od 20:30, v noci sa zobudil zo 2x a spal tak do 7:00 🙂 a teraz? Cele zle...vecer najskor o 21:00 ide, aj to esre špekuluje, okolo polnoci sa dovali k nam a chrni do 8:00 ☹ potom na obed ani za svet, dokonca uz viackrat cez den nespal ze vobec ☹ skusili sme ho rano zobudit skôr, no na obed aj tak.spekuloval s tym spankom ☹

micha7
4. dec 2014

nasa ako 2 rocna spala na obed od 13.00h do 15.00hod... vecer od 20.00h do rana 08.30h... teraz ako 2,5 rocna som je posunula poobed.spanok o pol.hodinku 13.30h-do 15.15h priblizne... 🙂

mimake
4. dec 2014

Moja bude mat 8.12. 22mesiacov. Nás spánkový režim je cca taký:
Medzi 7-8 vstáva, poobede spinka od pol 2 do 4 ( je jedno kedy ju dám spat, vždy mi zaspi najskôr o pol 2 )
Večer si lahame o 9 no nikdy nezaspi skôr ako o 10. Tak isto je jedno či nahodim kľudovy režim o 19:00 alebo až o 21:30 proste vždy zaspi až okolo 22:00. Tiež si neraz vypocujem od sestry ze ju mam dávať spat na obed skôr lebo v škôlke chodia spat medzi 12-13. Zatiaľ to neriešim. Je vyspata, nie je mrzuta a to je hlavne. Ona mi sama povie mami haji haji ak je raz za cas unavená skôr. Proste zatiaľ to nechávam na nej. Myslím ze aj potom sa to upraví samo, ked sa začneme budiť skôr do škôlky. Teraz ju ale nasilu ráno budiť odmietam. Dokonca ju odmietam budiť aj ku doktorke, stále si radšej vybavíme neskorší cas, ako zobudiť dieta a mat ju potom cely den mimo.

majushka
4. dec 2014

😀 Tak ja prave riesim tiez podobnu dilemu. Nasa bude mat 2 roky za dva tyzdne. Posledny tyzden si oba spanky popresuvala na neskor. Resp. obedny sa snazi vynechat. Rano sice vstane medzi 8-9h, ale potom ide spat cca az pred 13.00h. Ked uz zaspi, tak pospi 2,5h a vecer tym padom skor ako o 22.00 neexistuje ist spat. Aj to ju uz velmi pracne nutim. U nas tiez neexistuje ju budit, vtedy je priserna po cely zbytok dna. Ked ju ulozim skorej vecer spat, aj tak vzdy zaspi okolo 22.00. Plus mam ale z nej nervy a ona zo mna. 🙂 Ked nespala cez obed, nic to nezmenilo vecer. 😝 Uz sme nieco taketo mali v lete, tak si myslim, ze si to za nejaku dobu zase poposuva. Alebo nie? 😀 V kazdom pripade, ked pojde do skolky sa to urcite upravi.

siska53
4. dec 2014

@sosanna88 moj maly uz od 17.m.vynechaval popoludnajsi spanok a v 2rokoch som bola stastna,ked spal 3-4xdo tyzdna. Vstaval ako kedy,vacsinou do tej 8bol hore.dakedy vsal o 6-6:30,inokedy to do tej 8potiahol a zaspaval okolo 21.
Mala ma teraz 2,5r.,ta zvykla vstavat okolo7:30-8 v tom veku,teraz,kedze chodime s malym do skolky,vstava o cca 6:30. Spinkavala od 13-15-16,ale ked zacala vymyslat s vecernym spanim,tak som ju zacala budit najneskor o 15:15. Ked vynechala,bola mrzuta a casto zaspala na asi 30min.okolo 18.
Zaspinkavala o 21. Teraz ppobedny spanok i vecerny stale platia,cest vynimkam,tiez uz obcas vynecha napriek skoremu vstavaniu.
Takze vo veku 2rokoch to nase deti mali take.

albao
4. dec 2014

@sosanna88 taketo dieta este potrebuje poobedny spanok. Bud ho zobudis rano - a bude mrzute rano, alebo bude mrzute vecer, lebo je toho na nu privela a je pretazena. Pretazenie ma este jednu neprijemnu stranku - ked teda vynechas obedne spanky, casom dcerka nadobudne velky spankovy deficit, ktory sa prejavuje napr. nocnymi desmi, alebo castejsie tak, ze sa zobudi o druhej-tretej rano a bude sa tvarit, ze je den.
Ja by som zobudila rano, o pol osmej - roztiahla zavesy, pustila nieco vesele ako je Spievankovo, a nechala ju pomalinky sa prebrat. Ale ty si matka a ak si myslis, ze kazdodenne pretazenie je pre tvoje dietatko vhodnejsie, prosim.

lucenka911
4. dec 2014

Som velmi rada tejtyo teme, lebo uz aj ja sdom sa chcela pytat ako ntyo mate nas maly chodi spat vecer o 23. Ci spi po obede hodinu cvi tri nezaspi a najnovsie este za rucku ho musim drzat, tak ja dfufam, ze sa to casom zmeni 😠

darty13
4. dec 2014

@sosanna88 myslim si ze dieta potrebuje rezim. Podla mna je nerealne ak ti spi do 8 mej a chciet aby ti islo na obed spat. A vecer ist spat v rovnakom case. 2 rocne dieta by uz malo mat podobny rezim ako skolkari, lebo potom bude vacsi problem so zvykanim si v skolke. Moj nazor- rano budit najneskor o siedmej, doobeda ak pocasie da tak prechadzka - ihrisko. 12.00 spanok max do 14.30 a vecer spanok cca 19.30. Pri mojom synovi toto fungovalo krasne a nemali sme problem ani na obed ani vecer spinkat. A este jedna vec ma napadla, nedavat vela sladkosti, poznam mamicky co su schopne 2 rocnym detom dat zjest balik cukrikov a potom nechapu ze preco su take zive 🙂

hamca
4. dec 2014

@sosanna88 moja dcera ma uz 2 roky a 5 mesiacov a uz asi 3 mesiace definitivne nespi cez obed. Okolo 2 roku uz pomaly prestala vyzadovat obedny spanok, skusala som vselico, par krat zaspala, ale vacsinou to bol len plac v postielke. Tak som sa s tym zmerila, ze nespi. Cez obed ju vzdy do postielky dam, lebo potrebujem uspat mladsiu dceru, ona sa tam zatial pohra, ulozi vsetky babiky spat a precita im rozpravku 🙂
A vecer uz ide o 19 do postele a spi vkuse do rana do 7. Tiez do mna okolie huci, ze by este mala spat cez obed, ale ved priviazat ju tam nemozem.
A este ma napadlo, ze predtym, ked mala obedny spanok, tak sa jej podarilo casto zaspat az okolo 13.30. A vecer sa jej podarilo zaspat az o 21.30 a tano vstavala medzi 6-7.
Teraz bez obedneho spanku spi v podstate viac

janalv
4. dec 2014

Aj ja si myslím, že dieťa by malo mať spánkový režim. Ved nie dieťa vychováva rodiča, ale naopak. Naša malá ked mala 1 mesiac, tak spávala ukážkovo .všetci sa chodili ku nám pozerať, ako to je možné, že o 16h zaľahla, spala do 23h, napapala sa a spala do rána do 7h. potom sa to pomaly začalo posúvať a prednedávnom sme mali 2roky a aj tak sa držím zásad, že musí mať spánkový režim. pripúšťam, stalo sa nám asi 4x v živote, že nespala poobede, o to bleskove zaspala večer. 🙂 Náš spánok vyzerá podobne: vstávame medzi 7-7,30h. ak chce spať dlhšie, otvorím žalúzie, a pomaly sa začne preberať. doobedná 2-3hod prechádzka po vonku ju "rozbije", takže po obede o 12h ide rovno do postielky a tam behom 15min zaspí. nechávam ju spať max. do 14,30h, potom už nie, lebo viem, že by to nedopadlo večer dobre. Poobede tiež vymýšľame nejaké aktivity na "vybitie energie" a potom večer o 20h sa ideme kúpať do vane. To miluje, tam ju nechám aspoň 15-20min nech sa riadne unaví vo vode a potom ideme spať. prednedávnom sme nemali problém zaspať za pár minút. teraz to trvá pravidelne do 20,45h. Proste asi ešte musí vybiť zvyšnú energiu a potom skoro v pravidelnom čase zaspí. v noci už spíme celú noc, dokonca aj bez prebaľovania a pitia vodičky, len občas sa stane, že okolo 6h ráno si vypýta mliečko a spí dalej. ale každopádne, som pripravená na to, že dieťa sa stále vyvíja a časom aj takýto spánkový režim sa bude posúvať a skracovať.... 🙂

vinuslava
4. dec 2014

Aj moji maju spankovy rezim. O 18:30 su uz v postielkach, aj ked nespia a debatia, ale uz maju klud, nebehaju, neskacu. Spia tak do 5:30 - 6:00, vtedy uz vlastne vstavame, Potom jedno do jasli, druhe do skolky. Ked sme doma, tak maju obednu pauzu cca od 11:45 max. do 14:30 (presne tak ako tom maju v skolke a v jasliach), potom rozne aktivity na vybitie energie, okolo 18:00 dame mlieko a vtedy uz vedia, ze sa uz budu pomalicky chystat do postielky a najneskor o 18:30 uz lezia. Vacsinou v piatok im dovolime byt dlhsie hore, tak do tej 19:00, ale aj tak odkvacnu uz o 18:30. A kazdy den vstavaju v rovnakom case okolo 5:30-6:00 vikend nevynimajuc. Tak su zvyknuti, a vsetci sme spokojni 😉

birbalka
4. dec 2014

Ahoj,som rada, ze si nacala tuto temu lebo ja si uz naozaj pripadam ako vrcholne nezodpovedna matka🙂 Mladsi syn bude mat zajtra 2 roky a so spankom to mame hrozne. A to som si myslela pri starsom, ze je to zle. Ten vstaval rano okolo 8-9 hod, siel spat okolo 14 hod, spal 2 hodiny, vecer siel spat okolo 21 hod. Poobede nespaval od 1,5 roka. Uz za to som si vysluzila od mamy zopar komentarov. Problem bol v skolke lebo nechcel spat,niekedy zaspal samozrejme neskoro a potom vecer nechcel ist spat. Ale prezili sme... Mladsi ma otrasny spankovy režim aj ked v jeho pripade o slove rezim nemoze byt rec. Spi nevyspitatelne hlavne v poslednej dobe. Vstava okolo 10 hod,aj neskor,zaspi mi v aute bez problemu aj o 11-12 hod, vecer az okolo 22-23 hod. Vela musim cestovat aj kvoli starsiemu synovi lebo chodi casto na rehabilitacie a to ci mladsi zaspi v aute neovplyvnim. Skusala som vselico,no nakoniec som to vzdala s tym,ze v skolke sa to snad upravi. Ci konam spravne neviem. Mama mi to stale vycita,ze deti potrebuju rezim,no nema mi ho kto strazit taj musi s namu vzdy a potom to takto vypada. Takze "babo rad"....

sosanna88
autor
5. dec 2014

ale najlepsie je na tom to, ze prave do mna husti mama, pritom ja som nespala od roka a pol. proste som nemienila spat, max. lezat ale bola som kludne dieta. dokazala som dve hodiny sediet pri knizkach, babikach, proste nebola som zive decko, ktore vsade behalo,lietalo, furt muselo nieco vidiet, vymyslat-ako moje. tak som sa ani tak neunavila. to da rozum. v skolke som tiez nespala. len lezala!
tak neviem co riesi. tiez ma nenutila. i ked som teda nebola taka ziva ako moja.
ja tiez nechcem nedat ju spat, ten pobedny spanok vyuzivam na vypnutie a hovadsky by mi to chybalo. cize snazim sa snazim...🙂 dnes som vyskusala odostret rolety, reku zobudi sa v normalnom case. ano, zobudila- 5:30 a na to sa mozem vyprdnut🙂 to je pre mna zabijak. ja som robila na zmeny a na dennu som vstavala 3:30..mala som rozhadzany rezim, bola som vecne nevyspata. prvy rok mi mala spala otrasne, nebolo nic vynimocne ked vstavala o 4tej. a na prvy spanok o 5:30 som sa uz prechadzala lebo spala len v kocary. bola som taka unavena, ze som niekedy narazila do stlpu. bez srandy...
to len tak by the way...
ale chcela som tym povedat, ze si to ranne spanie uzivam, no do 9tej to zrovna byt nemusi. potom je cely den taky nijaky. tak este budem skusat daco...uvidime co to da. ale zo skusenosti viem, ze dieta neprestavim na rezim aky chcem ja.

ivetoy
5. dec 2014

Nasa mala nemala ani dva roky (20 mesiacov)a uz prestala spat...Ona je energicka bomba takze od zaciatku nemala problem a vydrzala skakat do vecera do siedmej a o pol 8 vecear uz spala ako zabita...a takto fungujeme doteraz,uz ma dva a pol.Vecer mi zaspi za 5 minut... 😀

siska53
5. dec 2014

@sosanna88 ono sa to zas trosku nasmerovat da. Moju malu som tlacila k popoludnajsiemu spanku malejho. Prosto aby spali obaja naraz. A to uz od daleho 3-4m. A boli dni,ked zaspala v pohode a aj neskor spavala v tom ppobednom case..ale zas mamy postupne prestal spavat. Ale do 21uz spal. Tak som ho nejak vycvicila od babatka,zeokolo21 prsnik a spime. Raz si to zmenil na 23,no ked to uz bolo takto casto,tak som ho opat prestavovala na rezim o 21. Zvykol si. Teraz,ako chodi odo skolky,tak smz mu posunuli vecierku skoro o hodinu skor. A zaspi.
Netvrdim.ze to viemz zmenit uplne,ale da sa to nasmerovat do pre nas prijatelneho casu. Dcera zvykla vyspavat aj do 8,odkedy chodi maly do skolky,tak vstava sama najneskor o 7.
Popoludnajsi je najhorsi,tam to prosto dakedy nejde a spat nebudu..aj ked mala na 99%este spi.

lub77
5. dec 2014

Môj synátor (28.12. bude mať 2 roky) vstáva ráno 6:45-7:45. Dopoludnia sa snažím ísť s ním vždy aspoň na 1,5 hodiny von. To ho väčšinou tak uťahá, že najneskôr o 13:00 zaspí. A to max. do 10 minút po uložení! 🙂 Ťahá väčšinou 2 hodinky, maximálne 2,5. Priznám sa, že niekedy by spal aj dlhšie, ale to ho už budím, lebo potom by večer zaspal najskôr o 22:00 a to je podľa mňa neskoro. Keď vstane okolo 15:30, potom zaspí okolo 21:15, max. 21:30. Len večer to zaspávanie trvá niekedy aj pol hodinky. 😒

fidka79
5. dec 2014

my sme mali 2r v juli,spime ak ide do skolky max do 7mej cez vikend aj do 9tej potiahne..cez tyzden spi v skolke 12-2 bez problemov,cez vikendy sviatky vstane o cca 8mej,okolo 12 tej uz ju davam spat-dodrziavam skolkarsky rezim,spime do cca 14-14.30 a vecer ide spat cca o 20.00-20.30 najneskor..a v pohode malokedy vystraja je tak nastavena..

betunka39
21. dec 2014

Moja ma skoro tri roky vstavame o 6.00- 6.30cez vikend o 8.00. Cez tyzdrn ide spat na obed a spi 2-3 hod.potom vecer ide okolo 21.00-21.30 kedy ako.Cez vikend .ked som doma cez den nepojde spat ani nahodou.ale vydrzi do tej 19.00-19.30 potom uz chce spinkat.Ale ked nezaspi v trn jej cas tak potom bude tahat aj do polnoci.Kazde dietatko je ine.moji starsi od dvoch rokov cez den vobec nespavali.

lenka07
21. dec 2014

Ja som svoje deti nenútila so spánkom dcéra nechcela spať možno od roku a pól v tom čase som bola tehotná/s synom . Večer len som ju okúpala vypila miečko a spala do rána 😄.Keď mal syn zhruba dva tiež nechcel spať až večer 😄.A ďalší syn to som už brala normálne a keď nechcel spať tak nechcel ani v škôlke nikdy nespal až večer doma 😄hocikedy už spal a ani večerniček nevidel😀.osobne by som asi nemala nervy ležať s mini či budú spať alebo nie .

gretocka
21. dec 2014

Moja uz ma dva a pol roka, ale tak cca od dvoch rokov mi poobede doma nezaspi, takze je cely den hore, je v pohode a vecer medzi 19:00 a 20:00 ide spat - aj ona aj jej patrocny brat.
Vynimocne sa stane, ze ked poobede po 15:00 cestujeme autom ,tak zaspi v sedacke ale ked si aj pospi, nema problem ist spat vecer tak do 21:00.

tatianka7
28. dec 2014

Toto je super téma,náš starší bol od narodenia dobrý spáč,nenáročný,proste,ľahol a spal ..v dvoch rokoch rozhodol,že režim je nuda a vynechal denný spánok úplne,zaspal večer okolo 18.00 a ťahal do 8.00.Vyspatý do ružova,milý,zlatý..S príchodom mladšieho brata sa úplne pokazil.. ☹ .Cez týždeň som na nich sama,malý mával silné koliky,spalo sa hocikedy a hocijako 😖 .Teraz to vyzerá tak,že vstávame okolo 7.00-7.30,milosťpán cca o 8.30 a dnes odkväcol o pol piatej,tak som ho po hodine zobudila,lebo by spal do ôsmej..A je blízko ku polnoci a my ešte stále čučíme do rozprávok..Takže tu to chce drastickú zmenu 😎 .

vvia
28. dec 2014

@tatianka7 to akoby som o mojej citala. Nechcem spat nepotrebujem! Nepojde ani za svet na obed . Ked ju udrzim pri zivote okolo19spi aj do 8-8:30 ale ona je proste poobede tak unavena ze odkvecne dnes o 15:30 iba na hodinu ale predsa a spat sla o 22:30. A nie raz sme sli stap o polnoci a nepohlo s nou nic, krik, plac, rozoravky, hudba, mojkanie, nic! 🙂 uz som sa s tym zmierila 🙂 ani som ju dnes uz pred 22hodu neukkadala nema zmysel. Jedine co by sme docielili je 2hodinove (minimalne) uspavanie a plac. 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli